Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
PeraKG
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1151
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2015. 01:22
:: Galaxy S20 Ultra
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od PeraKG »

^ Da...
Slika

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Samsung Galaxy S20 Ultra

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od pele90 »

Takodje,dodata je i snapshot funkcija. Nakon slikanja, zumira se fotografija,ukoliko želimo da izdvojimo neki deo na njoj,stisne se mala ikonica koja se pojavi u gornjem levom uglu i sacuva fotografiju u toj rezoluciji... Nije kao screenshot,ne gubi se kvalitet...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

misko.p
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 08. Apr 2015. 19:21
:: Galaxy S10+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od misko.p »

Ja ne drzim AOD, jer me nervira. Meni pije vodu dvostruki tap po ekranu za notifikacije ili jedan, da vidim "šta je stiglo". Negde sam davno pročitao da na AOD odlazi 4% baterije.
Drugo, kada nisam na wifi-u, uvek držim LTE. Kod kuće mi je loš signal za 4g i prebacujem na 3g, uz kućni wifi. Što lošiji signal, više se troši baterija.
Na SEE firmveru postoji i voice over lte, ali je pitanje da li to radi, kod nas mislim sa ne.
Porediti S10 i plus verziju nije isto - obična verzija je sa 3400mAh, a plus sa 4100mAh baterijom.
Pitanje je i osvetljenja - meni je na auto, ali je podešeno na nešto manje od polovine kao max. Takođe, nisam pidesio onu max rezoluciju, koja isto vuče bateriju.
Kako god, telefon mi izdrži sigurno 2 dana uz min 8h sot-a, praktično ne razmišljam o tome

Sale_M napisao:Dva pitanje za korisnike obe verzije: Da li bi trajanje baterije moglo da se znacajnije nesto produzi ukoliko bi se telefon prebacio na 2G rezim i Always On namestio da se pali kad se dodirne ekran ili sitgne notifikacija ili da se potpuno iskljuci?
Znaci samo mreza na 2G i Wifi, moze li se znacanije dobiti na trajanju i kad je u pitanju stand by i kad se koristi ekran?
Drugo, da li ima neku vrstu notifikacije osim Always On?


Huawei P20

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Sale_M »

Pa dobro, to opet nije lose, jeste da je rezim stedljiviji, ali ako moze toliko da drzi to je sasvim okej.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

2 dana uz 8h SOT-a? Hmm, bas mi je tesko da poverujem u tu pricu. Mozda uz neku jako veliku ustedu i u kucnim uslovima, ali i tada jako tesko. [emoji4]

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Drakenzen »

Ma nema trika, možemo da se lazemo samo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Stigao update OneUI 2.1 sa funkcijama S20 serije kao i aprilski securty patch.


Slika

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

misko.p
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 08. Apr 2015. 19:21
:: Galaxy S10+

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od misko.p »

Odradio juče ovaj update 2.1 na S10+
Ono što sam primetio je čudno ponašanje edge panel-a sa apps prečicama, tačnije sa ikonicama. Bukv, "nestaju" sa liste. Na apps edge panelu ima mesta za 10 aplikacija, i prvo sam mislio da je problem samo sa poslednjom na listi, ali ne, nestaju jedna po jedna... probao enable/disable, restart, wipe cache, čak i kada se grupišu, isto.
Da li se još nekome ovo dešava? ;)
Inače, možda je trip, posle update-a mi deluje da baterija još bolje drži.. možda zbog nove opcije "deep sleeping apps"

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

misko.p, Probaću tu sa edge panelom, ne koristim ga često, pa nisam ni primetio.

Vi koji ste izvršili update na OneUI 2.1 kako vam se baterija ponaša, meni se čini da kraće traje, možda grešim, jer sam juče izvršio update, ali činimi se da traje kraće. Samo sam uradio wipe cash iz recovery pošto je veliki update.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od pele90 »

Nemam taj problem sa nestajanjem ikonica, ne znam koji je to bag. A baterija mi deluje isto, nemam neki utisak da je bolje..
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

120Hz je moguće aktivirati na S10 Plus posle update na One UI 2.1.


Potrebno je skinuti activity launcher sa Play Store

Uključti FHD+ u Display settings

u Activity launcher u serach kucati " high" i pojavi se opcija "Motion smoothness" i izabrati 120Hz.

No, izgleda da je ovo samo neko softverko ubrzanje, deluje nešto fluidnije, ali ne kao na 120Hz na S20 seriji.Slika

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Tako je, to nije pravih 120Hz kao sto je na S20. Jednostavno hardversko ogranicenje na S10 seriji to ne dozvoljava.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Fox »

znemanja, hmmm, zanimljivo, pre ce biti da i tu problem pravi Exynos. Zasto bi takvu opciju uopste ubacivali ukoliko ostale komponente to ne mogu da podrze? Bolje bi bilo da su ubacili opciju od 90Hz-a - opet je unapredjenje a S20 serija ostaje na vrhu sa svojih 120Hz-a.
Proslogodisnji SD855 kod ZTE nubia Red Magic 3 pro modela 'gura' 90Hz osvezavanja ekrana sto vrlo verovatno znaci da i SD855 verzija koja je u S10 seriji 'preko bare' to verovatno moze da podrzi.
Kolika je razlika izmedju SDa i Exynosa ove godine se vidi i po tome da SD865 moze da ide cak i do 144Hz-a, dok je maximalna vrednost kod Exynosa 990 - 120Hz-a. :dry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Ekran je taj koji hardverski ne podrzava toliko osvezavanje, nema to veze sa Exynosom kod S10. [emoji4]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Fox »

