Samsung Galaxy Ace S5830

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Ceftriaxone »

Ако негде запне, ту смо да помогнемо.
ex ivan87

misirac123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 12. Mar 2012. 14:50

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od misirac123 »

Ok da potvrdim da se Samsung Ace moze dekodirati uputstvom sa linka od pre dva tri posta. Jedino je potrebno iskljuciti Kies, ako je bio ukljucen, da se ni bi javljala greska da je sd kartica read only.

Molim korisnike ovog telefona da mi preporuce neki custom rom koji radi korektno, odnosno sta vi koristite na ovom telefonu.
Lepo bi bilo da date i link ka romu na xda... ima ih puno na tom sajtu prosto neznam odakle da krenem...

laky012
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 18. Apr 2010. 15:00

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od laky012 »

Treba mi pomoc. Krenuo sam da fleshujem preko odina i on mi izbaci nesto big partition size i nece da mrdne i ja ga pustim malo i on se sam ugasi. Sad ne mogu da upalim telefon izbacuje mi neku ikonicu kao da postoji problem izmedju povezivanja kompa sa telefonom. Ne mogu ni da ga fleshujem izbacuje isti problem. Sta da radim?
Samsung Galaxy S III mini

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

laky012, Pa šta uradi čoveče? Da nisi flešovao firmver od nekog drugog ace-a? plusa ili dvojke ili "I" verzije???
Da li telefon daje ikakve znake života, da li ulazi u download mod ili recovery?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od dule88 »

Da li u Ace ide mikro sim kartica kao npr u S3 ili obicna sim kartica?Koliko ste zadovoljni ekranom i da li se mogu igrati slabije igre bez blokiranja?

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

dule88, Naravno da u Ace ne ide mikro sim kartica! Moze se igrati, nije frka. Meni je jedino angry birds star wars bagovao.

No, ja imam problem nesvakidasnje prirode. Naime, imao sam neki A custom rom, pa sam ubacio B i ucinilo mi se da mi je displej manji, i po sirini i po duzini. Vidim sa strane crni okvir, koji, cini mi se, ranije nisam video. Jos gore je postalo kada sam vratio prvobitni A rom, ali meni se i dalje cini da mi je ekran manji. :D Da li je to moguce? I kako bih uopste mogao to da popravim?

Mislim, verovatno sam se gadno istripovao :D

Hvala unapred na odgovoru.
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

Alo!!! Ko radi ovde?! Konobar!! :D

Ponovo iskam pomoc od dobrih ljudi ovog foruma :)

Prica kaze sledece:
Juce sam cackao sa nekim custom romom i tel mi se zakucao. Ne mogu u recovery, ali naravno mogu u download. No, to nije problem, problem je sledeci. win 7 64bit nece da mi prepozna telefon. instalirao sam kies, imam drivere, ali mi win izbacuje da ne prepoznaje uredjaj, kao unknown device, spominje neki code 43. Guglao sam, video da dosta ljudi na win7, sa nekim uredjajima na usb, ima takvih problema. izbrisao sam sve usb drivere, pa poterao win da sve ponovo instalira, ali to nije pomoglo.
Neko da udeli savet? :oops:

Hvala unapred na pomoci.

Srdacan pozdrav

EDIT: Sredio sam tel! :)

Desilo se sledece: slucajno sam ubo usb i tel se ukljucio, pa sam drzao dugmice za download mod, tel se iskljucio i usao u download mod i win7 ga je prepoznao. dakle prvo usb pa onda download. mozda je memorijska nesto zabrljala. kada sam je turio u citac komp je nije nalazio, pa sam morao u disk management-u da joj dodelim letter i komp je nakon toga prepoznao. na kartici nije bilo ext particije, sto nije trebalo da bude slucaj.

eto, mozda nekome bude koristilo moje iskustvo :)

pozdrav
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

liverpool_hooligans, hoće win7 da pravi razne probleme sa USB uređajima :dry:

