Flashovanje Sony Ericsson telefona

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Milanokos, Sashko69 misli na patchovanje kao modovanje... A patchovanje cid53 kao sto je i sam rekao jos nije moguce.
Takodje na ovom linku se vidi obicno modovanje FS-a i nista vise ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sashko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pet, 24. Feb 2006. 17:14
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Post od Sashko69 »

Milanokos napisao: CID53 supported now

what jdflasher can:
- original FW flashing, FS-write (db2000/2010/2012/2020/pnx5230 CID36..52-53)
- modified FW flashing, vkp patches, FS-read on DB2000/2010 CID36/49 (including brown 2010 cid49) and DB2020 CID52-53.
Super, ovo su odlične vesti za sve koji imaju CID53!
Long Live Ferguson!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ne razumem?!? :? Sta je tu odlicno?? Ovaj log je odavno, i u njemu stoji da je modfikovanje/flashovanje db2020 CID53 moguce.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sashko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pet, 24. Feb 2006. 17:14
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Post od Sashko69 »

Očigledno da sam onda malo van tokova, da li se ovo odnosi i na patch-ovanje? Znam da sam nedavno na ovom istom mestu čitao žalopojke onih koji imaju CID53 i priče kako od pečovanja istog nema ništa bar još neko vreme. :blinky:
Long Live Ferguson!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa lepo pise gore:

modified FW flashing, vkp patches, FS-read on DB2000/2010 CID36/49 (including brown 2010 cid49) and DB2020 CID52-53.

Lepo je stavljen zarez, ide mod. FW flash. pa zarez, pa onda vkp patchovanje pa zarez, pa ide FS read i nabrojani CIDovi i platforme.

Radi se na pravljenju jdflasher plugina koji ima mogucnost da ubaci patcheve, to je sve sto znam.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

MilančeBGD, pa jdflasher odavno moze da ubacuje patcheve.. Jel si to rekao za cid53 ?
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Da za cid53 sam rekao, ali gore nisam naglasio :oops:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

MilančeBGD, to ce biti super za jednog lika sa kojim bas cetujem ...
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa moguce je i sad ali koliko znam potreban je QA patch, a on se mora platiti...

No evo lepe vesti za sve ljude sa CID53 koji bi zeleli da imaju CID52 ;)
http://www.topsony.com/forum/cmps_index ... e_unlocker

Konacno je moguce vrsti downgrade CID-a, sad kako su to uspeli ja ne znam(znam da su cak i mnogi ljudi koji rade sa boxovima rekli da downgrade nije moguc) :blinky: Cena je 25 eura i onaj ko uplati 25e do 30. septembra ima pravo da otkljuca, i downgraduje neogranicen broj telefona...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

MilančeBGD napisao:Konacno je moguce vrsti downgrade CID-a
Za ovo su ljudi tvrdili da bukvalno nikad nece biti moguce, ne mogu da verujem da su uspeli da izvedu to! :o

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ja sam se mnogo raspitivao i po mnogim nasim servisima, cak i po stranim gsm forumima i svi su govorili kako nema ama bas nikakve sanse da se to uradi, da je jedini nacin da se promeni ploca telefona.
Takodje koliko sam video topsony je krenuo sa otkljucavanjem telefona pomocu koda koji se generise pomocu IMEI-a.
Ne znam da li je najavljen raspad SE stimulisao ove ljude na ovako nesto :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

e jel moze neko da postavi nove linkove odakle mogu da skinem najnoviji software za k800i. oni svi sa rapida sto sam ovde gledao su obrisani. imam onaj budjavi od o2 cid52 red, pa bi zeleo da ga menjam, mnogo je ruzan. :D
hvala vam unapred. e da jel mogu ja da znam pre flashovanja da li mi je telefon bio zakljucavan ili ne i kako to mogu da saznam tj da li je otkljucavan, da mi se ne desi da ga ja flasujem pa moram da ga pachujem ima da izludim onda. :D
hvala vam unapred
pozzzzzzzz

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Nemoj da lazes da su obrisani... Cesto proveravam sve linkove i evo sad sam proverio i poslednji softver za k800 radi. :uhuh: :uhuh:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

primus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sub, 26. Maj 2007. 20:29
:: Xperia T
:: K800i

Post od primus »

Sinoc sam flashovao k800 CID53 na K810 (R8BF003) pomocu JDFlashera. Kad sam obelezio MAIN i kliknuo na Copy, taj posao je odredio zacudjujuce brzo i nije ispisivao progres (dokle je stigao sa kopiranjem, koji blok kopira, itd). Kad sam obelezio FS i kliknuo Copy, pokazivao je progres i to je trajalo nepuni minut... Custom prosao u najboljem redu.
Startovao fon. Radi.
Ali kaze 'there is an error in menu.ml. it might render menu infunctional'. Ili tako nesto slicno.
Telefon je bio skinut sa Orange.
Izgled ikonica je ostao Orange, ali raspored nije. Raspored je SE...
Vise nema Orange shortcuts niti podesavanja za tu mrezu, ali nema ni TrackID, ni photofix, ni photo blog. Od svega toga, stvarno bih voleo da imam samo originalne SE ikonice i TrackID. Pretpostavljam da, ako se to udesi, udesice se i ostalo...
Sta bih trebao da uradim? Ima li predloga?
What went wrong?
Mogu li da flashujem samo Main?
Ili samo menu.ml?
Mogu li da ubacim acoustic i camera drivers?
xe-xe

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa ako kaze da je problem u menu.ml znaci da je problem u menu.ml, a menu.ml se nalazi u FS, tako da nema potrebe flashovati main...
Najbolje bi bilo da uradis opet flash, mislim da FS nije dobro prosao i da je ostao stari zato nemas ni trackid(tj. imas ga ali potrebno je ubaciti nekoliko fajlova u FS da bi se on pojavio i u meniju, ali ga verovatno imas u radiju).
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

primus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sub, 26. Maj 2007. 20:29
:: Xperia T
:: K800i

Post od primus »

Odlican odgovor!
Zadovoljan sam
Nisam ni znao da je menu.ml u FS, ali posle ovako ljubaznog objasnjenja nema sanse da zaboravim!
Funkcije TrackID nema ni u radiju.
Hvala na odgovoru, uradicu opet ceo flash...
xe-xe

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

jel moze da mi neko kaze koja je najnovija verizja sofware-a za k810? hocu da ubacim u svoj k800. i jel moze da mi neko ostavi linkove odakle mogu da ga skinem?
i jel mi treba i ligh effect da bi normalno funkcionisao ili ne? ako trebaju jel moze i za to da mi neko ostavi link odakle da skinem?
hvala vam u svakom slucaju
pozz

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Koliko ja znam poslednja verzija sw-a na K810 je R8BF003_RED53, al bih ti ja preporucio R8BA024_RED52 (ili RED 53 ako imas CID53)!
Znaci ako ti je CID52 onda ga fleshuj sa fajlovima koje mozes naci >>OVDE<< (pri dnu stranice)! :wink:
Treba ti light effect jer ti u suprotnom tastatura nece biti cela osvetljena, mozes ga skinuti >>OVDE<<

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

aha
hvala ti puno.
ja imam verziju cid52. flashovao sam ga ja vec sa novim software-om za k800i R8BF003.
ali hocu da ubacim ovaj softwate od k810i da probam da vidim kakav je i kako ce mi fon da reaguje.
reci mi samo jel se pokazao od k810 software dobro na k800i mislim jel ne baguje nista jel sve radi lepo?
i samo mi reci ako naparavim backup od imenka sa mog softwera od k800 i kad ubacim ovaj od k810 jel cu moci ponovo da ga vratim u fon ili ne?
hvala ti jos jednom

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

mladen_bgd napisao:reci mi samo jel se pokazao od k810 software dobro na k800i mislim jel ne baguje nista jel sve radi lepo?
i samo mi reci ako naparavim backup od imenka sa mog softwera od k800 i kad ubacim ovaj od k810 jel cu moci ponovo da ga vratim u fon ili ne?
hvala ti jos jednom
sa my phone explorer moci ces da prebacis kontakte na k810 a radio sam drugu k800 u k810 radio je perfektno ;)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

Odgovori