Samsung Galaxy Note 8

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od iamivan »

Green, jedna od glavnih stavki Note serije bio je veći ekran od S ekipe, zato ekran nije mogao da bude manji od S8+. Bar ja tako mislim.
Jes' da je veći za 0,1", ali eto, veći je.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Green »

Verovatno si u pravu da je to bila ideja, ali što se Note serije tiče, po meni je to veliki skok, sa 5.7 na 6.3. Kontam da će mnogima to biti mnogo, osim ako trenutno koriste S8+. Onda je ok.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Azimuth »

Juče sam se malo igrao sa njim. Jeste za moj pojam ogromna dijagonala, ali nekako u ruci deluje "kompaktno" i ne oseti se ta veličina valjda zbog širine telefona, za razliku od S8+ koji mi i dok ga gledam i u ruci deluje jako duguljasto.
Što se rada tiče, sve ide jako glatko u šta nisam ni sumnjao. Bio je vezan pa nisam mogao kameru nešto specijalno da proverim, ali onako na brzinu u prodavnici deluje odlično i nešto bolja od S8/S7. Olovka ima gomilu nekih funkcija, za mene je to bilo wow jer je poslednji Note koji sam koristio bio Note 3. Sad pisanje zaista izgleda i deluje kao da se olovkom po papiru piše.
Sistem mi manje više izgleda kao na S8, tu su minimalne razlike.
Ono što me je negde malo razočaralo jeste utisak da držim plastičan telefon. Ne znam kako, ali jbg, takav mi je bio prvi utisak. Istovremeno sam držao moj S7e i Note 8, pa mi je Note delovao kao da bi se slomio ako bih ga malo jače stisnuo. Same ivice su ekstremno prijatne za ruku, gde za razliku od S7e se ne oseti da se useca u šaku. Displej je klasika, perverzija kako god da okreneš.
To je to od mene i prvih utisaka. Razmišljao sam se da ga naručim preko mts, ali ga ipak preskačem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od гари »

Ništa, treba da evoluiramo tako da nam palčevi budu 4 inča dugi. :P Hehe, a pre desetak godina bilo je zezanje kako treba zbog tastature i Facebooka da dobijemo 107 prstiju, il' koliko već navodno ima "standardna" tastatura. :P

Svakako besmislen trend, nije mi jasno kako samo Samsung i Apple kontaju da nećemo svi telefon da koristimo sa dve ruke... Niko drugi (od prisutnih jačih brendova) nema ništa ispod tih 5 inča...

Ali za Note je barem razumljivo - telefon koji su zamisli da se koristi kao blokčić, naravno da će ga koristiti ljudi sa dve ruke zbog olovke, pa malo veća dijagonala nije na odmet. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Batak »

Ja bih najzadovoljniji bio velicinom S8 sa baterijom iz S8+, milina. Ovako trpim cigletinu zbog bolje baterije.
A Note je tek haos, posto je jos siri.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Green »

Bio taj trend besmislen ili ne, mnogo je komfornije koristiti telefon sa vecim ekranom. Osnovna namena telefona, telefoniranje, se sve manje koristi, tako da insistiranje na manjim ekranima vise ne pije vodu. Kad je vecito zadrti Apple uveo model od 5.5 inca, onda znate koliko je velik ekran prednost. A Steve Jobs onomad kenjao kako je 3.5 dovoljno za sve.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od гари »

"Zadrti" Apple ipak ima aktuelne modele od po 5,5, 4,7, i 4 inča. I ljudi te manje itekako kupuju. Tako da nije baš da tvoja konstatacija stoji. Neka je telefon prerastao svoju prvobitnu ulogu, ali je ta prvobitno funkcija i dalje najbitnija. Ako je multimedija sad najbitnija, hajde da svi nosimo po 10 inča fablete... Idealno za gledanje slika, filmova, YouTube... Šta ima veze što ne staje u džep, pa on je prerastao tu ulogu. :D

Sutra ako najmanji telefon bude tako prevelik da ne mogu jednom rukom da ga nosim, ja neću prelaziti na nov telefon, a ako baš budem morao, onda će da se kupi polovan manji.

I bezveze je taj način razmišljanja "ako je nešto meni bezveze, onda to ne treba da postoji".

A moguće i da iza tog trenda stoji i nesposobnost ili nemogućnost nekih proizvođača da nose naprave lep i kvalitetan telefon, a da je bolji od prethodnika. (Još se trude i da bude tanak... Pa kad oduzmeš na debljini, onda dodaš na dužini i širini.)

Ali kao što rekoh - kod ovog telefona olovka opravdava veličinu po meni.

Živeo Samsung A3! :) I neću više s ovim ići u off. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Green »

Daj bre gari, ne shvataj sve bukvalno, je*o ga ti. Stalno moras da kontriras i objasnjavas u nedogled. Ko je razumeo moj komentar, shvatio je.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od гари »

Jbg, tvrdoglav, jednom polovinom Bosanac. :D Besmisleno je insistirati i na jednom i na drugom samo - kao što ne treba forsirati samo velike ekrane, tako ne treba forsirati ni samo male ekrane. Ljudima treba i jedno i drugo. Pretpostavljam sad da si zapravo ovako nešto i ti hteo da kažeš. :)

Sent from mTalk on Windows PC

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Green »

Pa ko forsira velike ekrane, ja? Najmanje sam ti ja kriv sto je norma postala minimum 5 inca. Ljudi su to odlično prihvatili, jer su shvatili da ima veliku prednost. Kome to smeta, njegov problem, nek ugradi još jedan par ruku.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od 1808 »

Green napisao:Pa ko forsira velike ekrane,.....
Proizvođači, nema dileme, a sve u saradnji sa proizvođačem OS-a i developerima. Tamo negde posle Androida 4.3 je počeo da se menja dizajn interfejsa baš sa tom namerom. Bilo je sve lepo prilagođeno za rad jednom rukom, pa se podmeni izvlačio dole sa taktilnih tastera, a onda su tu funkciju premestili u gornji desni ćošak, pa nešto kasnije u levi da još više otežaju rad jednom rukom.

Ista stvar se dešavala i sa aplikacijama, a kako su ekrani postajali sve veći, tako je i font slova u aplikacijama postajao sve manji, što je takođe svojevrsna navlakuša za kupovinu većeg displeja, jer veličinu fonta možeš da menjaš u podešavanjima samo za interfejs OS-a, ili eventualno u brauzeru, ali ne možeš da menjaš vel. fonta u aplikacijama, eto recimo u Viberu koji ima baš sitan font.

Kada se pojavio Android 7, došla je i dodatna funkcija u podešavanjima (zoom) sa kojom se može povaćati kompletan prikaz na ekranu, pa tako i font u aplikacijama, što je konačno nešto u prilog uređajima sa manjim displejom. Meni takođe odgovaraju kompaktniji telefoni i nikako mi ne odgovaraju ti crepovi da ih vučem sa sobom, a nije da nisam pokušao. Dva puta sam kupovao SG Note uređaje, ali se iz tih razloga i nisu dugo zadržavali kod mene.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od гари »

Slažem se, 1808. Sve lepo rečeno, a neke od tih stvari što si pomenuo ja sam nisam ni povezao.
Green napisao:Kome to smeta, njegov problem, nek ugradi još jedan par ruku.
Pa i nije baš, nego taj kome treba kompaktiniji telefon neće kupiti telefon tog proizvođača kome je najmanji telefon dimenzija 5 ili 5,2 inča. Kao što rekoh, izbor postoji. Ako je neko video da ga boli ruka kad duže koristi telefon od 5 inča, njemu će sledeći telefon biti manji, pa makar imao i nešto lošije specifikacije.

Kod Windowsa je to ipak podnošljivo sređeno tako što se može zadržavanjem prsta na Windows dugmetu spustiti gornja polovina ekrana na dole, pa ne mora da se tegli palac, ali ni to nije dovoljno dobro. Ali se nadam da ima tako nešto i na Androidu, mada Android ima launchere s kojima se dozdo može otvoriti poseban akcioni centar.

A računam da će u jednom trenutku i Android objediniti veličinu slova u podešavanjima celog sistema, kao što recimo sad Windows 10 mobile ima skaliranje ekrana u svojim podešavanjima. A možda je to upravo taj detalj koji je 1808 pomenuo da je prisutan od Androida 7 - zoom. Ovaj Sony s kojim se ja igram je Android 6...

Sent from mTalk on Windows PC

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/t5r3r__noNU

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od znemanja »

Pročačkah i ja juče izloženi primerka u VIP-u. Prvi utisak je da uređaj uopšte nije toliko veliki koliko izgleda na slikama. Dosta je kompaktan u ruci, naravno za tu dijagonalu ekrana. Deluje mi ozbiljnije od S8/S8+ upravo zbog oštrijih ivica. Ekran, pa šta tu ima da se kaže, Samsung je tu rasturio, zaista je uživanje gledati ekran na S8/S8 plus pa samim time i na Note 8. Interfejs kamere deluje zanimljivo, ali pošto nisma stručnjak za fotografiju, mene zanima samo auto mod. Slike mi deluje malo svetlije u osnosu na S7 edge, bar na osnovu onih par fotki koje sam okinuo istovremeno dok sam bio u poslovnici. S – pen je zanimljiv dodatak i deluje mi da je precizniji u odnosu na Note 5 sa koijim imam susret gotovo svakodnevno.

Model koji je bio izložen u poslovnici je u crnoj boji i ta boja definitivno nije adekvatna za ovaj model. Generalno, više mi se sviđa od S8/S8+ i razmišljam da ga pazarim.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Green »

Šta fali crnom Note 8, baš je onako otmen i džentlmenski. Da ne kažem pravi poslovni u toj boji.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od znemanja »

Ali zato izgled kao baza otisaka prstiju :) Pri tome, moje mišljenje, da ta crna boja odaje utisak plastičnosti telefona. Kombinacija plave i crne je pun pogodak, takođe i zlatna je skroz ok jer je prednji deo svakako u crnoj boji.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od AndroMan »

U Nišu još nema gde da se pogleda N8. Kad pitam u poslovnicama operatera belo me gledaju :lol:

Šteta što se toliko otisci vide na crnom modelu.

Da je telefon od metala, mojoj sreći ne bi bilo kraja. :)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Batak »

Nema ni u Krusevcu. :)
Da je od metala ne bi imao wifi punjenje, bolje ovako.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od yocasylver »

Kad se uhvatimo za nesto,ne znamo gde je kraj.Trenutna tema je wifi punjenje.Imao sam ga na Nexus 4 pa mi nikad nije palo na pamet da ga koristim.Nije mi nesto mnogo znacilo.Tako je pre par godina bio hit i NFC pa mi nikad nije trebao.Tek od prosle godine sam ga koristio 10ak puta.Mislim da ce to bezicno punjenje da znaci nog momenta kad se pojave mesta ge ono moze da se iskoristi tj da ti se puni telefon dok pijes kafu u kaficu ili cekas bus...Za sad jos uvek ne.Za NFC jos nema nekog poleta kod nas i pisem samo za nasu zemlju.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:https://youtu.be/t5r3r__noNU
Ovaj stvarno ne propušta priliku da pljucne po Ajfonu. [emoji38]
------
Huanov osvrt na audio:
https://www.youtube.com/watch?v=oZ1t7Xo ... A4gprgfm-6
Bakica i njen pogled na telefon:
https://www.youtube.com/watch?v=pIFhiy-20BE

Odgovori