Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Batak »

Problem je sto je SD varijanta mnogo bolja, e zato se kuka.
Exynos na 4g satire bateriju plus se greje kao sporet.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

@Batak Delimicno si u pravu. Da trosi bateriju, trosi malo vise na 4g nego na wifi,kao i svaki samsung noviije generacije s7,s8,s9, note 8,9 a da se greje kao sporet, to nije tacno. Koristim ovaj telefon vec 2 meseca, tako da ti kazem informacije iz prve ruke.

Iskreno meni se najvise na N10+ ne svidja prednja kamera i night mode. Iskreno mislim da bi se te dve stvari mogle ispeglati nekim updatom, ako se samsung potrudi malo.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Batak »

Nije bas da malo vise trosi nego dosta vise. Potrosnja na 4g je mnogo veca.
Svaki exynos se greje kao sporet ako se iole vise optereti (sigurno nece kad listas tapatalk) dok je kod Snapdragona dosta manje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

I zvanično i kod nas Note 10 Plus je poneo titulu najboljeg telefona.


https://youtu.be/WKC1J9oiboA


Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

^ Ocekivano. Da Huawei nije imao problema sa Amerima, bila bi zestoka borba za prvo mesto. Ovako Note zasluzeno uzima titulu.
Sada se ceka S10 Lite, zver u najavi. [emoji4]
zoreli napisao:.... Čitam tako kuknjavu na netu o N10+ i Exynosy [emoji38] a pričaju o najboljem i najkompletnijem Android telefonu trenutno . Ja izmenjao i testirao preko 30 telefona raznih proizvođača ove godine i tvrdim da je N10+ jednostavno 9,9/10 (10/10 bi bio da ima osvežavanje ekrana 90 ili u najavi za S11 120 hz ) .... To ti je isto kao kad bi kupili Mercedes S klase i kukali zašto ne ide 600 km/h i ne troši 4 litre goriva :D

Au brate uffff :x ... a bar izbora telefona ima , kome se ne sviđa nek menja. A ne da koristiš nešto konstatno i stalno tražiš mu mane , pa menjaj - prodaj , uzmi nešto drugo . Ili uživaj :wink:
Cinjenica je da je SD bolji od Exynosa u vise stvari. Isto tako je cinjenica da je to sto radi Samsung na neki nacin obmana kupaca, da ne kazem bas klasicna prevara.
Pa Exynos je zastupljen samo Evropi i gle cuda, u Evropi ujedno i najvise cene. A inferiorniji cipset se dobija.
Nije Exynos los, cak je i Vivo poceo da ga ugradjuje u neke svoje modele, ali jednostavno SD je bolji. Ni ja nisam verovao u te price dok nisam licno uporedio. Dakle u pitanju je licno iskustvo, nije samo gledanje testova i raznih recenzija.
Ima tu jos jedna stvar, nekada je uz Exynos dolazio i Samsungov Isocell senzor kamere, dok je SD verzija imala Sonijeve senzore, ni to nije zanemarljiv podatak. Ne znam kakva je situacija sada.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Sale_M »

Problem je samo sto dimenzije Note 10 + prevazilaze i fablet kategoriju maltene.
Ja ne znam zasto mora da se ide na taj trend povecanja ekrana i danas kada su uredjaji vise postali neprakticni za rukovanje.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

To je individualna stvar. Meni su npr dimenzije N10+ idealne. [emoji4]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Sale_M »

Mozda imas sake ko lopate, ali to ne menja na stvar :D

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Green »

Joxy napisao:Meni su npr dimenzije N10+ idealne.
+1
Crepine od telefona su tu da ostanu. Sale moze jedino da se zali lazarevackoj elektrodistribuciji. :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Sale_M »

Haha, a nije bilo struje 15 min pre neki dan [emoji23]
Nego, na stranu da ostavimo to o dimenzijama mislim da je Note 10 zasluzeno telefon godine.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Juče sam imao priliko da malo koristim Note 10+ i iskreno razočarao sm se. Kad direktno poređenje napravim sa Mate 20 Pro da bi imao kadar kao na Huawei moram imati ultrawide kameru upaljenu što je užasno jer sve nekako blizu izgleda kad slikam u auto modu. Isto tako isprane boje djeluju kad slikam kakav god mod ekrana podesim. Po meni je bio kao Note 9, ali sa rupom u ekranu (kamerom)...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

Joxy,

With the Note 10+, Samsung has switched to a 7nm chipset for the first time. The Exynos 9820 that was featured in the Galaxy S10+ was on an 8nm node, and while the Exynos 9825 has the same underlying architecture and core arrangement, the node shift to 7nm results in better energy efficiency.

As a refresher, the Exynos 9825 has the same tri-cluster core configuration as its predecessor: there are two Samsung-made custom M4 cores clocked at 2.73GHz that do the heavy lifting, backed by two Cortex A75 cores at 2.4GHz and four energy-efficient Cortex A55 cores that go up to 1.9GHz. Overall, the shift to a 7nm node is a welcome move. Samsung was the outlier in that it was the only foundry to roll out an 8nm chipset, with Qualcomm and HiSilicon switching to 7nm for their flagship designs for 2019. With Samsung also making the switch, all three major mobile chipsets are on the same node.
There weren't any performance issues on the Exynos 9820, and that's true of the Exynos 9825 as well. The M4 core in particular provides the best single-core performance you'll find on Android today, but in multi-core tests the Exynos 9825 loses out to the likes of the Snapdragon 855.


-------------------------------------------------------------------------
Note 10 Plus - Snapdragon 855 vs Exynos 9825 // Which One is Better?

https://www.youtube.com/watch?v=Ni0sCLDoPPs
16 godina na forumu MOBILNISVET

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Kao sto napisah, ne verujem mnogo testovima. Tacno je da je ovogodisnji Exynos bolji od ranijih, sto je i logicno, ali i dalje nije u rangu sa Snapom. Razlika u autonomiji je najvise vidljiva pri koriscenju 4G, u svim ostalim situacijama razlike su minimalne, moguce cak i da ne postoje.
Jos jednom, Exynos je odlican cipset ali nije u rangu Zmaja. Po mom misljenju Snap --> Kirin --> Exynos.
Na kraju krajeva Exynos je Samsungov cipset, znaci njih prakticno nista ne kosta (u poredjenju sa Zmajem), a prisutan je samo na jednom kontinentu gde su Samsungovi flagship modeli ubedljivo najskuplji. Sta je to ako nije prevara? [emoji4]

dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

Evo upravo stigao decembarski update za Srbiju. UI 2.0 Android 10

Dmitar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 20:51
:: S22 Ultra
:: iPhone 13pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Dmitar »

Ima li ko kakve utiske da kaze od note 10 u odnosu na 10+. Tu pre svega mislim na razliku u ekranu (odnosi se na kvalitet slike), kameru i bateriju?
Ostalo je manje vise sve isto. Trenutno imam s8 i planiram prelazak na jedan od ova dva modela.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

Dmitar, moj savet: uzmi S10+ . Bolji je od "obiičnog" Nota .
16 godina na forumu MOBILNISVET

pele90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 490
Pridružio se: Pon, 19. Mar 2012. 10:35
:: Samsung Galaxy S8

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od pele90 »

Dmitar napisao:Ima li ko kakve utiske da kaze od note 10 u odnosu na 10+. Tu pre svega mislim na razliku u ekranu (odnosi se na kvalitet slike), kameru i bateriju?
Ostalo je manje vise sve isto. Trenutno imam s8 i planiram prelazak na jedan od ova dva modela.
Ja sam se dvoumio za isti izbor, na koji da predjem sa S8. I uzeo sam S10+ a ne Note 10. Note 10+ nisam hteo zbog jos vece dijagonale a ni olovka mi ne igra neku ulogu. Dakle, definitivno S10+ ispred Note 10.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
xperia arc s, galaxy S5, S6,S8,S10+

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

Između S10 Plus i Note 10, definitivno S10 Plus. S10 Plus je odlično rešenje i u dilemi između istog i Note 10 Plus, naravno ako s-pen nije bitan element.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Sale_M »

S10 plus je odlican telefon, za mene mozda uz P30 i najbolji na trzistu. Da sam imao para kad sam uzimao P30 uzeo bih S10 Plus.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dmitar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 20:51
:: S22 Ultra
:: iPhone 13pro

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Dmitar »

Razlog sto nisam uzeo s10+ u obzir je dizajn note 10 i bolje pozicioniranje kamere. A isto tako sam citao da se s10/10+ nije dobro pokazao sa baterijom i to su jedine osobine koje su me odbile od tog modela.

Odgovori