Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od damjanvr »

evo i da dodam da mi je battery health na 97, i da za ovih godinu ipo nisam ni jednom stavio na fast charge, a na wireles punjac u vrh glave 10 puta. ne znam sta se ovo desava , SOT mi ne prelazi 4h

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Apolo »

damjanvr napisao:ma ne znam više, poručio sam 30.000mah power bank, pa kako bude, još je 1 god u garanciji možda ga prodam,baš me iznerviralo
Koji power bank si poručio?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Blokiraj sve aplikacije koje rade sinhronizaciju u podazini ili gasi internet kada ti ne treba. Tako ja radim i guram 2 dana bez problema, a moze i tri. Samo gasi net. Kada ti treba, upalis, primis poruke ili pogledas za sta imas nova obavestenja i opet ugasis. Provereno radi 3 dana uz neko normalno koriscenje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od гари »

Može i da poruči trafo stanicu s Ali Expressa.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od Sale_M »

E nasmeja me. [emoji28][emoji28][emoji28]

Sent via Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Ahahahahahaha, pa ja ne znam sta ocekujete od telefona koji imaju gomilu nekih gluposti koji rade u pozadini, a pri tome ekran koji trosi kao lud? Bolje ne moze i sve ce gore biti u buducnosti sto se baterija tice, jer se telefoni prave da traju 2 do 3 godine.

damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od damjanvr »

uzeo sam neki Xiaomi , nije 30, nego 20.000 mah greškom sam napisao 30.
ma nije poenta da gasim net, poenta je da sam ga dobro platio i da očekujem da radi posao

evo primer, odigram Brawl stars sa kolegom na poslu ( in ima Iphpne 11 pro max) , mene za 20 min oladi baterija 25 posto, njega ne čačne, ode mu max 6%

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

iphone ima najbolji hardware i kvalitetnije je izradjen, a pri tome sistem je optimizovan do maksimuma. Zato i kosta toliko, samo iphone ima drugih mana... Android ide na sve zivo sto se telefona tice i nikad nece raditi kao apple software. To je problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od гари »

damjanvr napisao:uzeo sam neki Xiaomi , nije 30, nego 20.000 mah greškom sam napisao 30.
ma nije poenta da gasim net, poenta je da sam ga dobro platio i da očekujem da radi posao

evo primer, odigram Brawl stars sa kolegom na poslu ( in ima Iphpne 11 pro max) , mene za 20 min oladi baterija 25 posto, njega ne čačne, ode mu max 6%
Meni se čini da je po današnjim standardima dovoljno i kad stariji telefon sa novijim softverom izdrži i taman jedan dan, i da je tako već duže vreme sa telefonima. A to što je koji skup, svaki je skup iz svog razloga, a jedan od razloga da taj Samsung bude skup nije baterija. Dobru bateriju imaju neki drugi, a ovi su ciljali na druge kvalitete, od između ostalog - važno im je bilo da telefon bude i što tanji.

@Sale
Hvala.[emoji16] Prva asocijacija kad je pomenuo 30Ah bateriju - to više ne bi stajalo ni u onu malu torbicu za preko ramena.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Posto mi je broj danas prebacen iz telenora u mts, nakon ubacivanja sim kartice koju mi je mts dao na kojoj je isti broj kao sto je bio kod telenora, pojavila mi se ikonica u gornjem levom uglu call forwarding? Da li to moze da se skloni i da li je to normalno?

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Sto se tice one strelice na samsung s9 telefonu kada se ubaci nova mts kartica, problem je bio do opcije za preusmeravanje poziva koja nije bila aktivna kod njih u servisu. Nakon toga se proradilo preusmerenje i strelica je nestala. Pisao sam par postova o tome, pa da znaju ljudi sta je problem.

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Pitanje jedno. Da li je neko uspeo da podesi full screen na ovom telefonu, a da mu se vide sva slova na instagram aplikaciji? Deluje mi kao da sece dva slova na kraju teskta i pocetku, to jest celu sliku. To sam provalio na tekstovima ispod slika kada citam, vidim da mi fale zadnja dva slova recenice na desnoj strani. Da li je moguce da se ovo resi ili da se prodaje ovo djubre od telefona sa edge ekranom sa kojim su napravili najveci promasaj kada je ovaj tip u pitanju?

fanste
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 21:29

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od fanste »

Poštovani forumaši,

Uzeo sam S9 plus pre nekih godinu ipo dana u VIP-u i sve je radilo savršeno bukvalno do pre neki dan, update na 10 sam odradio čim je izašao i nikakav problem nisam imao, osim što se automonija baterije smanjila. Danas je bukvalno telefon neupotrebljiv, kao da koristim neki telefon koji star 6-7 godina, ulazak na aplikacije i korišćenje Viber, Whatsapp, Chrome... aplikacije je prilično mučno i sporo, bukvalno više desitina sekundi prodje kako bi se nešto otkucalno na chrome-u, konstatno krešovanje Instagrama itd. Zaista nisam expert što se tiče mobilnih telefona i svaki vaš savet bi mi značio kako bih uspeo da konstatujem i otklonim problem.

Unapred zahvalan,
Stefan

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Stefane,

moj savet ti je da telefon posle azuriranja sa jedne verzije na drugu obavezno vratis na fabricka podesavanja. To ti preporucujem da uradis iz boot menija kako bi ocistio i kes memoriju, a i memoriju telefona. Kucaj na google how to hard reset samsung s9 i naci ces kako to da uradis. Ja sam uvek posle azuriranja 8 na 9 i 9 na 10 radio fabricki reset. Nemam problema i sve radi bez greske. Moj telefon ima exynos procesor, a ti vidi da li ti je snapdragon ili ovaj koji ja imam. Mada su oni slicni, nijanse su u pitanju. Ovo ce ti pomoci da resis problem sa telefonom.

Naravno obavezno sacuvaj sve podatke na racunar ili samsung cloud kako bi kasnije mogao da vratis.

fanste
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 21:29

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od fanste »

Luksa89,

Hvala na savetu, probaću čim završim sa poslom, nakon toga se javljam. Ali zaista mi je neshvatljivo da se ovakve stvari desavaju na telefonima koji koštaju 700eur +. Pre ovoga sam imao Iphone 6 plus skoro 3 godine i nikada mi se nije desio sličan problem, zaista sam mislio da su uspeli da se izleče od ovih dečjih bolesti.

Još jednom hvala na savetima ! :)

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Desavaju se i to je normalno, jer Android ide na sve zive hardware-e, to jest uredjaje, a apple ide na mnogo manje modela. Samim tim, sve se to modifikuje da drugi uređaj, pa i za tvoj model. Ostanu neki repovi i nekome radi, a nekome ne.

fanste
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 21:29

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od fanste »

Luksa89,

Samo da ti se zahvalim na savetu, odradio sam samo wipe cash partition i sada sve radi savrseno. Očigledno nije bio neki problem.

Hvala još jednom,
Stefan

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od luksa89 »

Ja uvek radim wipe i format. Te dve opcije i miran si. Super i drago mi je da sam ti pomogao. Danas je izasla zakrpa posle prvog velikog update-a na android 10. Azurirao sam i restartovao. Isto tako, good lock program ima neke dopune. Navbar mi sada radi sto mi je bitno da mogu da ubacim ikonicu za screenshot u donji deo gde je kursor.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od mazzy »

Da li ste flesovali neki fw na svoj s9+?
Isplati li se ? Ima li neki da daje bolje trajanje baterije ?

andricdj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2021. 17:56
:: Samsung Galaxy S9

Re: Samsung Galaxy S9 / S9 plus

Post od andricdj »

Jel neko radio zamenu baterije na S9? Generalno pola dana može da izdrži sa korišćenjem i sa minimalnim korišćenjem može da izdrži oko 12 sati da se baš baš štekam i ne koristim ga. Kako da proverim status baterije i to?

Odgovori