Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od zoreli »

Da Snapdragon verzija nije za naše tržište i nemože da se kupi u prodavnici tako da sam i ja uzeo na KP (kao i nekoliko mojih poznanika) , HK verziju . Nikakav problem , sve OK i sve preporuke za Snapdragon verziju N20U.
16 godina na forumu MOBILNISVET

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Prvi put Samsung korisnik

Post od DamirBL »

Dakle, morao sam da predjem sa Huawei-a na Samsung. Uzeo sam Note20ultra5g i ovo mi je prvi samsung u zivotu.
Sta mi savjetujete, pogotovo kad su aplikacije u pitanju, a da bi se moglo desiti da sam propustio kao must have na ovim telefonima?
Thanks

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Čekaj, dal' niko nije ništa pisao u ovoj temi skoro godinu dana???
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Uzeo sam ga juče kao službeni (nova firma se otvorila!). Do ponoći sam unapred instalirao aplikacije, kako bih brzo prebacio kartice iz Šomija u njega. Primetio sam osetno grejanje dok se sve instaliralo i solidan battery drain za to vreme.
Stigla su mi dva ažuriranja sistema.
Mogu li da za razne aplikacije stavim razne zvukove obaveštenja (Šomi mog'o)? Kako?
Mogu li za dva SIM-a da stavim dva zvuka za poruke (Šomi mog'o)? Kako?

Koliko u realnom radu traje baterija?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

m@c|-|oR, što se tiče različitih zvuka obaveštenja za različite aplikacije, to podešavaš na sledeći način Settings/Notifications i tu imaš jedno polje Recently sent i ispod tog polja klikni na More i otvarati se lista svih aplikacija instaliranih na telefonu. Tu izabereš aplikaciju za koju želiš da preomeniš zvuk obaveštenja i onda za svaku akciju koja ta aplikacija vrši možeš da izabereš posebna podešavanja za tu app tako što ćeš da dršiš malo prst na toj app i tu možeš da biraš zvuk obaveštnje i model vibracije. Dakle, ne samo da možeš da za svaku app podesiš drugačiji zuvk i drugačiju vibraciju već možeš i za različitee akcije koja te apliakcija vrši da posebno podesiš drugi ton i vibraciju.

Što se tiče podešavanja različitih zvukova za sve SIM kartice to se radi na sledeći način. Uđeš u Messaages pa onda one tri tačkice u desnom uglu i izabereš Settings pa zatim Notifications i tu imaš da biraš različite zvukove za SIM 1 i SIM 2 tako što malo duže držiš prstom opciju New Messages (SIM 1) i New Messages (SIM 2) i u okviru tog menija koji ti se pojavi biraš zvukove obeštenja.

Što se tiče grejanja, za to ne brini, Exynos ima tendenciju kod takvog podešavanja da se zagreje, ali to ne utiče na preformanse telefona niti o otme treba da brineš.

Što se tiče baterije, ja koristim S20 Ultra, ali u kancelariji mi je i jedan Note 20 Ultra (sve sa Exynos) koji je kolega kupio na moj predlog i savet. Kod intenzivne upotrebe meni S20 Ultra sastavi dan, a tako je i na Note 20 Ultra (često sa koelgom idem zajedno na ročišta), više od jednog dana ako je 120HZ aktivan i ako ga koristiš bez štednje teško da može, naravno ako staviš neke uštede (60HZ, isključiš BT, NFC, staviš power saving mode i sl.) možeš da prebaciš i preko jednog dana, ali lično smatram da tako moćne telefone ne treba sputavati već koristi njihov pun potencijal. Svakako imaš brzo punjenje gde za 15-20 min možeš da dopuniš nekih 40% baterije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Evo zašto ne volim da menjam brendove. Taman se naviknem na neki UI, postavim sve kako mi odgovara, a onda moram da krenem ispočetka. Tako bilo posle dva Huawei-ja, kad sam prešao na Šomi, tako sad pri prelasku na Samsung (pogazio sam mnogo tvrdih obećanja u životu pa i ono - nikad Samsung).
Dobro, jeste Note munja, jeste pravi punokrvni flegšip, ali sam UI ima neke elemente koji su..... recimo drugačiji od kineza i traži navikavanje.
Baterija jeste žalosna.
Dual viber i WA iz nekog razloga ne čitaju kontakte, ne sinhronizuju se. Kako to da rešim?
Samsung dialer mi traži dva pipanja više da pozovem nekoga. Nema prikaz tastatura + recents, već su razdvojeni, kod samog poziva moram prvo na slušalicu pa onda da biram karticu sa koje zovem (kod šomija u dialer-u imam izbor). Ovo jeste rešivo sa default SIM podešavanjem, ali opet.... Nije kako sam navikao
:) Kamera nije na očekivanom nivou za telefon koji ovoliko košta, posebno selfi. Probao sinoć u kafani, pri veštačkom svetlu nisam zadovoljan rezultatom. Generalno u post processing prenaglašava boje, jeste da slike izgledaju ONO, ali kad se zumiraju vidi se izražena granulacija.
Mojom glupošću sam jedva spojio Mi Air2 slušalice, sad rade kako treba.
U spisku aplikacija mi baš nedostaje ona funkcija MIUI-ja da na vrhu uvek prikazuje 8 najčešće korišćenih.
Nisam uspeo da nađem gde mogu jednim dugmetom da menjam zvučne profile - ring-silent-vibrate, kao što MIUI ima.
Sinoć sam konačno kupio Nilkin frosted shield. Legao je kao guza na nošu, baš je dobro ukrojen. Služiće da premosti dok ne kupim neki smart cover.
Šta mogu, dali su mi ga, moram da ga koristim. Šomi će kod supruge verovatno.
Ukupan utisak nije loš, da se razumemo. Ja sam mator, džangrizav i namćor, change management mi je malo slabiji. Kad se naviknem biće to valjda kako treba...
A, da - podržava eSIM?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

Pogledaj u Premission delu za dual Viber i dual WA. Imam dual Viber i na S20 Ultra i na A52 i naravno sve kontakte učitava i duplirani Viber. Možda nisi dao dozvoli dualnom Viber i WA da pristupe kontaktima.

Ako hoćeš da ti u sekciji aplikacija prikazuje poslednje korišćene, samo izaberi Apps pa zatim imaš male tri linije u desnom iglu nasuprot reči Your Apps i tu izaberi kao filter Last used.

Jednin klikom menjaš zvučne profile u notifikacinom paneli, jednom klik za mute i vibraciji a još jednom klik za potpunu tišinu. Ne može prostije od toga.

Što se tiče pozivanja, ti u podešavanjima namestiš koja ti je primarna kartica za pozive. Onda automatski zove sa te kartice, a ako hoćeš da biraš onda stavi opciju Ask always i kada klikneš na bilo koji kontakt izabereš SIM 1 ili SIM 2 za uspostavu tog pozova. To je izuetno eleganto rešenje.

Što se tiče eSIM naravno da podržava. Settings/Connections/SIM Card manager i izabereš opciju Add mobile plan.

Kako budeš više koristio OneUI uvidećeš koliko je OneUI moćniji od MIUI, a EMUI neću ni da pominjem jer je to smeće od UI. Videćeš zasto je OneUI najpopularniji i najbolji skin za Android uređaje.

Ako te još nešto interesuje, slobodno pitaj.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Hvala na odgovoru druže. Naravno da sam dao odobrenja za pristup kontaktima. Iz nekog razloga ne vidi nijedan. Probaću da izbrišem obe dual aplikacije, pa da ih ponovo instaliram, možda sam u nekom koraku prezubio.
Skapirao sam kako da utišam brzo, jeste prosto rešenje.
Mislio sam na app drawer kad sam rekao da mi nedostaju često korišćene aplikacije - kad uđem u app drawer bilo bi dobro da mi na vrhu bude top 8 (ili 10) u dva reda, da ne moram da tršim levo desno da ih tražim. Ili ću da se naviknem na ovako kako je, pa da na sledećem nekom telefonu opet kukam kako mi nešto ne odgovara.
Kod dialer-a sam mislio da mi slušalica bude podeljena na dva dela i da odmah pri pritisku na nju telefon poziva sa kartice koju sam odabrao. Ne znam da li uspevam da ti objasnim....
:(
EDIT: probao - deinstall pa install obe aplikacije, eksplicitno dao dozvolu za pristup kontaktima i - jok! Nema! :o
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

Verovatno ti je sledeća opcija uključena, na koju sam potpuno zaboravio. Ako si dao dozvolu dual WA i Viber da pristupe kontaktima onda idi u Settings/ Advanced features/Dual Messenger i na dnu liste isključi opciju Use separate contact list i potvrdi sa Yes. Nakon toga u dual WA i Viber samo izvrši refresh contact liste.

Što se tiče app u drawer to onda ne može. Možeš app da poređaš po abecednom redu i da ih sam poređaš u Custom redu. Međutim, kada klikneš na search u App drawer tu ti izađe lista od 10 najkoriščenijih app.

Za dialer mislim da te nisam u potpunosti razumeo. Ne mogu da budu dve liste contacata za SIM 1 i SIM 2, već su svi pozivani objedinjeni na jednoj listi i klikom na contact otvara se opcija za pozivanje sa SIM 1 ili SIM 2. Ne znam, možda je to MIUI drugačije rešio, ali ovo na Samsungu je meni najlogičnije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Proradili WA i Viber. Hvala, upravo je ta opcija bila uključena.
App drawer - moraću da se naviknem na ivaj način prikazivanja aplikacija.
Dialer - batali, sešćemo uz pivo, pa ti pokažem na šta sam mislio....
(pošalji mi neki kontakt u PP, pa da ti zakažem viđanje - pivo plaćam ja!)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

m@c|-|oR, bitno je da sada radi sve kako treba. Slobodno me kontakriaj na PP ako si u BG-u, možemo ići na pivo.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Malopre sam odradio debloat po uputstvu sa xda. Sad, ako sam skenjao nešto od bezbednosnih stvari na službenom telefonu....
:o
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Danas mi stigao A12 sa sve One UI 4.0. Meni nikakve razlike. Možda malo drugačije animacije. Videćemo šta je "ispod haube".
Zanimljivo da ovakvo ažuriranje ima samo 276 MB....
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

m@c|-|oR, to si nešto prevideo. Ažurianje na A12 i OneUI 4.0 je teško oko 2460MB ili ti nešto oko 2.2GB, a tih 276MB je security patch za januar 2022. godine.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

A b'e, sad bih ti poslao SS da vidiš da mi je telefon na A12. Možda eventualno slučajno nekako da sam loše video veličinu fajla, ali sam prilično siguran da je onako kako sam napisao.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

Nema šanse, meni je stigao A12 na S20 Ultra, kolegi na Note 20 Ultra, drugom kolegi još ranije na S21 i svima je veličina update-a bila oko 2.2GB. To je novi OS, ne može nikako biti svega 200-300 MB. Možda tebe zbunjuje što je odmah po dolasku A12 i OneUI stigao i security patch od 276Mb za janaur.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

My bad - 2472 MB. Loše sam video .
:oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od m@c|-|oR »

Danas stigao Android 13 i One UI 5.0.
Još nisam stigao da razumem šta je razlika od onolikog changelog-a koji su napisali. Opet preko 2GB.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note 20 Ultra/ Note 20

Post od znemanja »

Pa mahom su to promene ispod haube. Vizuelnih promena nema previše, ali ih ima. Animacije su sada nešto malo drugačije, fluidnije. Ima nekih peripetija oko prilagođavanja zaključanog ekrana, sada je to više nalik na iOS. Ima promena i oko wallpapera i paleta sada ih je dosta više. Sada postojo sekcija modes koja je razrađena i podeljena verzija bixby rutina.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori