Samsung Galaxy J7 (2016)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od janka_88 »

Ja sam u kući isprobao J710F i J710GN modele (evropska i azijska dual sim verzija) i ni jedan nije imao probleme sa prekidima neta. Takođe još imam i J510FN kao i A510F i G935F i apsolutno ni jedan telefon ne gubi signal. Ruter je ZTE od operatera (m:tel BiH) ako to nešto znači. :)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od majkon80 »

Moguce da su pojedini modeli u pitanju,zato i kazem primer za note 3,ni na svakom note 7 nije ekpslodirala baterija,ali su imali problem,ja sam imao,on ima i jos jedan decko se javio ovde da ima problem,znaci trojica to je vec za znak pitanja :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od acamatic »

@majkon, kolega a kako objašnjavaš to da mu se takva situacija javlja samo kući, na kućnom ruteru(modemu)? Da je do telefona onda bi svuda bilo, a ne samo kući.

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kovach81 »

Evo i danas se dvaput diskonektovao.Sa prethodnim ruterom je to bilo cesto,a sa ovim sporadicno ali eto,opet se desava.Na glavnom telefonu iphone 6s se ne desava.Brat ima S6 takodje nema problem.Ali sto kaze acamatic zasto se onda ne desava i kad se poveze na neki drugi ruter?Prvi put mi se to desilo sa J5 iz telenora a sad sa ovim J7 2016 takodje iz Telenora.Prosto mi je grehota da ga menjam jer sam prezadovoljan telefonom,ovakvo trajanje baterije jos nisam imao,ekran jeste HD rezolucije ali je stvarno izuzetan,od igrica sad bas igram Sniper 3D i nijednom nije secnuo.Prednja kamera definitivno bolja nego na S6.Vredi svaku paru zaista.Punim ga svaki drugi dan a bas ga drndam.Iphone mora svako vece na punjac.I ako ovako nastavi menjao bih ga samo za drugi J7.Ko god ga hoce za primarni ili sekundarni telefon nece pogresiti.A sad sto se tice ovoga za wifi,mozda je eto do mog modela samo.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Baraba »

kovach81, vidi, ovo nije nikakva matematika. Dešava ti se samo kući sa više telefona (nexus 5, j5 i j7). Eliminiši telefon, nije do njega, do rutera je. SBB je imao nekad problem sa starim ruterima, kasnila su obaveštenja na viber i whats... zamena rutera za boji je rešavala problem. Jeftinija ti je investicija da kupiš dobar Dual Band ruter (od zamene telefona, a nemaš ni garanciju da ti sledeći neće praviti problem) i budeš miran na duže staze, ako tvoj operater nema u ponudi Dual Band rutere (SBB ima Ubee, on je veoma dobar). Ja sam se odlučio za kupovinu svog rutera, malo sam uložio da bih dobio svašta nešto, da povežem hdd na njega koji mi je uvek online itd. itd.
Ono što bih ti predložio da probaš pre zamene rutera, Mode promeni sa Mixed b/g/n samo na n ili b ili n.
Drugu stvar da proveriš, tebi na 2.4GHz koliko stoji kod Channel Width? Ako je 40MHz jbg onda, trebalo bi da je na 20MHz (40 stavi kad hoćeš komšijama da zagorčaš život). Predpostavljam da nemaš Dual Band i 5GHz, ali da napišem za svaki slučaj, na njemu nikako 20MHz, stavi 40MHz (ili auto).
Treća stvar, ubaci nov softver odinom u J7, izaberi neku EU verziju.
Pošto to proveriš, ako ništa ne pali, onda zamena rutera.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od acamatic »

Ma to izostavi, zaboravi na menjanje telefona. Što bi menjao ispravan telefon. Da je do njega(u bilo kom smislu soft, hard) tako bi bilo na svakoj mreži. A pošto samo kući imaš problem, to je do rutera. Moraš da vidiš da nešto promeniš pošto nije sigurno lako za upotrebu tako. A i uvek imaš druge operatere :D

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kovach81 »

Slika
Baraba, nije dual band,samo 2.4Ghz i bilo je na auto 40 MHz.Sad sam malo proguglao i receno je da u tom slucaju mora biti channel width na 20Mhz.Rezim b+n nema,ima g+n i b+g.Ako stavim samo n,onda cale ne moze da se poveze sa svojim lap topom jer je starije generacije.Evo sta pise:

When You Should Use 20 Mhz for Channel Width?
If you use 2.4 Ghz broadcasting radio, you should use 20 Mhz for the channel width. The simple reason is that 20 Mhz is really a supportive measure for your older devices. Using 20 Mhz on a 5 Ghz radio setting defeats the purpose of actually using 5 Ghz radio setting.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Baraba »

Širina kanala generalno utiče na brzinu, nego na brzinu prostiranja signala.
Nemam iskustva sa Netis, pozitivna iskustva imam sa TP Link i Asus (asus podesiš i zaboraviš da imaš, mada je tako i sa skupljim tp link).
Ako ne supevaš sa ruterom ništa da uradiš, probaj sa zamenom softvera na J7. Ako ni to ne pomaže, zameni ruter, uzmi neki dual band, pa ako iz nekog razloga ne radi na 2.4 (imam takav slučaj na nexus 6p, na androidu v6 je radio na oba i 2.4 i 5, podignem na v7 i ne vidi 2.4, uopšte ne želim da gubim vreme zašto, radi na 5, kada promenim softver videće i 2.4, i to mi se samo kući dešava da ne vidim 2.4, zato ti savetujem promenu softvera za neku EU verziju ili naš region), radiće na 5, a na 5 su odlične brzine, nema mnogo rutera na 5 i nema nikakvih zagušenja.

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kovach81 »

Baraba, odkad sam prebacio na 20MHz,evo nijednom se nije diskonektovao.Bas sam pratio,skoro 3h neprekidno gledao youtube i koristio chrome.Mozda ovo stvarno pomogne.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Baraba »

Aha, nisi napisao gore da si uspeo da se zakačiš. Za sada radi bez problema i sa J7 ?

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kovach81 »

Baraba, da kucnem u drvo,evo nijednom se nije diskonektovao :) J5 sa lolipop 5.1.1 se skoro svaki cas diskonektovao, ali nije kao J7 2016 se i automatski povezivao posle toga,nego sam morao da na notifikacionom panelu ugasim wifi pa ponovo upalim.Znaci samo ta promena na 20Mhz je evo nadam se resila problem :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Baraba »

Onda smo našli problem. Nije do telefona. Pozz.

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kovach81 »

Baraba, Evo posle par dana desilo se dvaput da je izgubio wifi signal,ali se brzo povezao automatski.Verovatno bi se opet desavalo,daleko manje nego prosli put ali svejedno.Zato mi je danas stigao Asus dual band RT-AC51U.E sad ovako,J5 2016 vidi samo Asus 2.4GHz a iphone 6s vidi oba,znaci 2.4GHz i 5Ghz.Sad bi trebalo da bude sve u redu,praticu ovih dana.A samo da te pitam jos ako odaberem na iphone 5GHz,sta dobijam konkretno?Tu je wireless mode Auto a ima jos only N,legacy i N/AC.Channel bandwith je na Auto 20/40/80 MHz.I kad odaberem 2.4Ghz i 5Ghz,test pokaze da mi je brzina ista a to je oko 40Mbps download a upload oko 4Mbps,ping 9ms.Koliko ja kontam na 5GHz bi samo trebao imati stabilniju mrezu posto jedino iphone bi bio povezan,a svi ostali na 2.4Ghz(4 telefona i dva lap topa) u isto vreme.A posto smo sad videli da J7 vidi samo 2.4GHz,definitivno je onda bilo do rutera.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Baraba »

Na 5GHz veza je stabilnija i brža. Ako si u stambenoj zgradi gde ima dosta 2.4GHz onda je 5GHz zlata vredan, imao bi stabilnu konekciju uvek, jer 5GHz kod nas nije zastupljeno. Slabiji je domet (tipa nećeš videti 5GHz 7 spratova ispod, dok bi 2.4GHz jedva hvatao i možda zakačio).

Digitron ima više app od WP.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od znemanja »

Stigao update

Slika

Slika

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mrguddrndus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 04. Dec 2016. 02:09
:: samsun note edge
:: sony z2

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od mrguddrndus »

mozeli mi ko reci J7 2016 ili Honor X5
jedan od ova dva telefona bih uzeo u narednih par dana kao sekundarni umesto Z2

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od znemanja »

mrguddrndus, Otvori posebnu temu u sekciji Poređenje modela. U ovoj temi pišemo samo o J7 (2016).
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kadar84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2016. 19:56

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kadar84 »

Da li se nekome dešavao problem sa satom???
Jednostavno sat u gornjem desnom ćošku i na widgetu nisu usaglašeni. Najveća mana toga je da alarm ne zvoni, ostalo sve bez problema.
Čitam o tome da ekran ponekad po otključavanju bude kao na 10% osvjetljenja iako je na više... i meni se to ponekad desi. Supruga i ja imamo iste telefone i isti su ti problemčići. Mislio sam da će update od prije 20tk dana riješiti ovo, ali ništa za sad od toga.
[img]https://s6.postimg.org/6x1y75db1/Screenshot_20161207_060136.png[/img]
[img]https://s6.postimg.org/w4cu7egf1/Screenshot_20161008_222710.png[/img]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od znemanja »

kadar84, Kada koristš neke druge app za widgete (zoopet, xwiget i sl.) dešava se da nekada widget ne pokazuje pravo vreme, to se dešava na raznim android uređajima, međutim to nikako ne bi smelo da utiče na alarm bez obzira da li koristiš default app za alaram ili neku 3rd part app.

Što se tiče menjanja procenta osvetljenja posle otključavanja, lično na mom J7 (2016) nisam to primetio, ali sam pročitao da neki ljudi imaju problem sa time.

Moj savet je da vratiš telefon na fabričko stanje, pa da vidiš da li će to da reši problem.

Za vraćanje na fabričko stanje treba da uradiš sledeće, prvo ugasiš telefon pa onda stisneš volume up + home i dok ih držiš stisneš još power taster. Kad telefon zavibrira, pustiš sve tastere i tada ulaziš u recovery. Tu se krećeš sa volume tasterima (vol up i vol down) i ideš prvo na wipe cache pa potom i na wipe data.Ovim postupkom briše se sve iz telefona, tako da pre ove operacije uradi backup.

Ako je neka app koju si instalirao prouzrokovala ove problem, vraćanje na fabričko stanje će da reši problem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kadar84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2016. 19:56

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od kadar84 »

Pomislio sam da je do toga, pa vratio sistemski widget za vrijeme. Čak i uštedu baterije isključio.Da napomenem da se ovo dešava na oba telefona. Supruge i moj. Oba kupljena kod mtel bih.

Odgovori