Samsung S5230, S5230W, S5233(T)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Sonja85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2010. 14:58

Post od Sonja85 »

Imam problem sa veličinom fonta kad mi stižu poruke.U pitanju je model Samsung s5230.Do skoro kada primim poruku i čitam je veličina fonta mi je bila mala.Odjednom mi se sama od sebe ta veličina fonta promenila i sada su mi slova ogromna.To je samo za primljene poruke.kada ja šaljem poruku i kada kucam tekst slova su normalna.Sve sam isprobala i ne uspevam to da podesim.

unabuina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2010. 17:24

help :(

Post od unabuina »

Sonja85,kada si u poruci strelice gore i dole (sa strane na telefonu) povecavaju i smanjuju font ;)

Imam jedan veliki problem. Telefon imam godinu dana. Skoro je poceo touch screen da zabada. Uradila sam kalibraciju vise puta jer ni jednom nije valjalo,a sada nakon poslednje kao da mi je sve pomereno za 1cm dole. Tacnije, ne mogu da udjem u meni, imenik i tastaturu!!!! :blinky:
i ne mogu da uradim kalibraciju! da li neko zna,jel mogu nekako da uradim kalibraciju preko kompa? ili moram u servis?? telefon je jos uvek pod garancijom,nije mi padao i nije kvasen. Ne znam sto se ovo desava!?jel imao neko isti problem?
iskreno,ne bih ga nosila u servis jer su bezobrazni....lose iskustvo.... :shock:
e,da,jos nesto,jel kod za resetovanje vazi i za kalibraciju? jel postoji jos neki nacin da se sredi ovaj problem?

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras.. Takodje, nemoj pisati poruke jednu za drugom, koristi opciju Izmeni.. Obavezno procitaj pravila foruma..

unique93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 15:02
Lokacija: O bRe NoVaC

Post od unique93 »

upomoooc...pokusao sam da promenim firmware na s5230, pokusao sam da stavim firmware S5230XXIG4...i sve sam radio po upustvu preko v multiloader-a 5.56...i krenulo je normalno da ocitava...ocitao je boot folder, i kad je krenuo da ocitava rsrc1, pokazalo je error, i stao je upgrade...sad ne moze telefon da se upali nece ni da se puni, ne moze da ga prepozna komp...sta da radim...???

horkolerbus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 12:11

Post od horkolerbus »

da li je moguce ubaciti aplikacije kao na iphonu na s5230 ,kao npr. ako neko zna onu macku sto kad dirate prstom ona prede ili mjauce i slicno

serhio011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:26
Lokacija: BGD

Post od serhio011 »

probao sam i ja to da uradim , kao i unique93 , po uputstvima koja sam nalazio na you tube-u i kojekakvim forumima ( aplikacija i-phone-a ) al' mi je prilikom instalacije prikazao error i telefon od tad ne mogu da ukljucim , jednostavno crn ekran ne pokazuje znake zivota , trenutno u servisu videcemo sta ce biti :cry: a najgore od svega sto je star 10 dana i pod garancijom , da li ce je prihvatiti , pitanje

unique93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 15:02
Lokacija: O bRe NoVaC

Post od unique93 »

trebalo bi da prihvate, i moj je pod garancijom i poslao sam ga u servis, i popravili su ga, bez naknade :D

serhio011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:26
Lokacija: BGD

Post od serhio011 »

jesu li te pitali kako je dospeo u takvo stanje i sta si im rekao ako jesu ?
ja se vadim na dete kao doslo iz skole i nije moglo da ga ukljuci :lol: sad hoce li prica proci , videcemo , mada sumnjam da su naivni
da li je moguce da oni ubace drugi firmware kad je vec bio u takvom stanju... ?!?

dekss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 25. Maj 2010. 19:43

Post od dekss »

Da li neko zna kako da skinem ikone/aplikacije sa ekrana samsunga 5230?

Radi se o ženinom telefonu. kako je uspela, ne znam, ali sad na ekranu ima bar 10 raznoraznih sličica/aplikacija (recimo: kalendar, vremena širom sveta, google ili beše gmail, facebook...).

malo sam gledao, ali nisam uspeo da nadjem kako se to skida sa ekrana.
Sreće da postoje tri ekrana ili da budem precizniji desktop-a (malo glupo zvuči za telefon ;) ) pa je te ikone sklonila na one sa strane.

ima li neko neku ideju/rešenje?

serhio011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:26
Lokacija: BGD

Post od serhio011 »

izvuci onaj meni sa leve strane ekrana i ikonice samo prevuci na njega , kad zatvoris taj meni ikonice iliti precice ostaju u njemu :wink:

unique93, u koji servis si ga nosio i gde , ako nije tajna ? :|

Urke_lo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 05. Dec 2010. 04:43

Post od Urke_lo »

skoro sam kupio samsung s5230 naravno preko vipa,pre toga sam koristio nokiu e 71 i mogu samo da kazem da je samsung vrlo zahvalan telefon,stvarno fenomenalan,cak mise svidja vise od bilo kog drugog telefona,ali me muci jedno pitanje a to je ovako:kako da postavim da mi na displeju izbacuje ime mesta u kom se nalazim,to se na nokiji zove CELL OF DISPLEY...zamolio bih ako neko moze da mi da odgovor na to pitanje....

