Samsung Galaxy Z Flip

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Joxy »

Lepo je to sve ali koje bismo cene onda imali za takav model?
Za jedno 5-10 godina, pod uslovom da u potpunosti foldable telefoni preplave trziste pa se cena stabilizuje. Ali smatram da od toga nema nista. Cene nece padati sigurno. Zamislite naslednika Fold-a za jedno par godina koji kosta duplo jeftinije od trenutnog. Jednostavno nerealan scenario. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od znemanja »

@Joxy, možda grešim i nadam se da grešim, ali cena ti premium modela će biti sve veća i veća. Pre svega sada imamo mid range telefone za nekih 300-400€ koji su jako, ali jako slični po funkcionalnosti sa premium modelima. Ta srednja klasa je dovoljna za 90% ljudi. Međutim uvek postoji onaj segment ljudi koji želi najbolje od najboljeg, e to mora da košta i to puno. Ti sada ne moraš da kupiš flagship da bi imao dobar telefon, a pre nekih 5 godina, ko je želeo dobar telefon, morao je da ide na flagship.
Mišljenja sam da će upravo ta nova premum klasa telefona biti savitljiva i da će to biti ono po čemu će se jasno diferencirati od mid range uređaja čak iako ti mid range uređaji imaju dobre hardverske specifikacije (SoC, memoriju i kamere).

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Joxy »

Slazem se i u pravu si. Ali pogledaj trenutne cene. S20 Ultra osnovni model 1400€, Fold pocetna cena preko 2k €. Ako bude Note 20 Ultra modela, ili kako god ga nazvali, tesko da ce biti ispod 1500€.
Znaci eventualnim spojem te dve serije dosli bismo do cene od preko 2k € lagano. Ne ulazimo u platezne moci svakog trzista pojedinacno. Slozice se svako da to bas i nisu normalne cene. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Evindzer »

https://youtu.be/qC9KOrdLJWE

Preporučujem povremeno gledanje Proserovih videa - iako njegov humor definiticno nije za svakoga - jer, za razliku od većine (ako ne i svih) najvećih jutjublija, lik svom poslu pristupa sa analitičkog, a ne prezenterskog stanovišta, pa se njemu može verovati više nego skoro svima velikima zajedno.
Ne pratim ga redovno, ali do sad se skoro svaka njegova prognoza pokazala tačnom.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Green »

Zato sto lik poznaje materiju i kako trziste funkcionise, a ne ko ostali idioti, vrte iz supljeg u prazno. Zato ih vise i ne pratim, zgadili su mi se.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Joxy »

Sta imas toliko protiv Jutjubljana? [emoji23]
Ljudi uspesni u svom poslu koji je kao i svaki drugi. Kapiram da neko moze biti iritantan sam po sebi, kao pojava, ali cisto sumnjam da vecina ne bi bila takva kada bi zaradjivali istu lovu kao oni. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od znemanja »

Pošto se bavim intelektualnom svojinomn, poznajem par domaćih YouTube-ra, neki mogu biti iritantni, ali to su osobe koje su i van YouTube iritantne, a opet neki su sasvim OK. YouTube je platforma koja je otvorila nelsućenu mogućnost zarade, neki od njih čak i Srbiji zarađuju od te platforme i od promocija preko 5-6000 hiljada evra mesečno. Te cifre u inostranstvu su enormno velike. Stoga, ne vidim ništa loše u tome što su pojedinci prepoznali potencijal platforme i isti iskoristili da jako dobro zarade.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Joxy »

Slazem se u potpunosti.
Ima i tu posla, treba da se radi da bi postigao nesto. Vecina njih je sama dosla tu gde jeste, nista im nije palo sa neba.
Nasi Jutjuberi sa ogromnim brojem ljudi koji ih prate (preko milion), na mesecnom nivou zaradjuju i mnogo vise od te cifre koje si naveo (min 5-6 puta vise, bilo je price o tome).
Pa vi sad vidite koliki se novac vrti na drugim, bogatijim trzistima, pre svega americkom, gde je kanal od par desetina miliona pratilaca maltene uobicajena pojava. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Green »

Ko je koliko uspesan i ko koliko zaradjuje na YT uopste nije poenta, vec nacin na koji kreiraju i iznose sadrzaj. A pogotovo taj "celebrity" status.
Meni se gade, vama ne. Kraj price.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od znemanja »

Joxy, Jedan domaći YouTuber koji mi je bio klijent je mesečno zarađivao 5 cifara u evrima, otprilike cena jedne garsonjere u Beogradu i to mesečno, dovljno da obezbedi sebe, svoju decu, svoje potencijalne unuke. Tačno je da mnoge YouTube-re "slava" promeni, ali isto tako to je posao kao i svaki drugi javni posao gde te na neki način gleda i sluša dosta ljudi (voditelji, novinari, pevači, glumci i sl.) YouTube je dao šansu svakome sa kamerom na telefonu i internet vezom da napravi sebi lovu, ali to ne može svako ma koliko jednostavno izgledalo.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Joxy »

^ Slazem se u potpunosti. [emoji4]
Mozes prebaciti postove u odgovarajucu temu, ako imamo takvu. Cisto da ne bismo gusili ovu.
Green napisao:Ko je koliko uspesan i ko koliko zaradjuje na YT uopste nije poenta, vec nacin na koji kreiraju i iznose sadrzaj. A pogotovo taj "celebrity" status.
Meni se gade, vama ne. Kraj price.
Pa upravo zarada utice na kreiranje i iznosenje tog sadrzaja.
Uzmi prost primer. Izasao S20, recenzija sa kanala koji prati 5k ljudi sigurno nece biti ista onoj koja dolazi sa kanala od 5M. Vrlo jednostavno.
Na to utice mnogo stvari. Sve se to zna, ali nije prica za ovu temu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Green »

Ne bih se slozio. Ima masa nepoznatih i brojcano sucusnih kanala koji prave fenomenalan sadrzaj. A to rade iz hobija, jer im YT nije primarna delatnost. Isto tako, ima ogromnih kanala, a sadrzaj sacuvaj Boze. Ne bih pratio da mi platis...
No, da ne duzimo dalje, nije tema.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Sale_M »

Drizte se teme, inace ce off da radi. [emoji41] [emoji28]

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Joxy »

Green napisao:Ne bih se slozio. Ima masa nepoznatih i brojcano sucusnih kanala koji prave fenomenalan sadrzaj. A to rade iz hobija, jer im YT nije primarna delatnost. Isto tako, ima ogromnih kanala, a sadrzaj sacuvaj Boze. Ne bih pratio da mi platis...
No, da ne duzimo dalje, nije tema.
Mozda me nisi razumeo, o tome upravo i ja pisem.
Nisam mislio na sam kvalitet tih recenzija, vec na razliku medju njima.
Naravno da vise verujem kanalima sa manje pratilaca. Jer ovi sto imaju po par (desetina) miliona, automatski moze znaciti da dobijaju novac od tih kompanija kako bi na neki nacin reklamirali njihove proizvode. Ne zaborabite da je i losa reklama dobra u nekim slucajevima. [emoji3]
Tako da se slazemo u potpunosti. Kako raste kanal, tako proporcionalno opada objektivnost a u velikom broju slucaja i kvalitet sadrzaja.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Evindzer »

Dobro je, raspisali ste se, već sam se bio uplašio da ću sam sebi postavljati klipove jutjubljana. [emoji23][emoji23]
Evo prvog:
mali žutać je prilično poznat, ali me iz nekog razloga nervira, pitam se ima li neke korone protiv toga. [emoji1787]
https://youtu.be/YF3P2-I8bVc
I evo drugog:
Ribar mi je i dalje jedan od najomiljenijih, a imam utisak da je (u poslednjih godinu i nešto, otkad mu je kanal dovoljno narastao) objektivniji od većine drugih. [emoji854]
https://youtu.be/pqqIb8MiHa8
Eto, uživajte, posebno Pero i Grin. [emoji6][emoji450]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Green »

E tog pozera "Ribara" tek ne podnosim. Bas ti hvala Evi na podsecanju ko mi ide na neki zivac. :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od pero0000 »

Hvala na linku Evi!
Volem kad se komentator što manje pojavljuje kao što je to ovde slučaj, osim kad su sestre u pitanju [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Evindzer »

Greška, TT dizgori. [emoji19]
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 14. Feb 2020. 19:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Evindzer »

Green napisao:E tog pozera "Ribara" tek ne podnosim.
Ozbiljno? Ne znam zašto, ali imao sam utisak da ti je on OK. [emoji848]
pero0000 napisao:Hvala na linku Evi!
Nema na čemu, kad neće Snađ, onda moram da kačim ja. [emoji16]
pero0000 napisao:Volem kad se komentator što manje pojavljuje kao što je to ovde slučaj, osim kad su sestre u pitanju [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Delim tvoje mišljenje. [emoji41][emoji1]
A kad smo već kod onih koje ja ne podnosim, evo jednog takvog. [emoji38]
https://youtu.be/XtGWv38pfdk
A tu su i komentari koji su mi se najviše dopali. [emoji1787]
Prvi je jasan sam po sebi, a ako neko shvati na šta aludira drugi, neka se javi. [emoji12][emoji6][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... 968638.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... ef5226.jpg[/img]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Z Flip

Post od Evindzer »

Evo ga, braćo – video koji smo svi čekali. [emoji1]
Da vidimo 'oće li ga Zek preklopiti... ali na pogrešnu stranu. [emoji23]

https://youtu.be/bbAkY-Www40

Odgovori