Samsung P1000 Galaxy Tab

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
matan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 28. Dec 2009. 12:02

Post od matan »

@ Dream Weaver,

hvala na ovom infu bice od koristi mnogima a ja sam svoj tab sa telenora prodo i kupio drugi otkljucan za sve mreze.

Pozdrav.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

matan, ali ga nisam otkljucao preko programa sa marketa vec preko jedne metode sa XDA foruma :wink:
and justice for all...

tanjica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 21:29

Post od tanjica »

Uzela sam u Telenoru Galaxy Tab i vec mesec dana preko Kiesa proveravam da li je izasao update na Gingerbread 2.3.3, ali za sada nista. Cula sam i za druge nacine (Odin, itd) ali ne bih tako radila zbog gubitka garancije (2 godine).
Da li je neko uspeo da preko Kiesa izvrsi update ili da li neko zna kada ce to biti moguce?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

tanjica, koliko mi je poznato, jos nije izasao zvanican update za sve regione. Ja odavno teram custom firmware, neki je bolji, neki losiji....uvek mozes naci oficijalni i flashovati ga nazad, za slucaj da treba da saljes uredjaj u servis.

botta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2011. 09:40

Post od botta »

Dream Weaver napisao:matan, ali ga nisam otkljucao preko programa sa marketa vec preko jedne metode sa XDA foruma :wink:
Dream Weaver moze link za otkljucavanje. Ako si ga otkljucao znaci da si ga prethodno rootovao sta si koristio za to? Ja nemam hrabrosti da probam update preko Odina jer su sva uputstva vezana sa Verizon, AT&T i T-mobile nista za Telenor...

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Rutovao sam ga preko SuperOneClick-a http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682
Ali moras prvo da imas instalirane drajvere (kies pa sinhronizujes jednom ab-a sa kompom), USB Debugging mora da ti bude ukljucen. povezes fon sa kompom, pokrenes program suprclick, jedan klik i tamo si :lol: .

Imas dva nacina za otkljucavanje

Prvi koji je tezi i komplikovaniji http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=843323

Drugi nacin http://forum.xda-developers.com/showthr ... 681&page=2 u pitanju je zadnji post na toj strani. Inace tutorijal je za SGS-a ali se moze primeniti i na Tab-u. Jedina razlika je sto na kraju ne vadis bateriju na Tab-u (jer ne moze) nego ga ugasi, sacekaj malo i opet ukljuci.

I prvo BEKAPUJ EFS folder!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jer ako nesto zeznes izgbices IMEI (naravno ako ne brikuje fon :lol: ), sto se meni desilo na galaxy Ace-u a idiot (ja) nisam bekapovo EFS folder pa da ga samo kopiram na komp pa sve ponovo ali ovako sam morao da fon saljem u servis.

I naravno sve ovo radis na svoju odgovornost :wink:
and justice for all...

botta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2011. 09:40

Post od botta »

ja odoh par koraka daljei evo me sada na overcome kratos romu! dakle poruka svima dok pratite uputstva bezbedno je manuelno ubaciti gingerbread na telenor tabu :)))

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Super :)
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

botta, ja sam držao sve Overcome romove do sada, ali sa kratosom baš imam problema. Baterija naglo pada na 1%, ponekad se koči i usporava, i ništa mu ne pomaže.

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Post od xCookie »

araphel napisao:botta, ja sam držao sve Overcome romove do sada, ali sa kratosom baš imam problema. Baterija naglo pada na 1%, ponekad se koči i usporava, i ništa mu ne pomaže.
Ne znam o čemu pričaš, ja sam na KRATOS-u od kad je izašao i nemam nikakve probleme - nikakvo kočenje niti "battery drain"... nisam ga ni OC ni UV. :D

Futrola? :smutny:
Xiaomi Redmi Note 4X

botta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2011. 09:40

Post od botta »

ni ja nemam probleme sa kratosom. oc je na 1200mhz jer ne igram igrice i ako nekad zatreba procesorske snage to je par sekundi i onda se vrati na 100mhz.

sto se futrole tice koristim samo onaj providni silikon da zastiti plastiku, napred je gorilla glas pa ne brinem mnogo.

botta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2011. 09:40

Post od botta »

e da na kratosu je iskljuceno degradiranje kvaliteta fotografija pa ako npr na nekoj sporoj sd kartici imas slike sa x megapiksela kesiranje i pregled istih traje vecno i usporava sistem. ja sam na kraju deinstalirao sistemsku aplikaciju galerija jer je skoro bila beskorisna (imam slike sa dslr-a) i instalirao sa marketa nexus galeriju koja je ista samo sto kompresuje slike pa leti :-) . kad hocu nesto da pogledam u fullu koristim quickpic galeriju

ako imas sd karticu izvadi je i pogledaj da li brze radi

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Samsung izbacuje Galaxy Tab 7 plus! Tanji dizajn, 1.2Ghz, Honeycomb, i ono što je najbitnije (bar meni): slušalica na samom uređaju! Dakle podrška za voice bez BT headseta! U suštini, oversized Honeycomb telefon od 7 inča! Konačno! Kad tad ima da ga ulovim!

Mrzi me sad da kopiram link, imate vest na Engadgetu!

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Post od markoskjk »

Recite mi koliko realno vredi ovaj tab,star 3 meseca iz telenora. Imam ponudu,pa me interesuje vase misljenje,u odlicnom je stanju.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

markoskjk, pretpostavljam da ima garanciju 2 godine 8)
Pazi ja sam mog P1000 koji je tad bio star malo manje od 2 meseca platio oko 290e (malo manje od 290e) tako da otprilike toliko vredi :) .
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Dream Weaver, tebe cu najvise da obradujem sa ovim

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1322059

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lesa0208, DAAAAAA :)

Još malo da sačekam da sve našteluju da radi :oops:
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Dream Weaver, pa do nove godine bi trebale da izadju neke realne verzije koje iole rade :D

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

momci postao sam i ja vlasnik ove makine...sve pohvale ...pitanje jedno...koji rom staviti posto citam da je ploca ista kao kod galaxy s....da li mogu romovi od njega da idu? sto se tice BT slusalice..da li moze bilo koja ili ima poseban model tj vrsta...nisam se tim nikad sluzio pa pitam. hvala
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

hirurg, ajde ne pokusavaj da flesujes te romove koji su za sgs, jel nije bas sigurno da je ista ploca i druge neke stvari su bitne isto, imas tamo na xda neke romove probaj odande nesto tipa miui cm7, honeycomb

Odgovori