Sony Ericsson Vivaz (Kurara)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Ja sam samo morala svaku aplikaciju da potpisem , nakon toga nisam imala problema pri instalaciji.
Veoma sam zadovoljna vivazom.. meni njegova velicina bas odgovara, svi ostali telefoni su veci.. tarabe :)
Omnia HD mi je prevelik.. jedino sto mu je ekran bolji i to je to..
I c7 mi je veliki, ali mi je lepsi.. a opet gledajuci ne vidim neke specijalne prednosti osim ekrana..
Tako da.. videcemo..
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

vivaz i c7,u stvari ne bih ga poredio ni sa c6-01..
nije bitno samo kakav je telefon,nego i swf podrska..kod ovog modela je konkretno i nema :shock: :shock:
nema kinetic scroll,50% aplikacija se potpisuje,30 uopste ne radi jer su od strane nokie..i sve u svemu,cak ispod proseka :cry: :cry: glupi SE

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

skar, mislis kanna master, to je ime za vivaz pro, kurara je obicni vivaz :)
I kako ti nema kinetic scroll? U galeriji odlicno radi, u music player-u, u operi mini, operi mobile...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ha,da radi al ne radi u meni,imenik,poruke!!!
na to sam mislio...
evo cackam ga i danas,al nisam uspeo da ovi store prilagodim instalaciji na vivaz...
izgleda da ima vise nesto nego samo certificat!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ekran mu je stvarno bruka dobar,kao da je capactivni,a i sam prikaz slike je extra.Ne znam sta da radim,da li da ga prodajem.
Sigurno od vas niko nije saznao ima li novina vezanih za eventualni hack??
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Kad bi mu samo provalili hack nekako!?Inace za ovih 2 meseca koliko ga koristim sam bas zadovoljan,pokazao se odlicno u svim aspektima pa cak i u softveru,jer sam vecinu aplikacija koje mi trebaju instalirao bez problema,mada mi fale poneke.
Nosim se mislju da uzmem x6,a da zadrzim i vivaz i n82,mada videcu,ipak je to veliki finansijski zalogaj ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa ja ga generalno jos imam,al sam ga poredio sa mojom x6..i znas sta..moze se reci da je hardverski mnoho nolji od x6,ali dzabe,kad je simbian totalno optimizaovan za nokia,pa nekako sve radi kako treba..
a o aplikacijama necu da pricam,90% ne rade...
da bar moze da se hackuje i ubace sertifikati od n97 sto su uradili za satio..onda bi bila 6. prica...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Danas sam ga poredio sa x6 i realno receno u svemu je bolji,pocevsi od kvaliteta izrade,pa i samog softvera u nekim aspektima,a tome da je skoro duplo brzi sa punom 8gb karticom od praznog x6 ne treba ni trositi reci.Ekran rezistivni kod vivaza je u najmanju ruku 5 puta bolji,precizniji i ima bolji odziv.
Definitivno odustajem od kupovine x6.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ne radi mi nijedan program za sccren capture na Vivazu,tacnije uslika mi samo desktop,a slike iz menija budu skroz crne.Ima li neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Post od kuzobrat »

uzeo sam ovaj tel..ali podesavanja za net su mi stigla..mts mreza...medjutim nece da se poveze.....ne znam u cemu je problem? ..://////////////

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

kuzobrat, kad su ti stigle poruke i ako si ih sacuvao, onda moras da pogasis telefon i upalis ga i tek nakon 2-3 sata ( zavisi od operatera, a iskreno iz Srbije nisam pa ne znam kako ide preko mts-a, ali znam da je kod nas u Republici Srpskoj tako ) ti internet moze raditi :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

koliko znam potrebno je samo instalirati podesavanja i voila,osim ako nije skinut sa mreze,onda idi u podesavanja i samo promeni pristupnu tacki iliti acces point na mrezu koju koristis !

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Post od kuzobrat »

ma i ugasio sam telefon...ali nista...ne vredi..nece ... u pm..:/ ne znam sta je u pm..ima li neko resenje.?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

kuzobrat, mogu da ti dam jos nekoliko savjeta, ali daj nazovi korisnicki centar i provjeri da ti nisu mozda dali poruku za POSTpaid korisnike ?! Cesto to moze da se desi, pa eto, nije lose i to da provjeris ... S druge strane, opet im reci kakav je provblem i mozda ti i oni kazu kako i sta da radis ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Post od kuzobrat »

Packet data conection are not availeble.... Internet: Could not perform the action.." ... to mi pise pri pokusaju da se konektujem..do danas mi bila telenor kartica u telefonu i sve perfektno radilo....a danas ubacih mts...poslao poruku all na 4777 stigla podesavanja..sacuvao..ugasio tel...i pise mi gore navedeno..stvarno ne znam sta moze biti..:(

Jelena89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 16:50

Post od Jelena89 »

To se i meni desavalo... Idi na mts sajt i rucno podesi sve sto treba.. Ja sam tako resila problem...

El Diavolo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2011. 09:30

Post od El Diavolo »

Pozdrav svima,nov sam na ovom forumu te ne zamerite ako moja pitanja postavim na pogrešnom mestu.
Nov sam vlasnik ovoga telefona,moramd a napomenem da sam do sada imao sve neke krševe,ono što mene interesuje to je kako da ja sa svog računara prebacim na ovaj tel muziku,slike,teme,igrice...do sada sam imao samsung 5230 imao sam program i kada povežem tel sa računarom preko usb-a lako prebacim sve šta hoću,e da li i za vivaz ima tako nešto.
Hvala unapred

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

El Diavolo, najbolje da ti se javi neko ko poseduje ovaj telefon ako ih ima takvih ovde.
Pa pokusaj povezivanje preko blututa ili usb kabla, a dali ovi-suitit radi i sa ovim telefonom neznam ali ovi preuzmi sa nokijinog sajta pa probaj.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ne vjerujem da ovdje radi ovi suite jer je on predvidjen iskljucivo za nokia telefone. Isto tako npr. i samsung i8910HD ima isti sistem i verziju kao recimo N97 ali nema teoretske sanse da ga ovi suite prepozna kao ni odredjen broj aplikacija sto su bile nekompatibilne sa istim. Sa tim samsungom sam morao instalirati samsung pc studio da bi ga povezao sa kompjuterom a da to ne bude mass storage rezim.
Na ovoj stranici http://www.sonyericsson.com/cws/support ... c=cs&lc=sr mozes skinuti program koji sluzi kao ovi suite za nokia telefone tako je i ovaj za SE. :)

El Diavolo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2011. 09:30

Post od El Diavolo »

Hvala drugari,probaću,kažem nov sam vlasnik ovog telefona,ali snaći ću se uz vašu pomoć,danas sam probao nešto oko navigacije i nije radila,šta mi vi predlažete da urdadim po tom pitanju.

Odgovori