Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Green »

Sad se postavlja ono cuveno pitanje, da li iko sa foruma ozbiljno namerava da kupi neki od ova dva Note 10?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Ma sigurno da će neko uzeti. Kao i ja što sam govorio da mi se neki model ne odgovara i da nemam namjeru uzimati i samo se javim da sam uzeo. [emoji1787] S tim što od mene sigurno nećete dobiti tu vijest sad[emoji23]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od гари »

Malo mi deluje apsurdno žaljenje na novi dizajn. Oni su morali nešto da promene. Pominje kako je glupo što Apple gura isti dizajn stalno, ali bi sa Samsungom da imate uvek sličan dizajn. A verujem da će im novi dizajn dobro doći, to da im uređaj izgleda "modernije" može samo da pomogne.

A o nerealnoj ceni tog slabijeg - pa nekako moraju da naplate taj moderan dizajn. Voledu novce. Ali nisam ja specifikacije ni gledao, zato kažem samo za dizajn, a na njega ćete se navići.[emoji6]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od novak »

Ovo je 10ta iteracija uredjaja i tesko je ocekivati da se izmisli topla voda. Eto, sad ce i Mate pa vidjet cemo sta ce to novo donijeti. Noviteti idu na kasicicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

гари napisao: Pominje kako je glupo što Apple gura isti dizajn stalno, ali bi sa Samsungom da imate uvek sličan dizajn.
Ogromna je razlika između istog i sličnog. Prvi pristup koristi Epl, a drugi Samsung (i ostali androidaši).
A žalim se na dizajn jer je zadnja strana prekopirana od havajaca (čija zadnja strana je varijacija na temu Ajfona), a ne jer se razlikuje od ranijih modela. Od najvećeg i najpopularnijeg proizvođača na svetu očekujem originalnost i prepoznatljivost, a ne kopiranje onih (za koje tvrdi da su) ispod njega. Kad havajci za godinu-dve preuzmu prvo mesto (a najverovatnije hoće, kako stvari stoje), i od njih ću očekivati isto to - zato što su na prvom mestu.
A da voledu pare -- voledu, i to više nego 'leba. [emoji1]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

@Evindzer, tačno tako, Samsung kao lider i neko ko već godinama drži prvi mesto, mora da bude originalan. Upravo taj zadnji raspored kamera i prevelika sličnost sa kinezima me odbija da rezervišem Note 10 Plus preko operatera.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od гари »

Evindzer napisao:Ogromna je razlika između istog i sličnog.
Dobro, to jeste.

Ali ne vidim kakva se originalnost očekuje od njih po pitanju zadnje kamere, oni imaju konačno mnogo mogućnosti. Da li će nazad kamere biti u krugu, u kvadratu, u traci, u zaobljenom pravougaoniku... a na to još samo izbor - sredina, gornji levi ugao, gornji desni ugao... Dakle, nije nikakva originalnost, nego samo da se Samsung pošto poto razlikuje od Appla, i zato Samsung i radi sa tim rupicama i kapljicama, i izbegava notch.

I razlikuje se, po prednjoj strani. Iako dobro, oko kamere su eto mogli da se opredele opet za nešto pošto poto različito od iPhona, Havajaca, i još po nekog.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Sale_M »

Dobra stvar je 25W brzo punjenje, sto znaci da ce da napuni za oko sat i deset minuta full.
Steta samo sto obicna verzija ima samo 3500 mAh bateriju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od vojopd »

Procitah danas da adapter za slusalice ne dolazi u pakovanju... Znaci adapter i punjac 45w kupiti posebno. Kakvi debili.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od rock9855 »

znemanja napisao:@Evindzer, tačno tako, Samsung kao lider i neko ko već godinama drži prvi mesto, mora da bude originalan. Upravo taj zadnji raspored kamera i prevelika sličnost sa kinezima me odbija da rezervišem Note 10 Plus preko operatera.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Kojim stopama je krenuo Samsung kad ti neces naruci ti top model... :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

vojopd napisao:Procitah danas da adapter za slusalice ne dolazi u pakovanju...
Tako je. Epluju se za sve pare. [emoji16]
Osećam da će loše proći sa takvom strategijom - a i želim im to, iskreno - pa će se, možda, opametiti sledeće godine.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od nesta »

Sve je to tako, ali kome treba olovka nema izbora, tako da...... [emoji2]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

