Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
geoneo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Sub, 17. Okt 2020. 04:54
:: Galaxy S21 5G

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od geoneo »

Meni stigao Note 10 Black i prezadovoljan sam, kako kvantitetom, tako i kvalitetom :)

Odmah se apdejtovao na 11 i ui3.0 a isto to je uradio i S10 (kog takodje posedujem).

Svaka preporuka za Note 10!!! (meni je potreban manji fon pa zato preferiram S10 ili Note 10 (ne manji od toga))
Evviva il comunismo e la libertà!

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

Odličan je N10 i još će dobiti apdejt na Android 12 - tako da je to baš smartphon na "duže staze" .
16 godina na forumu MOBILNISVET

geoneo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Sub, 17. Okt 2020. 04:54
:: Galaxy S21 5G

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od geoneo »

Sada gledam da zamenim S10 (koji posedujem a ne koristim) i Note10 (koji je u upotrebi) za Note20 5G (SnapDragon) sealed box...
Zelena ili bakarna boja (samo te 2 boje imaju na stanju) ali mi je drago da je SD verzija. Videcemo.
Evviva il comunismo e la libertà!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Pre 4-5 meseci sam uzeo crvenu Belešku 10 (ne Plus) pošto crne, ili bar plave nije bilo kod Dušana i Smiljane, a nisam se usudio da rizikujem s drugim kupoprodajnicima. 🤤
Uglavnom, pre par dana odem i nabacim crna leđa u „Mobile Outfitters“ (ili po srpski, Pokretni Opremilac). 🤣🤣🤪
Sad, kad je obučen u crnu plastičicu koja imitira kožu, deluje elegantno u crno-crvenoj kombinaciji. 😋
O proceduri i vremenu trajanja lepljenja, ceni i ostalim utiscima neki drugi put, sad me mrzi da kucam dalje. 🤪
PS: kucam na Samsungu u temi za Samsung. 🤣🤣

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

Bio i ja kod njih , lepio na ekran foliju ... sve super sem cene :))) al dobro stvarno je odlična .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

↑ Ja sam platio 2400 za leđa, ivice nisam pokrivao, a na ekranu mi je i dalje fabrička folijica koja je bila stavljena u fabrici, jelte. 😁🤪

Pošto mi je Delta blizu, prošetao sam do njihovog šatora na prvom spratu (😅), pitao lika o ceni, postupku lepljenja i vremenu potrebnom za obavljanje cele aktivnosti, i dobio sledeće informacije: 2400 za leđa, folija je samolepljiva i desetak minuta. 🙃
Međutim, kako je imao već 5-6 telefona koji su čekali na red za obradu, bilo je ili da ostavim svoju Belešku 10 i dođem za sat vremena kad bude gotova, ili da dođem u drugu smenu - a kako sam alergičan na to da neko drugi uzima moj telefon u ruke, odlučio sam se za drugu smenu. 😎
Popodne je radila jedna mlada i slatka plavušica koja koristi Ajfon, pa sam je ubio od sprdnje, tipa, koliko folija mora da izlepi da bi zaradila za polovni Ajfon. 🤣🤣
Izabrao sam crnu foliju koja ima teksturu sličnu koži, dao telefon i sve vreme stajao za pultom i posmatrao šta se i kako radi.
Procedura je sledeća:
radnica položi telefon na ekran, prsne dva štrca (pretpostavljam) alkohola na leđa, obriše krpom od mikro-vlakana, sagne se do fioke u kojoj joj stoje velike koverte sa već izrezanim kalupima za različite modele, pincetom pažljivo odvoji kalup, lagano ga nacentrira i nalepi na leđa - i to je to. 😊
Istina, nacentrirala je tek iz trećeg puta, ali dobro, ne bih ni ja bolje, iako nisam profesionalac za to. 😄😁
Po plaćanju, dobio sam račun, neki pamfletić koji nisam ni pogledao i telefon ubačen u kovertu od malo jačeg papira. Rekla mi je da je poželjno dva sledeća sata ostaviti telefon da miruje, kako bi se lepak dobro primio, što sam poslušao, jer živim blizu, pa sam ga ostavio u stanu da se odmori i uzeo Široku Noklicu, pa opet izašao u šetnju. 😎
Da li zbog izbora folije koja imitira kožu ili što su ti kalupi predviđeni da oblepe i lajsnu i ekran, a ne samo leđa, ali folija je malo deblja nego što sam očekivao, tako da je po ivicama sa obe strane redovno kačim prstima, kad god uzmem telefon u ruke. Istovremeno, sâm kalup nije najsrećnije izrezan jer su mu dimenzije kraće za oko 1 mm u dužinu, tako da ne pokriva leđa baš savršeno pri dnu, ali, s druge strane, folija je odlično nacentrirana i izgleda da je lepak jak i postojan, tako da imam utisak da će moći da izdrži prilično dugo.
Sve u svemu, nisam nezadovoljan, crno-crvena kombinacija mu estetski odlično leži, reljefna površina folije pomaže pri držanju u ruci, a i kad mi dosadi ova folija, mogu da je zamenim drugom za samo 1000 dinara, što je njihova (valjda, stalna) akcija za privlačenje starih mušterija. 😉

Eto, braćo, to vam je celokupno moje iskustvo sa „Pokretnim Opremiocem“ u Delti. 🤣🤣🤪

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Ninolina »

@Evindzer, daj neku sliku kako sad tel izgleda. Toliko ga hvališ pa sam baš radoznala. 😉
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

↑ Izgleda kao crveni Nout 10 sa plastičnom imitacijom kože na leđima. 🤣😉
Pošto nemamo pristup TT-u, pa da okačim sliku direktno sa telefona, kad budeš u blizini Delte, javi se, pa da ga pogledaš uživo. 😊

dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

Sta kupiti posle ovog vrhunskog telefona, pitanje za neke koji su vec ovu dilemu resiti. Koristim ga 2 godine i ne vidim koji sledeci fon kupiti a da bude vau, kao sto sam sa note 8 presao na 10tku. Njegov naslednik Note 20 je takoreci preslikana 10tka. Da li neko ima saznanja sta se desava sa NOte serijom ? Da li je s21 ultra kraj Note serije ili ce ga ipak biti ? Hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

Po nekim glasninama, možda ima nade za Note seriju sledeće 2022. godine. Baš su se nedavno pojavile glasine od IceUniverse na Twirteru, ali to nije ništa sigurno. Ako si zadovoljan sa Note 10 ili ga zadrži još godinu dana do leta 2022. godine, jer ako bude Note 22 to će biti na leto sledeće godine, ako ne, onda pređi na S21 ultra seriju, eventualno Note 20 Ultra ili na Z Fold 3.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

Nadajmo se da ce ga biti sledeceg leta. Meni licno deluje da nisu imali sta da ponude pa su zato preskocili ovu godinu ili su pokusali da vide sta ce biti sa s21. Ranije je Note serija izlazila svake druge godine, tako da nadam se da ce zadrzati tu neku pricu. Sa note 10+ sam prezadovoljan i najverovatnije cu sacekati do sledeceg leta, brz je i dalje sa svojih 12gb rama, dobice 12 andorid, tako da sacekacu. S21 Ultra se meni licno ne svidja kao telefon i dizajnerski, deluje mi kao neka nedovrsena prica(opet kazem licno meni). A Z Fold 3 deluje interesantno, ali bih sacekao malo da vidim kako ce se pokazati, pa ako ne bude Nota, onda mozda on dodje u obzir.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od znemanja »

Fold je definitivno budućnost, ima tu još dosta prostora za napredak savitljivih telefona, ali neizbežno je da Fold uređaji zamene Note modele. Ranije je Note bio sinonim za veliki ekran, međutim ta razlika je sa S20 Ultra modelom totalno nestala, sa s-pen podrškom na S21 Ultra nestala je i ta prednost Note. Tako da se postepeno ide na to da S serija zadrži tradicionali oblik i podršku za s-pen, a Fold da zauzme mesto Note seriji, što je i logično, glavna prednost Fold modela je ogroman ekran pa tu s-pen dolazi do punog izražaja.

Ako te služi dobro Note 10 i nisi oduševljen sa Note 20 Ultra ili S21 Ultra, defintivno sačekaj još nekih 8-9 meseci, pa onda odluči o budućem model koji ćeš kupiti, ako bude novog Note 22 to će biti u leto 2022. godine.

P:S. Ne sećam se da je ranije Note izlazio na dve gdine, koliko se sećam Note je izlazio svake godine kao i S modeli. Prvi Note je predstavljen u septembru 2011. godine, zatim Note 2 je predstavljen u avgustu 2012. godiine, Note 3 je predstavljen u septembru 2013. godiine, Note 4 je predstavljen u septembru 2014. godine a sa njim i Note 4 Edge, zatim Note 5 u avgustu 2015. godine, model 6 je preskočen nije ga bilo i zatim Note 7 u avgustu 2016. godine koji je doživeo fijasko zbog baterijie, pa ga zamenio Note 7 FE u julu 2017. godine. Iste 2017, godine je u avgustu predstavljen Note 8, a posle toga u 2018. godini u avgustu Note 9, zatim Note 10/10+ u 2019. godni u avgustu i naravno Note 20/20 Ultra u avgustu 2020. godine. Dakle, nije bilo preskakanja u Note seriji, predstavljani su godinu za godinom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

JACKSS10e
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2019. 17:28
:: S10e
:: s8,s5 mini,Nc5

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od JACKSS10e »

Ja sam mom drugaru kupio ovaj telefon za rodjendan,jer nikad nije bio u mogicnosti da dobije nesto veliko jer je siromasan,a drzava nece da mu pomogne...

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od yocasylver »

JACKSS10e napisao:
Sub, 18. Sep 2021. 20:35
Ja sam mom drugaru kupio ovaj telefon za rodjendan,jer nikad nije bio u mogicnosti da dobije nesto veliko jer je siromasan,a drzava nece da mu pomogne...
Kapa dole.
Poslednja izmena od yocasylver u Ned, 19. Sep 2021. 05:21, izmenjeno 1 put ukupno.

JACKSS10e
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2019. 17:28
:: S10e
:: s8,s5 mini,Nc5

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od JACKSS10e »

yocasylver napisao:
Sub, 18. Sep 2021. 21:53
Kala dole.
Nije samo to i jos ce novu kucu da dobije od mene...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

↑ Kupi i meni jednu kuću, jbmmumater, imam i ja N10. 🤣🤣🤣
****
Uglavnom, tek sinoć sam skinuo fabričku foliju sa ekrana, posle skoro godinu dana. 😱
Bila je u savršenom stanju, kao i ceo telefon, jer ga čuvam (kao i sve prethodne), ali sam bio popi*deo od toga da mi loš kvalitet ekrana bode oči, pa sam pomislio da će biti bolje bez folije - i jeste bolje, i to vidno. 😨
Stvarno nisam znao da folija može toliko da utiče na vizuelni doživljaj rezolucije ekrana, nisam fizičar, ne razumem se mnogo u prelamanje svetlosti kroz različite materijale, ali kroz foliju sam imao utisak da je prazan prostor između svake pojedinačne jedinice RBG-a bio duplo veći. Sad, bez folije, ekran je, po pitanju rezolucije, kao i svaki drugi FHD koji sam imao ranije: nije savršen (Nokija 9 ima uočljivo čistiji prikaz na ekranu od 2k), ali je podnošljiv i ne smeta kao ranije.
Osim toga, pre desetak dana sam u donjem delu ekrana, oko 3 cm od ivice, uočio jasnu senku četvrtastog oblika širine oko 1 cm i visine oko 5 mm, vidljivu samo na jakom suncu i na beloj pozadini. Prvo sam, naravno, pomislio da je ekran „zagoreo“. 🤤
Znam da su OLED-i podložni „burn in-u“, ali sam, svejedno, bio iznerviran jer na dve Nokije koje imam uz Samsung, nemam taj problem, a one su starije od njega. Međutim, danas slučajno provalim da nije u pitanju to, već da se senzor za otisak prsta providi ispod ekrana, i da je to ono što se vidi na jakoj svetlosti. 😯
I na kraju, pre par dana sam MTS-ovu karticu iz Beleške 10 prebacio u Široku Noklicu, a Vipov (A1) SIM iz nje u Samsung - i sad Nokija radi brže, a Samsung sporije nego ranije! 😨
Iskreno, nemam pojma je li moguće da kartica različitog operatera može da utiče na svakodnevnu brzinu rada telefona, ali, eto, to je ono što sam primetio. 😥

I, nakon svega iznesenog, ostaje mi samo da pozdravim sve forumlije koji još nisu zaboravili naš polumrtvi forumčić. 😅
Uzdravlje! 😁😁👍🏻

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od pero0000 »

Lepo ti prodaj sva ta tri telefona koja imaš i pazari Note 20 Ultra…progledaćeš 😎😉

Pozdrav i tebi!🙂

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Otpozdrav - i ne pada mi na pamet. 😁😁
Ne sumnjam da je N20 vidno bolji od Desetke i obe Nokije, ali ne mogu da držim preko 200 grama na uvetu po dva sata svaki put kad me zovu sa posla. Plus, birao sam namerno manje modele, lakši su za svakodnevno nošenje, a i Široka radi kao sat, dve godine stara, ali rastura, prvi Android kojim sam oduševljen (svime osim kamerom, ona je krompir). 🤤
Ne znam je li do AO ili čega drugog, ali isplatila se za sve pare. 👍🏻
Tako da ću čekati neke sledeće Flipove ili njihovu preklopnu konkurenciju, ne žuri mi se.

JACKSS10e
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2019. 17:28
:: S10e
:: s8,s5 mini,Nc5

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od JACKSS10e »

Samo siromasni koji su na socilajnoj pomoci ugrozenosti,mogu od mene dobiti pomoc....

JACKSS10e
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Uto, 12. Mar 2019. 17:28
:: S10e
:: s8,s5 mini,Nc5

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od JACKSS10e »

Ucestvovo sam ja u dosta humanih akcija,vec 6 godina humanitarno delim novogodisnje paketice za decu,za skromne skole samo...Znam da je ovo off topic ali je humano

Odgovori