Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

Pa,ako iFonz nije upotrebljiv na ekranu i780,onda odustajem.
Instalirao sam Google mape,one su bile u .cab formatu i nije bilo problema.
iFonz sam skinuo sa neta direktno na telefon,on je spakovan (ne znam,ali mislim da je u pitanju zip format) ali pre pokušaja instalacije ga prvo raspakujem,jer drukčije i ne bih stigao do iFonze.exe fajla.
Imam verzije za VGA i QVGA rezoluciju. Definitivno odustajem od ovog programa.
Net Framework mi je sada verzija 3.5

Hvala na odgovorima,krećem u potragu za nekom drugom interesantnom aplikacijom...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Bockyman, Mozda ce da ti pomogne SPB Mobileshell sa iPhone skinom...Ili pokusaj Point UI po meni je on bolji od SPB Shella
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Bockyman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 11:21

Post od Bockyman »

@dimi89, hvala na predlogu,potrudiću se da nađem ovo što si predložio a zatim i da instaliram pa se javljam... :wink:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Molim nekog od korisnika, a pre svega moderatora tomas.hokenberi -ja ako mogu ovde ili na PP da mi daju neki link ili uputsvo za instalaciju WM 6.5. I koji ROM provereno radi dobro na ovom telefonu.
Unapred hvala....

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ovako znam da imamo temu vezanu za GPS, ali posto je ovde specijalizovano, a i pretpostavljam ko ce mi odgovoriti rekoh da se obratim ovde za pomoc.
Na nekoj od predhodnih strana je napisano kako aktivirati gps. U onim podesavanjima ima i assisted gps koji bi trebalo da je aGPS. E sad kad se izabere ta opcija gps ne radi, vec mora Standalone.
I konacno pitanje. Kako da ukljucim agps, ako je ikako moguce?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Settings->System->Enhanced GPS. Tamo treba podesiti "XTRA" na "Enable" i "Auto Download" na "Enable". Oni koji su instalirali i kuvani WM 6.5 imaju i stavku Settings->System->Enhanced GPS 2, medjutim nisam siguran kako tamo treba podesiti "Server address and TCP port". Meni stoji http://agps.orange.fr:7275, a nekako nisam siguran da francuski Orange opsluzujue mt:s korisnike.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tomas.hokenberi, ja sampromeni tu adresu na onu koja je kod Nokia-inih telefona. Nokia.supl.com
Inace da li imas TV kabli za telefon i ako imas gde si ga nabavio, posto ga ja nisam dobio u kompletu sa telefonom?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jerkann, nazalost TV kabl za i780, ako uopste postoji (nasao sam protivrecne informacije o tome), kod nas nikada nije uvozen. Teorijski bi TV-kablovi pravljeni za druge Samsung telefone koji koriste isti konektor trebali da rade. Ako znas nekog ko ima TV kabl za isti konektor i voljan je da ti pozajmi da ga isprobas vredelo bi probati da li radi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tomas.hokenberi, probacu da nadjem da isprobam. Da li je isti ulaz ili izlaz kako vec sa Omnia-om?
Ajde ako mozes kazi kako da podesim gprs na WM 6.5.
Gledao sam tvoje postove u razlicitim temama o tome, ali nisam uspeo.
I da jos nesto kako da podesim da mi se ekran ne gasi tokom navigacije (u Igo-u nisam nasao takvu opciju)?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jerkann, sto se tice navigacije nisam je nesto u poslednje vreme koristio. Kada sam koristio wm 6.1, Igo je ispravno radio - odnosno ekran se nije gasio kada dobije fix sa satelitima.
Sto se tice gprs-a, ja sam jos od wm 6.0 cuvao eksport registry kljuceva koji vracaju podatke o nasim operaterima (pisu negde ranije u temi). Kada se vrate ti kljucevi i ponovo konfigurise gprs (npr. slanjem poruke all na 4777) sve radi OK. Ostavi ovde poruku ako ti trebaju ti kljucevi mogu da ih iscupam iz svog i780 postujem negde.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tomas.hokenberi, bio bih ti veoma zahvalan kad bi to odradio. Ajde samo mi i objasni i kako da ih posle ubacim u moj telefon.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jerkann, treba ti na PC-u program cergedit za uvoz/izvoz kljuceva. Povezes telefon u ActiveSync modu (proveri da li ga vidi ActiveSync), pokrenes CeRegEdit, otkljucas registry bazu uvezes kljuceve. Preporucujem ti da pre ove operacije napravis bekap baze na PC-u.

