Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Samsung Wave (S8500)/Wave II (S8530) Bada platforma

Post od IDzO »

Specifikacija

Preview:
1.) Mobile-review -> KLIK
2.) GSMArena -> KLIK
3.) Engadget -> KLIK

Slika

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Super je telefon, samo me zanima da li ce imati promenljive teme posto je ipak 21 vek ?
:chytry:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Touch wiz dosta lici na S-Class. Na prvi pogled izgleda kao slider telefon, medutim nije, ali jedino ga taj ekran izvlaci od ostalih modela i bez obzira na sve, mislim da oni najbolje znaju kakav su potez napravili...
Nokia Lumia 630

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kratak video snimak na kojem se moze videti kakva je vidljivost AMOLED TS ekrana na suncu -> KLIK

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Prema ovom klipu jako dobar ekran,fina vidljivost .
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Dok ne vidim user review nista od divljenja sa moje strane.....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Kako god, iako nisam neki ljubitelj Samsunga, ovim modelom sam jednostavno maksimalno impresioniran. Video snimci preview testiranja pokazuju neverovatno brz interfejs, bez imalo zastoja :blinky:

Pa jos Super AMOLED ekran prema kojem onaj od iPhone-a izgleda ko stari crno beli televizor u poredjenju s plazmom...

Bada OS ima velike sanse za uspeh, nesto poput Androida, samo da pocne ekspanzija aplikacija i igara...vredi sacekati izlazak na trziste...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Dolazi nam Bada KLIK. Sasvim fino izgleda moram da priznam, malo sareno ali nista opasno. Ekran po ocekivanjima ubica, multimedija na nivou (svaka cast Samsung-u) i flash je cak tu, samo malo bagovit. Tako kaze review :) .

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Evo i jedan video test,naravno od Telefonino ekipe.
http://www.telefonino.net/Samsung/Video ... -Wave.html
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Telefon je zaista dobar.Odziv je trenutan.Super Amoled ekran je za najvisu ocenu. Kuciste nigde ne "kvrcka" i sam spoljni izgled telefona je odlican.telefon je toliko tanak da u ruci ga jednostavno ne osecate.Mozete da kreirate preko deset samostalnih Widget-a i fakticki da imate preko deset trenutnih ekrana sa aplikacijama koje rade.Camera je u HD modu 1280x720.Postavljen je snimak sa kamerom na YT pod nazivom Samsung Wave-Bada u Zajecaru, na advokat19 channel.Preporucujem da ovaj telefon nabavite. :)

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Za povezivanje Wave sa PC potreban je program "Kies". Potrebno ga je učitati sa odgovarajućeg linka. U koliko se ne startuje kod direktnog učitavanja u komp, pokušajte sa w-lan opcijom na mobilnom i uključite ga u PC. Program "Kies" je izvanredan i omogućuje dopunu firmware za mobilni automatski. Opcije programa su velike. Za Wave je za Evropu upravo izašao nov firmware i mobilni se dopunio. :D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kakvi su Vam utisci u vezi kamere (prvenstveno mislim na kvalitet fotografija po danu i po mraku sa ili bez LED-a)?
Koliko moze da izgura baterija sa jednim punjenjem?
Kakva je vidljivost displeja kada se nadje na direktnom suncanom "udaru"?
Da li je prijatno kucati na "landscape" QWERTY tastaturi?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

sto vise gledam ovaj Wave sve mi se vise svidja. Impresivne tehnikalije, multimedijalno cudoviste, mislim da je ovo prvi full flash telefon (neka me neko ispravi ako nisam u pravu), jedino sto trenutno nema je neki GPS program po srpskoj ceni, tv out. Neko je na sajtu spomenuo da ima da se kupi u nemackoj za 375 evra, sto i nije toliko velika cifra. Jos samo kad bi ga samsung dao po proizvodnoj ceni da promovisu Badu :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ja se vec nekoliko dana neckam da li da ga narucim ili ne, preko nekih online prodavaca. Nekako mi odgovara maaaalo veci ekran, ali i 3.3 inca nije za baciti...

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan,
za početak da ne ispadne kao ranije da se bavim reklamom i nagovaram ljude da nešto kupuju. To ne radim i ničija prodaja me ne interesuje, jedino sa svima želim da podelim neka iskustva. Kvalitet kamere po danu je u rangu HD, a uveče ne znam obzirom da nisam probao. baterija je dobra kod normalne upotrebe, snimanje, sms, razgovori, pregled i traje nešto preko dva dana. Najveći potrošač je w-lan. Ovaj telefon može da se ponaša i kao ruter w-lan i da šalje signal na druge w-lan predmete.
Izvanredno je to što u telefonu imate podešavanje za mobile tracker što omogućuje odbranu od kradje telefona jer svaka promena kartice bez ukucavanja lozinke blokira rad telefona. U najnvijem firmwareu dodata je i aplikacija vodjenja intimnog dnevnika. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

korisnikboban, reci mi molim te, da li si imao problem nestajanja widget-a sa pocetnih ekrana kad bi "ukinuo" aplikaciju pomocu "task killer-a"? Gledao sam nesto na netu, neke testove ovog modela, i to su komentarisali kao veliki nedostatak.
Takodje se zamera i nemogucnost bilo kakavog pojacavanja zvuka (pomocu volume tastera), kad je ukljucen "silent mode".

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

green,
na prvo pitanje, ne,
drugo u silent modu ne može se pojačavati zvuk.
Ali nisu li to sitnice prema mogunostima telefona.
Pozdrav.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
u SMS porukama možete da odjednom imate svu korespodensciju izmedju dva korisnika,
pamti upotrebljene reči,
poseduje opciju copy-paste.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

korisnikboban, negde procitah da ima full flash, jel to tacno?Koliko traje baterija sa ovim "prvim igranjem" telefonom? :)

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobro veče,
full flash da,
baterijatraje dva dana, HD snimanje, snimanje desetak slika, slanje dosta poruka, tridesetak poziva,
pregledavanje aplikacija.
Moderatoru trebalobi da zameniš prve slike Wave jer na početnoj slici na sredini nedostaje deo koji izbacuje nove aplikacije a i same slike aplikacija su sada drugačije.
Telefon je toliko tanak da to treba da se oseti.
Odziv ekrana je neverovatan bez skoro ikakvog ječeg pritiska, jednostavno blagi dodir.
Uredniku poruka:
Tačna oznaka mobilnog je GT-S8500.
Smatram da je ovo dobronamerno.
S poštovanjem. :)

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

Odgovori