Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
servent
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Čet, 03. Jan 2013. 15:33
:: Iphone 6

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od servent »

Pitanje za upucene.

Zasto ne mogu instalirati na i9505 nista osim stock rom-a?
Odem u nesto sto lici na CWM ali je jako sitan tekst i nekako nabodem wipe jedan, wipe drugi i to je to.
Odem na rom file na eksternoj i u toku instaliranja javi par gresaka ispisanih crvenim sto opet ne mogu videti sta pise...
Pretpostavljam da nemam ispravan CWM mada je fon rutovan (ako to uopste ima veze...).

Sta jos moram uraditi tj instalirati da mogu instalirati kuvane romove?

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od MakiRocket »

Imas CWM na http://galaxys4root.com/
Napisacu ukratko kako sam ja odradio.
1: rootovao tel.
2: instalirao CWM preko odina (imas isto na ovom sajtu)
3: napravio backup
4: instalirao Google Edition 4.3 rom

Ovaj CWM sto ja imam rdi super, tj.vidi se dobro

Imas na galaxys4root.com i odin i CWM i drivere ako ti trebaju :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Za stock android bolje da ste kupili nexus 4. S4 bih kupio zbog svih tih zezalica koje idu uz njega.

Vlada87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 01:32
:: Samsung Galaxy s4

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Vlada87 »

Ljudi moze li mala pomoc, uzeo sam pre nekoliko dana s4, telefon oduzima dah , Ekran je zaista vrhunski, radi sve besprekorno ali (uvek ono ali) :blinky: Interesu ju me utisci o bateriji kako se pokazala ja posedujem s4 uzet je kod ovlascenog prodava ali sastavim jedva 24h koriscena baterije uz neko optimalno koriscene dok sam ga cackao na pocetku sto je normalno krace traje i baterija. Punio sam je samo 2 puta za sada i danas mi radi 8h i ostalo mi je još 18% mislim iskreno sam zaista više očekivao od baterije ovakvog kapaciteta... Hajde napisite vasa zapazanja po pitanju baterije i mogucih resenja. Pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od tomas.hokenberi »

Vlada87, zavisi sta ti podrazumevas pod "optimalnim koriscenjem". U svakom slucaju nije neobicno za Android telefone da sa jednim punjenjem izdrze jedva 24 casa. Baterija S4 jeste velikog kapaciteta, ali je i S4 veliki potrosac baterije (kao i svi smart telefoni sa visokim taktom CPU, dosta jezgara, velikim ekranima itd.). Potrosnju mozes smanjiti ako poiskljucujes nepotrebne aplikacije, iskljucis sinhronizaciju, itd.

Nego, dok cekas neke detaljnije odgovore, obavezno prouci ovu temu. Tamo ces saznati puno korisnih stvari, kao sto su upotreba malih i velikih slova, znakova interpunkcije, odvojeno i sastavljeno pisanje reci i jos ponesto.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Behemoth »

Mozes da smanjis osvetljenje,stavis neku tamnu pozadinu,ugasis 3g.
To ti moze pomoci da baterija druze traje,ali ne ocekuj cuda.S4 ima gomilu softvera,jezgara,veliki ekran tako da je potrosnja opravdana.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Vlada87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 01:32
:: Samsung Galaxy s4

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Vlada87 »

E sada sasvim drugacija prica, juce sam ga dosta cackao ali danas sam bas usao u stos prilikom koriscenja. Postavio sam automatsko osvetljenje na ekranu, isključio sam sinhronizaciju i sve ostale najnovije aplikacije. Trenutno je 8h i 25 min na bateriji a ostalo mi je 71% baterije. Sada ovako, osvetljenost ekrana je i ovako zaista sasvim ok na +4 automatski, nocu postavljam na energetsko cuvanje (ili power saving), isto vazi ukoliko sam u nekim obavezama pa ne koristim telefon 2h prilikom voznje, iskljucivanje/ukljucivanje ove opcije je lako i brzo tako da prema potrebi odmah vracate uredjaj u funkciju. Sledece sto sam uradio je da sam sinhronizaciju uradio 2x za ovih 8h, bio 3x po 20-tak minuta na wifi i 3g uključio 2x, i takodje 2x sam ukljucio sve mogucnosti S4, air gesture itd. Obavio sam 15 minuta poziva i poslao 15-tak poruka ipak sam više nego zadovoljan ... :)
Pogledajte obavezno snimke kako se ovo obavlja i izuzetno je lako i brzo a omugucava bolju autonomiju baterije..

EDIT:
tomas.hokenberi - Ok, pisalo se u mraku i sa
druge tastature.
Regulisao sam rad baterije...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od toda81 »

Odusevio sam se sa s4 i9505. Tel je extremno brz i u odnosu na s2 ima drugacije staklo na ekranu jer nekako prst mnogo lakse klizi na s4 nego na s2. Tel je prava zver! S4 ima i mnogo jaci zvucnik i mnogo kvalitetniji zvuk nego s2
Note IV N9100 dual

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od marebrus »

Ljudi, sinoc menjao S3 za S4... sve mi je ok ali se telefon bas bas greje. kucao sam poruke na viberu 15min i telefon je bukvalno vruc. cim sam prestao da kucam on se ohladio za minut... S3 sam menjao jer je imao one lagove kod imenika poruka i slicno... ali ovo me bas nervira

EDIT:
Izvinjavam se sto postujem dva puta za
redom... Nikad vise u zivotu samsung kupiti
necu! Jel moguce da i na ovom S4 pokazuje
ono da imam neprocitane poruke (koje
naravno nemam), sta je ovo??? Zna li neko
kako da sredim to, razbicu ga o zid i kupicu
nokia 3210, ne mogu da verujem...

Vlada87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 01:32
:: Samsung Galaxy s4

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Vlada87 »

marebrus@ - ja nemam ti problema jedino ukoliko radim više radnji odjednom kada je na punjaču onda se oseća da se greje ovako nisam primetio a koristim viber...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od tomas.hokenberi »

marebrus, sto se tice neprocitanih poruka, da li istu poruku imas ako stavis neku drugu SIM karticu?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Je li ko stavio neki custom rom? Dajte neke preporuke, stock je bas smarac.

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od MakiRocket »

@Jorda. ubaci. Google. Edition. :-) :-)

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od marebrus »

tomas.hokenberi napisao:marebrus, sto se tice neprocitanih poruka, da li istu poruku imas ako stavis neku drugu SIM karticu?
ne znam, a nemam druge kartice koej bih mogao u njega da stavim... desilo se samo jednom, restartovao sam ga i vise se nije ponovilo...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od zoreli »

Baraba me pitao da kažem utiske o S4 , ovako: Ništa spektakularno spram očekivanja , lepši je vizuelno od S3 , ima bolji ekran i od S3 i Note 2 , ima RAM memorije baš dosta (uvek je slobodno bar 500 mb u punom pogonu) , razlike u brzini-radu u odnosu na S3 nema nikakve (opet lag u dialeru , imeniku , porukama ali manji nego kod S3) , one zezalice tipa "mahanje i pogled-pauza" su zanimljivi prvih 2 sata korišćenja , posle ih isključiš .
Generalno , ko je skoro kupio S3 nema apsolutno nikakvu potrebu da prelazi na S4 .
Moj savet:
Ubacite u S3 [ROM] " Android Revolution 4.2.2 HD 32.0 | High Quality & Performance | XXUFME7 + launcher&weather widget S4" i dobićete indentičan izgled kao na S4 + telefon sa tim ROM-om radi kao Formula 1 i trajanje baterije je fantastično :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Hvala.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

zoreli napisao:Ništa spektakularno spram očekivanja , lepši je vizuelno od S3 , ima bolji ekran i od S3 i Note 2 , ima RAM memorije baš dosta (uvek je slobodno bar 500 mb u punom pogonu)
Slazem se.
razlike u brzini-radu u odnosu na S3 nema nikakve (opet lag u dialeru , imeniku , porukama ali manji nego kod S3) , one zezalice tipa "mahanje i pogled-pauza" su zanimljivi prvih 2 sata korišćenja , posle ih isključiš .
Ne slazem se. Lag u imeniku ne postoji (osim po paljenju fona), ume da zasecka nekad pri skrolovanju al hej, ovo je android.... "Zezalice" koristim svakodnevno za surf jer zasto bih vukao prstom i prljao i eventualno grebao ekran kad ne moram..
Generalno , ko je skoro kupio S3 nema apsolutno nikakvu potrebu da prelazi na S4 .
Apsolutno se slazem. :)
Svi utisci sa moje strane su sa stock ME2, mogu da zamislim kako leti Google Edition, na kuvane romove jos nisam presao, dok ne naletim na nesto mnogo dobro. ;)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od zoreli »

Jorda napisao: Ne slazem se. Lag u imeniku ne postoji (osim po paljenju fona), ...
Lag je manji nego kod S3 definitivno , ali ipak postoji ;) ... kad se tapne na imenik 1,5 sekunda mu treba da odreaguje , znači ne otvara ga trenutno (jedino kad je keširan onda je trenutno) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Pa to sam i rekao, samo po paljenju fona dok ga ne kesira, posle toga je svaki put trenutno.

Mefisto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 19:33

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Mefisto »

Pozdrav svima,jel moze neko da mi objasni ima li neka sifra ili neka fora da covek bude 100% da mu nisu uvalili repliku S4 vec original, znaci pricam o upaljenom telefonom, da se softverski na brzaka proveri da li je to to, jel moguce recimo da postoji replika koja podrzava smartscroll i zakljucavanje fona glasom ili pogledom ili slicno posto je puno laznjaka na trzistu koji na izgled deluju identicno?

Hvala unapred!

Odgovori