Samsung Galaxy S8/S8+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Joxy »


brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Hvala.
Nasao sam konacno. Jesu ga iskomplikovali: setting/lock screen/notifications/detailed.
Dok sam skontao da i tu moze da se udje u notif., a ne samo da se ukljuci on/off, prolupa mi glava.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

bubi88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 25. Mar 2019. 13:46
:: samsung s8

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od bubi88 »

Zdravo svima. Pokusavam u podesavanjima telefona, da nadjem gde se nalazi interna memorija? Moze li mala pomoc kako da je nadjem?

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Lino »

Nađi u listi programa zutu ikonicu moje datoteke i tu ti je interna memorija.

bubi88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 25. Mar 2019. 13:46
:: samsung s8

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od bubi88 »

Veliko hvala, nasla sam. Moj problem je sto pokusavam da vratim slike s njega, dobila sam informaciju da moze preko interne memorije i thubmnails-a, ali tamo nema nicega sto vec nemam u tel. Moze li mala pomoc kako mogu slike da povratim, ali da budu u originalnoj rezoluciji? Probala sam da rutujem tel, ali nece! Probala i preko raznih aplikacija sa Play store-a ali ni jedan ne vraca sve slike, tj. i ako vrati deo one budu umanjene, na racunaru skroz iskrzane....

misko.p
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 08. Apr 2015. 19:21
:: Galaxy S10+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od misko.p »

Lino napisao:Radi devetka dobro, ali je vizuelno daleko losija od osmice. To me isto nervira kada otvoris poruke, beleznicu i sta ja znam do pola ekrana pise poruke. Koja je to budalastina!?
Nije nikakva budalaština. Samsungov One UI je sada takav da je na većim telefonima olakšano korišćenje jednom rukom. Sve je na dohvat palca jer je u donjoj polovini ekrana. ;) Po meni odlična stvar.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od mazzy »

Jao razmisljanja hahahahahaha. To i jeste jedna od bitnijih stavki OneUI .

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od vojopd »

Sreca pa ime ne govori samo o cemu se radi [emoji1787]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od mazzy »

Treba se zvati OneHandUI

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

bubi88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 25. Mar 2019. 13:46
:: samsung s8

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od bubi88 »

bubi88 napisao:Veliko hvala, nasla sam. Moj problem je sto pokusavam da vratim slike s njega, dobila sam informaciju da moze preko interne memorije i thubmnails-a, ali tamo nema nicega sto vec nemam u tel. Moze li mala pomoc kako mogu slike da povratim, ali da budu u originalnoj rezoluciji? Probala sam da rutujem tel, ali nece! Probala i preko raznih aplikacija sa Play store-a ali ni jedan ne vraca sve slike, tj. i ako vrati deo one budu umanjene, na racunaru skroz iskrzane....
Iko?

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od brankisha »

Odakle pokusavas da vratis slike? Sa telefona?
Valjda ih imas na google servisu.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

kizami88
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Sre, 13. Nov 2013. 11:09
:: samsung galaxy s4

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od kizami88 »

Pozdrav narode.

Imam jedno pitanje za vas. Dakle problem u poslednje vreme je taj sto baterija kada mi dodje na nekih 13-15% telefon se ugasi nakon par min.
Video sam po netu da su resenje neke 2 vrste kalibracije baterije.

Moje pitanje je da li neko od vas imao iskustva sa ovim i kako ga je resio.

Vise volim da cujem resenje problema iz prve ruke.

Hvala unapred

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od pele90 »

Evo i ja imao isti problem. Dodje na oko 22,21% i za minut padne na 2,1% i ugasi se. Nasao sam i ja resenje u vidu kalibracije,odradio prema uputstvu sa benchmarka. Isprazni se do kraja bukvalno dok vise telefon ne moze da se upali,tako ugasenog ga povezem na punjac i ostavim ugasen da se puni jedno 5,6 sati. Normalno upalim i koristim. Nakon 7 dana ponovim proces. Uradio sve to,ali mi se opet desi taj pad sa 20 na 1 % u roku od minut. Sta ciniti dalje,imate li savet?
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

kizami88
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Sre, 13. Nov 2013. 11:09
:: samsung galaxy s4

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od kizami88 »

Ja sam ga na kraju odneo u servis, jer mi je jos pod garancijom i zamenili mi bateriju.
I ako znam da baterija ne podleze garanciji nisu mi nista naplatili.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od гари »

bubi88 napisao:Veliko hvala, nasla sam. Moj problem je sto pokusavam da vratim slike s njega, dobila sam informaciju da moze preko interne memorije i thubmnails-a, ali tamo nema nicega sto vec nemam u tel. Moze li mala pomoc kako mogu slike da povratim, ali da budu u originalnoj rezoluciji? Probala sam da rutujem tel, ali nece! Probala i preko raznih aplikacija sa Play store-a ali ni jedan ne vraca sve slike, tj. i ako vrati deo one budu umanjene, na racunaru skroz iskrzane....
Ako si koristila telefon bez nekog posebnog podešavanja svega i svačega, trebalo bi da ti je Google Photos aplikacija sve poslala u Google Photos, i da tamo možeš naći slike. U tom slučaju ti slike nisu u Google Drivu (što bi bilo meni logično), već na kompjuteru moraš baš u Google Photos da ideš, i tamo ti budu backupovane sve slike koje si pravila - sortirano u različite foldere po mesecima, datumima, ili kako već. Ali u svakom slučaju, sortirano po nekom hronološkom kriterijumu

Tim slikama možeš valjda kroz browser da pristupiš. Na photos.google.com.

Edit: Sad tek vidim kad je ovo pitanje postavljeno. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od Lino »

Pojavio mi se problem sa S8 plus da kada ga stavim na punjac bilo redovan ili bezicni, telefon se ugasi ali treperi led lampica kao znak da se puni i nemoguce ga je ukljuciti sve dok ga ne resetujem i kada ga stavim na punjac isti problem ponovo.

Poslano sa mog SM-T725 koristeći Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od ~Arkan~ »

Vidim Samsung se uopšte nije promenio po pitanju apdejta, S8/S8+ neće dobiti Android 10.
Koji je razlog, je l su uplašeni da im ne neće mnogo poremetiti prodaju za S10 i nadolazeći S11?:

Sent from my MI 8 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od znemanja »

Koliko se sećam S8/ S8 Plus su out of the box došli sa Android 7.0, dobili su update na 8.1 i zatim na Pie 9.0. Tako da je Samsung obezbedio dva veća update za taj model. Sada će stizati security patch-evu što je sasvim ok za model koji će za tri meseca biti star tačno 3 godine.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od ~Arkan~ »

S obzirom da su im uređaji duplo skuplji od Xiaomi-jev a da evo npr moj Mi 8 takođe dobija Android 10 (šuška se i 11, ali prerano je), a izašao je sa 8, Xiaomi I Samsung nude isto što i nije baš fer.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Post od znemanja »

Da li je fer ili ne, korisnici prosuđuju. Teško da će jedan kupac Samsung S i Note serije više od tri godine koristiti isti telefon, tako da je tri godine softverske podrške sasvim OK za flagship uređaj.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori