Samsung Galaxy S5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
luchiato
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2011. 22:26

Re: Samsung Galaxy S5

Post od luchiato »

Pozdrav, da javim da je ipak problem bio u ekranu, fabricki nije bio dobar. Hvala vam momci puno. :)

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od MilanNBA23 »

I dalje mi nije stigao OTA za VIP mrežu za Android 6.0.1. Nemam komp pa da uradim update preko Odina. Baguje mi, ne radi mi se hard reset jer kontam da će uskoro doći update. Ima neko od vas OTA update?
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Azimuth »

Ako ti zakucava, posle apdejta ces svakako morati da radis hard reset. Bolje i tako nego da lupas glavom. Ja sam npr imao obicaj pre i posle igranja sa tim danuradim wipe i hard reset, nikad nisam imao problema kakvih ti imas sada.

mikas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 19:36

Re: Samsung Galaxy S5

Post od mikas »

Pozdrav svima, imam samsung s5 i do juce mi je radila iGO navigacija normalno, bio je u telefonu Android 5.0, sada sam dobio update na Android 6.0.1 i kada probam da da pokrenem aplikaciju iGO izbaci mi ovu gresku: Missing or incomplete folder: /data/data/com.nng.igoprimoisr2013march24.javaclient/licence. Sta da radim da bi proradilo? Unapred zahvalan

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Zemun »

Mislim da fale licence, probaj da obrises pa instaliras opet IGo, ako ne proradi, poslacu ti sutra link odakle da skines IGo...

Poslato uz pomoc veš-mašine.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od MilanNBA23 »

Azimuth, da da, upravo to, posle svakog update radim hard reset. Imao sam ona 2 mala update pa rekoh da ne resetujem džabe jer imam dosta stvari a ionako će uskoro 6.0.1 pa da tada to obavim. Na OTA i dalje ni traga od MM a mene nerivira ovo zapucavanje, nestaju ikonice, baguje, kasni tekst i itd.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Sale_M »

Jbt koja razlika u radu,ja na S5 plus nisam nikad imao takvih problema.

Послато са SM-G901F уз помоћ Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mikas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 19:36

Re: Samsung Galaxy S5

Post od mikas »

@Zemun nece da radi, ako mozes posalji mi link. Hvala, pozdrav.

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Zemun »

@mikas, poslao sam ti u poruci.

Poslato uz pomoc veš-mašine.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od MilanNBA23 »

Evo i ja da iznesem svoje utiske o Marshmallow 6.0.1.
Čekao sam OTA update ali to se nije desilo (kodiran na VIP mrežu), pa sam otišao na sammobile i tamo skinuo za VIP i flešnuo preko Odina. Sve je prošlo perfektno. Instalirao sam i uradio hard reset i formatirao SD karticu.
Promenjene su ikonice, i još neke stvari što se estetike tiče. Kamera je bolja, brže slika nego pre. I heart rate sensor mi bolje radi sada nego pre. Baterija je ok, nikada nisam ni imao problema sa S5. E sada, performanse. U radu, dok listate meni je ok, i u galeriji i video plejeru, music playeru je ok, klizi. Ali kada odem na net, sporije otvara tabove, Kik mi baguje treba mu 2 dana da otvori. Igrice su očaj, mnogo loše rade. Dungeon Hunter 5 mi na Lollipopu radi glatko kao da imam mašinu, a sada laguje laguje i samo laguje. Tako je i kod ostalih igara. Nervira me što se sada greje nenormalno više. Dešava se da nekada mobilni internet ne radi kako treba a pre je radio perfektno. Mnogo me je razočarao ovaj 6.0.1, ni malo nisam zadovoljan. A što se tiče dozvola, to mi je mnogo nebitno da ne mogu da vam opišem koliko. Ionako moram sve da odobrim svakoj aplikaciji da bi radila. Sada trenutno, ne bih nikome preporučio ovaj telefon iako sam prethodnih godinu ipo bio zadovoljan.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

cecko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2010. 18:40
:: Note9

Re: Samsung Galaxy S5

Post od cecko »

Ja koristim S5 već dve godine bez ikakvih zastoja i bagova. telefon sam uzeo u Telenoru i nije bio zaključan, sada sam na VIP mreži i dalje radi OK. Pre par dana sam preko OTA skinuo 6.0.1.
Bilo je negde oko 930MB za skinuti, i prošlo je sve u najboljem redu. Osim promenjenih ikonica, telefon malo glatkije radi, s tim da sam morao neka podešavanja da vratim na meni prilagođeni seting.
Posle samog downloada a pre instalacije je izbacio prozor koji sam na svu sreću pročitao i odobrio dozvole za sve aplikacije, tako da nemam problema sa istima kao MilanNBA23.
Ja generalno nisam zahtevan korisnik telefona. Uz sat do sat i po telefoniranja, po koji SMS i stalno upaljeni paket podaci uz kontrolu mail-a oko 15-tak minuta na dan, Viber, a sve zbog posla, telefon radi fluidno kao i prvog dana.
Sve u svemu ja sam lično prezadovoljan telefonom i nevidim neku potrebu za promenom istog.
Ja smatram da je ovaj MM sasvim OK i da ga treba odraditi.
Naravno, ukusi i potrebe su različiti i o njima nevredi raspravljati!
Pozdrav svim korisnicima S5-ice

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S5

Post od MilanNBA23 »

cecko, i ja sam odobrio dozvole za sve aplikacije, ali jednostavno više nije to to. Malo brže radi sada kada usključio neke stavke u developer settingsu.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

YU1TDI
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 22:46
:: S5

Re: Samsung Galaxy S5

Post od YU1TDI »

Pozrav svima. Uradio sam update na 6.0.1 i sve je ok. Međutim sad se baterija jako brzo isprazni i telefon se greje.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Samsung Galaxy S5

Post od jedandecak »

Ako neko ima lcd za s5 neka se javi placam odlicno

Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

Shone92Ue
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 02. Maj 2010. 22:48
Lokacija: Uzice

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Shone92Ue »

Pozdrav ljudi, da vas pitam, ortak mi nudi S5 za 100 evra, dve godine star, fali mu poklopac od punjaca i ima male tragove koriscenja, kaze da radi odlicno. Da uzimam? :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Sale_M »

Uzimaj sto da ne,za te pare neces naci bolji telefon. ;)

Sent via Xperia Z2
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

SickMF
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 18:43
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S5

Post od SickMF »

YU1TDI napisao:Pozrav svima. Uradio sam update na 6.0.1 i sve je ok. Međutim sad se baterija jako brzo isprazni i telefon se greje.
Pa onda nije sve ok[emoji1]
Preporučuje se reset na fabričko posle apdejta kako bi sve leglo na svoje mesto. Pogotovo sa LP na MM. Jeste smor, ali probaj.
N73ME

YU1TDI
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 22:46
:: S5

Re: Samsung Galaxy S5

Post od YU1TDI »

SickMF ok. Razmišljao sam o tome, ali rekoh da pitam iskusnije. Probaću pa ću javiti. Pozz.

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung Galaxy S5

Post od Pikeli »

Kupih juce S5 jako dobro ocuvan.. I dok sam sve podesio, instalirao, prebacio, baterija se poprilicno istrosila.. Odem u grad sa 35% baterije (doduse, pripunio sam ga prije nego sto cu krenuti, jer sam imao oko 20%), upalio net i koristio viber par puta i rezultate pogledao 2 puta. Za to vrijeme mi se tel 3x resetovao sam od sebe. Za jedno 3h baterija je pala na 2%.

Jutros mi je za nekih 10min SOT-a spala baterija na 93% i evo sad kao 'miruje'. Da li je normalno da se tako brzo isprazni tih prvih 7%? Da li da opet uradim factory reset, kako li se radi ta kalibracija baterije.. da li je ovo nesto do baterije ili je neki drugi problem u pitanju?


Evo update.. 51% baterije, 2h 26min SOT. Reklo bi se da je baterija ok, ali se tel sam gasio 2x od jutros. Zna li neko do cega moze biti?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Poslednja izmena od zoreli u Sre, 27. Jul 2016. 14:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom , koristi opciju "izmeni" .

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Samsung Galaxy S5

Post od jedandecak »

Najverovatnije losa baterija, desava se proveri je da li se malo nadula. Ne verujem da je nesto drugo ako gubi struju ubrzano onda bi se i grejao vise i znatno brze gubio struju za to nema resenja. Takodje potrazi na netu a i ovde na forumu mm q deamon proces koji jede bateriju i informisi se o tome. Ne vidim da li si napisao koji sistem imas. Instaliraj gsam batery monitor i videces u njemu da li se javlja taj proces.

Odgovori