Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910-C/F/S )

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od El Laki »

Galaxy Note 4 Bend Test: http://youtu.be/SDIu-GcX5aM

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Drakenzen »

Gledao sam ovaj kao i njegove prethodne #bend klipove. Mislim da ce sad da uradi bend test sa nekim televizorom sa obzirom na to koliko mu pregleda donose klipovi. :dry:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od El Laki »

Prvo drop, sad bend test će postati sastavni deo recenzije uređaja :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od janka_88 »

Definitivno iPhone postavlja nove standarde što se tiče testiranja kvaliteta izrade. :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od znemanja »

Od sada ništa bez bend testa, pa posle neka se neko usudi da kaže da iPhone ne postavlja nove granice i standarde u svetu mobilnih telefona :D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od loshme10 »

Mozda sto se tice kvaliteta izrade(mada je ovaj poslednji sumnjivog kvaliteta). A koje je jos standarde postavio evo sad aktuelni iP6? 720p ekran? 8mp kameru? 1gb ram memorije? :P
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Odg: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od znemanja »

@loshme10 Moj komentar je bio sarkastican, zato sam stavio smajli na kraju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od loshme10 »

Ma nevezano za tvoj komentar. Jabucari stvarno misle da iP postavlja standarde u svemu...
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Odg: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od znemanja »

iPhone jeste postavio neke standarde, recimo TS je masovno počeo da se koristi posle predstavljanja prvog iPhone-a. Međutim ono u čemu Apple jeste pionir je marketing, pucaju na taj premium segment i stavljaju besmisleno visoke cene svojih uređaja. Ljudi uvek vole da imaju nešto što ne mogu svi da priušte i na tu kartu je igrao Apple. Lično smatram iPhone dobrim uređajem, ali ništa boljim od konkurencije, ima neke prednosti a ima i dosta mana ( pri tome ne mislim na cenu ). Shodno tome ne vidim nijedan razlog da platim neki iPhone 900+ kada mi to isto i bolje završava uređaj od 300-400 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od zoreli »

Surprise, surprise! The Note 4 defies expectations by acing our battery life test, becomes the longest-lasting QHD phone

Slika

When Samsung execs took up to the stage during the company's Galaxy Note 4 announcement event and made it clear that the Galaxy Note 4 will not come with a significantly larger battery, we were a bit worried. After all, a Quad HD display is pretty much guaranteed to require more out of the battery, and we had proof -- just look at the LG G3 and Oppo Find 7. Neither of those had horrid endurance by any means, but they weren't exactly industry-leading, either.

The 3220 mAh cell of the Note 4, however, despite offering an absolutely tiny 20 mAh bump from the 3200 mAh unit found within the Note 3,exceeded even our more generous estimates. We were expecting a battery life that was largely identical to its predecessor, but that's not at all the case -- the Note 4 clocked the impressive 8 hours and 43 minutes in our custom battery life test, which is a significant improvement over the 6 hours and 8 minutes the Note 3 managed a year or so ago.

So how do we test? Put simply, we run a script with varying loads that attempts to replicate real-life, non-stop usage, with the screen set to 200 nits. This means that the average Joe should be able to squeeze nearly 9 hours of screen on-time with the Note 4 going through a typical daily routine of calls, texts, browsing, and games. On average. In other words, expect the Note 4 to hold fast for at least a day and a half, and even more if you go easy on it and make sure to remember to turn on its excellent Ultra Power Saving Mode when low on charge.

Speaking of charge, we were also very happy to see that Samsung has delivered a device that supports truly quick charging -- the massive cell of the Note 4 needed just 95 minutes to charge. That's an absolute record for a juicer this big, and yet another piece of great new for those of us who consider the battery aspect of a smartphone to be a big deal.

http://www.phonearena.com/
16 godina na forumu MOBILNISVET

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od El Laki »

Odlična vest jer sam se zabrinuo gledajući par review-eva na YouTube. Definitivno je određena odlična optimizacija softvera kako bi gurao qhd pre svega.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Drakenzen »

Moram da priznam da sam pomalo bio skeptican kada sam video da su na 3,220 mAh bateriju stavila uhd ekran, ali ovaj test me je totalno iznenadio i moram da priznam obradovao :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Evindzer »

Pozdrav, braco! :)
letos sam par meseci koristio Note 3 i najvise sam se odusevio olovkom, ali me je malo nerviralo sto, prilikom pisanja olovkom po ekranu, ako naslonim dlan na ekran, ostanu tackice i crtice na mestu gde sam dlanom dodirnuo ekran. :| :wacko:
da li neko od vas zna jesu li uradili nesto po tom pitanju, tj, ubacili mogucnost da, kada koristis olovku, ekran reaguje samo na nju, a ne na dodir ruke?
ako su uradili tako nesto, onda je Note 4 definitivno moj sledeci telefon (samo dok mu malo padne cena :wink: ) jer sam, zbog prirode posla kojim se bavim, cesto po nekim konferencijama, i stalno nesto zapisujem, pa bi ovo bila idealna prilika da se jednom za svagda resim sveske i hemijske. :D :oops:

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od kvaka33 »

To je nemoguce izvesti,kako mislis da izvedu da ne reaguje na dlan
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Evindzer »

otkud znam, brate, softverski. :wink:
sta smo sve mislili da je nemoguce pre par godina - pa je sad moguce.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Azimuth »

Sve i da je moguće odraditi, to bi bilo totalno nepraktično iz vrlo jednostavnog razloga - dok olovku ne vratiš, telefon prstima ne možeš koristiti tj preveliko je cimanje.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od janka_88 »

S Note aplikacija ima opciju da telefon odnosno dio namijenjen pisanju ne reaguje na dodir ruke već samo olovka ili i jedno i drugo da prepoznaje. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Azimuth »

Ja sam razumeo da je dečko pitao da kad izvuče olovku telefon prosto više ne reaguje na prste/ruku. Ovo za S Note znam ;)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od janka_88 »

Logično da će bilješke pisati u aplikaciji predviđenoj za te stvari. :D Jer je naveo da mu je to potrebno...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 4 ( SM-N910S / SM-N910C )

Post od Azimuth »

Pa bem li ga. Ja sam uvek koristio i prste i olovku, nekako mi brže uvek bilo u toj kombinaciju. A ovo za logiku, meni jeste bilo logično ovo što sam napisao :)

Odgovori