Samsung galaxy J5

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
DraganaK
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2017. 20:13
:: Samsung Galaxy J5

Re: Samsung galaxy J5

Post od DraganaK »

Juče sam kupila Samsung J5 u Tehnomaniji i pojavio mi se sledeći problem. Kada sa fejsa pustim neki video koji je zakačen sa youtuba zvučnik krči kao stari radio, a koči i zavija kao npr. kad imate stari računar sa malom radnom memorijom a otvorite više multimedijalnih prozora. Inače, kad taj isti video pustim direktno preko youtuba radi perfektno. Da li je neko imao ovakav problem, jako me nervira. Ne znam u čemu je stvar, telefon ima 2GB RAM-a i ne bi trebao da koči ako su mu otvorene dve aplikacije. Probala sam i da ponovo instaliram fejs, ali ništa se nije popravilo.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung galaxy J5

Post od acamatic »

Ako je normalan zvuk preko YouTube aplikacije, mp3 muzike iz telefona, onda nema šta da te brine. Ovo što te zeza može samo biti do FB aplikacije, drugo ništa, ako u svim ostalim slučajevima radi normalno zvučnik...

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung galaxy J5

Post od bonanza »

Ljudi ja imam j5 2016 ,nzm dal je ovo tema i za taj telefon ili za 2015 varijanut ..
Kako god , uzeo sam telefon u Telenoru i imam update od 350mb ali ne bih da ga instaliram ako mi ne donosi nista posebno ,jel neko radio update pa da kaze dal ima nekih bitnih promena?

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Samsung galaxy J5

Post od Nikollo »

Ja imam dva pitanja za korisnike j5ice, prvo da li je stvarno realno da je problem sa memorijom toliko megalomanski i kako to opisite itd. Druga stvar da li iko ovde ima da poseduje tel 2 godine npr da podeli iskustvo u njegovom sadasnjem radu? Sto se tice prvog pitanja da li je realno da ono sto pise na svim zvanicnim sajtovima a to je da je 4gb dostupno korisniku prevara ili nekako cim se tel kupi fejsbuk hrom i ostale slicne aplikacije naprasno krenu sa debelim apdejtima, zar to ne moze da se spreci, ja stvaeno ne razumem kako 4g memorije.moze biti problem? Kapiram da bi neko da ima sto pesama i snimaka i svega ali da se kaze da kuku onima tek sto tel koriste za igrice komentare stvarno ne razumem kao da na 3,5 on vise nece nista da skida

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Samsung galaxy J5

Post od Nikollo »

Ako telefonu ne rade tipke pored home dugmeta sta to znaci i koliko je popravka

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung galaxy J5

Post od kutijagreha »

To znaci da nista ne diras,jer je tako kod J5 modela,ne svetle

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Samsung galaxy J5

Post od Nikollo »

Ne, ako ne rade, znam da ne svetle omg, pa nisam bas tolika nubara

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung galaxy J5

Post od Azimuth »

^ pročitaj pravila foruma.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung galaxy J5

Post od гари »

U svakom slučaju, ako ne želiš da se odrekneš mogućnosti da koristiš aplikacije na telefonu i za godinu dve dana, obavezno gledaj da ima 16GB memorije. Ovaj J5 2016 ima toliko, tj. 15ak GB. Sistem od toga će zauzeti maksimum 4GB, i ostaje ti sastavim dovoljno prostora - čak i da te standardne pozauzimaju tri. Barem po mom mišljenju. Ali ja nisam neki iskusan androidaš, ja sam prozordžija. 8) Sad kupujem u aprilu mami telefon, i upravo se ovim vodim što sam sad rekao.

Na žalost tako je, oni guraju stalno nadogradnje svojih servisa koje opterećuju telefon, kako RAM memoriju, tako skladišni prostor. Ipak ja i na ovom matorom HTCu starom 3-4 godine kod mene mogu da deaktiviram sve gluposti koje mami ne trebaju (a realno, ne bi trebale ni meni), i tako solidno radi i taj mator telefon. Jedino što je procesor slab, od se sporo otvaraju Viber i Skype, ali tu se ništa ne može.

Tako da ja kontam da možeš ti i telefon niže klase da koristiš duže vreme, samo što bi trebao da se dovijaš kako da mu produžiš vek, a što je na osnovu mog (veoma skromnog) iskustva moguće i bez rutovanja. Ja sam samo deinstalirao nadogradnje tih nepotrebnih aplikacija, i deaktivirao ih. Nadam se da je ovo moguće i kod ostalih proizvođača, pa uključujući i Samsung.

E, da, i nemoj pisati tako uzastopno postove, ovde moderatori vole da budemo pedantni, i da forum bude uredan. ;)



DODATAK: I nema nikakve prevare, imaš u uređaju skladišni prostor neke veličine, i od toga jedan deo čini sistem. A šta će Google raditi sa sistemskim aplikacijama tipa Play Store, na to proizvođač ne može da utiče. Nađeš telefon na Samsungovoj stranici, piše koliko ima skladišnog prostora, pa onako zvezdica, i na dnu stranice "toliko prostora zauzima sistem". Nema laži, nema prevare. ;)

I da budem Captain Obvious za svaki slučaj. Pod "ne svetle" mislim da je kutijica hteo da kaže "ne briliraju". Ali to je sve stvar tvojih očekivanja. Meni bi verovatno i takav telefon što ne svetli bio dobar, i nemam nameru da dajem basnoslovne sume na telefon koji svetli. :)

Idi u neku MTS, VIP ili Telenor poslovnicu, probaj telefon, vidi koliko ima slobodnog prostora, i da li mu je sve ažurirano. Ali te to sekira, tako proveri, ali ne verujem da je tako loše kao što ti se čini.

I izvinjavam se zbog romana. :D Evo Samsung krompir. :)
Slika

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung galaxy J5

Post od Pikeli »

Da li neko zna zasto jos nema update MM na modelu SM-J5108 (kinesko trziste). Da li postoji neki drugi firmware koji mogu skinuti i inst. na ovaj model?

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: Samsung galaxy J5

Post od Nikollo »

Na bilo kom telefonu kada ne rade tipke na dodir pored home fizickog dugmeta sta mora da se menja i koliko izadje.
Gari ispisao metar slova i opet nista konkretno nije pomogao xd. Pa mene interesuje ako imas 4gb slonodnog prostora da li to ikako sistem moze da ti poremeti nemoguce da sistem nece da nastavi beu apdejta a ne verujem da si ni jedna apl ne moze sama apdejtovati jer svaki apdejt ide preko play store a tamo imas postavkr u podesavanjima da iskljhcis automatska azuriranja. To mi konkretno nije jasno

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung galaxy J5

Post od Azimuth »

Može biti svašta. Od hardverakog kvara do softvera. Ja bih prvo eliminisao softver, uradio factory reset i wipe cache, pa ako se problem nastavi onda u servis pa će ti reći šta je problem kad ga otvore.
Što se interne memorije tiče, to je individualno. Nekome je ok 4GB, nekome je premalo. U svakom slučaju, sistem kao takav neće pojesti resurse sam od sebe, ali aplikacije koje instaliraš i ono što one keširaju hoće. Na to dodaš fotografije i eto ti problema koji moraš da rešavaš ili brisanjem aplikacija ili prebacivanjem fotografija.
Da bi uradio apdejt aplikacije, ta aplikacija mora da ima prostora da se skine na telefon i da se na njemu "raskomoti" kako bi zamenila prethodnu verziju. Ako nemaš dovoljno prostora za to onda nećeš moći ni apdejt da uradiš. Ne znam kako plastičnije da objasnim.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung galaxy J5

Post od гари »

Ako nisi našao odgovor, onda pročitaj opet. Nema nikakvih laži i prevara kao što si navodio, a koliko neke aplikacije mogu da porastu za dve godine bog sveti zna. Ali meni deluje da je 8GB skladišnog prostora za telefon koji danas kupuješ, i hteo bi da ti lepo radi i za dve godine, premalo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Osvajac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2015. 10:33
:: Lg G3
:: Lumia 520

Re: Samsung galaxy J5

Post od Osvajac »

Punjac mi je nastradao, poceo je presporo da puni. Da li kupovati original samsungov ili neki obican?
Naso sam Teracell USB 2A za 2 USBa.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Samsung galaxy J5

Post od dusko1122 »

Која је шифра за фактори ресет за Ј5?
Требам колеги да вратим телефон на фабричка подешавања.
Телефон узет преко теленора.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Samsung galaxy J5

Post od liman3 »

Odeš na settings,nađeš backup i reset pa factory reset

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Samsung galaxy J5

Post od dusko1122 »

Ma znam to.
Ali mi trazi sifru za factory reset.
Koja je?????

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung galaxy J5

Post od Baraba »

Ona koju je postavio.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Samsung galaxy J5

Post od dusko1122 »

Он каже да ништа није подешавао.
Тако му је фабрички.
Немам он појма око подешавања по телефону и слично.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung galaxy J5

Post od acamatic »

1234 ili 12345

Odgovori