Samsung S8000 Jet

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
roki10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 27. Feb 2010. 10:59

Post od roki10 »

moze li mi neko poslati pm, ili napisati ovde servis u kome mogu odkljucati network lock na ovom telefonu ?

bob.kovacevic81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 12. Apr 2010. 18:30

Post od bob.kovacevic81 »

ja planiram da ga uzmem pa sam video na samsungovom sajtu za podrsku mobilnih telefona video da postoji windows mobile 6.1 za s8000 jet

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bob.kovacevic81, ne postoji WIndows Mobile 6.1 za Samsung S8000 Jet. Bice da si ga pobrkao sa Samsung I8000 Omnia 2 - sto je sasvim drugi telefon mada slicno izgledaju. I8000 je nesto vecih dimenzija i mada lici tu se sva slicnost zavrsava. Istina Samsung je i na I8000 WM i na S8000 dumb telefonu instalirao svoj TouchWiz 2.0 pa homescreen-ovi izgledaju vrlo slicno ali ispod haube su to razlicite zverke.

Slika

Pogledaj i ovo za vise detalja http://www.gsmarena.com/samsung_s8000_j ... ws-972.php
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stefan990
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 18. Apr 2010. 19:04
Lokacija: Leskovac

Post od stefan990 »

Imam veliki problem... Izgleda da je puko prilikom instaliranja Firmware-a. Kad hocu da ga upalim pojavi se znak Uzvika. i nista se ne desava. Ima li s¡anse da se spasi ili da ga bacim?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

stefan990, pa odnesi ga u servis ,mislim da mu imam spasa.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

stefan990, bolje ga nemoj nositi, već pokušaj sam da rešiš problem... Imaš par foruma na web-u specijaliziranih za Samsung telefone... Ako se dobro sećam, problem ćeš rešiti tako, što ćeš ponovo flash-ovati phone (sa tim firmware-om, sa kojim si pokušao), ali samo boot i nakon toga će nestati taj preteći znak uzvika i moćićeš da uživaš u svom telefonu, kao da nije ništa bilo !!! :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

Ljudi, je l' ima neko problema sa Samsung media studiom i ovim telefonom? Na kompu mi je Windows 7 i Samsung studio mi uopste ne registruje telefon. Malo sam ceprkala po netu, ali nisam uspjela da nadjem rjesenje, pa je svaka pomoc dobrodosla. :)

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Ne mogu ti ništa pametno reći, pošto nisam dugo koristio Winblows 7 ! Pokušaj da podigneš XP. Inače, ne vidim neku veliku svrhu pomenutog softvera ?! :wink:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

a isti djavo kao i xp samo sto nece neki programi na njega, tipa ovaj pomenuti, uf. a da l' je neko flesovaoo telefon, kako to ide i koji mu je najnoviji update?

bob.kovacevic81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 12. Apr 2010. 18:30

Post od bob.kovacevic81 »

ljudi pomagajte :-) ne znam cije mape da ubacim u telefon!? Za rout66 sam cuo da je katastrofa pokriven a kazu da u jet mogu ici i we travel,rouse9,trekbuddy,ne znam sta da ubacim? I ako neko zna gde bi mogao da nadjem firmware ( xeik1)? Hvala unapred.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bob.kovacevic81, jedini softver koji ce ti omoguciti pravu navigaciju na Jet-u je route66. Ako zelis resenje koje ce ti omoguciti da vidis gde si na mapi, a koje ne zahteva download mapa i podataka preko gprs-a, probaj trekbuddy. Ali obrati paznju nije to "ubacivanje mapa" - moras instalirati prvo odgovarajuce aplikacije, pa tek onda mozes koristiti mape.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bob.kovacevic81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 12. Apr 2010. 18:30

Post od bob.kovacevic81 »

tomas.hokenberi Ok druze,zahvaljujem.Najbolje da ga ja odnesem negde u servis i da im kazem sta hocu da ne bi ja nesto zajebo :-) sve jedno bih i da mi ubace firmware xeik1 posto nisam uspeo da ga nadjem na netu.Ako znas adresu javi :-) Pozdrav

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bob.kovacevic81, posto mozes da instaliras iskljucivo java aplikacije nema opasnosti da se nesto "pokvari".
P.S: Sva buduca pitanja vezana za GPS postavljaj iskljucivo na temi o GPS-u, bez obzira na model telefona: viewtopic.php?t=7222&start=2540
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Dzona
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 08:33

Post od Dzona »

Uzeo sam telefon i full je ali imam problem sa baterijom......u standby modu traje manje od 1 dan a formirao sam je 3 puta po 12 sati....pa ako moze neko da mi kaze u cemu je stvar.....nekima traje po 3 dana sa svakodnevnim koriscenjem kamere,music playera itd...hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Dzona, prva stvar, ti nista nisi "formirao" posto takav proces/postupak/procedura ne samo da nije potreban, nego nije ni moguc kod Li-Ion i Li-Polymer baterija. Ti samo mislis da si punio bateriju 3x12 sati - punjac je (ako je ispravan) svaki put prekinuo punjenje cim je detektovao da je baterija puna. Produzeno punjenje, kada punjaci ne bi bili "inteligentni" da prekinu punjenje na vreme, bi samo stetilo Li-Ion bateriji i eventualno dovelo do njenog unistenja. Toliko o "formiranju".

Sto se tice trajanja baterije pretpostavljam da se, kao i sa svakim novim telefonom, trenutno "igras" odnosno isprobavas njegove mogucnosti (WiFi, GPS, medija plejer itd). Sve te aktivnosti, a posebno GPS i WiFi vrlo brzo prazne bateriju. Medjutim da traje bas u "standby" (tj. da nista ne koristis-samo je telefon ukljucen) modu manje od dana nije normalno i moze da ukaze na neku neispravnost baterije. Trajanje do 3 dana, sa "normalnom" upotrebom je moguce, ali je 2 dana mnogo realnije ocekivanje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nebojsa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 19:05

Post od Nebojsa »

Pomagajte dobri ljudi!!! Postoji li mogucnost ( i kako ) da se povrati obrisani sadrzaj iz telefona? Unapred zahvalan.

Dzona
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 08:33

Post od Dzona »

tomas.hokenberi napisao:....

ne igram se sa wi-fi zato sto ne mogu ni na jedan wirelles acees point da se nakacim :( a telefon mi stoji na poslu i "ne diram" ga 12 sati i ode baterija...ne znam sta da radim i jel moze neko da mi objasni "kako se formira" baterija na jet-u....hvala

[Edit:] tomas.hokenberi:: Nije dozvoljeno citiranje celih poruka. Sledeca takva poruka ce ti biti obrisana bez obavestenja!
Za vise informacija o pravilima foruma:
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Dzona, Li-Ion baterije se ne formiraju nikako, samo napuniš jednom telefon do kraja i isprazniš ga i to je to.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Dzona, ti me ocigledno nisi razumeo oko "formiranja" baterije. Baterija na Samsung Jet-u se ne formira nikako. Ajde jos jednom da ponovim: Li-Ion i Li-Polymer baterije se ne formiraju!.
Formirale su se iskljucivo Ni-Mh baterije koje se ne koriste barem 5-6 godina u mobilnoj telefoniji ==> Ne postoji ni jedan jedini model telefona proizveden u poslednjih 5-6 godina kome treba formirati bateriju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nebojsa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 19:05

Post od Nebojsa »

Moze li mi neko pomoci? Postoji li mogucnost ( i kako ) da se povrati obrisani sadrzaj iz telefona? Unapred zahvalan.

Odgovori