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Urke_lo, to se na nokiji sasvim sigurno ne "zove" "CELL OF DISPLEY" - postoji opcija "DISPLAY CELL NAME" ili slicna. Kod Samsung telefona prikaz imena bazne stanice obicno aktivira kod poruka. Trazi stavku tipa "Broadcast messages" ili slicnu. I pod Settings aktiviraj prijem poruka.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Post od Vidovac »

Da li moze da mi odgovori neko sa malo vecim iskustvom, koliko drzi baterija, kako radi wifi, moze da se ubaci opera i da li cita pdf fajlove? Unapred hvala puno..

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Dao sam devojci ovaj fon jer joj se svideo, ali ekran nije bio baš u najboljem stanju i tek sada kako ga ona koristi ima onih, ne ogrebotina, već onih kao zamazanih ogrebotina koje zauzimaju veću površinu od obične ogrebotine ( u prečniku ).....nadam se da razumete na šta misim :D u svakom slučaju hoću da to zamenim pa me zanima koliko to košta ( kontam da to mora da se zanemi ta touch plastika ) i da stavim neku zaštitnu foliju da se ne izgrebe opet.....šta mislite?
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

omega9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 19:53

Post od omega9 »

Da li neko zna moze li se ukloniti logo operator sa ekrana kada se tel upali,kada god ga ujutru upalim izbaci mi logo operator pa me nervira i moram da ga sklonim sa ekrana manuelno...u pitanju je tel Samsung s 5230

nakisa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 17. Jan 2011. 10:30

Post od nakisa1 »

ljudi molim vas pomagajte :cry: nece telefon da mi registruje touch screen :shock: hoce da se upali rade svi dugmici na njemu al neradi touch screen.ako iko zna sta je ili sta da radim bicu mu mnogo zahvalan.hvala unapred

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nakisa1, a da telefon jednostavno odneses u servis da ti neko to pogleda? U svakom slucaju postavi ovo pitanje na "Servisiranju" da ti neko od servisera koji tamo cita poruke da vise informacija.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

serhio011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:26
Lokacija: BGD

Post od serhio011 »

omega9
otvori meni za precice i prevuci logo u njega .

gogoc
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 20. Jan 2011. 18:43

Post od gogoc »

MOLIM ZA POMOC!!!
Imam telefon 2 meseca, kupila ga u Vip-u, i vec mi se jednom desilo da je blokirao dok sam koristila kameru (tacnije pokusala sam da "ubacim" ram za fotografiju, blokirao je dok sam birala ram), nije reagovao ni na sta nekih 10-tak minuta, a onda sam od sebe proradio i uradio sve sto sam u medjuvremenu pokrenula, snimio oko 5 slika isl...
A SADA je blokirao dok sam slusala radio, i evo vec 60 min. i vise, ne mogu da ga pokrenem, ne reaguje ni na sta, svetlo je ugaseno, samo se radio cuje dok su mi slusalice prikljucene. A kao za inat ne mogu ni da skinem masku, da bih izvadila bateriju, to sam uspela valjda samo jednom - kad sam ga kupila....
Jel imao neko slicnih iskustava, ili ima ideju sta da radim?! :(

Pod garancijom je, ali su papiri i sve to kod sestre koja mi ga je uzela, u drugom gradu, tako da ce potrajati dok ga odnesem u servis... A ne znam sta da radim do tad... :smutny:
Molim ako neko ima bilo kakvo resenje da javi... Hvala unapred!

loshmi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2011. 16:07

Post od loshmi »

kako da se konektujem na svoj modem da li postoje neke posebne komande za auth type i za encryption ? molim vas da mi pomognete ...

Milkovic95
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 21:08

Post od Milkovic95 »

jel zna neko kako da smanjim velicinu slova u poruke do skoro mi je bio manji font odjednom mi se povecao samo kad primim poruke a kad pisem je mali font...I imam jedan problem kad mi je baterija 1 ili 2 crtke koci mi se telefon jer se koci i kod vas ili u cemu je problem..? ako neko zna nek mi odg...unapred HVALA!
Poslednja izmena od Milkovic95 u Sre, 02. Feb 2011. 13:13, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori