k750i (firmware & camera)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@woody: eto vidish meni bash to nije jasno. Zasto su tebi slike tako dobre a kod njih jako uzasne, a i ne samo to, nego ima josh dosta ljudi koji se zale na R1AA008, a ima i onih kojima se jako svidja i radi im bez problema (kao sto si ti). Mozda su te slike sa tih review-a slikane sa R1AA008 ali sa Vodafona pa su zato slike ispale tako, nemam pojma.

Woody ti imas R1AA008 a i imao si i druge firmware-ove pa ti mozesh najbolje da mi pomognesh, saljem ti PM. 8)

Hvala puno.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Lexus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 11:24
Lokacija: Podgorica, MN
Kontakt:

Post od Lexus »

Ja mislim da prosto ne koristis kameru na pravi nacin. Ako je lose svjetlo upali nightmode i/ili blic pa ce automatski da smanji ISO vrijednost (veci ISO - veci shum na slici i obrnuto).

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@lexus: nisi upucen. Nemam telefon, treba da qpim pa se zato raspitujem a how to za slikanje mi ne treba, imam dosta isqstva sa tim. Procitaj ceo topic da skontash o cemu je rec. Ne pricamo o mojim slikama nego o slikama sa reviewa sa MR.com
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Dario zeme smo jer sam i ja iz vs'a ali tripujes se ti malo sto se softa tice :chytry: devojci sam kupio fontel sa sw-R1AA008 i savrseno cisto radi fotke...ali i da bude na istom sw'u losija slika sve je to na nivou tolerancije i ako se vec toliko lozis na savrsenost fotke uzmi lepo digitalac ili sacekaj k800 jer ne vredi ovako razbijati glavu :uhuh:

gomila informacija jednako dezinformacija :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@fain2daniel: ok, verujem u to, al ae ti meni sada objasni zasto su slike ispale tako na tim linkovima koje sam dao ???

btw kao sto kazesh, nevazno. Stavicu R1BC002 i sta bude bude. :unsure:

poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

na to pitanje ocigledno neces dobiti neki razumniji odgovor od nikog....jer samo u isti fontel sa sw-R1AA008 kod koga se javlja sum na slici treba staviti noviji soft i onda uporediti dali su slike jasnije a ako nisu sasvim je logicno a mozda i nije da je do kamere :disgust: mozes proveriti u radnji koji je soft ali to ti ipak nece resiti problem....

moje misljenje: nemoj ni slucajno uzeti fontel u gradu!idi lepo u bg'u tj. nadji neku povoljnu varijantu i normalno da nije sa mreze...
pozz i javi kad ga budes uzeo jesi li zadovoljan :)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Nasao sam za 200e (nov) sa vodafona (bez kartice), danas ga uzimam. A inace rekli su mi da kada se flashuje radi kao obican (samo sto mu ostane nalepnica i vodafone logo). Flashovacu ga za 10 evra (nasao sam u Vrscu za te pare) da mi stave R1BC002. To ce da me kosta 210 evra, i kupicu mu neku karticu (256 najverovatnije) i to je to. Ispadne mi skoro isto kao sto kosta nov u BG-u samo sa nalepnicom od vodaofna, sofverom koji ja hocu i karticom veceg kapaciteta.

Ja mislim da radim pravu stvar, recicu vam utiske ovih dana. (huh, da uzmem vec jednom i da se resim vise ovih problema)
POz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

macakbl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 09. Dec 2004. 14:56
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od macakbl »

Ja sam update-ovo software drugu na k750i i sad je R1BC002 logicno bi bilo da je to najnoviji software jer je upravo danas skinut sa SE servera, stvar je u tome sto ja nisam primjetio razliku kvaliteta slikanja, cini mi se da je isto... 8) Tako da praviti neku buku oko toga stvarno ne vrijedi...
N95 8GB, idemo dalje

altas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Čet, 19. Jan 2006. 15:39

Post od altas »

Danas sam preko SEUS-a apgrejdovao poslednji softver R1BC002. Pre toga sam imao R1L002. Slike su bolje (da ne kazem mnogo) u odnosu na moj prethodni firmver, a video kristalan i jasan

welja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 04. Apr 2006. 20:55

Post od welja »

Cekajte ljudi o cemu vi raspravljate? Prvo sa povecanjem ISO osetljivosti dobijas na sumu. To da znas! Tako ako si gledao i primio se na fotografije sa ISO 100, taj kvalitet ces moci da postignes samo sa tom osetljivoscu! Kakav softver? !Sta ti ocekuje da dobijes neki Nikon ili Canon u telefonu?

E sad kao sto sam rekao gore sa povecanjem ISO osetljivosti dobijas na sumu. Ne znam da li ti imas mogucnost da biras ISO na telefonu ili je automatski.
A sto se ostalih parametara tice: ne diraj nista nego pritisni dugme i slikaj. Manje ce da se nerviras!

Moj savet: Kupi neki mali fotoaparat:
Imas Canon PowerShot A520 4MPix i dobijes mali stampac da odstampas slike!
Za tebe amatera to je bomba!

Pozdrav


(fotografija moja ljubav)

EnricoAdams
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Ned, 02. Apr 2006. 17:04

Post od EnricoAdams »

Mislim da je K750 + blic MXE-60 puna kapa za amatera. Na dnevnoj fotografiji je skoro nemoguce primetiti razliku izmedju K750 i nekog jeftinijeg point and shoot aparata, a za slabije svetlo posao resava MXE-60 blic. Ako neka slika losije ispadne propustis je kroz NeatImage, taj program stvarno cuda pravi. Imas aparat uvek uz sebe, sa punom baterijom mozes nekoliko stotina slika da slikas. To ti je solidan aparat, odlican telefon i dobar mp3 player u dimenzijama 100x46x21 mm i 100g (plus blic koji je velicine tastature K750), sve to lepo povezano u jednu celinu. Meni licno vise od toga ne treba, a bolju kombinaciju i slicnom pakovanju ne mogu da zamislim.

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

EnricoAdams napisao:Mislim da je K750 + blic MXE-60 puna kapa za amatera. Na dnevnoj fotografiji je skoro nemoguce primetiti razliku izmedju K750 i nekog jeftinijeg point and shoot aparata, a za slabije svetlo posao resava MXE-60 blic. .
Potpuno se slazem,dok cekam k800 da mu padne cena u normalne granice i da vidim kako ce se pokazati,K750 je odlican izbor,jedini model za koji bih ga zamenio trenutno je w900.

darkozika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 11. Apr 2006. 17:25

Post od darkozika »

recite mi kako da vidim koja mi je oznaka firmware-a i kako da znam da li je vodafon ili ne a kad mi se pali telefon pise sony ericsson i nigde nema oznaka vodafona

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

vidi se po vodafon meniju,nije mu standardan meni,i trebalo bi da pishe Vodafone tamo gde inache stoji Quick Share...
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

a,da zaboravih da ti napishem kako da vidish da firmware...pomeraj dzoistik u sledecim pravcima i stishci zvezdicu ->*<-<-*<-* udji u prvu opciju "Service info" pa u "Software info" i odmah na pochetku ti pishe koja ti je verzija softvera :wink:
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

Odgovori