Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od tomas.hokenberi »

Touchwiz je "launcher" odnosno aplikacija pomocu koje pokreces druge aplikacije, odnosno interfejs prema korisniku. Touchwiz je samsungova aplikacija i pored funkcija "launchera" obezbedjuje i povezivanje sa Kies-om. Kuvani romovi su verzije firmvera koje su preradili entuzijasti i najcesce koriste neke druge launchere umesto touchwiza.
Moguce je odraditi bekap i restore pomocu Kiesa ali isljucivo sa zvanicnim firmverom i kuvanim firmverima koji koriste touchwiz. Ti si, cini mi se, pomenuo da bi instalirao Jelly Bean (Android 4.1), a za SII postoji iskljucivo "kuvani" JB bez touchwiza.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od shocky »

Hvala na pojasnjenjima. Mislio sam zvanicna verzija kada se pojavi za SII, pa se sada raspitujem kako to funkcionise. Zar onda nece moci to sve lepo regularno da se obavi?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od tomas.hokenberi »

shocky, ako i kada izadje zvanicni JB (navodno u avgustu/septembru) moci ces regularno da odradis backup i restore preko Kiesa.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

Pozdrav.

Da se javim ovde po pitanju zaključavanja mreže na navodnim "free-sim" telefonima. :)

Obratio sam se ljudima iz firme odakle sam uzeo telefon i oni su mi u veoma kratkom roku poslali kod kojim sam otključao svoj telefon.
Kao razlog za kodiran telefon su mi naveli da verovatno nisu stigli (ili su prevideli) da dekodiraju telefon pre nego što mi ga pošalju.

Sve u svemu, dobro se završilo. :)

Druga stvar, već par dana pokušavam da update-ujem telefon na ICS 4.0.4. verziju, ali nikako da uspem.
Kada probam da to odradim preko Kies-a, počne da skida nešto, i onda mi se na kompu pojavi nešto na foru "... timed out" (tako nešto, ne sećam se tačnog texta) i uvek tako, a par puta sam pokušavao.
Probam i preko WiFi, i telefon počne da skida potrebne podatke, ali se odjednom nešto desi i piše 0% i ne mrda uopšte.
Takođe sam probao i preko, da se prosto izrazim, "običnog neta", tj. da skidam preko 3G, ali i tu se ubaguje nekako.

Zna li neko kako to da rešim?
Kada konektujem telefon na Kies, odma' mi iskoči da je dostupna nova verzija softvera, ali džabe kad ne mogu da ažuriram.

Ima li pomoći neke? :)

Hvala!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od tomas.hokenberi »

iamivan, ICS 4.0.4 jos nije izasao za ovaj region, verovatno mislis na ICS 4.0.3. Kako ti i Kies na PC-u i telefon imaju problema, rekao bih da je to neki problem sa tvojom mrezom ili internet provajderom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od shocky »

tomas.hokenberi, pa to i cekam ali nisam znao datum. Tek sam uzeo fon, malo da naucim da ga koristim prvo :)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

tomas.hokenberi, 4.0.3. onda. :)
Probaću da se povežem na neki drugi modem preko WiFi, pa ću valjda uspeti.

Hvala. :)

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od oxigen »

Danas sam nalepio anti glear zaštitu za ekran, super je to što ne ostaju otisci prstiju, ali kada upalim fon slika nije više onako čista nego kao malo peskovita, istripovao sam se prvi put mislio sam da se uhvatila prašina, otišao kupio novu anti glear zaštitu za ekran zalepio je super nije se pojavio ni jedan mehurić i opet isto, ekran nije čist-jadan kao pre, nekako je peskovit ne znam kako bih drugačije mogao da opišem, da li neko zna o čemu se radi i da li je neko imao slična iskustva?
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od tomas.hokenberi »

oxigen, pa nalepio si foliju preko ekrana, normalno je da slika deluje nesto drugacije. Folija ima svoju "teksturu" koja utice na krajnji izgled onoga sto vidis na ekranu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od iamivan »

Ja sam nalepio takođe foliju na ekran. Dobio sam je uz onu gumenu zaštitu za telefon.
Marka "Cellular Italy", tako nešto. :)

Zalepio sam je i ne primećujem uopšte razliku.
Čak i kad dobro zagledam da vidim ivice folije gde je zalepljena, ne mogu da je vidim. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od sugarcoated_ass »

oxigen, stvar je u tome sto ti je kod folija "ili-ili", a to bi znacilo da ili ces uzeti anti-glare foliju koja ima hrapavu teksturu bas da ne bi dolazilo do odsjaja, ili ces uzeti glatku, potpuno providnu foliju koju neces ni primetiti, ali ces imati jak odsjaj. :)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od shocky »

Da li vecina ovih stvari koje su instalirane po defaultu mogu nekako da se obrisu? Gomilu nepotrebnih ikonica sam prebacio u jedan folder ali ne volim bespotrebne stvari za koje necu ni nacin razlog da ih koristim a neke ni ne znam za cega su :wacko:

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od slavko101 »

Planiram da kupim microSD 16 ili 32GB karticu i problem, da ga tako nazovem, na koji nailazim su clase tih kartica. Znam da klase odredjuju koje su brzine citanja/upisa ali mene zanima koliko se ta razlika u praksi moze osetiti?

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Jorda »

Evo danas je treci dan kako mi ne radi net. Ikonica stoji, u about pise da je sve ok i in service, ali sta god da uradim UP strelica sija dok DOWN nista. Wifi radi normalno. Probao sam sve osim hard reseta. Najgore od svega je sto mi google services proces ubija bateriju kada je data ukljucen, a nema ga.
Je li imao ko slicna iskustva?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od cale »

slavko101 napisao:....mene zanima koliko se ta razlika u praksi moze osetiti?
Izmedju klase 10 i klase 4 ćeš sigurno osetiti razliku.Ali između recimo klase 10 i klase 8 razliku nećeš ni osetiti.Ali ti svakako preporučujem da kada već uzimaš HC da to ipak bude Class 10.

Markkoni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 16. Jun 2012. 06:41
:: Samsung Galaxy I9100
:: Nokia 100

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Markkoni »

I ja sam uzeo Class10 bas zbog HD snimanja, da tu ne omane... Pogledaj u Tehnomaniji, bila je cena samo malo veca od Class4 recimo...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od Behemoth »

Jel zna neko kako da resim seckanje videa pri snimanju u 1080?Malopre sam na treningu snimao jedan sparing i malo malo pa se zamuti snimak.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od janka_88 »

Behemoth, pretpostavljam samo time da ga snimas na internu memoriju a ne na memorijsku karticu ako je takav slucaj? Ili da rasteretis internu memoriju ako ti je napunjena a na nju snimas jer sam ja imao takav slucaj zbog napunjenosti memorije na nekim drugim telefonima.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od cale »

Behemoth, To što se "malo malo pa zamuti" snimak je posledica continuous focus-a.
Teško da ćeš tu nešto da uradiš jer je po defaultu na 1080p tako.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S2 I9100

Post od janka_88 »

Behemoth, kao sto je cale, rekao to je posljedice continous focus-a vjerovatno, pogresno sam shvatio pa sam skontao da je u pitanju trzanje video snimka. :oops:

Odgovori