Link za freeware CeRegEditor: http://www.ceregeditor.mdsoft.pl/files/ ... .0.5.2.exe

Registry datoteke:
--------------------
connections.cereg
Destinations.cereg
operator.cereg
Providers.cereg
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tomas.hokenberi, hvala druze jos jednom, uspeo sam." "

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Konacno je izasao (cooked) wm 6.5 firmver sa ispravnim drajverom za optickog misa (drajver je iz Samsung Epix (i780 za americko trziste)). Radi se o 6.5 (start meni je gore) a ne 6.5.3 (start meni je dole). Za detalje googlati za "SGH-i780 WM 6.5.X WWE Mouse fixed"

[edit] Mis radi, ali je firmver dosta ogoljen i ponesto drugo ne radi. Ipak treba malo sacekati. Ja sam se vratio na prethodnu verziju sa felericnim drajverima za misa.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sre, 18. Avg 2010. 13:52, izmenjeno 2 puta ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ugabugazr napisao:devojka ima taj telefon, poklon iz francuske.... nista ne kontamo jer je sve na francuskom, i ona juce nesto cackala po gprs profilima, aktivirala neki internet, i sad nemoze da pozove vise nikoga, moze samo da prima pozive i da salje sms... u desnom gornjem uglu je do juce stojao neki kruzic i sve je radilo, od kad je cackala, sad je taj kruzic precrtan......
plz, pomagajte da nekako vratimo nazad to......

thx
ugabugazr "cackanjem" po gprs profilima nikako nije mogla onemoguciti pozive. Bice da je cackala jos ponegde. Da nije dirala u Settings-ima pod Phone (ili kako vec pise na francuskom) Services pa ukljucila npr. Call Barring za sve odlazne pozive?

Taj francuski firmver moze da zameni firmverom na engleskom i tako olaksa sebi zivot (ako zna engleski naravno). Za detalje pogledaj(te) ovu temu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ugabugazr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 18. Avg 2010. 10:12

Post od ugabugazr »

devojka ima taj telefon, poklon iz francuske.... nista ne kontamo jer je sve na francuskom, i ona juce nesto cackala po gprs profilima, aktivirala neki internet, i sad nemoze da pozove vise nikoga, moze samo da prima pozive i da salje sms... u desnom gornjem uglu je do juce stojao neki kruzic i sve je radilo, od kad je cackala, sad je taj kruzic precrtan......
plz, pomagajte da nekako vratimo nazad to......
ja stvarno nemam pojma oko mobilnih, jer je to jedina tehnicka stvar koja me ne interesuje, tako da je svaka pomoc dobrodosla, jer mi devojka od juce ispira mozak i shizi zbog toga....
e sad, kad tu karticu ubacim u drugi fon, tamo rade pozivi, a kad iz tog drugog fona ubacim karticu u i780, rade pozivi, ali sa sakrivenim brojem, da li to ima neke veze sa tim, kao da je ukljuceno sakrivanje broja....

thx

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ugabugazr, evo najjednostavnijeg nacina da se sve vrati na pocetno stanje (ali bice obrisan i imenik i arhiva poruka i sve ostalo!). Iskljucite telefon. Na iskljucenom telefonu pritisnite istovremeno crvenu i zelenu slusalicu i drzite. Pritisnite on/off dugme (ona dva tastera i dalje drzite). Kada "zacrveni" dioda pustite on-off, ali ova dva i dalje drzite sve dok se ne pojavi nesto na ekranu. Pojavice se poruka kojom vas pita da li zelite da formatirate telefon (hard-reset), kao potvrdu treba pritisnuti taster space (najveci taster na tastaturi - blanko). Posle toga ce poceti formatiranje sadrzaja telefona i vratice se na "fabricko" stanje. U nekom trenutku ce vam traziti da odradite kalibraciju ekrana (treba pritiskati centar krstica koji se pojavljuje na ekranu dok ne bude "zadovoljan"). Posle toga ce vas pitati da li zelite da zadate lozinku (nemojte je unositi!) i da podesite e-mail (ni to). Na kraju ce telefon biti vracen na pocetno = fabricko stanje (stanje u kome je bio kada je bio nov).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Drugi nacin za hard reset je da dok je telefon upaljen drzis zelenu i crvenu slusalicu, a zatim olovcicom pretisnes ono malo dugmence (ispod volume key-a) olovcicom.
tomas.hokenberi, ogoljen u kom smislu? Sta ne radi? U par recenica ako ti nije problem....

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jerkann, pa recimo ne radi GPS, tj. navodno radi ali meni nikako nije hteo da prepozna interni gps. Izbaceno je dosta "fabrickih" aplikacija, i "fabrickih" sadrzaja, npr. 90% tonova za zvona i alarme. Nije neki problem ubaciti nove, ali ne vidim razlog za izbacivanje windows mobile default tonova. MMS nikako nije hteo da proradi, nista nije pomoglo, ni vracanje starih registry kljuceva. GPRS je stvarao probleme. Ustvari jedino je mis u novoj verziji radio dobro. Nije mi jasno zasto "kuvac" prosto nije ubacio mouse drajvere u neki od ranije skuvanih romova. Cak razmisljam, ako budem imao vremena, da sam ubacim te drajvere u neku od prethodnih verzija (imam sve sto je potrebno za "kuvanje").
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

tomas.hokenberi, a sto se tice kuvanja. da li je to neko posebno znanje ili ne? Ja sam se na symbianu bas igrao s tim. Skinuo fw koji mi se najvise svidja i zatim ga uredjivao prema svojoj zelji.
ajde ako napravis CFW javi da probam obavezno.
Sve bih mogao da mu oprostim ali bez gps jednostavno ne mogu.

Odgovori