Samsung i glasine o novim uređajima

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

znemanja napisao:@Joxy pise u tekstu da u pitanju softverski problem koji pogađa Exynos modele. Da je hardver onda bi se to odnosilo i na zmaja.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Ne mora da znaci da bi se odnosilo i na Zmaja jer od njih me vise nista ne bi zacudilo pa ni to da je razlika, izmedju ostalih, i u kvalitetu ekrana izmedju EU i China/USA verzije.
Bez obzira sta pise u tekstu, logicno bi bilo da je hardverski problem u pitanju jer nisam video do sada slican problem koji je izazvan nekim softverskim apdejtom.
Svakako ostaje da se vidi ali nadam se da se o ovome nece cutati.
Dosta ljudi se zali i na pregrevanje moba, a ide leto... Koliko god me privlace neki Samsungovi modeli, a nije da nema takvih, toliko me odbija ta cinjenica da mi leti pri normalnom koriscenju napolju telefon postaje nenormalno vreo.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Joxy, samo kažem šta piše u tekstu. Ako je softveraki problem, dužnost Sasmunga je da to što pre reši, ako je hardverski isto moraju da reše. Mada ako je hardverski onda bi to trebalo da se manifestuje na više modela.
Što se tice Exynos nije uopšte strašno grejanje, nikada nisam leti imao problem sa pregrevanjeme tokom leta, a koristio sam svaki S model od S2 osim S3.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Naravno, vidim sta pise u tekstu, ali mi prosto deluje nerealno da je softverski problem u pitanju. Ostaje da se vidi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Videćemo kako će se odvijati situacija, a verovatno će se znati više u narednim danima. Interesanto da za sada to nije slučaj na regularnom S20 sa Exynos, već se dešava na Ultri. Takođe interesantno je da se dešava samo na 120 Hz osveženju.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Velika steta za Samsung sto toliko kvari ugled sebi zbog gluposti. Veliko postovanje za sve proizvodjace kojima su modeli isti za sva trzista.
Da je i kod nas verzija sa Zmajem to bi bila vrhunska prica. Ovako nikako ovaj mob nije smeo preko 1000€ da bude u Evropi, nikako.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Fox »

Joxy napisao:Naravno, vidim sta pise u tekstu, ali mi prosto deluje nerealno da je softverski problem u pitanju. Ostaje da se vidi.
Well, problem se izgleda pojavi usled smanjenja refresha, kada uredjaj koji se pregreje (gle cuda Exynos se greje na 120Hz) sa 120Hz pocne da obara refresh na nize vrednosti. I da, ne bi me uopste cudilo da se ovo dogadja samo na Exynos pokretanim uredjajima, jer se i na testovima pokazalo da se greje za par stepeni C vise od SD verzije, cak i kod Ultra-e koja je gabaritno najveca.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od pero0000 »

Cesto se moze na ovom i onom drugom forumu procitati da se Samsung telefoni jako greju.
Koristio sam sve modele S serije(osim S20) i Note modele(osim Note 7 i desetke). I ni jedan Samsung telefon mi se nije grejao, mozda zato sto ne igram igrice...
Zaista bih hteo da znam, sta ti korisnici kojima se Samsung greju rade s njima?

Ali ovo sto nam u Evropi ne daju zmaja, zaista nije u redu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Probaj leti na +30 da koristis mob na suncu, sasvim normalno, bez igrica i bilo cega zahtevnijeg od uobicajenog koriscenja i videces o cemu pisem. Ne bih pisao napamet, sve je na osnovu iskustva.
U tim slucajevima se bas preterano greje. U svim drugim slucajevima je relativno ok situacija, mada ume i tada mob da bude mlak kada se koristi konstantno neko vreme, ne moraju to biti igrice. Ista stvar je i prilikom brzog punjenja.
Nista od nabrojanog se ne desava na mobovima sa Kirin i SD cipsetovima.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Pero0000, ista situacija i kod mene. Uvek sam koristio S seriju sa Exynos i nikada problem sa pregrevanjem, leti se greje kao i bilo koji drugi telefon, sasvim u granicama normale, jedva da je mlak. Takođe, nemam nijednu igricu instaliranu.

@Joxy, leti na plaži, tu i tamo fotkanje i poprilično snimanja na suncu temparatura preko 30+ stepeni, telefon mlak. Kod brzog punjena uopšte se ne greje (s10 Plus), kod bezičnog brzog punjena ista situacija, jedva mlak na mestu gde nalaže na wireless punjač.
Stoga, ovo je moje iskustvo, ne kažem da je kod drugih isto. Ali nikada sa S serijom nisam imao problem sa pregrevanjem.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Upravo, odlican primer. Leti na plazi, i to ne mora biti na direktnom suncu, u hladovini je slicna situacija ali na suncu pogotovo, mob se toliko zagreje da bukvalno imam osecaj da ce case da se istopi. Kada se skine zastitna maska mob se ne moze drzati u rukama koliko je vreo, bez preterivanja. I sve to dosta utice na bateriju, na 4G iscuri velikom brzinom, bez obzira sto je signal perfektan.
Ocigledno su iskustva razlicita, ali da je Exynos slabije resenje od SD to stoji. Zakidaju nas bas, a telefone placamo skuplje nego Kinezi i Ameri.
No dobro, iskreno se nadam da ce se i to jednoga dana promeniti. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Joxy, ali to se očigledno ne dešava svima sa Exynos, takav problem nikada nisam imao.
Meni lično je svejedno da li je Exynos ili Zmaj, nikada problem nisamo imao. Ali zbog ostalih korisnika bi trebalo da ponude Zmaja na svim tržištima.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Na kraju krajeva i da apsolutno nikakve razlike ne postoje, cemu razliciti cipsetovi za razlicita trzista? Naravno znamo svi odgovor - zarada, ali bas pilicarski sa njihove strane. U redu bi bilo da placamo manje ili cak i isto, ali u vecini slucajeva prosecna cena moba u EU je visa u odnosu na cene u Kini i USA.
Kapiras sigurno poentu. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Joxy, u potpunosti te razumem, čak se i slažem sa tobom. Samo što to meni nikada nije bilo bitno jer nikada nijedan problem sa Exynos nisam imao pa da imam razlog da kukam, možda je do mog načina korišćenja uređaja.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Fox »

Evo kako je opisano u linku koji je Joxy postavio ovde:
What’s happening?

A green tint reportedly appears when the display refresh rate on the Exynos S20 Ultra is set to 120Hz and the brightness goes below 30%. This causes the problem to manifest across apps like Samsung Pay, the camera app, Snapchat, PUBG Mobile, and more.

The issue is also said to occur when the phone’s battery is below 5% and its temperature exceeds 40 degrees Celsius. At this point, the display refresh rate automatically kicks back to 60Hz.

People at Sammobile also experienced the problem when the phone had 60% battery and was nowhere near the 40 degree temperature. This shows that the issue is inconsistent across devices.

Basically, the display will turn green if the brightness is low and the refresh rate automatically goes down to 60Hz inside apps that don’t support 120Hz refresh rates.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Apolo »

Nešto su zeznuli oko ekrana...


https://www.gizchina.com/2020/04/16/the ... green/amp/


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Bedak. Zamisli das 1500€ za mob i ovo te saceka...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

@Joxy, ako se ovo desi odmah dobiješ novi uređaj, naravno kada je u pitanju legalna kupovina.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

Cak i ako se ispostavi da je zaista softverski bug u pitanju? Ili to vazi samo za hardverske kvarove?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od znemanja »

Naravno, to je nesaobraznost uređaja i korisnika ne interesuje da li je softver ili nešto treće. Uređaj ne funkcioniše kako treba i zakonska obaveza je da ako korisnik zatraži novi uređaj, da mu isti takav uređaj bude predat čim ovlašćeni servis konstatuje da postoji nesaobraznost.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung i glasine o novim uređajima

Post od Joxy »

U tom slucaju onda juriti iskljucivo primerke sa validnom garancijom i nece biti problema.

Odgovori