Samsung C3050

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Samsung C3050

Post od Teniser »

Imam problem sa povezivanjem telefona sa kompom. Naime, kupio sam Samsung C3050, koji podrzava samo program Samsung New PC Studio kojeg sam nabavio sa neta i uspesno instalirao. Kada povezem telefon i komp putem USB-a, iskoci mi obavestenje "found new hardware" i krece instalacija CUSTT13 Development Platform. Medjutim, instalacija je bezuspesna, tj. kaze da je naislo na problem blabla..na Samsung forumu sam procitao da su svi naisli na taj problem, a jedan forumas je rekao da je problem resio tako sto je skinuo pomenuti driver sa neta, a link naravno nije dao..ja sam iskopao ceo Google, Yahoo!, Samsung sajtove, a driver nisam nasao. Bio bih vam i vise nego zahvalan ako biste mi pronasli taj driver.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Teniser, meni Samsung New PC Studio radi sasvim normalno sa C3050 uopste nisam imao taj problem. Istina na istom racunaru imam odranije i Samsung PC Studio 3 za E2100B koji je ranije instaliran - moguce je da je sa njim instaliran i potrebni drajver. Da li si prvo instalirao Samsung New PC Studio pa zatim utakao C3050 ? Da li se povezuje preko bluetooth-a?
Koji problem ti konkretno prijavi?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Post od Teniser »

-Samsung New PC Studio mi je uspesno instaliran
-Ubacim USB u komp i mob i iskoci mi poruka da je nadjen novi hardware, i kada kliknem na instalaciju istog, pojavi se sledece:
Slika
..i na kraju pise da ne moze da se instalira jer je naisao na neku gresku.
Kada pokusam da povezem mob i New PC Studio, bezuspesno je jer mi kaze da nema odgovarajuceg drajvera.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Teniser, mnogo bi bilo korisnije da si postavio screenshot greske umesto ovog. Ovo sto si postavio je sasvvim normalno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jelenasuster84 napisao:dobar dan, da li preko ovog blututa mogu da slusam mp3 sa telefona? uspem da ga povezem sa telefonom i normalno razgovoram ali kada hocu da pustim pesmu 'play via bluetooth' jednostavno ga ne vidi? uzgred, probao sam i sa kineskim blututom i ista stvar? da li je potrebno kupiti neke posebne blutut sluske ili je mozda nesto do telefona?

hvala puno
C3050 moze da se koristi za slusanje muzike preko BT - pod uslovom da se radi o stereo bluetooth slusalicama koje podrzavaju A2DP (npr. ja sa sa C3050 koristim Samsung SBH100 slusalice bez problema). Ako se ne varam, Plantronics Explorer 230 su obicne bluetooth slusalice koje ne podrzavaju A2DP pa nisu predvidjene za slusanje muzike (ni sa C3050 ni sa bilo kojim drugim telefonom). Generalno obince BT handsfree slusalice su neupotrebljive za slusanje muzike posto ne podrzavaju A2DP - potrebne su ti stereo BT slusalice koje podrzavaju A2DP.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jelenasuster84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 27. Feb 2010. 18:02

Post od jelenasuster84 »

aha, ok, hvala puno. izvinjavam se na dupliranju teme. Da li mozes da mi preporucis neke jevtine sluske koje podrzavaju a2dp a da imaju kod nas da se kupe/

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jelenasuster84, zavisi sta podrazumevas pod jeftine. Stereo BT slusalice vrlo tesko mozes naci ispod 50+ evra. Preporucio bih ti npr. Samsung SBH500 ako ih nadjes po povoljnoj ceni.
P.S: Sva druga pitanja o slusalicama postavi u odgovarajucim temama:
Bluetooth stereo (A2DP) slusalice
Upgrade slušalica i preporuka
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Motorolica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 01:52

Post od Motorolica »

Ima li program za automatsko snimanje razgovora na SD karticu?
Da li postoji, da li ga je moguce instalirati na C3050?

Da li postoji neki sms ili call logger koji iako se pozivi obrisu ostavlja trag ko je kad i kakav sms poslao ili primio na Samsung C3050???

Hvala vam svima koji pomognete.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Motorolica,u principu Java aplikacije obicno rade na svim telefonima koji podržavaju javu.
Pošto postoji tema za java aplikacije, takva pitanja oko naziva programa, koji program i sl postavljaj tamo.
Pregled korisnih java aplikacija (review)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Post od Teniser »

Imam problem sa Samsungom C3050. Naime, tokom jucerasnjeg dana odjednom se pojavio problem sa memorijom u telefonu. Kada hocu da slikam ili da posaljem poruku, pise mi "Nedovoljna memorija. Obrisi neke od stavki iz memorije telefona." Otisao sam u podesavanja memorije, i pise da video klipovi zauzimaju 20548 KB sto je suludo, jer nemam, niti sam ikada imao neki video klip u memoriji telefona. Probao sam sa kompletnim brisanjem memorije telefona i opet je isto. Takodje sam vratio na fabricka podesavanja, nista se nije promenilo. Probao sam i da izvadim memorijsku karticu, opet bez rezultata. Slucaj je vrlo iritirajuc, jer u inboxu mogu da imam samo jednu poruku, pa kada mi je neko posalje, moram prvo da je obrisem pa onda da saljem novu, jer u suprotnom pisace "Memorija puna."

Bio bih vrlo zahvalan ako biste mi dali ikakav savet ili predlog, pre nego sto bih odveo telefon na servis. Inace, telefon je kupljen u mt:s-u, novembra 2009. godine.

Hvala unapred!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Teniser, prvo u settings-ima kamere proveri da li je "Default storage" memorijska kartica i ako nije postavi ga. Ako to ne pomogne probaj da otkucas (na glavnom ekranu) *2767*3855# za "full reset" ili *2767*2878# za custom reset.
P.S. ako je kupljen u mt:s-u onda imas garanciju do novembra 2011 i moraju besplatno da ti poprave eventualni kvar.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Post od Teniser »

Tomas, hvala ti neizmerno! Iskoristio sam ovaj prvi kod, i uspeo sam..sada je sve u redu! Hvala najlepse, jos jedanput!

jokamala
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 05. Apr 2010. 22:31

Post od jokamala »

Da li postoji mogucnost promene teme (osim onih postojecih u samom telefonu) i ukljucenje screensavera?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

jokamala, na C3050 nema mogucnosti instaliranja drugih tema osim onih koje stizu "fabricki". Mozes naravno menjati pozadine itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stefanns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 27. Apr 2010. 17:03

Post od stefanns »

evo jedno laicko pitanje...jel treba da se formira baterija za ovaj telefon? mislim da je u pitanju litijum-jonska baterija...

hvala unapred!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stefanns, Li-Ion/Li-Polymer baterije se ne formiraju. Vec 6-7 godina se ne proizvode telefoni koji koriste NiMh baterije (koje je trebalo formirati) - daklem nijedan jedini mobilni telefon koji je proizveden u poslednjih 6-7 godina nije koristio bateriju koju je trebalo formirati. Neverovatno je koliko je potrebno vremena da prodje da prosecan korisnik mobilnog telefona shvati da je "formiranje" modernih baterija ne samo nepotrebno, nego i nemoguce posto nema sta da se "formira". A baterija C3050 je Li-Ion, sto inace lepo pise na nalepnici baterije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Post od Teniser »

Help!
Nasao sam na nekom sajtu navodno kod za otkljucavanje Samsunga C3050, koji je glasio #0111*014023433202622# .. Taj kod sam ukucao i na ekranu mi je pisalo ''Telefon zakljucan. Vratiti na servis'' :blinky: Sada ne mogu nijednu karticu da koristim, a telefon se normalno startuje samo kada nema SIM kartice unutra..Probao sam complete reset, ne pomaze..
Molim vas, mozete li mi pronaci kod za otkljucavanje telefona? Hvala!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Teniser, bolje postavi pitanje na podforumu servisiranje - tamo ce ti serviseri dati bolji savet. Da li si probao da ponovo uneses kod? Da li si posle reseta pokusao da otkucas 00000000 (8 nula)?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Teniser
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:06
:: Sony Z2
Lokacija: Beograd

Post od Teniser »

Da li mozes da mi objasnis kako da ukucam tih osam nula? Znaci ukucam *2767*3855# i sta posle toga?

PS. Otvorio sam novu temu na Servisiranju, nadam se da ce mi tamo neko pomoci.

Hvala ti u svakom slucaju!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Teniser, kada ti kaze da ti je telefon zakljucan onda otkucas osam nula (00000000) i "zelena slusalica".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori