Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od marebrus »

ovi nisu normalni, 680MB....

ima li bar nekih poboljsanja?

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Layne_Staley »

4.3 kad treba 4.4 da izadje.. Udri po korisnicima
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od marebrus »

Moze li mi neko reci cemu sluzi ovaj KNOX?

Nacuo sam da u ovoj verziji mogu da se gase aplikacije kao kod ovih rutovanih verzija (ako sam se lepo izrazio), kako se to izvodi, ocekivao sam vise slobodne RAM ali ono ista prica, ide do 1.43gb :(

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od MakiRocket »

Vise slobodnog rama mozes da ocekujes kod 4.4 KitKat, naravno kada bude izasao za s4

Dpb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Ned, 22. Maj 2011. 18:13
:: Samsung SM-G920
:: Huawei p8 lite

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Dpb »

Ja sam odradio update, i sada nemam više opciju za normalnu tastaturu za kucanje poruka već samo qwerty da li je uopšte moguće uključiti normalnu tastaturu?
Poslednja izmena od Dpb u Pet, 08. Nov 2013. 17:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Behemoth »

Layne_Staley, smisljeno.Za 3 meseca ce da izbace S5 a S4 mozda dobije eventualno jos 4.4 i cao djaci.
I to ce ga dobiti na leto
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

Skidam ovaj rom, izgustirao sam stock.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2372286
Javljam utiske o brzini i stabilnosti, sminka mi izlgeda fenomenalno :)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Layne_Staley »

Oni izbacuju telefone na cooldown....
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od marebrus »

u menadzeru aplikacija, u delu "izvrsavanje" ima opcija PRIKAZI KESIRANE PROCESE, pa me interesuje dobija li se sta ako ja blokiram tu ili iskljucim ili deinstaliram te neke gluposti koje rade u pozadini, i da li je to uopste moguce?

danas mi je jedno 10 puta izbacio ovaj bezbednosni bedz i kao neka aplikacija negde hoce da pristupi pa joj nije dozvoljeno... a nista nigde cackao nisam i to kao mogu da kliknem da mi ne pokazuje narednih 30 dana... a isto tu izadje opcija PRIKAZI APLIKACIJU i kad se to klikne on otvori menadzer aplikacija gde nista nije konkretno prikazano na koju se misli dok je druga opcija PONISTI... jel ovo oni nas zajebavaju ili sam ja glup za ovakve stvari, zasto moze jednosstavno kad moze komplikovano.

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Jorda »

E ovako, Echo Illusion ROM: jede ram, znaci melje ga. Nije mi dao da obrisem bloatware sa titaniumom jer zakuje posle prvog restarta, pa sam ih nekako deaktivirao, al i dalje su tu. Imao sam problem sa modemom koji je cest na ovom romu, resava se tako sto se flesuje MJ5, al njega sam jedva nasao jer su svi linkovi prsli. A i procedura instaliranja je komplikovanija nego sto treba. Sto se tice brzine, mnogo je dobar, sve je glatko i instant, ponekad animacija i izostane, al ovo je kuvani rom tako da meni ne smeta. Customizacije ima i previse, sminka je kako rekoh meni fenomenalna, crvena tema sabija. Imate na linku gore SS pa kome se svidja i ko nije kupio S4 da ga drzi samo na oficijelnim updateovima nek proba.
4.3 android btw.

rafaelo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Ned, 21. Sep 2008. 03:17
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od rafaelo »

marebrus:ides setings>security i tu odcekiras verify apps(potvdi aplikaciju) i vise nema iskakanja upozorenja.

bbojke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 12:52
:: HTC Cha Cha
:: Samsung Galaxy 2

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od bbojke »

i ja sam imao taj problem sa tim obavestenjem ali ga nema u poslednja dva tri dana... Apdejt mi je samo doneo probleme, pored tog imam problem sa tastaturom posto mi nudi samo qwerty a najveci problem je sto mi se desava da nece da mi se spusti odozgo traka sa obavestenjima i tako 10tak puta dnevno pa moram da ga gasim i palim... ima li neko resenje... :smutny:

rafaelo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Ned, 21. Sep 2008. 03:17
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od rafaelo »

bbojke napisao:... ima li neko resenje... :smutny:
hard reset! :D

bbojke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 12:52
:: HTC Cha Cha
:: Samsung Galaxy 2

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od bbojke »

da li je hard reset isto sto i vracanje na fabricko podesavanje...?

rafaelo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Ned, 21. Sep 2008. 03:17
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od rafaelo »

na neki nacn,ali ti je bolje da to odradis iz takozvanog rikaverija:Ugasis fon i sacekas da zavibrira da budes siguran da je fon ugasen.
Zatim u isto vreme ,ovim redom,pritisnes volume up+home i power i drzis par sekundi.Tako ulazis u takozvani boot loader.Sa volume skrolujes na nize do Factory reset zatim pritisnes power pa skrolujes na dole do da factory reset i potvrdis sa power tasterom.Isto ponovi i za wipe cash partition,onda reboot(pritiskom na power) i to je to.Ove radnje se prporucuju posle svakog apdejta da ne objasnjavam sada zsto.

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od dule88 »

Bio malopre do Telenora,da isprobam S4,skinuo i instalirao aplikaciju Antutu benchmark,i sacekao da odradi ceo test i pokazao rezultat koliko se secam 26700,e sada,posto bih uzeo polovan S4 preko oglasa,da mi neko ne proda dobru kopiju,ako telefon pokaze ovaj rezultat jer je to pouzdana informacija da je original ili ne,jer sta znam,tesko kpoija koliko god da je dobra moze da pokaze ovaj rezultat?I koja je aplikacija najbolja z apokazivanje tipa procesora da i to znam?

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od weska88 »

dule88, Kada budes palio telefon odma se vidi dali je kopija ili ne,ispod baterije takodje ces videti sta pise a mozes i proveriti IMEI broj...

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od dule88 »

Kako mislis da proverim imei broj,jer i imei broj pise ispod baterije negde?

weska88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1093
Pridružio se: Pet, 18. Okt 2013. 21:59
:: iP11pro

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od weska88 »

dule88, IMEI moras imati na kutiji i ispod baterije,taj IMEI ukucas na sajtu IMEI.info i pisace ti sve o modelu naj sigurnije je tako...

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od dule88 »

To nisam znao,a sta ako nema kutiju?Videcu vec preko tog sajta.

Odgovori