Samsung Galaxy J7 (2016)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od niko1a »

uzeo sam danas J7 u Vip-u, mogu reci da me je prijatno iznenadio, lep svetao ekran i izrada dosta "cvrsta". obnavljao ugovor pa sam ga uzeo i nemenio prodaji od starta posto mi ne treba, al sad pocinjem da razmisljam da li da ga mozda zadrzim kao drugi :)

imam pitanje, ako ga je neko uzeo u Vip-u isto, ili ovako zna, da li je zakljucan ili sim free, posto su mi sve moguce kartici u kuci Vip pa ne mogu ni proveriti :wacko:

Vojislav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 05. Feb 2017. 07:09
:: xiaomi
:: samsung

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Vojislav »

Zanima me gde se najjeftinije i najlegalnije može kupiti ovaj model u Beogradu? :)

gmanrapp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Sep 2010. 14:25
:: samsung J7

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od gmanrapp »

Evo ga neki problem slican. :uhuh:

Kad sam kuci: moj Samsung J700H 2015 marshmallow se stalno konektuje i diskonektuje sa wifija.

Kad sam kuci: 2 laptopa, jos jedan fon i tablet rade bez ikakvih problema sa tim istim wifijem, UVEK konektovani, znaci jasan zakljucak da je modem ispravan (SBB).

Kad sam na poslu, ili u gradu, bilo gde vani, wifi na mom J7 je stalno povezan i nema prekidanja, znaci jasan zakljucak da je telefon ispravan.

Znaci kod kuce svi uredjaji rade dobro samo moj fon ne. Izadjem napolje na druge wifi mreze, onda mi fon radi super.

Kako to? :o
:)

ssr110
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2015. 21:14
:: htc desire 816
:: lg g2

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od ssr110 »

Molim za pomoc. Kupljen j7 2016 pre 2 meseca u telenoru. Sve radi kako treba. Pre par dana stigao mi je update od 146MB ali ne smem da ga instaliram jer sam citao ono malo kometara sto ima u vezi update-a da posle instalacije mnogo brze i vise trosi bateriju,pa ako neko moze da mi kaze da li da instaliram ili ne?!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od 1808 »

ssr110, instaliraj slobodno, to je verovatno neki security update, a ta priča oko baterije se odnosi na Nougat koji tvoj telefon još nije dobio i neće bar još nekoliko sledećih meseci.

ssr110
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2015. 21:14
:: htc desire 816
:: lg g2

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od ssr110 »

Pretpostavio sam da nije Nougat ali neki su se zalili po forumima da posle i ove instalacije skratili vek bateriji. Verovatno ni oni nisu dobili jos Nougat za samsung j7 2016.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od majkon80 »

Hocu da vratim,pedjasnji softver,u telefonu pise da je model sn710 FN medjutim na sammobile ne da nema ovog softvera predjasnjeg nego nema i ovog poslednjeg,a zemlje su tipa maroko,indonezija,indija jedino od evropspih francuska,phone info cita model kao sm 710 F ,medjutim i tu isto nema evropskih zemalja,ima li ko ideju neku,sta i kako gde da nadjem firmware?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Azimuth »

Updato i SamFirm program. Imaš više o tome u temi za flešovanje u ovom delu foruma.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od majkon80 »

znam probao sam i samo ima,tipa indija,maroko i samo jedna zemlja evropska frnacuska,ovo mi se prvi put desilo a fleshovao sam preko odina bar 30 samsunga raznih,i uvek nalazio firmware,ovi kao da nece da izbace za odin nego samo OTA

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od гари »

A zašto ne koristite onaj zvanični Samsungov alat za reinstaliranje softvera? Uvek zaboravim kako se zove. Iz nekog razloga vam on nije popularan izgleda?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od majkon80 »

To je Smart Switch imam ga instaliranog,ali koliko sam provalio on mi nudi ovaj sto imam,dakle zadnji,a meni treba sve pre tog

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od гари »

Aha... :) Sve jasno. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

Pozdrav ... vlasnik sam ovog telefona mesec dana ... sasvim korektan i dobar telefon ... pre njega sam bio vlasnik par premijum modela sa kojima nisam bas imao dobra iskustva ,pa sam odustao od bacanja para .. tako da sam uzeo ovaj telefon koji odlicno odradjuje svoj posao sa 2 god vip garancije ... radi lepo brzo i fluidno , kamere su mu skroz ok , mogu cak reci i bolje od nekih dosta skupljih modela ( imao prilike da uporedim) .. a baterija e to je vec posebna prica, ludost vrh :) .. sve u svemu super telefoncic .. e sad pise mi vec mesec dana da ima neki apdejt 103,98 mb verzija J710FXXU2AQA8 ... pa me zanima nisam azurirao nista , posto telefon radi super reko da ne zezne bateriju ... jel ima onih koji su vec probali sva azuriranja i koliko ih do sad ima , i kakvo je trajanje baterije posle tih azuriranja ? .... i zanima me kad ce i da li ce ovaj telefon dobiti Nougat 7.0 ...
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od zoreli »

BaneZi, ažuriraj slobodno. Nougat stiže na J7 u avgustu .
16 godina na forumu MOBILNISVET

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

krenuo Nougat za J7 2016 konačno ... :) ........... ....
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od znemanja »

@BaneZi, gde si pronasao tu info?

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

https://www.sammobile.com/2017/08/29/ga ... at-update/

evo ovde , e sad kad ce kod nas stici brate ne znam , meni je iz vipa SM- J710F .... csc - Srbija , kontam da moze da bude i danas a moze i za 2, 3 dana bar po meni :) bitno je da je krenuo , posto je bilo nagadjanja dal ce uopste i biti .... e sad kad ce stici na nase modele to niko ne zna ... moze danas , moze za nedelju dana
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

Pera88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2017. 20:46
:: Galaxy J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Pera88 »

Poštovani forumaši, potrebna mi je jedna informacija. Naime posedujem J7 (2016) oznake SM-J710FN.Na sammobile se pojavio Nougat firmware za J710FN za indijsko tržište. Mene zanima, da li ja smem da flešujeme preko Odina firmware za indijsko tržište, ako je moj SM-J710FN pravljen za SEE tržište.

Ranije dok sam posedovao S3 i S4 često sam flešovao softver preko Odina, ali ti modeli su kupljeni bez garancije i nisam nikada obraćao pažnju da li flešovanjem gubim garanciju ili ne. Međutim, trenutni J7 (2016) je kupljen preko mts paketa i imam garanciju koju ne bih da izgubim ako se garancija gubi flešovanjem. Takođe me zanima da li flešovanjem firmware-a za neko drugo tržište gubim nešto od opcija na telefonu, da li uopšte smem da flešujem telefon pravljen za SEE tržšite firmware-om za Indijsko tržište?

Hvala vam unapred na pomoći.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od Batak »

Smes da flesujes, neces izgubiti garanciju. Ali ne bih ja zurio sa Nugatom dok se ne pojavi malo vise iskustava po netu, da nisu nesto zeznuli (kao sto imaju obicaj da ubogalje bateriju).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

BaneZi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Uto, 25. Jul 2017. 12:43
:: Samsung J7 (2016)

Re: Samsung Galaxy J7 (2016)

Post od BaneZi »

Stigao Nougat za J7 2016 u Indiji .. https://youtu.be/phmqW0QRu_k
Lift do uspeha je u kvaru. Moraćete se popeti do njega stepenicu po stepenicu

Odgovori