Joxy, cekaj, jel stvarno mislis da je ekran u S10 seriji losiji od onog u na pr. One Plus 7T koji radi stabilno na 90Hz?
Na kraju ce se ispostaviti ovo - One UI 2.1 for the Galaxy Note 10 and Galaxy S10 seems to have added the 120 Hz option by mistake.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

Joxy napisao:Ekran je taj koji hardverski ne podrzava toliko osvezavanje, nema to veze sa Exynosom kod S10. [emoji4]
Ekran podržava, ali je zaključan na 60Hz. Pisalo se o tome na XDA. Pri tome Samsung uvek najbolje ekrane zadržava za sebe a predhodne iteracije istog prodaje drugima. Stoga ekrane iz S10/S10 Plus i Note 10 će imati ovogodišnji modeli drugih proizvođača koji kupe isti od Samsunga (OnePlus i sl.) a oni će raditi na 90 ili 120 Hz.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

^ Nije sija nego vrat. [emoji3]
Zasto se onda igraju sa laznim osvezavanjem na S10? Da bi uverili verne kupce kako brinu o njima?
Da mogu i da zele sigurno bi i S10 serija imala vece osvezavanje ekrana. Ogranicenje postoji, koje vrste to je potpuno nebitno.
Fox napisao:Joxy, cekaj, jel stvarno mislis da je ekran u S10 seriji losiji od onog u na pr. One Plus 7T koji radi stabilno na 90Hz?
Na kraju ce se ispostaviti ovo - One UI 2.1 for the Galaxy Note 10 and Galaxy S10 seems to have added the 120 Hz option by mistake.
Od kad je osvezavanje ekrana postalo reper za kvalitet istog? [emoji4]
Pritom ne znam na osnovu cega si zakljucio da mislim da je ekran na S10 losiji od ekrana koji je na 7T? OP nisam pomenuo.
Ali kada smo vec kod ekrana, trenutno najbolji na trzistu ima Oppo Find X2 Pro, koji je ujedno i jedan od najboljih/najkompletnijih mobova trenutno. Mada uskoro ce i OP8 Pro koji ce mu se prikljuciti. [emoji4]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od niko1a »

Neverujem da je procesor u pitanju, s obzirom da K30 gura 120Hz sa Sd730, nije logicni da onda kod s10 procesor pravi problem.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od znemanja »

@Joxy, Exynos bez problema to može da gura. To nisu omogućili na S10 seriji da bi se bolje prodavala S 20 serija. Update-om na OneUI 2.0 S10 serija i Note 10 serija je dobila softverske mogućnosti S20 serije. Da su omogućili i 120 hz na S10 seriji i Note 10 seriji, onda bi stvarno degradirali prodaju S20 serije jer kupci S10 i Note 10 serije ne bi ni pomislili da pređu na S20 seriju.

Dodatno, po čemu Oppo Find X2 Pro ima najbolji ekran na tržištu. Samsung pravi najbolje AMOLED ekrane to je odavno jasno i ako je Oppo amoled ekran kupio od Samsunga, sigurno Samsung nije najbolje dao drugom priizvođaču.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Fox »

Joxy napisao:Od kad je osvezavanje ekrana postalo reper za kvalitet istog? Pritom ne znam na osnovu cega si zakljucio da mislim da je ekran na S10 losiji od ekrana koji je na 7T? OP nisam pomenuo.
Naravno da ne mislim da je osvezavanja ekrana odraz kvaliteta istog, samo kazem da mislim da nije realno da je ekran kod One+ hardwerski gledano ispred ekrana u Samsung premium modelima. Mozda i gresim, ali nije mi logicno da u svoju S pa i Note seriju stavljaju losije ekrane a da konkurenciji prodaju svoje najkvalitetnije ekrane. A One+ 7T sam vise naveo kao primer uredjaja gde refresh od 90Hz-a radi bez problema, svakako ti ga nisi spomenuo pre toga.
znemanja, kad kazes Exynos to moze da gura - da, ovogodisnji model da, ali proslogodisnji model ne, bar ne 120Hz-a. Zato mi i nije uopste jasna odluka da tako nesto ubace, pre mislim, kao sto se i pise po netu, da je opcija greskom ubacena u update.
niko1a, da, sjajno je to sto K30 uz SD730G po fabrickim specifikacijama podrzava tih 120Hz-a, sad ima i tu razlicitih misljenja oko toga:
...the Snapdragon 730G is one very potent chip, and we are there are games that would be able to exceed 60fps and make use of the 120Hz display. But those are probably a handful at best and our testing confirmed our doubts. Even games like Alto's Odyssey can't go north of 60fps. We tried a dozen of 120FPS-enabled games and the only one that was able to go beyond 60fps was Dead Trigger 2 - it hovered around 85fps.
Poslednja izmena od Fox u Sre, 08. Apr 2020. 21:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori