Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

@Win6.1x probacu onda sa nekim backup programima da to resim, ako budem mogao.

Malo sam surfovao po netu preko mobilnog i odjednom mi se pojavilo storage memory is critical, delete some file or move to storage card. Jel moze neko da mi objasni sta treba da radim i kako mogu da oslobodim storage memory, ne znam sta treba da brisem itd? Ja sam uradio posle surfovanja delete history, ali se nista nije desilo i dalje mi to izbacuje. A sve sto sam instalirao, instalirao sam u my storage, nista nisam instalirao u memoriju telefona. U memoriji telefona imam samo slobodno od 100mb mozda samo par kilobajta. Jel zna neko kako mogu ovaj problem da resim?

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

Hocu da iskljucim 3G na i900 (da vidim kako ce da mi drzi baterija),cini mi se da sam procitao negde postupak na forumu ali sad sam se ubio citajuci ne mogu da nadjem da li neko moze da mi napise kako da to uradim.... :oops:

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Start / Settings / Phone /Band / GSM ili Communication Manager (6-12 buttons) imas ikonicu za switch sa 3G na GSM i obrnuto

@mlaedn_bgd skini program po imenu Clear Temp ! On brise cashe od svakog browsera.Poz

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

Hvala promenio sam...inace mi baterija drzi max 2 dana nekako mi to izgleda malo ne znam kako drzi drugima.Mislio sam da ovih dana potrazim novu bateriju ako mi bude i dalje drzalo kratko

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

@omega9 Baterija ti sasvim fino drzi ! Dodatno vreme mozes dobiti ako smanjis osvetljenje ekrana u Control Panelu,ako ugasis Bluetooth,Wi Fi,3G (koji ti treba samo na netu),kad ugasis tonove na tastaturi (ooo da,ne bi verovao) ... Drago mi je da si namestio .Poz

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

@Win6.1x
hvala puno , pokusacu da jos smanjim osvetljenje na min. pa da vidim kako ce mi onda drzati , sve ostalo mi je vec iskljuceno
pozzzz 8)

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

Hvala za pomoc. Obrisao sam sav cash kao sto si mi rekao Win6.1x. Ali sada imam samo slobodno 8mb. Jel mogu jos nekako da oslobodim storage memory, da imam vise slobodnog mesta i kako? Jer ne znam sta smem da brisem a sta ne i kako mi se u opste tako popunila da imam samo 8mb slobodnog...

Pozz

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

mladen_bgd ... Imas program po imenu Tree Size.On ce ti pokazati sve direktorijume koliko zauzimaju memorije...Pa ces lako skontati gde je problem.A mozes i sam da ides na Properties,u recimo Resco File Manageru po folderima,da vidis koji je ogroman.Mogu da nagadjam sta ti je pojelo toliko bas memorije.Ovo bi trebalo da ti resi problem.Kad nadjes ogroman folder,brisi taj ogroman fajl.

Da napomenem,ako ces sa Resco,u njegovim opcijama cekiraj da ti pokazuje i skrivene fajlove.

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Pozdrav ljudi, od juce postadoh ponosni vlasnik ovog telefona, pa rekoh da vas priupitam nesto. Zanima me da li se pregled sms poruka moze nekako promeniti, da se ne prikazuje kao konverzacija, nego da prikazuje poruke normalno, jednu ispod druge po vremenu i datumu pristizanja od svih posiljalaca, jer trenutno prikazuje pristiglu i odmah ispod nje moj odgovor, a nisam bas navikao na to. Hvala unapred.
Poslednja izmena od presvega u Pon, 13. Dec 2010. 16:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

@Presvega nadji na netu mali programcic po imenu Settings+ ,instaliraj ga,videces ikonicu u Control Panelu.Moces da promenis izgleds sms iz Threaded u Normal.Pa ce ti svaka poruka biti normalna kao i na svakom drugom telefonu.Poz.

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Hvala na brzom odgovoru, ovo je tek pocetak, bice ih jos. :-) Ovo je moj prvi windows telefon i sve mi je nepoznato, presao sam sa nokije 5800 i izgleda sve sto znam o nokiji mogu sad da zaboravim.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

Win6.1x hvala ti na pomoci. Nisam mogao da nadjem taj file nikako koji mi je toliko zauzimao i uradio sam hard reset. Sada dosta imam slobodnog mesta. Ne znam ni sam sta mi je to toliko pojelo memorije. I instaliracu i taj program sto si mi rekao. Hvala ti jos jednom. Pozz

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Ljudi unapred se izvinjavam ako dupliram pitanje, ali ne uspevam da pronadjem neki program uz pomoc kojeg mogu podesavati ringtone profile, zvuk za poruke. Uspeo sam da namestim zvuk za poruke ubacivsi ga preko aplication data/sounds, ali me zanima da li postoji neki programcic uz pomoc kojeg mogu malo vise profila napraviti i menjati ringtone jednostavnije, sto se kaze u letu, kao kod nokije recimo. Hvala.

jecko80
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 13:21

Post od jecko80 »

Cao svima! Koristim ovaj telefon vec par meseci i prilicno sam zadovoljna! Da li neko zna gde mogu da pronadjem programcic koji zakljucava poruke i odredjene foldere?
Unapred hvala!

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

Kako da instaliram neku novu temu ili program na omnia i900 gde unosim programe kako se pokrecu za instalaciju? Stvarno nemam pojma nista sa ovim telefonom :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

Hvala nasao sam i na youtube
Samo jos ne mogu nigde da nadjem taj programcic za poruke SETTINGS+ da ne ide kroz konverzaciju :oops:

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Umesto tog programa, preporucujem ti programcic ''Advanced configuration tool 3.3'', programcic je odlican, ima puno podesavanja, a medju njima i to za poruke, a uz to je i besplatan.

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Advanced Configuration Tool nije dobar za svaki ROM.Evo i zasto.Ima u sebi postavke za File Cashe,Font Cashe itd,pa ti on promeni u njegove,cim ucitas taj program.Pa se dese razna usporenja.Taj program je odlican kad ti kuvas rom,pa ga po defaultu ubacis.Taj program je bio namenjen za ROM cookere,ali su naravno napravili i CAB koji nije za OEM,pa mozes na svaki rom,ali treba biti obazriv sa keshom.


LINK za Settings plus je :

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow ... tings.html

neverovatno je mali,posle instalacije,restartuj PDA i idi u control panel,videces novu ikonicu.ovaj program ako ima oko 50 kilobajta... i namenjen je bas za SMS Thread.

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

Nisam to znao, evo par dana ga koristim, za sada ne radi lose...Nego stvarno ne znam da l' je problem do mene, ali ja svako drugo slovo gresim pri kucanju poruka. Narocito kada jednom rukom kucam tastere sa leve strane. Eto, iz vaseg iskustva, koja je po vama najbolja tastatura za kucanje poruka, mislim pre svega na phonepad tastature...

Odgovori