Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

^ Slično razmišljamo i koristimo kameru. [emoji854]
Mada, primetio sam još kod S10/e/+ smanjenje žutog filtera u odnosu na moj N8 i bratov N9, a rekao bih da su to sad sa N10/+ još malo pojačali/poboljšali.
Inače, malopre, pri povratku s posla (prvi dan poslovanja posle 10-tak slobodnih dana) uđoh u Telenor i videh oba modela. Mali je mnogo sladak po gabaritima, šteta što je namerno osakaćen.
Veći uopšte nije prevelik i glomazan, kako sam ga ja doživljavao na slikama i YT videima. Ko nesmetano koristi N8 ili N9, ni N10+ mu neće praviti poteškoće. Bubuljica na sred čela je mala i ne upada mnogo u oči - pilulica na S10+, koji je bio izložen pored njega, mnogo više izaziva napad panike ([emoji38]), bar prema prvom utisaku posle tih par minuta.
Oba su lepo izrađena, zazori između metalnog rama i stakala su, čini mi se, manji nego na mom N8, a odeljak za SIM i dalje nije u ravni sa površinom okolnog rama: na manjem je blago upao, a na većem blago štrči. Slična situacija je i sa mojim primerkom „osmice“. [emoji849]

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Drakenzen »

janka_88 napisao:Ma tako su dizali svaki model od Note 8 pa ovamo i na testovima zaista fantastična kamera i onda kad ja uzmem (konkretno Note 8 i Note 9 svojevremeno) ne uspjevam ni 30% izvući dobru fotku jer iskreno mene ne zanima pretjerano Pro mod nego jednostavno automatika da odradi posao i eventualno sad taj noćni mod da odradi posao, bez pretjerano filozofiranja i podešavanja. Tu mi je Samsung u low light uslovima uvijek zakazivao u odnosu na razne testove prikazane po internetu.
Znam vrlo dobro na sta mislis, ali ova optimizacija kadra koji ima s10 i sad n10 prave jednostavno drugacije fotografije u odnosu na n8...
Vrlo dobro se secam kako sam se osecao kad je stigao suprugi s10+ i ova njegova kamera, kao da je moj note8 igracka.... :uhuh:
Ogroman su magnet za otiske sad, s10 uopste nije takav, cak i crna na n10 jednostavno lepi otiske na sebe, neverovatno je.
Ova dugina boja uopste nije toliko losa koliko se vidi na fotografijama, zaboravljamo svi da su te fotografije nastale pod neverovatnim osvetljenjem koje je direktno upereno u telefon, cim nije na direktnoj svetlosti boja bude nekako siva, ogledalo klasicno. Crna takodje ne izgleda kao sto je ranije izgledalo.
Zao mi je sto nema crveni u ponudi kod nas, tako da do petka moram da se odlucim koju cu boju....
I da, nikad ne bih menjao note 8 ali me je baterija vise izludela, 3h plafon sot-a a o tome sto se oleo premaz pojeo sa ekrana necu ni da govorim.... :x :x :x

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Drakenzen napisao: (...) o tome sto se oleo premaz pojeo sa ekrana necu ni da govorim.... :x :x :x
Mislio sam da jedino ja obraćam pažnju na to. [emoji854]
Moj N8 je star oko godinu dana i premaz se još drži, mada je vidno istanjen.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od vla-do »

Mali off. Kako vi primetite da je nestao taj premaz sa ekrana? Dajte neki savet. [emoji846]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od pero0000 »

^Prst ne klizi lako po ekranu.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Lino »

A kakva je situacija kod Note 9 sa tim premazom?

Poslano sa mog SM-T725 koristeći Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

vla-do napisao:Kako vi primetite da je nestao taj premaz sa ekrana?
Uzmi dva telefona: jedan star par godina i sve vreme korišćen bez zaštite za staklo i drugi nov, tek raspakovan i izvađen iz kutije. Primetićeš ogromnu razliku. Na prvom prst „škripi“ skoro kao po prozorskom staklu, a na drugom klizi kao da je ekran nauljen. Ta „nauljenost“ je, zapravo, oleofobski premaz, i ono što me najviše nervira pri korišćenju stari(ji)h telefona je upravo to što se izlizao i što pod prstom osećam obično staklo koje daje otpor pri skrolovanju.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od гари »

Treba da vidiš moju Nokiju Ashu 202, na njoj touch ekran kao da se izgrebao od korišćenja.[emoji16] To ne od noktiju, već isključivo od palca, od jagodice. Naravno, tu nije ni bilo priče o oleofobskom premazu, ali samo zamišljam kako bi na tako nešto tek reagovao.[emoji16] Zato sad stalno i koristim barem foliju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Drakenzen »

Nažalost u crnoj boji, kazu neće još 2 nedelje stici druga boja al nije mi se toliko svidela da bih čekao još :)[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201908 ... cef0bb.jpg[/img]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od vojopd »

Prelazis sa s10 na n10 koliko vidim na slici? Suludo. Ja vise ni marke ne dam za exynos smece sto nam uvaljuju za isto para. Izasao benchmark exynos 9825 vs snap 855. Mislio sam da ce makar malo biti bolje ali 0.9 GhZ brza jezgra, smijurija. Ali marketing je cudo, kao 7nm ovo ono, ali to im ide najbolje. Postaju kao jabuka (utor za sluske, odvojeni punjac 45w...). Po meni bacanje para, jer baterija na mom s10+ na 4g je tu i tamo, nista spektakularno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Drakenzen »

Ne, supruga koristi s10+, ja sam koristio note8 i doslo je breme za promenu bilo i to je to. Mada malo je falilo da kupim i ja s10 kad sam video da imaju u crvenoj boji telefon... (ne mogu da zaboravim kako je iphone izgledao u crvenoj boji)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Lino »

Jel to u Srbiji kupljeno?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od vojopd »

Imao sam n8, baterija je bila blagi ocaj, tako da bas me zanima usporedba sa n10. Napisi utiske poslije 7, 8 dana koristenja.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Drakenzen »

U Norveškoj, zato ima stiker da ke za Nord regiju.
Mene je n8 mučio sa baterijom i to je bio i razlog kupovine n10, i naravno oleo premaz koji jednostavno nije postojao....
Ono sto sam na prvu loptu primerio je brzina punjenja, za 10 min je diglo sa 33 na 64%

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Drakenzen napisao:Nažalost u crnoj boji, kazu neće još 2 nedelje stici druga boja al nije mi se toliko svidela da bih čekao još :)[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201908 ... cef0bb.jpg[/img]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Cestitke! Odlican izbor boje, meni je crna na novim Notarama najlepsa. [emoji4]
Veliki skok sa N8. Neka te lepo sluzi! [emoji4]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Sale_M »

Gledam sadm i nije toliko prevelika cena 256 GB modela u Vipu. Uz Neo 5 mesecni troskovi ako se uzme na rate bi bili 6150 RSD sto za nekog ko ima jedan ugovor moze biti podnosljivo.
Jos da se vidi kako baterija drzi u proseku.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Green »

S obzirom na kapacitet baterije manjeg modela, mislim da autonomija nece biti za pohvalu, koliko god procesor bio stedljiviji, softver optimizovaniji i slicno. To je ttebalo biti 4000mAh. Kenjanje da nema mesta za vece baterije ne piju vise vodu. Asus ugurao 6000mAh u ROG 2.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Slazem se u potpunosti, iako ti poredjenje nije na mestu. [emoji3]
ROG 2 je gejmerski mob, sa skoro 1 cm debljine, moralo je da se nadje mesta za toliku bateriju. [emoji4]
Jasna je svima logika kojom se Samsung vodio u ovom slucaju. Osakatiti manji model kako bi se sto veci broj kupaca odlucio za Plus verziju.
Interesantno je jako kako ljudima generalno odjednom prestaju da smetaju veliki mobovi i dijagonale. Novi N10+ ima neverovatnih 6.8' a za sada sam video samo pozitivne komentare vezane za velicinu moba. Odjednom bi svi velike mobove, iako mozda nekome i ne odgovaraju novi modeli po gabaritima. Kao sto se precutao izostanak 3.5 mm dzeka. Interesantna stvar jako. Trend u mobilnoj industriji je cudo. [emoji4]

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Drakenzen »

Hvala puno :)
Nema sta, prviutisak je najbitniji.
Baterija se puni 2x brze od ranijih modela, probao sam s10 na ovom punjacu ali se puni istom brzinom kao ranije. Ekran je veci i to osetno i nije se lako navici, bukvalno moram sa obe ruke da ga držim dok ga koristim, mozda ima malo i do s view covera, npreklapa se lepo kao kod s10. Manje me je nerviralo na s10 zub nego ovde na sred ekrana, na s10 su blokirali ekran do kamere a sad su ga pustili da ide od ivice do ivice sto zna da bude iritantno kad se gleda neki video

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Green »

Joxy, i Note 10+ je tanak pa je ugurana baterija od 4300mAh. Samo 1mm debljine vise bi bio i vise nego dovoljan da se ubaci minimum 5000mAh. To bi opet bilo znatno manje od centimetra debljine. Nema nikakve veze sto je ROG 2 gejmerski telefon, jer je to i dalje ipak telefon, a ne nesto slicno portabl konzoli. Jos je i 3.5mm dzek izbacen. Znaci, mesta sada itekako ima.

Odgovori