Šta bi ono sa ekranom? Jel stvarno ubagovao pa se smanjio ili.......
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

liverpool_hooligans
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 70
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 15:47
:: Nexus 5
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od liverpool_hooligans »

bachika, ne znam, brate, gadan trip. i dalje mi se cini da je manji, recimo za 1-2mm. moracu da pitam google, mozda da nesto :)

Pozdrav
SE K800i, LG GT540, Motorola Pro, HTC 7 Pro, BB Bold 9780, Samsung Galaxy Ace S5830i,
Apple iPhone 5, BB Q10

Pivko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 17:39
:: Samsung s5830 ace

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Pivko »

Pozdrav svim forumasima.Imam jedan problem.U pitanju je Samsung ace s5830.data netwrok mode je deaktiviran,drzanjem dugmeta za gasenje,i pritiskom da upalim data network mode,on ostaje deaktiviran.Ukratko ne mogu da koristim net preko sim kartice.Wifi radi odlicno.Da li se to desavalo nekome,i da li neko ima neki savet.Ovo mi je prvi android i nisam bas upucen.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

Pivko, najverovatnije je da APN nije dobro unet pa zato neće da se nakači... Proveri u podešavanjima mobilne mreže/APN :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Pivko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 17:39
:: Samsung s5830 ace

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Pivko »

Apn sam podesio kao sto pise na sajtu mts-a.i to bi trebalo da je u redu.Ali zasto nece da aktivira data network mode me buni,jer konstantno je deaktiviran,i ne postoji nacin (za koji ja znam) da moze da se upali.Znaci pretisnem da ga aktiviram,ali ostaje deaktiviran.To je problem ja mislim,jer da bi mi radio net preko kartice to mora da bude aktivirano zar ne?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

Pivko, da, mora da bude aktiviran na taj način i kad aktiviraš mora da ti se u gore u uglu pojavi oznaka "E" ili "3g" ili "H" zavisno od brzine protoka (tj načina povezivanja).
Probaj iz sitings menija da uključiš, možda je tebi nešto zabagovao tel...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Pivko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 17:39
:: Samsung s5830 ace

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Pivko »

Tamo stoji kao da je upaljen,tj stikliran je, ali ne pise nigde E ili 3g ili H.Vidim ja da ce u servis :)

Pivko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 17:39
:: Samsung s5830 ace

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od Pivko »

Evo da se javim,nasao sam resenje,pa mozda neko nekad dodje u istu situaciju kao ja.U pitanju je sim kartica,kako ne znam,jer je ova radila super na prethodnom telefonu (symbian).Uglavnom, ubacio drugu karticu,istog operatera, data network mode je sam aktiviran,i sve radi super, i pojavio se znak 3g :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od sugarcoated_ass »

Galaxy Ace trenutno na akciji u Hendiju. 12.999 din - dok traju zalihe... a ima ih. :) 8)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

psyhound, nešto i ne vidim da je to naročito povoljno..... Za te pare se može uzeti dosta jača neka mašina :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od sugarcoated_ass »

Ajde bre, ne kvari mi reklamu. Neces verovati kako ih kupuju po toj ceni. :-P Redovna cena mu je 19 i kusur hiljada na istom mestu. A treba i da ih rasprodamo. :D

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od bachika »

psyhound, pa treba i uspeti istrolovati trola 8) 8) 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

wave
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2011. 15:47

Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Post od wave »

Imam problem. Kupio sam ovaj telefon sestri i nikako da mu instaliram neki Rom. Bas sam se namucio. Prvo ga root-ujem, pa onda instaliram CWM koji mora uvjek da se instalira kada se udes u recovery, i onda Ace-i-Sure v.10.0.0. Al nikako da se upali. Pojavi se do logo samsunga i tu zakoci il sam upadne u recovery. Hteo sam neki fini rom za nju i gde ima srpskog jezika al stvarno ne uspjevam.

p.s. Da li treba da se pojavi onaj mali trouglasti znak prilikom paljena kao kod samsung s2 kada se rutuje?

Odgovori