Samsung F480V, F480T, F480

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Fleshovanje ovog telefona je krajnje prosto i traje svega nekoliko minuta(tacnije oko 220tak sekundi) za fleshovanje vam je potreban data kabel sto ste dobili uz telefon,potrebno je da imate instaliran Samsung pc studio i USB driver,zatim program koji se zove Multiloader i naravno najnoviji firmware od tog modela.
Nije moguc update sa samsung PC studia ili sa Sasmung oficijalnog sajta,vec jedino ovako.
Sta donosi novi firmware,uglavnom krsha dobrih poboljsanja i bolje performanse kamere sto su svi korisnici i najvise hteli. Jedino je problem sto trenutno nema opcije ovog firmware za srpski jezik,dakle ko je imao srpski u telefonu i meni na srpskom posle ubacivanja ovog najnovijeg ga gubi,no zato ima engleski,sto je meni sasvim ok,gledacu da napisem detaljno uputstvo u sledecem postu.

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Preparing your phone:

I am assuming here that you've already installed Samsung PC Studio and it works fine with your supplied USB cable.

NOTE: Flashing your phone will delete all your contacts, calender, settings ringtones etc.

You probably want to back up all your files and contacts. I recommend syncing your contacts etc. with Samsung PC Studio and copying over your files on your phone to your memory card or PC (your memory card will not be touched).

Once that's done remove any memory card you may have and then remove the SIM card. Put you battery back in. Your phone should be off at this point. Hold down the 'Volume down' key (The bottom rocker button on the left side of your phone) and the camera button and press the power on button (some of you may have to press the middle button, as well as the above buttons to go into flash mode). Your phone should start up into a wierd screen with downloader v.5.32 or something and some boxes. It's now ready to be flashed.

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Devojka je veceras postala ponosni vlasnik ovog telefona.
E sada moze li mi neko reci da li mogu da se menjaju ikone, teme na ovom telefonu? Da li postoje programi za ovaj telefon?
Za igrice sam nasao kako se ubacuju (ako neko ima neki link za free igre neka postavi link).
Sto se tice samsunga totalno mi je nepoznat, da je SE u pitanju bilo bi mnogo lakse. :S:

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Tema ne moze da se menja osim onoga sto je ponudjeno dakle da bude crna ili bela pozadina,no ima jedan firmware HUGO BOSS edition koji menja i kompletni izgled ikonica,pozadina je skroz crna a ikonice deluju kao da si od metala 3D srebrnkaste,ali mora da se uploaduje taj firmware sa procedurom koju sm postovao ovde(pohvaljujem administratore koji su izbrisali nacin uploada firmwara) valjda je lakse da se zaradjuje na nama nego da mi sami besplatno odradimo posao,tako da ako kome treba kompletno uputstvo neka pusti pvt.

filipos181
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 09:12

Post od filipos181 »

Imam problem sa ovim telefonom. Desava mi se svaki dan da odjednom telefon ne moze da prima ni da salje poruke, niti mogu da zovem nekoga, a kada mene zovu onda im javlja da korisnik nije dostupan. Telefon uredno pokazuje da ima mrezu (da je u dometu). Posle restartovanja telefona sve opet normalno radi. U telefonu je 063 kartica.

Kako da resim ovaj problem?

Yuba da li si dobio Priv. poruku?

skosan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 10:24

Post od skosan »

kako se ubacuju igrice u ovaj foooon?? 8)
koju extenziju koristi, probao sam .jar ali ne ferca :)
poz ljudi

igormbg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 12. Avg 2009. 05:07

Post od igormbg »

Mogu li da dobijem odgovor na pitanje od nekog ko se razume. Da li ako fleshujem firmware na F480 postoji mogucnost da se telefon zakljuca? Interesuje me da li moze da se nesto zezne pa da telefon mora da se dekodira? Inace imam F480 vec par meseci i video sam par firmware-a koji su debrand varijante i imaju nesto vise opcija od ovog koji mi je trenutno na mob-u (tipa mogu da se dodaju widget-i). I jos jedan detalj, firmware koji je trenutno na telefonu je od operatera T-Mobile. Hvala unapred! ;)

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Kako se menjaju teme i dali je moguce da se gleda tv na njemu u srbiji :ohmy: ??? Hvala unapred :) :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, TV? Ako se ne varam F480V je vodafone "branded" varijanta f480, a f480 nema tv prijemnik. Da li si siguran da to nije neki "kinez" koji samo lici na f480?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

ma nije, ima opciju mobile tv. i onda me salje na net! pogledaj ako imas taj fon.


[Edit:] tomas.hokenberi:: Dopuna poruke do 100 karaktera smajlijima, tackicama i drugim nepotrebnim karakterima (npr. !!!!!) nije dozvoljena.
Za vise informacija o pravilima foruma:

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Takodje, ispravna upotreba velikih i malih slova i znakova interpunkcije nece skoditi tvojim postovima.

Pravopis

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, Samsung F480/F480T/F480V nema ugradjen TV prijemnik. Daklem mobile tv nije tv prijemnik koji omogucava prijem normalnog TV signala - to moze biti samo softver koji omogucava da gledas tv preko gprs/3G mreze. Ta aplikacija postoji na Vodafone verziji F480 - tj. F480V.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Aaaa, hvala. A kako se gleda? Tj. na koju adresu? Dali je uopste moguce to u Srbiji? :dry: Hvala unapred.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, ne isplati ti se da to koristis u Srbiji - gprs troskovi bi bili ogromni. Sem toga to je Vodafone servis pa najverovatnijie ne funkcionise.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

I jos jedno pitanje, da li on podrzava WiFi?Ne pise na sajtu, ali sam cuo da moze. Da li mogu theme da se menjaju? Uzeo sam telefon pre par dana i ima dosta funkcija koje ne umem da koristim , a hteo bih sto pre da saznam sta sve moze. Hvala jos jednom!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, detaljne podatke o ovom telefonu imas pre svega na Samsung sajtu ovde: SGH-F480-specification
Ne veruj svemu sto cujes - ako u specifikacijama lepo pise da nema WiFi to znaci da nema WiFi, bez obzira sta si cuo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ne podrzava, ima samo dve predefinisane teme ( crnu i belu ) osim ako ne ubacujes modovan firmware ili Hugo Boss edition fw
Poslednja izmena od djolex u Sub, 02. Jan 2010. 17:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia Lumia 630

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Ljudi ja do sad nisam koristio Samsung telefone, pa mi je nesto nejasno: Sta je to "Pod casting" i sta je to "Mobile Tracker"? Pozdrav svima.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, Mobile Tracker je servis koji omgucava dojavu u slucaju kradje telefona (skini uputstvo za F480 sa Samsung linka koji sam postavio za detalje). "Podcasting" nije striktno vezan za mobilne telefone i za taj termin "Google is your friend".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

devla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 01. Jan 2010. 20:45

Post od devla »

Nema i ne znam kako da nadjem uputstvo za "Mobile tracker" Hvala. Telefon je strava, mnogo je dobar!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

devla, nadji uputstvo za bilo koji drugi Samsung telefon koji podrzava "Mobile Tracker" - npr. C3050. Svugde radi identicno.

A inace odes na http://www.google.com - pa u Search polju otkucas "Samsung Mobile Tracker" i gledas sta si dobio.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori