Samsung Galaxy Note 5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od AndroMan »

Samsung Galaxy Note5 will not launch in Europe this year? :? :?

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... -13534.php

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

^ Nadam se da ovo nije tacno. Ako im je fokus Amerika,ugasili su ga nacisto. Jabuka ima da ih pojede

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

kutijagreha napisao:Logicnije je bilo da su sada izbacili N5 i Note edge. Takodje kada su izbacili S6,da su izbacili S6 edge +
Ovako im je Note edge bas 'zalutao' model
Tu se slažem, ali Note edge je tu bio samo da ispita tržište, da se vidi kao ljudi reaguju na zakrivljen ekran, tako da je on neka vrsta eksperimenta.

Info sa linka je dezinformacija, pa oni su i požurli da predstave Note 5 da bi parirali iPhone-u.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od rock9855 »

Ja sam se ponadao da ce baterija biti 4000 mah sto bi bilo vrh. Onda bi ozbiljno uzeo u razmatranje kao kupovinu oko nove godine. Ovako je po meni razocarenje. Sve ispod 3500 mah bi bilo malo. Trebao je s6 da ima 3000 a note 5 3,5-4000 mah. Neke odluke ne mogu da shvatim. J.....a ih apple politika

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

Očigledno ovde dosta ljudi nije pratilo prezentaciju a i nije videlo info na prvoj strani :) .

Na prezentaciji je lepo rečeno , početak prodaje u USA je 21. avgust a ostatak sveta narednih dana i nedelja .

Znači cilj im je da preteknu Apple sa predstavljanjem i prodajom ,
16 godina na forumu MOBILNISVET

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Joxy »

kutijagreha napisao:Logicnije je bilo da su sada izbacili N5 i Note edge. Takodje kada su izbacili S6,da su izbacili S6 edge +
Ovako im je Note edge bas 'zalutao' model
O tome ja i pričam. S6 Edge Plus je trebalo da ima S Pen i da bude N5 Edge ili Note Edge 2 kako god.
Znemanja, kada napišem N5 mislim na Note 5, skraćenica.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Zile995 »

Smanjuju kapacitet baterije svake godine, tuga... Do sada je svaki Note bio dosta bolji od S serije. Poboljsan S6...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od bata bogdan »

Hvala bogu pa ima brendova koji povećavaju bateriju :)
Huawei

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od zoreli »

bata bogdan, ... i kaskaju za : ekranom , zvukom , foto aparatom :wink: ... doduše kaskaju i sa cenom dobrano :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od bata bogdan »

Bitno je da postoji izbor za svakoga i za svačiji džep, ne sumnjam ja da je note 5 los fon, ali meni lično serija s 6 i evo note 5 nista posebno... Al to je samo moje mišljenje i moje viđenje....
Huawei

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Ledjo »

Vidim da ciljaju na 6+(6s+ ako ga bude bilo). Dakle prednosti Notea bi trebali da bude sd, baterija koju korisnik sam moze da zameni i sam kapacitet baterije. Dakle upravo ono sto Apple ne nudi, a oni im pariraju kvalitetom izrade(pohvala za to), cenom(gde je mozak). Svakako ce Note da zabode pre nego Iphone, manje ce updatea da dobije ne Iphone.

Ubice ih apple u SAD-u, Huawei i kompanija u Kini

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

Izbor je najbitniji, kome se sviđa taj će i kupiti, kome se ne sviđa postoje i drugi brendovi. Inače da Note 5 ima bar 4100 mAh i da nisu izbacili IR port, bio bi bez konkurencije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od Ledjo »

Pa kupice ga jedino neki Apple hejter. I da ima takvu bateriju opet bi imao konkurenciju i imace ova godine jaku konkurenciju G4 Pro, Mate 8, Huawei Nexus svi bi oni trebalo da budu jeftiniji od astronomske cene Nota, i jos ako apple izbaci naslednika 6+...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

Ako na G4 pro promene plastiku,ubace bar 3500mah bateriju i spuste cenu za 100-150e,bice mrtva trka

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od djordjemalisic »

Ja sam se skroz smorio.

Taman sam mislio da se pocastim za rodjendan, ali *ebiga, Samsung je resio da unisti Note seriju.

Pokidace ih Apple sa 6s(+) edicijom.

Od svega, jedino mi se svidja dizajn, sve ostalo je tuga.

@Ledjo, svi ti koje si nabrojao nece imati prodaju zajedno kao Apple, tako da, Apple ove godine tek nece imati konkurenciju u Android svetu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

Ljudi, baterija je ovde jedini i glavni problem, hardver je dovoljno moćan, ima isti kao S6, a S6 pakuje trenutno najmoćniji hardver u Android svetu. E sada cena će biti problematična, jer neće biti jeftin. Čitam da su poboljšali u okviru kamere pro mod, ubacili su RAW format, ima tu verovatno još detalja koji će isplivati kako uređaj bude bio testiran.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

RAW formati,shutter spped,ISO 50 je trebalo vec na S6 da bude ubacen. Zasto to nije,zna se odgovor

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od djordjemalisic »

@znemanja, budimo realni, sve je to sra*e, inventivnost -1, dizajn (iako se meni svidja) prekoprian sa S6, hardver nije unapredjen, baterija smanjena, SD slot izbacen, IR izbacen, a cenu napucali zestoko, jos citam da im Evropa postaje sekundarno(tercijalno) trziste, po meni je ovo tezak fail od telefona, osakatili su i upropastili Note seriju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od znemanja »

To za Evropu je sigurno dezinformacija. Hardver od S6 je više nego dovoljan, SD je izbačen jer predstavlja usko memorijsko grlo. Mana je smanjen kapacitet baterije, to će ih koštati, kao i neodstatak IR porta.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 5

Post od kutijagreha »

Po prvi put da Note serija nema izmenjivu bateriju. Mnogo nedostataka u samom startu. Ako i u softverskom delu bude nedostataka,ne pise im se dobro

Odgovori