Samsung I5500 Galaxy 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

PetarI, ja koristim tasKiller, koji radi bez data konekcije.A za ostala pitanja, tomas ti je lepo objasnio sve :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Има око 100мб рам меморије кад се убију процеси са таск менаџером.
Иначе симпатичан уређај, лепо ради, нијансу брже од спице а екран му је, упркос истој резолуцији, бољи од оног на хтц тату.
Слобода или смрт

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Hvala svima,koji ste pomalo pomagali.Ipak sam morao malo sesti da promuckam glavom,zasto mi pravi racun,a ja nista ne radim.To je bilo i pitanje koje je postavio derg83.Procitavsi kojekakve "pametne" savete(nikog ne prozivam),svi koji smo novi u androidu potrcimo,da sa marketa skinemo gomilu aplikacija,koje su uglavnom besplatne,jer tako nam je bolje,a koje,sami smo krivi,jer negledam u sebi sadrze reklame.A one rade...u pozadini,tako da zbunjeno posmatramo kako nam raste racun,a nista neradimo.Sve sam obrisao,ubacio apn on/off(ali samo u formi widgeta) i sve je na nuli.Yahoo mail cu otvoriti u okviru opere koju cu skinuti sa zvanicnog sajta,gmail nalog je stavljen na stendbaj,jer i mnoge druge aplikacije rade vezano za njega(valjda je u tome poenta androida).
Za tomas.hokenberi,dacu Vam ovaj link,pa vi recite da li to radi ili ne: http://igyaan.in/2011/01/diy-how-to-ins ... -galaxy-5/

derg38
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2011. 12:35

Post od derg38 »

Ovako,nije kod mene bio problem u fonu,nego u Vipu,debili kazu sistemska greeska,nakucav mi racun a ne skida besplatne megabajte!

Cekam 10 dana da mi srede i izbrisu racun,javice se kazu,da je predato i da ide od odseka doodseka ,sumnjivi su mu!

Debili.

Probacu naci tu IPHone tastaturu,sto neko predlozi,valjda je ima na marketu,cim dodjem u domet wi fi-ja.

Telefon sad manje vise radi ok.

fica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 20:57
Lokacija: Sombor

Post od fica »

hocu da uzmem ovaj fon, ali me zanima kakav mu je zvucnik? da li se dobro cuje pri vecoj guzvi? kakva mu je kamera? i da li ima samo qwerty tastaturu ili ima i obicnu? :disgust: :)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Sto se tice tastature, mozes skinuti keyboard pro ili nesto slicno gdje imas standardnu t9 i qwerty/qwertz.

fica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 20:57
Lokacija: Sombor

Post od fica »

hvala na odgovoru... zna li neko da mi odgovori na preostala pitanja...?
fica napisao:hocu da uzmem ovaj fon, ali me zanima kakav mu je zvucnik? da li se dobro cuje pri vecoj guzvi? kakva mu je kamera? :disgust: :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Sad sam dosao iz Spensa,gde sam gledao teniski mec fed kupa.I pored silnog navijanja(morao sam obaviti jedan razgovor)sasvim normalno sam cuo sagovornika,kao da ima utisavanje okolne buke,ali automatsko.Jedina zamerka je malo losija kamera,ali po danu i sa ta 2 Mpx,slike su sasvim ok.

fica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 20:57
Lokacija: Sombor

Post od fica »

hvala jos jednom svima na odgovorima... :) najverovatnije uziam ovaj mobilni... mada sto se tice zvucnika mislio sam da li se dobro cuje reprodukcija muzike kada je pustis u plejeru mada ova informacija da se ok cuje sagovornik u bucnom okruzenju mi je isto dosta korisna i bitna...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Lepo se cuje i kad pustis muziku,na slusalicama,bas lepo gruva. :) Ajde sad,IMA li ovaj telefon gps modul i moze li se ugraditi neka navigacija,ili iskljucivo gugl mape i gprs? :x

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

imas gps modul samo ti treba aplikacija za navigaciju .

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

lesa0208; molim te odgovori mi koja je aplikacija u pitanju,da li imas neku pomoc,link,tako nesto ili moram otici u servis da mi ubace "aplikaciju".Mada pre sat vremena sam se vratio iz grada(Novi Sad),bio sam u servisu gde su mi kategoricno rekli da tel.nema gps modul i j...ga sta je tu je.Vec sam se pomirio sa tim kada se ti javljas.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

http://www.gsmarena.com/samsung_i5500_galaxy_5-3371.php

eto ti cela specifikacija tvog uredjaja pa pogledaj sta kaze za gps. A aplikacija igo, i pogledaj tamo u temi wildfire posto imaju istu rezoluciju koju jos aplikaciju koriste za gps sem igo navigacije

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Може iGo да се инсталира само зеза она статусна линија на врху екрана, неће да се склони :dry:
Мада би можда могло то да се среди инсталирањем ADW Ex Launcher-a који има могућност сакривања поменуте линије па онда да се покрене iGo.(Нисам пробао, онако размиљам)
Слобода или смрт

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Hvala svima za informaciju IGo.Ipak cu istalaciju poveriti servisu,napokon je bio neko u Novom Sadu,ko je rekao bez ikakvog premisljanja da IGo,komforno ide u njega.Malo platiti,ali ipak cu imati garanciju za ugradnju. :smutny:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Шта бре!? :shock:
Један фајл инсталираш а један фолдер ставиш на картицу. То је цела инсталација...
Слобода или смрт

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

daj bre PetarI, znas koja je smejurija staviti igo na android treba ti samo program nacices ga na netu lako prekopiras sadrzaj na sd karticu instaliras igo apk i imas navigaciju bezveze bacas pare

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Samo mi treba da pronadjem program na netu....Gde,vrsljao sam ja pomalo,ali krekovani nigde nemogu naci.Kako imam IGo u navigaciji za kola(Mio moove),a na kartici je,da li je nekm poznato da li taj sadrzaj mogu instalirati na karticu?Samo koji bi to bio fajl,a folder,replika za bestboy,verovatno ono sto je na kartici.Gde ga ubaciti u karticu,u koji podfolder?

Edit @Sre, 09. Feb 2011. 12:29
Ko trazi taj i nadje :D ,upravo "torentujem" jedan Igo.Javljam se kad dovrsim posao.Ako mi bude potrebna pomoc,zvacu,ali kako sami kazete nemoze biti jednostavnije,videcemo.
Mozda jeste jednostavno,skinuo sam program,napravio folder na kartici,prebacio progam,ali nece da ga pokrene... :cry:
Ajde jos jedna mala pomoc...kako da postavim neku drugu melodiju za ton zvona ili alarma.Znam da znate,ajde neka neko izadje u susret?

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Interesantna stvar,naravno posle malo vremena sam "otkljucao" telefon sa Vipa i sada ga koristi moj sin na MTS,mixnet L,i onda jedan potpuni preobrazaj.Ne kudim Vip,ugradnjom APN on/off nista nisam dobio,uvek je pomalo negde nesto mimo moje volje "stipalo" Mbajte.Onda smo postavili MTS,podesili telefon po APN pristupnim tackama sa foruma(parametri za android telefone) :) ,hvala na tome,nego kad ukljucis gore pomenuti vidget on sa desk topa skine cak i oznaku za konekciju,znaci miruje dok mu ti ne kazes.Gde je tu razlika u podesavanjima necu ni da se trudim da nadjem.Ja sam uzeo nazad svoju "staru" 4 meseca Nokiu 6120c i svi mirni,narocito ja.

MakiDance
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 23:12
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od MakiDance »

Da li neko ume da mi kaze da li touch na ovom telefonu reaguje iskljucivo i samo na prst?? Da li moze nekako da se namesti da reaguje i na nokat ili to sto reaguje samo na prst ima veze sa android sistemom? Molim za sto pre ogovor, hvala.

Odgovori