Samsung Galaxy S22 Ultra

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, nije izmenjiv vrh olovke i ne dobija se u pakovanju izmenjivi vrhovi s-pena kao što je bio slučaj sa Note serijom. Iskreno, nisam znao da se ti vrhovi olovke tako lako troše, nisam ranije koristio note, ali ako se vrh s-pen brzo pohaba, to je ogroman minus što Samsung nije omogućio da se vrhovi s-pena menjaju i kod S22 Ultra. No, ono što je pozitivno, s-pen na S22 Ultra je dimenzijski identičan s-penu od Note 10 i Note 20 serije, tako da u kućište S22 Ultra može da stanu i raniji s-pen i možeš da koristiš s-pen od ranijih Note modela.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Pazarih juče Smart clear view cover. Ovaj novi stil smart view cover je odličan, a interesatno izgleda stilizovani sata koji se pokazuje ne "prozoru" case-a.

Slika
image uploader

Slika
image uploader
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

↑ Otvor na prednjem delu futrole bi trebalo da je istih dimenzija kao i sistem kamera na leđima, tako da pri slikanju možeš da preklopiš futrolu bez problema. ;)
znemanja napisao:
Pet, 11. Mar 2022. 23:55
(...)
s-pen na S22 Ultra je dimenzijski identičan s-penu od Note 10 i Note 20 serije, tako da u kućište S22 Ultra može da stanu i raniji s-pen i možeš da koristiš s-pen od ranijih Note modela.
Sam vrh olovke kod S22U je od nekog gumiranog materijala koji stvara određeni otpor pri korišćenju na ekranu, radi preciznijeg pisanja, i sličan (ili isti takav) daju još od N8 - samo što su do sada nudili u pakovanju i rezervne, od kojih su neki bili svetlosivi, klasični, kakve su nudili u modelima od pre N8 - i oni su izdržljiviji.
Ovaj tamnosivi se meni izjede za dva meseca.
Što se tiče olovke iz starih modela, neko na YT reče da može da se koristi za pisanje, ali ne i za neke druge funkcije, nisam zapamtio koje, tada mi nije bilo bitno jer nisam znao da je vrh kod nove olovke neizmenjiv. :smutny:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, da, to je dobro kod ove s-view futrole, prozor je tačno u dimenzijama seta kamera i nema plastiku i sada je moguće fotografisati sa preklopnom futrolom, a da ne izgledam kao dede i babe koje nose telefone u novčanik futrolama i kada fotkaju poklopac futrole landara 😅🤣🤣

Ako se koriste druge s-pen na S22 Ultra onda ne rade smart bežične funkcije, osim ako se ne koristi s-pen od Note 20 serije pošto i s-pen iz Note 20 Ultra ima te funkcije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Mirko BGD »

Kako vam drzi baterija? meni jedva sastavi jedan dan, exynos 256gb

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Takođe, jedna dan maksimalno, isto S22 Ultra Exy model od 256GB. Samsungu je uvek bila lošija strana autonomija baterije na S pa i Note seriji. Još od S9 serije sam navikao da svako veče moram da punim telefon.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dmitar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 20:51
:: S22 Ultra
:: iPhone 13pro

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Dmitar »

znemanja napisao:
Sre, 06. Apr 2022. 21:32
Takođe, jedna dan maksimalno, isto S22 Ultra Exy model od 256GB. Samsungu je uvek bila lošija strana autonomija baterije na S pa i Note seriji. Još od S9 serije sam navikao da svako veče moram da punim telefon.
Ne bih se bas složio da je baterija kod S serije i Note serije ista. Kod note serije drži puno bolje ali je opet lošija u odnosu na autonomiju baterije na iOS telefonima. Kod mene baterija drži dan i po. Problem kod Samsung uređaja je da je baterija na početku dobra i nakon par mjeseci do god dana čoveku dodje da promjeni tel jer baterija bude takva da se mora puniti 2x dnevno. Konkretno imao sam note 10 i nakon 2god i 2 meseca sam ga morao puniti 2 puta dnevno. Radilo se o exinos procesoru i 256GB. Nije mi jasno kako nisu u stanju napraviti bateriju da valja ili je optimizacija softvera losa. Kad se poredi sa huawei baterija je ko dan i noć.
Trenutno sam prezadovoljan brzinom uređaja i kvalitetom svega. Videcemo kako će posle biti nakon par update trenutno je sve beton.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

↑ U pravu si za bateriju i N10, i na mom primerku je primetno oslabila posle godinu i po.
Zato (i zbog loše rezolucije ekrana) i hoću da ga zamenim, ali ovima iz A1, izgleda, jedino moj S22U još nije došao. 🤬

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Pozdrav, braćo, ovo je moje poslednje javljanje.... sa starog telefona! :P :lol:
Danas stigla Beleška 22 Ultra. :D
Prvi utisak je da je uočljivo veći i teži od N10, da se kliza pa će morati maska i da za prvih par sati podešavanja i instaliranja aplikacija i nadogradnje od 1,5 GB vidim samo razliku u rezoluciji, ali ne i u osvežavanju ekrana.
Većina ljudi, rekao bih, uoči razliku u osvežavanju, ali ne i u rezoluciji (FHD na N10 i 2K na S22U), a moje vrljave oči suprotno. :lol:
Ali nema veze, važno je razlikovati se. :P
Nešto više o prvim utiscima za dan ili dva, dok mu ne podesim bukvalno sve kao na N10. ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, dočeka i ti belešku 22, baš su odužili ovu isporuku, od 11. marta do evo 13. aprila, trebalo je to čekati tako da čestitke na novoj belešći i čekanju, da mi nisu usporučili 8. marta telefon, lično ne bih imao strpljenja da čekam :)

Telefon jeste težak, čitavih 229 grama bez ikakve maske, tako da je pored iP13 Pro Max i Z Fold 2 / Fold 3 jedan od najtežih uređaja na tržištu što nekima može biti problem. Rezlucija se primeti i ja sam primetio da je bolje na S22 Ultra nego na S20 Ultra. Na S20 Ultra sam držao FHD+ da bi osvežavanje ekrana bilo 120Hz, a na S22 Ultra držim na WQHD+ i 120Hz, pa se primeti razlika u rezoluciji.

Ako nećeš da uvećaš težinu telefona previše, stavi neku foliju na ekran, preporuka za Mobile outfiters fusion foliju i stavi ili foliju na poleđinu telefona (to neće previše rešti klizavost uređaja) ili stavu neki lagan case, možeš Samsungov oficijalni kožni case, on jako lepo izgleda i lagan je.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Hvala za čestitku i predlog, uzeh originalnu kožnu za 7000, jeste preskupa (kao i sam telefon, na kraju krajeva), ali je odlična i na težini dodaje jedva par grama.
Za sad sam vrlo zadovoljan, a detaljne utiske pišem za par dana. 🙃

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, jesu original case-ovi od Samsunga skupi, toliko sam i ja platio Clear view cover, ali kada se već daje toliki novac na telefon, ne treba štedeti ni na case-u. Piši utiske kada prođe nekoliko dana kako si zadovoljan sa beleškom 22U :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dmitar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 20:51
:: S22 Ultra
:: iPhone 13pro

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Dmitar »

Ja ga koristim evo već nepune 3 sedmice i nisam se pokajao kupovinom iako je mašinerija prilično skupa i izdatak je bio bolan. Sto se tiče težine i veličine bio sam na početku skeptičan jer sam prije nekad imao ip7+ i po gabaritima su tu negde mada s22u lezi puno bolje u ruci. Tel je u odnosu na iPhone 13pro po meni lakši mada brojke pokazuju suprotno. Nisam neke mane primetio po meni je ovo vrh i vrhunac tehnologije sto se trenutno na tržištu nudi. Čak je po meni i Z Fold lošiji po karakteristikama ali zato ima futuristički dizajn ko to voli.
Također mislim da je cena maskica precenjena. Ja ponekad koristim od Samsunga trenutno je od caseology maskica. I Uag su dobre ko voli military look.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Takođe sam zadovoljan kupovinom. Prešao sam sa S20 Ultra na S22 Ultra. No, ipak malu zamerku imam na bateriju, mogla je biti bolja, bolja je od S20 Ultra, ali opet nije to to. Druga zamerka je na jačinu zvučnika, tu je S20 Ultra bio malo jači, nije nešto što se primeti dok ne staviš telefon jedna pored drugog, ali eto moram i tu zamerku da istaknem. Osim toga sam sasvim zadovoljan sa S22 Ultra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dmitar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 20:51
:: S22 Ultra
:: iPhone 13pro

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Dmitar »

@znemanja. Baterija kod Samsunga je uvek bila losa i stara je boljka. Nisu mi jasni da nisu u stanju da naprave bateriju da valja ili očito pozadinski procesi telefona je stalno crpe i u odnosu na konkurenciju xiaomi i huawei je puno lošije reseno i optimizovano. Za zvučnike se slažem. Gledao sam isto uporedne testove i u odnosu na s20 s21 ultra je lošiji ali daleko od toga da je zvuk los. Čak šta vise u poredjenju sa mojim starim note 10 je puno glasniji. Tako da je za mene u svakom slučaju update i dobitak.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Dmitar, da, baterija je oduvek na S seriji bila problematična. Uvek su bolju autonomiju imali modeli iz A serije i nekadašnje J serije. Ni meni nije jasno kako Samsung to nije utegao. Retko koji S model može da pređe na 2 dana korišćenja, jedan dan je makismalno.

Što se tiče zvučnika, da nije zvuk loš, daleko od toga, odličan je, ali ipak nije upgrade i malo je tiši u odnosu na S20 Ultra i S21 Ultra. Verovatno je tu napravljen neki komoromis zbog s-pena pa je zvučnik smanjen pa je zato nešto tiši nego na S20U i S21U.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Prođoše tri nedelje od kad je došla Beleška 22 Ultra, pa je red da upriličim i par kratkih utisaka. 😉

Opšti utisak: telefon je vrlo velik i težak, korišćenje jednom rukom uvodi novu vrstu ritmičke gimnastike u bazu olimpijskih sportova. 😅
Odlično je izbalansiran, pa gornji deo ne preteže, što (bar meni) prilično olakšava korišćenje. Ako ste prethodno imali neki od modela manjih gabarita, desetak dana privikavanja vam ne gine. 👍🏻

Hadrver: prvi Samsung koji mi i na oko i na dodir odmah po otpakivanju ostavlja utisak premijum kvaliteta. Ekran je odličan, u poređenju sa mojom starom Beleškom 10, slika je uočljivo jasnija i (meni) prijatnija za gledanje, usled rezolucije od 2k.
Osvetljenje ekrana nije ni približno dobro, kako kažu jutjubljani. 😤
Na direktnom suncu, ekran je čitljiv i vidljiv - ali uz određeno naprezanje, osim ako tema UI-a i ono što gledate na ekranu nije vrlo svetlih boja.
Leđa sa matiranom završnicom daju prijatan osećaj pod prstima, blago se klizaju, i to, rekao bih, najviše zbog težine telefona od tonu i po. 😝
Ravna površina gore i dole daje subjektivni utisak čvrstine, ali isto tako zna da zažulja, ako ga malo duže koristite jednom rukom poduprtim malim prstom odozdo. Zvučnici su prosečni, čuju se lepo i jasno, a podešeni na najjače, nemaju onaj karakterističan metalni prizvuk, ali istovremeno zvuk nije najoštriji (a ni najsnažniji) koji sam čuo. Procesor lepo radi, nisam imao nikakvih problema u svakodnevnom korišćenju - mada nemam nijednu igricu i nisam ga nešto mnogo preopterećivao. Neznatno je brži od Beleške 10. 😎
Kamere su klasične Samsungove - nekad daju odličan, a nekad prosečan rezultat. U najboljem slučaju, minimalan pomak u odnosu na Belešku 10. 🥲
Barerija je, izgleda, ili još u fazi učenja ili je loš đak. 😁
Prvih 10-15 dana, dok se, valjda, učila, SOT je bio 6,5 - 7 sati. Nakon toga pada na 5,5 - 6 sati, i tako je u poslednjih desetak dana. Dakle, slabo se naučila. 🤣
I to mi je pristojan i meni dovoljan rezultat, ali se razočaram kad se setim da je Široka Noklica u prvih 7-8 meseci korišćenja dobacivala i do 9,5-10 sati. 😱

Softver: olovka radi fino. 😝
Odmah sam nabacio Novu (plaćenu verziju), pogasio razne gluposti koje mi ne trebaju, podesio početni ekran po želji i sa interneta skinuo par dodataka koji su dostupni u okviru Good Lock-a, samo ne i na našem tržištu. 🙄
Sa Samsungovim aplikacijama nisam imao problem, ali sam par dana imao problema u skrolovanju na GP-u pri instalianju aplikacija (neke od njih su i odbijale da se instaliraju), kucanju na Guglovoj tastaturi i povremenih štucanja kad uđem u Krom. Dakle, sve Guglove aplikacije. 😉
Dobio sam dve velike i jednu manju nadogradnju sistema, pa su, možda zahvaljujući tome, i ti problemi rešeni pre desetak dana. 😌

Sve u svemu, i dalje smatram da je telefon žestoko precenjen (kao i svaki drugi i iz svake druge cenovne klase, uostalom), ali sam svojim primerkom vrlo zadovoljan, posebno kad bacim pogled na različite žalbe koje se gomilaju po internetu.

I to bi bilo to za ovaj kraći utisak.
Ako sam nešto preskočio, a zanima vas, priupitajte. 😋

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, fina recenzija. Znači ipak si se privikao na težinu S22 Ultra. Jeste lepe izbalansirana težina iako je pored iP13 Pro Max i Fold 3 jedan od najtežih uređaja na tržištu.

Što se tiče ekrana, mislim da nisi na pravi način aktivirao punu svetlinu ekrana. Naime, kada si na suncu nemoj ručno da podešavaš jačinu osvetljenja, samo aktiviraj automatsko osvetljenje i tada će telefon da aktivira automatski maksimalno osvetljenje ekrana. Na taj način ekran je jako svetao i bez problem je sve čitiljivo. Osetno je svetliji od S20 Ultra na dirketnom suncu kao i od S21 Ultra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

↑ Privikao se na težinu, nisam imao drugi izbor. 😅
U pravu si za osvetljenje, na automatskom je malo svetliji na sucu, mada mi i dalje to nije to.
Sećam se da je još pre 6-7 godina Lumija 930 imala neku svoju tehnologiju za osvetljenje koja je i danas, očigledno, neprevaziđena. 🥺
Uglavnom, telefon rezervisan 20.2., prijava za poklone poslata prvog dana po aktiviranju - ali i dalje ništa. Pisao sam im na onaj mejl koji sam dobio odmah po prijavi, ali me niko nije udostojio odgovora. Da li je do Samsunga ili do naših predstavnika, ne znam, ali profesionalno, nema šta. 😤

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Ako nisi još dobio potvrdu da je tvoja registracija za poklon prihvaćena, pozovi ovaj broj 069/8200102. To je broj za poklone. Meni je samo jedna dan posle registracije stigao mail da je prihvaćena registracija i da će poklon stići krajem aprila.
Telefon mi je stigao 8. marta, registracija izvršena 13. marta, a 14. marta sam dobio mail da je registracija za poklon prihvaćena. Poklon mi je stigao 28. aprila.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori