Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

Jel se samo meni cini ili jos neko ima takvo iskustvo da se nakon zadnjeg updata dosta smanjilo trajanje baterije ? Kao da slabije drzi baterija. :o :D

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od marko.jtd »

Joxy napisao:Kao sto napisah, ne verujem mnogo testovima. Tacno je da je ovogodisnji Exynos bolji od ranijih, sto je i logicno, ali i dalje nije u rangu sa Snapom. Razlika u autonomiji je najvise vidljiva pri koriscenju 4G, u svim ostalim situacijama razlike su minimalne, moguce cak i da ne postoje.
Ja koristim Note 10+ SD, dual sim, vec 2-3 meseca, baterija je odlicna. Ispod 6h sot-a na 4G nije bio nijedan dan.


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

New Galaxy Note 10 update improves face recognition, navigation gestures

https://www.sammobile.com/news/new-gala ... -gestures/


Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Apolo »

Koliko traje baterija na Note 10?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

Apolo, zavisi od tvog korišćenja , i da li si stalno na 4G ili WIFI , ... A ima tu i brdo podešavanja tipa da uspavaš aplikacije koje retko koristiš ili im ukineš korišćenje baterije u pozadini .... itd . Ceo dan izdrži bez problema (N10+)
16 godina na forumu MOBILNISVET

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od milke86 »

Momci uzeo sam pre neki dan Note 10 plus ali jos ga nisam otpakovao :) ne znam ni sam kako izdrzavam :D hocu prvo da ga zastitim pa onda tek da koristim.. Sta predlazete za zastitu? Kakve maske na preklop ili sulikon? Npr na prošlom telefonu sam imao koznu ba preklop i izgrebala je ivicu displeja :? Ima Nillkin kozna na preklop unutar nje je fin mikrofiber ali iz predhodnog iskustva nesto se kolebam...

dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

Ako hoces da zastitis lepo telefon, najbolja opcija su original maske za telefon ili bar kopije originala, konkretno mislim na one cele gumene sto su unutra sa plisom. Eventualno neki Nillkin Flex Pure koji je jako slican originalu i zastitno staklo sa UV lepkom, koje je generalno sranje, ali na ovako skupom telefonu, trebao bi da ga stavis iz preventive. Pozdrav

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od milke86 »

dusan87vr napisao:Ako hoces da zastitis lepo telefon, najbolja opcija su original maske za telefon ili bar kopije originala, konkretno mislim na one cele gumene sto su unutra sa plisom. Eventualno neki Nillkin Flex Pure koji je jako slican originalu i zastitno staklo sa UV lepkom, koje je generalno sranje, ali na ovako skupom telefonu, trebao bi da ga stavis iz preventive. Pozdrav
Hvala svakako na odgovoru narucicu Nillkin Flex Pure samo da vidim sta cu na displej dal cu staklo ili mobile outfiters ne znam koja je najbolja varijanta za displej pošto kazes da je to staklo sranje..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

milke86 napisao:Momci uzeo sam pre neki dan Note 10 plus ali jos ga nisam otpakovao :) ne znam ni sam kako izdrzavam :D hocu prvo da ga zastitim pa onda tek da koristim.. Sta predlazete za zastitu? Kakve maske na preklop ili sulikon? Npr na prošlom telefonu sam imao koznu ba preklop i izgrebala je ivicu displeja :? Ima Nillkin kozna na preklop unutar nje je fin mikrofiber ali iz predhodnog iskustva nesto se kolebam...
Ako si već iskeširao za telefon, najtoplija prepruka za original Samsung futrole, jesu skupe, ali vrede. Na S10 Plus sam kupi par komada Nilkin i nijedna nije tako dobra kao Samsungova original futrola. Preporuka za LED Wallet cover ili Clear view cover, stim što smatram da je LED Wallet cover malo bolje rešenje od Clera view cover za Note 10 Plus. Ako kupiš jednu od ove dve futorale koje su preklopnog tipa, za ekran ti ne treba ništa, ostavi tu fabričku foliju i to je to.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od milke86 »

Sad citam ovde na sajtu gde su mali oglasi pa kad se udje u telefon imaju komentari covek platio originalnu Samsungovu Clear view masku 50 i neki euro i taj deo gde se prikazuju notifikacije mubje izgrebao displej

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

Zato i kažem da je Samsung LED Wallet cover bolje rešenje od Clear view cover. Na svim clear view cover futrolama, bez obzira na proizvođača, taj plastični deo se izgrebe vremenom.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od milke86 »

Da li je neko od vlasnika primetio pored sefli kamere kada pozivate pojavljuje se mali kružić koji treperi :dry:

damjanvr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 01. Apr 2019. 20:37
:: SAMSUNG S7 EDGE

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od damjanvr »

milke86 napisao:Da li je neko od vlasnika primetio pored sefli kamere kada pozivate pojavljuje se mali kružić koji treperi :dry:
to je senzor, ne treba da te brine...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Da li bi mogao neko od korisnika da kaže iskustva s kamerom u low light uslovima? Naime razmišljam o prelasku sa Mate 20 Pro na Note 10+ [emoji23][emoji23][emoji23] pa da pitam kakva su iskustva, a poželjno je od korisnika koji su koristili i neki Huawei pa znaju razliku ocijeniti. :) Ujedno me interesuje signal odnosno prijem mreže, trajanje baterije i vanjski zvučnik. Imao sam Note 9 pa je vanjski zvučnik odličan bio, prijem mreže tu i tamo a baterija ne baš na zavidnom nivou ali dobro.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Uhh imamo slicnu dilemu, s tim sto je kod mene u opticaju jos par modela.
Ali nikako da se odvojim od ove kamere i baterije na Mejtu. Da Huawei nema problema sa servisima, sigurno bi mi naredni mob bio ili Mate 30 Pro ili P40 Pro, ali posto je situacija takva kakva je, verovatno cu morati da jurim neku alternativu. Ali trenutno ne vidim model sa boljom autonomijom i baterijom a da nije vise nego duplo skuplji. Iz tog razloga mi se i ne zuri, tako da cu verovatno sacekati jos neke nove modele, plus da vidimo kako ce se citava situacija sa Havajcem odvijati. [emoji4]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Iskreno baterija mi i nije više neka prednost jer ne očigledno oslabila tako da mi je na nivou Note 9 dok sam imao. [emoji23] Ali brzo punjenje tu svakako kompenzuje sve jer imam super charge punjač i u autu i naravno kući pa za 20-25 minuta napuni telefon i po 40-50%. Note kako vidim ima u pakovanju punjač 25W ali je u praksi neznatno sporiji od ovog.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

Veliko je pitanje koliko je ta baterija na N10+ uz Exynos bolja i od te "istrosene" na M20P, ako je uopste i bolja. Out of the box, ako bi se poredili novi modeli, Huawei ima bolju autonomiju. Mislim da je i kamera na strani Huawei, izuzev video snimanja verovatno.
Da Pixeli imaju ultra wide senzor, verovatno se ne bih dvoumio. Ovako mi je mozda cak i iPhone prvi izbor, iako bih voleo da se vratim na OP ili probam Oppo. [emoji4]

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od marko.jtd »

Ja sam u novembru presao sa Mate 20 Pro na Note 10+ Dual sim, SD verziju. Prezadovoljan sam. Kamera nekad bolja na Note nekad na Mate, baterija meni ista, mozda malo bolja na Note.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Joxy »

SD je sasvim druga prica. Na SD N10+ bih verovatno presao bez nekog preteranog razmisljanja, i dalje jedan od najkompletnijih mobova na trzistu. Ali veliki je problem sto ga kod nas nema zvanicno, pa nema ni garancije. A i generalno ga je ovde tesko nabaviti, mozda naleti neki na oglasima ali mora da se prati non stop. Sve ima svoje. [emoji4]

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od marko.jtd »

Moj je na oglasima, 750€ [emoji23]
Imao sam ponude 700, 720€, ali nisam hteo da ga prodam. Izbacio sam ga cisto da vidim koja je prodajna cena i ima li interesovanja.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

Odgovori