^ Meni treba - mada je u poslednje vreme ne koristim kao ranije - i to je jedan od glavnih razloga zbog koga sam razočaran: sve i da su mi primanja 10.000€ mesečno, pa da cena ne igra nikakvu ulogu, imam utisak da bih radije uzeo prošlogodišnji, nego bilo koji od ova dva.
Inače, da manji nije bezobrazno osakaćen u svemu, imam utisak da bih njega izabrao pre nego većeg, ne sviđa mi se nikako trend izduživanja telefona, iako sam pristalica i ljubitelj ogromnih ekrana.
I na kraju: poređenje leđa N10+ i S10+. Koliko bi to lepše izgledalo da su ostavili položene kamere. [emoji17][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201908 ... 58043f.jpg[/img]

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Cooomi »

Secam se jos davno, kad je izasla Xperia Z Ultra, to mi je bio telefon iz snova, samo da je imao bolju kameru... sada je Note konacno dostigao tu dijagonalu i to u mnogo kompaktninem kucistu, sto me jako privlaci kupovini kada budem menjao telefon... Jedina stvar sto me drzi podalje od Samsunga je njihov prilaz Androidu. Uz telefon dobijas eventualno 1 veliki OS update i to bez nekih znacajnijih funkcija... mislim da zbog toga njihovi telefoni ne vrede ovih para... Jedino mi preostaje da se nadam da ce Google konacno uloziti malo vise truda u hardware i izbaciti Pixel dostojan perjanice najfunkcionalnijeg OS-a na trzistu.

Sto se samog telefona tice, nemam problem sa izbacivanjem 3,5mm dzeka, prestao sam da ga koristim pre 4 godine. Dizajn je fenomenalan ali se slazem sa vecinom da su kamere mogli drugacije postaviti, vodoravno mi se iskreno mnogo vise svidja, a i stabilniji je telefon na stolu... jos pusta zelja da izbace Google Play Edition i ne bi se dvoumio. :)

Pricam o 10+ uredjaju, obicna 10ka je nova grana Note serije i ne vidim je relevantnom u celoj prici, mislim da su napravili gresku izbacivanjem nje, jer ce time ugroziti prodaju i s10+ modela i note 10+ modela uz dodatne troskove inzinjeringa i marketinga koje su stvorili...

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od vojopd »

2 OS updatea se dobijaju. A za 5 min flesujes sebi rom koji pozelis.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Kao što reče kolega iznad dobiju se dvije nadogradnje sistema ali je zamjerka da su do skoro dosta kasnili (npr. sistem se predstavi u oktobru a oni ga puste u martu. Nešto se i tu popravilo pa bude i prije ali je poenta da ljudi previše očekuju od tih nadogradnji, a ustvari uglavnom ne donose nešto ključno nego znaju čak i osakatiti telefon.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Evindzer napisao:^ Meni treba - mada je u poslednje vreme ne koristim kao ranije - i to je jedan od glavnih razloga zbog koga sam razočaran: sve i da su mi primanja 10.000€ mesečno, pa da cena ne igra nikakvu ulogu, imam utisak da bih radije uzeo prošlogodišnji, nego bilo koji od ova dva.
Inače, da manji nije bezobrazno osakaćen u svemu, imam utisak da bih njega izabrao pre nego većeg, ne sviđa mi se nikako trend izduživanja telefona, iako sam pristalica i ljubitelj ogromnih ekrana.
I na kraju: poređenje leđa N10+ i S10+. Koliko bi to lepše izgledalo da su ostavili položene kamere. [emoji17][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201908 ... 58043f.jpg[/img]
Meni je lepsa zadnja strana na Note 10, ali ne u ovoj boji naravno, wtf is this? [emoji23]
Crna je sa druge strane perfektna, na slikama izgleda brutalno dobro, mora se to pogledati uzivo. [emoji16]
Ali naravno, o ukusima se ne raspravlja. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

^ Kako se o ukusima ne raspravlja, vidiš da samo o tome raspravljamo od predstavljanja telefona. [emoji12][emoji38][emoji38]

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od vojopd »

I meni ova boja, nekako LGBT...[emoji1787]. Crna mi je najbolja od svih.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

^ Crna je uvek najbolja od svih. [emoji41]
A ova „sunčana“ je stvarno dušu dala za zagovornike „političke korektnosti“ i seksualne devijantnosti. [emoji38][emoji38]

Odgovori