Samsung M8800 Pixon

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

kupio ovde u radnji, u originalnoj kutiji, doduse ima t-mobile logo ali i meni koji je preveden na srpskom jeziku cena je 300e. ima ih i ovde na sajtu u oglasima i crni i sivi...
A N D R O I D

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Djolimi,nazalost ja nisam uspeo tako da instaliram,jer nemam na memoriskoj folder others,nego u memoriji telefona.Pokusao sam da prebacim prvo na karticu pa na fon u folder others ali opet nije htelo da ga prepozna.E sad,jel treba instalaciju da pokrenem na kompu ili na fonu?
Telenor Nokia E72

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Banehallow, pa probaj sam da napravis folder others na kartici.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Probao sam,nece. :smutny: ,ne znam zasto. A jel zna neko gde da skinem igrice za pixon?Ja sam skinuo 2 za koje pisu da su za njega ali nece ni jedna da se instalira.
Telenor Nokia E72

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Opet ja sa jednim drugim problemom. :?
Kada snimam video snimak kvalitet slike je jako kvalitetan i prezadovoljan sam,ali zvuk je jako los kada se nalazim u nekoj glasnoj prostoriji,pogotovo ako su jaki ,,basovi''.Kada sam bio na primer u Areni na utakmici sve sam lepo snimio ali najvijanje navijaca se uopste nije culo.Zvuk non stop secka i koci.Kada snimam u normalnim uslovima,znaci govor i tako neke tise stvari zvuk je sasvim solidan kao i na drugim telefonima.
Jel zna neko u cemu je problem?!!!
Telenor Nokia E72

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ne znam da li je to 100% ali drug ima isti problem na n95, snimao je neke klipove na zurci, i muzika se mnogo lose cuje. negde je procitao da neki telefoni imaju dodatne filtere za zvuk, znaci da se okolina slabije cuje i samim tim glas preko telefona mngo bolje, e sad to nije dobro kad se snima klip jer se isfiltrira galama u pozadini. nisam siguran za pixon ali mozda je to objasnjenje

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Nisam bas siguran jer meni se cini kad pustim zvuk da telefon jednostavno ne moze da izdrzi toliko jake basove iz zvuke i pocinje bukvalno da secka iako snimak i dalje ide odlicno.Prvo sam mislio da mozda drzim prst negde na mikrofonu ali nazalost nije to.

nikolam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 04:28

Post od nikolam »

Dobio sam ovaj telefon i sve je super osim poruka tj. kad primim poruku izbaci mi samo broj a ne ime iako imam memorisan broj u telefonu :smutny:

Moze li to kako da se popravi?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nikolam, da li ti je broj memorisan u medjunarodnom formatu +381xzy... ili u formatu sa pozivnim brojem 0xyz..... ?

Probaj da promenis format broja.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nikolam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 04:28

Post od nikolam »

Pokusavao sam i to, tj. kad su mi brojevi sa +381... onda su poruke u redu ali mi onda ne prepoznaje memorisane brojeve kad me zovu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nikolam, ako ti prepoznaje poruke sa +381... a prepoznaje kod poziva sa 0xx...ti onda svakom kontaktu dodeli po dva broja: npr. 0641234567 i +381641234567
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

E ovako sto se tice snimanja video zapisa,kvalitet zvuka svakako ne moze da bude na nekom velikom nivou ili ti velikog kvaliteta jer ipak to je mobilni tel a ne kamkoreder,dakle nisam siguran koliko ima mikrofona za "hvatanje" zvuka okoline(neki modeli nokia imaju 2-sto znaci stereo,kao i noviji modeli LG; dok neki modeli imaju jedan-sto znaci da beleze mono zvuk)u svako slucaju kvalitet video zapisa je odlican koliko moze biti jer ipak snima u D1 rezoluciji,recimo nokia snima u VGA rezoluciji a ima 2 mikrofona(konkretno N95,N73,N78,N79,N96...)tako da zabeleze fin zvuk u video zapisu,no kada je u pitanju Pixon i on radi ok posao ali bitno je da imate najnoviji firmware u njemu,a sve ovo sto kupite u shopovima a ima T-mobile logo ili vodafon,to su brandirani firmware koji nisu najnoviji vec su u vecini slucajeva od kraje 2008 ili sam pocetak 2009(napomena je da je najsveziji softver iz marta 2009) tako da sve ovo sto se dosad postovali da vam predstavlja problem ustvari se moze resiti ubacivanjem novijeg softvera. E sad ako koga jos sta interesuje neka pita

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Ja sam telefon kupio u martu,nema T-mobile i ostalih logoa ali nisam siguran da li je softver najnoviji.
Mene interesuje gde da nabavim i kako da ubacim najnoviji softver?!
Telenor Nokia E72

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Banehallow,ukucavanjem koda *#1234# ,lako mozes proveriti verziju firmware-a.
Potom na oficijalnom Samsung sajtu proveris postoji li nova verzija.
Slika

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Proverio sam,verzija mi je XXHK5 ali nisam siguran da li postoji novija. Nasao sam da postoji i M880BXXIB3 ali ne znam da li je to novija ili starija.
Ali bez obzira,kako se radi flesovanje posto nikad nisam imao potrebe da flesujem telefon?!
Telenor Nokia E72

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Vezano za brojeve telefona i poruke : da nisi pokusao da sve brojeve sa kartice kopiras u telefon ?
Nokia Lumia 630

emalker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 08. Jul 2009. 04:38

Post od emalker »

Je l` zna neko da li ima negde da se kupi originalna maska za ovaj telefon? Kupio sam ovaj telefon u Kanadi i mogu reci da sam veoma zadovoljan, ali mi je nazalost danas ispao iz ruke, pa se malo izgreabao, ali nije nista strasno, samo sto me malo nervira. Hvala unapred

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

da li moze da se napravi telefon da mu se objektiv od kamere izvlaci ko na digitalnom foto-aparatu?????? kada sam prvi put telefon pogledao video sam da je cudna kamera i da se mozda izvlaci..... pa da li moze ili ne???
SORRY ZA OFF PPL ALI ME STVARNO ZANIMA... :uhuh: :uhuh:

vukbg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 20. Jul 2009. 17:29

Post od vukbg »

jel moze da se zezne ova navigacija posto kod nas neradi?????inace fon ok,jedino sto mu baterija drzi dan-ipo. :roll:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

vukbg, odakle ti ideja da navigacija ne radi kod nas? GPS navigacija radi bilo gde da si u svetu (u Sahari, na severnom polu ili Beogradu).

Jedini problem je sto ako zaista hoces da je koristis moras da imas odgovarajuci softver i mape. Kako je ovo Java telefon nemas neki izbor softvera ili Samsungovo resenje ili softver kao sto je trekbuddy.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori