SE k750i right navigational key

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
spetz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 07:56

SE k750i right navigational key

Post od spetz »

Zdravo,
Na left navigational key mi je ukucana shortcut Menu. Da li mogu da promjenim to na More.

Unaprijed sam zahvalan za detaljno objasnjenje kako to da uradim.

Hvala!!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

idi u settings pa general pa bi tu trebalo da imas opciju shortcuts... 8)

spetz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 07:56

Post od spetz »

vec sam probao, ali imam samo opcije sa joysticka, nemam opciju da promjenim one dvije crtice:( izvinjavam se ako nisam dobro postavio pitanje. i hvala za odgovor!

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

koliko se ja secam kad sam imao k750 bilo mi je glupo da postoje dve komande za ulazak u menu i dzojstik na dole i levi funkcijski taster i nisam mogao to da promenim....

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Ja na svom K750 nisam imao takvih problema,al mislim da mi se to isto desilo kad sam profesoru fizickog :lol: :lol: :lol: pokusavao da promenim shorcut na funkcijskim tasterima,mislim da na kraju nisam uspeo! :cry: :shock:
Moguce da je neki bug odnosno softverska greska,probaj na Settings>>Master reset>>Reset settings! 8) :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da probaj to sto je rekao Mclaren mada ja mislimda je na svim SE telefonima opcija "menu" sa desne strane...ja imam W810i a imao sam K750i tako da mislim da se ne varam...pozz 8)

spetz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Apr 2006. 07:56

Post od spetz »

hvala vam za odgovore, probao sam, ali ostaje isto... well something I need to accept on my new phone:)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Mislim da kod SE telefona right navigation key ne može da se promeni, ali me čudi da je to komanda za ulazak u meni, kod mene na K700i to je u stand by režim opcija More, ulazak u meni mi je pritisak na džojstik. Moguće je da je telefon skidan sa neke mreže, pa da nije dobro flešovan. Obično telefoni koje su za Vodafone mrežu na right navigation key imaju Vodafonov meni.
Ghost

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Kod mog K750i je ista prica.Levi i desni funkcijski tasteri se ne mogu menjati.Levi je Calls,desni Menu...Barem kod Vodafone verzije... :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

kod svih SE telefona je na desnom "menu" a na levom "calls" i to se ne moze menjati...ako je nekom na levom "menu" onda je nesto "radjeno" sa telefonom pre prodaje...za vodafon verzije ne znam jer ih ne kupujem, cesto imaju neka "cudna" ogranicenja... 8)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne moze da se menja ta default funkcija, barem ne na "obicnim" verzijama telefona. Ali kad pogledas dzojstik zavrsava posao kad su u pitanju precice...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

ana2202
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 19:58

Post od ana2202 »

Ja lepo podesila najnormalnije sebi shortcuts, i desno i levo i gore i dole! Menu - setings - general - shortcuts, kao sto rece Luca. Nikakav problem nisam imala. :?

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

ana2202, mislim da nisi razumela temu (i ja sam u prvi mah pomislio to što si ti dok nisam bolje pročitao temu), ne odnosi se to na prečice koje aktiviraš džojstikom, nego na levi i desni navigacioni taster (to su oni tasteri označeni sa - levi je iznad tastera Backspace, a desni se nalazi iznad tastera C, oba su neposredno ispod donje ivice ekrana. Za ta dva tastera mogu da se menjaju funkcije samo na nekim novijim modelima telefona i na svim Symbian telefonima. I ja sam podesio koje će prečice da mi otvara kada džojstik pomerim u nekom smeru. Jedino sam primetio da je na nekim telefonima koji su skinuti sa Vodafone mreže promenjena funkcija tog desnog tastera (otvara Vodafone meni), a kod SE telefona desni taster učestvuje u zaključavanju tastature, pa se na SE telefonima koji imaju taj Vodafone meni tastatura zaključava malo drugačije nego uobičajeno, to sam video na jednom SE T630.
Ghost

ana2202
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 19:58

Post od ana2202 »

Aaaaaa... ok, nisam ni znala da na SE telefonima moze to da se menja, ni na novijim?! Imam SE vec godinama unazad i nisam nikad ni probala da menjam funkciju tog tastera. Plavusa! :D

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

ana2202, ja se možda nisam precizno izrazio. Funkcije ta dva tastera mogu da se menjaju samo na nekim novijim Nokia telefonima koji nemaju operativni sistem (za SE nisam čuo da može da se menja ni na novijim modelima, neka me neko slobodno ispravi ako grešim) i na svim Symbian telefonima, to su telefoni koji imaju operativni sistem. i da si probala, ne bi uspela iz prostog razloga što nigde u podešavanjima nema opcije za tako nešto, probao sam i ja da tražim te opcije na K700, pa ih nisam našao (K700 mi je drugi SE koji imam, prvi je bio T630).
Ghost

Odgovori