Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od Cooomi »

Na CES 2014 predstavljena su 4 nova tableta od Samsunga - Galaxy Tab Pro 8.4 , 10.1, 12.2 i Note Pro 12.2
Sva četiri tableta imaju rezoluciju WQXGA 2560 X 1600 na TFT LCD ekranima i PenTile matricu (RGBW - što umanjuje kvalitet piksela zbog tog dodatnog belog) dok 8.4 poseduje RGB matricu i ekran je fenomenalan! 12.2" verzije imaju po 3GB rama i 32/64GB memorije + nadogradivu na microSD slot, dok druga dva imaju po 2GB rama i 16/32GB + microSD. Što se baterije tiče 12.2 imaju 9500mAh, 10.1 - 8220mAh a 8.4 - 4800mAh. Svi uređaji imaju 8MP sa LED blicem zadnju kameru i 2MP (FHD) prednju. Tu su BT4.0, IrLED, GPS, WiFi, (LTE). Tableti rade na 2.3GHz Snapdragon 800 ili 1.9GHz Exynos 5 Octa procesoru. Teraju KitKat 4.4.2, sa Samsungovim TouchWiz-om i novim Magazine UX (koji se meni lično dopada po onome što sam video na internetu :) ). Note Pro poseduje S Pen i aplikacije koje upotpunjuju njegovo korišćenje dok se Tab serija oslanja na naš dodir prsta.. Tableti imaju mogućnost upravljanja 4 prozora istovremeno čime je umnogo povećana mogućnost multitaskinga..
Mnogo mi se dopadaju, pogotovo veličina ovog 12.2, komotno može zameniti ultrabook ili netbook, što je za mene - studenta, veoma korisno iako su namenjeni biznismenima ;)
Ostaje nam da se nadamo da neće preterati sa cenom pošto je još uvek nisu objavili, ali s' obzirom da je hardware isti kao i na SG Note 10.1 (2014) kojem je trenutna cena oko 550-600€ nadam se da ni ovima neće biti veća :) Predpostavljam da će Note 12.2 biti 100€ skuplji od Tab 12.2 a on da će biti koliko i Note 10.1..


Slika

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od toda81 »

Svaka cast samsungu koliko daleko ide!
Note IV N9100 dual

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od Cooomi »

Ljudi šta mislite, da li bi bilo izvodljivo nositi tab 8.4 LTE kao mobilni telefon? :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od Azimuth »

Pa bi, ali ako konstantno nosis neku torbicu i da pricas preko slusalica. Da ga drzis na uhu, to je vec em komplikovano em smesno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Одг: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od bata bogdan »

Cooomi napisao:Ljudi šta mislite, da li bi bilo izvodljivo nositi tab 8.4 LTE kao mobilni telefon? :)
Cooomi...ne znam kakva je situacija kod nas što se tiče nošenja tableta od 7 ili 8"...ali ovde u Nemačkoj dosta njih viđam da baš tablete nose kao telefon...malo smešno i čudno izgleda...ali ko sto rece Azimuth. ..sluške i to je to...i naravno torbica neka...moraš imati na umu ide leto...a ipak je tablet golem kako bi rekli...
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od bata bogdan »

Pozdrav svima :)
Jel imao neko iskustvo i poseduje tablet samsung pro 8.4?
Razmišljam se da uzmem ovaj tablet ali sa 3g..vidim da je po specifikacijama odličan ...svidja mi se izgled jer je isti kao note3...
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od Baraba »

Veća rezolucija od note 3, manje rama, ostalo identično. Sve je ok osim baterije, ona je duplo slabija od iPad Air koji sam ti predložio:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5797

Mada, pošto već imaš samsung možda da gledaš samsung. Moj lično izbor za tablet bi bio Air, uređaj je fantazija, imao sam ga i pravi užitak je koristiti ga. Neću poreći da se sa android tabletom više dobija nego sa iOS, mada sad ima JB do poslednje verzije iOS, ali za tablet ko ima čime da iskoristi sav potencijal onda android. Za svakodnevno korišćene surf, skype, igre... iPad.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od Cooomi »

Priča se po Guglu da 8.4 ima mala štucanja, zbog rezolucije i veličine ekrana koji procesor navodno ne može da podnese... Pre bih rekao da je do optimizacije, ali eto čisto da proveriš pri kupovini.
Baraba, čim traži 3G verovatno planira da ga koristi kao mobilni telefon, Air je prevelik za to. Možda i grešim.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od Baraba »

Cooomi, koliko sam ga razumeo, on ima note 3, ovo mu treba za surf i da deli internet sa njega na mob (kada ode na odmor). Što se tiče rada samsung tableta, zato sam gore napisao identično kao note 3 a manje rama sa većom rezolucijom. Nisam koristio samsung, ali Air jesam, inače nisam pristalica tableta, ali Air radi perverzno, displej bruka. Pisao sam ovde na forumu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od bata bogdan »

Tako je Baraba , dobro si me skontao...
E sad...razmišljam se još uvek...a nemam priliku nigde uživo tablet da vidim...nema ga ni u mediammarkt ni u saturn...
Na Ebay i Amazon se cene kreću od 330e sa 3g...
Radi se o tome da želim da imam samo dve stvari...note3 i jedan 3g tablet...ko sto Baraba kaže...sa 3g tab letom bi imao i tablet ovde u stanu a za odmor bi mi poslužio i kao fon to jest delio bih net na note3...
Inace sam već prodao dva fona ostaje još tablet lg g pad da prodam i onda uzimam neki 3g tablet...verovatno ovaj model al razmišljam još uvek...
Ovaj tablet mi deluje kompletan skroz...kamera blic dobra rezolucija ekrana uopšte specifikacije su odlicne...u poređenju sa galaxy tab 4 8.0 3g koji je dosta slabiji i dosta jeftiniji...

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6240
Huawei

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od fannY »

bata bogdan, a sto ne bi uzeo TabPro 10.1? Mada bih ja uzeo ipad air. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od bata bogdan »

Veliko mi je to bas zbog svojih potreba za koje mi treba kad dolazim u Srbiju, veliko je i 8.4 ali je opet funkcionalnije i bar može da stane u džep sa strane ili u prsluka jakni u unutrašnji dzep.Zelim dobar tablet da jednim potezom resim i tablet i fon...Radi se o tome da bih baš Samsung da uzmem...vise nego prezadovoljan sa Note3...
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab/Note Pro

Post od bata bogdan »

Evo detaljan Review tab s 8.4 LTE
https://m.youtube.com/watch?v=l6wI_9qol0M
Zanimljiv Review :)
Huawei

Odgovori