Samsung Galaxy S20/S20 Plus/S20 FE

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Dobro, na to sam navikao. :) 4G uključujem samo van kuće nekad. Što se trenutno retko dešava.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

PetarVetar napisao:
Čet, 10. Dec 2020. 17:01
Ćao, ljudi. Planiram da do Nove godine kupim S20+, ali sam toliko negativnih komentara pročitao na internetu o bateriji da polako počinjem da se predomišljam. Da li je stvarno toliko loša koliko ljudi pričaju?
Ne znam kako je na S20+, ali što se tiče iskustva koje imam sa S20 Ultra je da je baterija Ok, nije bajna, ali nije uopšte loša. Bez problema sastavi dan bez ikakve uštede, otprilike 60% na WiFi, 40% na 4G, razume se uz 120Hz osvežavanje ekrana, plus je u mom slučaju telefon konektovan sa Galaxy watch. Lično ne igram igrice, pa tu ne mogu da dam nikakav komentar.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Svakakve komentare sam čitao na internetu, ali odlučio sam da se ne obazirem previše jer me od Androida bukvalno još Samsung interesuje, sve ostalo može u đubre što se mene tiče. Nemoguće je da ljudi očekuju da im nonstop radi WiFi, 4G, BT, NFC, GPS i da telefon bude pun dva dana.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

@PetarVetar, ne obaziri se previše na te komentare. Siguran sam da ćeš sa S20 Plus biti izuzetno zadovoljan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od filip11314 »

PetarVetar napisao:
Pon, 14. Dec 2020. 10:49
Nemoguće je da ljudi očekuju da im nonstop radi WiFi, 4G, BT, NFC, GPS i da telefon bude pun dva dana.
Itekako je moguće, samo ne na Samsungu.
Ja takvim načinom korišćenja na 2 dana izvučem 6+h SOT-a uz osvetljenje 60-70% (Mi 10). Tako da nemoj da te lažu da ovogodišnji flagship telefoni ne mogu lagano 1 dan da izguraju, mnogi lagano i dan i po, dva guraju. Samsung to ne može. Da može ja bih sada nosio S20, a ne bih već 4 generacije S serije preskakao zbog iste stvari (očajne baterije na 4g u kombinaciji sa temperaturom).
Ako ne izlaziš iz kuće guraće ti Samsung lagano dan. Čim izađeš na par sati gledaj magiju. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Ja bukvalno nemam izbora jer su mi Xiaomi telefoni ružni, i spolja i iznutra. :D OnePlus sam razmatrao, ali šta znam, nisu me kupili + su preskupi. Tako da mi je ovo jedini logičan izbor.

I da, meni nikad u životu nisu bile sve te opcije uključene. Tako da izguraće taj dan. :D

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Stiže sutra S20+ :) Nadam se da se neću razočarati nakon pomešanih utisaka ljudi koje sam pročitao na netu, a svakako je ogroman upgrade u odnosu na Honor 8x.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

@PetarVetar, odličan izbor, čestitke na kupovini, obavezno napiši utiske :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Hvala. :)

Opširniji utisci krajem nedelje, ali mogu reći da je ovo stvarno jedna mašina.

Trebaće mi vremena da se naviknem na OneUI, ali dobro, nisam boomer neki.

I da, silovao sam ga otkad sam ga raspakovao, prebacivao iz starog telefona u novi sve i svašta, telefon se zagrejao nije NIMALO. To me najviše plašilo.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

@PetarVetar, veruj mi to pregrevanje je izmišljotina ili preterivanje koje možeš pročitati na forumima. Koristio sam skoro sve Galaxy S modele i nikada nisam imao problem sa pregrevanjem. Od S9 pa preko S10 i naročito na S20 seriju telefona se najviše kukalo na pregrevanje zbog Exynos procesora, međutim nikakvo pregrevanje nisam primetio na nabrojanim modelima. Tačno je da telefon pri intenzivnoj upotrebi (4k snimanje i sl.) bude topao, ali to je blago topao, ni blizu drastično kao što možeš pročitati na forumima. Kada sam u avgustu kupio S20 Ultra par dana posle toga sam išao na plivanje i taj vikend je bilo nekih 39 stepeni. Dosta sam na plaži snimao, fotkao i sl. i telefon je bio topao isto kao i iP11 Pro Max, morao se malo zagrejati, ali nikakvo prženje, pregravanje i sl. se nije desilo.
Uživaj u telefonu, odličan izbor si napravio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Nemanja, znam da si na forumima poznat kao Samsungov ambasador i da ljudi zbog toga misle da si pristrasan, ali sve ovo što si rekao stoji i tačno je.

Danas sam izašao napolje da testiram kameru, uključio namerno mobilni internet da vidim da li će biti pregrevanja - telefon sve vreme bio hladan. Bukvalno se radi o forumskom mitu ILI su ljudi dobili telefone s greškom. Na stranom forumu sam čitao da su se ljudi žalili Samsungu na pregrevanje i dobili nove telefone. E sad da li je to moguće kod nas, ne znam.

Što se baterije tiče, izgura dan, ali to najviše zato što ga ne ispuštam iz ruke, čitaj euforija oko novog telefona. Kad budem koristio uobičajeno očekujem bar dan ipo autonomije.

Stigao je i Android 11, ali pošto sam bio prekratko na prethodnoj verziji OneUI nemam mišljenje.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

@PetarVetar, hvalim Samsung zato što je dobar, da nisam zadovoljan, jednostavno bih prešao na drugi brend. Za novce koje košta očekujem dosta i to upravo i dobijam. Jednostavno, S i Note serija su najkompletniji uređaji u Androd svetu po mom mišljenju i zato S seriju i koristim. Baterija nikada nije bila jači adut kako S tako ni Note serije, ali je sasvim korektna. Ko želi bateriju od 2+ dana neka pogleda drugi brend. Na kraju telefon kupujem da on služi meni, a ne ja njemu, te stoga flagship teba koristiti u svoj njegovoj snazi bez ušteda.

Što se tiče One UI 3.0 sa Android 11 odličan je update. Na Benchu sam napisao par vizuelnih sitnica koje mi se ne svođaju na One UI 3.0 a koje su mi bile dopadljivije na One UI 2.5. No, kako se ti sada susrećeš prvi put sa One UI ti nećeš ni primetiti razlike između One UI 2.5 i One UI 3.0.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Da, da, meni je ovo sve novo. Moraću nekad da odgledam istoriju tog interfejsa, da vidim kako se razvijao kroz godine.

Verovatno da jeste najkompletniji Android. Pošto sam ja kineska izbeglica, izbor mi je bio poprilično ograničen, ali lako sam prelomio bar.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

Samsung je od TochWiza koji je bio pun bloatwera-a i trom napravio One UI koji je pored Oxygen OS sa OnePlus modela, ubedljivo najbolji skin za Androdi u svakom segmentu kako u pogledu fluidnosti i funkcionalnosti tako i vizuelno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Danas preko 6h SOT. Nije loše za najgoru bateriju 2020. :D

Ali koliko nemam pojma da koristim kameru, osećam se kao boomer neki. :D Toliko opcija ima, treba pohvatati to sve. :D

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od maverick88 »

Je l postoji način da se vratim na android 10 ,sa androida 11,koristim s20fe i telefon je mnogo brže radio na desetci nego sada na jedanaestici.

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od maverick88 »

Pozdrav,danas sam uzeo u gigatronu samsung akg usbc slusalice,posto nisam dobio sluske uz s20 fe.Zvuk isl je skroz ok ali mikrofon je katastrofa koliko susti kao ea sam uzeo ne znam kalve sluske.Je l ima jos neko ovaj problem i da li moze da se resi.Nemoguce mi ke da akg sluske imaju mikeofon koji ovoliko susti.

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od PetarVetar »

Traži zamenu, mikrofon je odličan na tim slušalicama. Jar bar nisam imao sličnih problema.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

Definitivno traži zamenu. Često sam te Samsung slušalice koristio za razgovor i kvalitet zvuka kao i mikrofon su odlični.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od maverick88 »

Ma zvuk na slusalicama je dobar cak se i moj glas cuje ok ali pozadinski susti jako.Da ne pričam nista prosto suste nzm kako da objasnim.VIdeh po netu da zbog nekog poslednjeg udejta pojedini imaju problem sa tim slusalicama tj androida 11,pa ako neko moze da isproba i da mi kaze da li sve radi ok bio bi zahvalan

Odgovori