Samsung Galaxy Nexus I9250

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od OdličanJeMemo »

Settings - Backup and reset - Factory data reset

На андроиду може све. :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

To znam za hard reset. ;)
Nego sam mislio da li postoji neki program sto se skine na kompjuter od Samsung-a ili Google-a pa se odradi cist restore, ubaci se svez nov stock rom. :)

Znam da sam na iPhone-u preko iTunes-a radio restore, pa sam mislio da li ima tako nesto i za Android. Ali da ne mora da se radi rut itd. :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od bachika »

mladen_bgd, nemaš potrebe za tim, jer sam hard reset radi vraćanje podataka na fabričko podešavanje! Možeš ti njemu da flešuješ (putem ODIN-a ili sličnog programa) svež rom. Ali ja čak mislim da ne postoji razlika između flešovanja fabričkog roma i urađenog reseta isto na fabričkom romu!

Apple jednostavno ima drugačiju filozofiju koju bolje zaboravi pri korišćenju androida :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

E hvala ti na obavestenju. Ja sam ipak mislio da je to kao kod jabuke bolje odraditi restore nego sve vratiti na fabricko. Nisam znao da je to drugacije kod robota. :)
Inace odradio sam tako da mi sve vrati na fabricki i sad je skroz druga prica, opet mi lepo sljaka. :D

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

Da li je neko odradio update na 4.2.2? I kakve su novine, kako se ponasa telefon sad?
P. S. Izvinjavam se na duplom postu.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iLuka »

jeste @baraba na nexusu 7... nije napisao sta se dobija novo... javice se valjda uskoro :wink: :wink: :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »


iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iLuka »

evo i vesti sa gsmarena.com o novitetima...

http://www.gsmarena.com/android_422_jel ... s-5542.php

:wink: :wink: :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

Znaci u sustini ne dobija se nista specijalno ovim update-om. :angry: Vala mogli su malo da ga obogate. :angry:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iLuka »

mislim da je ovo samo update u okviru samog jelly bean-a koji ispravlja neke greske i donosi neke manje inovacije...
nesto vece se ocekuje tek sa key lemon pie na prolece... google bi trebalo da ga predstavi krajem maja :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

Ali pitanje je veliko da li ce Gnex uopste dobiti oficijalni update za KLP.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iKe »

Ako KLP bude predstavljen u Maju, trebalo bi da dobije. (Google-ova politika od 18 meseci podrške). Inače ovo je poslednja verzija JB.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »

mladen_bgd napisao:Da li je neko odradio update na 4.2.2? I kakve su novine, kako se ponasa telefon sad?
P. S. Izvinjavam se na duplom postu.
Nije ni meni nudio update, ali ima star fora.
Podešavanja - Apps - šaltaj na desno da ti ispiše ALL - nađi Google Services Framework i Force Stop i Clear Data. Izađi na Home a ne back, idi About i probaj :) Ako neće iz prve, restart i ponovi.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

Hehe
Dobra ti forica skroz. Odradio tako i ponudio mi update. Jeste da je posle sestog puta uspelo. :lol:

@iKe
Koja je to Google-ova politika od 18 meseci, ako mozes samo da mi pojasnis? Nisam razuemo sta znace tih 18 meseci. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Baraba »

To još nisi zaboravio apple, ovo je bre google čedo, nisi istražio adnroid na gnex ni 50%, sve može i sve vrti. Već u stock romu bez roota možeš da gasiš šta ne koristiš:
Slika
A po apple filozofiji možeš da se upucaš da bi nešto pogasio onako na stock sistemu bez JB.

ps. znači ti si @stolex 8)

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od Tacty »

a sto kazu da zaustavljanje framework services kasnije pravi probleme na telefonu?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od iKe »

Mladen_ bgd, to znači da je Google tražio da se proizvođači obavežu da telefoni dobijaju update 18 meseci od izlaska. Mada to ne poštuju baš svi u slučaju Nexus- a do sada je poštovano.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od mladen_bgd »

@Baraba
Pa znam. Vidim da je drugaciji i svidja mi se, jer mozes sa njim da radis sto ti je volja. :) Jos se upoznajem sa Android-om i istrazujem ga lagano. Ipak mi je ovo prvi ozbiljan Android. Jabuku sam koristio dugo i oko nje znam dosta. Mada sto kazes bez JB je go k.... :) To uvek svima pricam. :)
Inace dobra je i ova forica sa disable-ovanje. Taman da pogasim ne potrebne gluposti sto ne koristim. :) Ako ti jos padne na pamet neka forica javi. Inace sam ja taj tamo. ;)

@iKe
Hvala na objasnjenju. Nadam se da ce Gnex upasti u tu grupu, bilo bi lepo da dobije oficijalni update za KLP. :)

CawaLera
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 27. Okt 2012. 12:57
:: samsung galaxy s3

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od CawaLera »

Hitno potrebna pomoc step by step???!!!!pametni drugar pokusao da mi kaci tel preko kompa i sada ne mogu nista,kada ga upalim stoji nacrtan telefon i pc ekran i izmedju znak uzvika,ne mogu ni u sta da udjem da bih rootovao,ili bilo sta drugo radio,ni boot nista,molim za pomoc????tj pretpostavljam da to znaci da je telefon brickovan,da li mi ko moze pomoci???

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Nexus I9250

Post od lesa0208 »

CawaLera, nije ti to brikovano telefon u download mode ako vec nije i preko odina digni sistem i to ti je sve, sistem i precizan tutorijal ces naci ovde http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1339

Odgovori