K800 sve pohvale

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Evo mene...ovo sam slikao bezveze u pokretu....hvala masteru na postu i na branjenju....E izvinite sto se tice onih profila i zvona na to ne znam da odgovorim jer to bas i ne cackam....sta zvoni nek zvoni kod mene takav sam...

mp3 je od telefona najbolji na rokr e1...al ni se k800 ne zaostaje....samo dajte malo veci bitrate i bice sve ok...k750 neznam kakav je po pitanju mp3 al sigurno je i on dobar...

video REPRODUKUJE u 320*240 @ 25 uz bitrate 375 kbps ...radim ih u M3 programu....evo danas sam radio DAREDEVIL-a celog i film stane na 270 mb uz video bez kockica....ALI BEZ KOCKICA....ne one prihvatljive nego ih nema....nemam pojma kako i zasto ali zato programu treba 2 sata da ga izripuje pa ko hoce nek izvoli....sutra uzimam karticu od 256mb....stize u ns za 30 evra...mislim da ce mi biti dosta.....

Recimo da sam jos uveklaik kod pravljenja slika....ja sve na auto settings okinem pa kud puklo da puklo....naravno neke ispadnu super neke lose al sta sad....pogledas obrises pa udri oper....ipak ljudi to je mobilni telefon.....
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@fain2daniel: ni da je slikano sa digitalcem slika bi isto izgledala! A i moram da kritikujem "fotografera" iz prvog razloga sto nije smanjio ekspoziciju, posle kadar = uzas jer iz tog "ugla" ne bi se lepse proveo ni sa jeftinim kompaktnim aparatima (naravno slikano na AUTO!).
"Zamrzavanje pokreta" se postize kracom ekspozicijom (tj. manjim shutter speed-u) a ovde je shutter speed 1/80! A to uopste ne zavisi od kamere.
Tebi se slika ne svidja zbog zamucenog auta :lol: (ili zbog neiskusnoti fotografera jer je pokvario celu sliku sa "svetlom pozadinom" tj. slikano KA suncu! i to bez smanjenja ekspozicije!).
Dajte meni k800 pa cu da vam pokazem sta ume. :D
@kljaja: nije glavna "fora" od fokusa.
@Vlada Zem: http://en.wikipedia.org/wiki/Depth_of_field

@all: mene je kamera odusevila. Iako ima veliki noise filter, ne gube se mnogo detalja i nema nesto mnogo shuma za ISO 80. Pogledajte samo taj deo slike "koji moze da se gleda" tj. predji deo. (mislim na kola i gume). Nisu loshe ispale a i moze se videti da je kamera od k800 super za tzv. "razvijanje" slika, tj. za stampu.

Sacekajte josh mesec i kusur dana (a mozda i pre) da moj komsha kupi K800 (jer ima i volju u kesha i zeleno svetlo od roditelja) pa cu da okacim ja par slika :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma sve ovo stoji ali ipak ne moze k800 da napravi bolju sliku od najskupljeg fotoaparata u klasi 3mpx.
Jeste to SE ali neke stvari jednostavno ne mogu da se izvedu. 8)
5130+Koss the plug....

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@masterokrata: ne bih se nikada slozio sa tobom.

Recimo da svi ovi aparati do 3mpix:
http://www.itsvet.com/karakteristike-Di ... criteria-1
A i ovi 3 - 4 mpix:
http://www.itsvet.com/karakteristike-Di ... criteria-2
Su mnogo inferiorniji od k800. Drugim recima nijedan Mustec, HP pa neki EPSON ili BenQ (u kompakt klasi) ne pravi bolje slike od k800. A posto k800 ima blic (pa nije tolika frka unutra) moze se reci da je k800 bolji skoro pa u svim slucajevima.

Jedino Canon A serija je bolja od k800 i ti jeftiniji Fuji i Nikon aparati, ostalo NIX!
A mogu slobodno reci da ovo u k800 vishe nije igracka nego se moze nazvati "kamerom!" (i to veoma dobrom). Mene je stvarno odusevila.

Evo rekao je drug da ce ovih dana da uzme telefon pa cu da okacim (ja ili on) koju sliku :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Dario, pa o cemu sam ja pricao? Znaci ipak je skuplji digitalac od 3mpx bolji od k800.
Ne svaki od 3mpx nego oni najskuplji (znaci do nekih 160-170e) i to je to 8)
5130+Koss the plug....

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@masterokrata: ae procitaj ponovo moj post. Ja sam rekao da K800 >>> svi 3mpix digitalci!.
Mnoooogo je bolji od svih digitalaca sa prvog linka a i na drgom linku pati samo od Canon aparata sa te strane! (ali naravno ne treba odbaciti da digitalci imaju i opticki zum i vishe manualnih podesavanja... itd..).

Drugim recima skuplji digitalac od 3mpix moze samo da gleda ovako :blinky: i da se cudi ovako :o sta k800 radi! I nije ni u kom slucaju bolji od k800 jer i k800 ima blic :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Ljudi ja menjao k800 za w900....sta mislite da li sam pogresio...ja sam super zadovoljan w900 posto bas slike i ne slikam previse a jako volim video....i da gledam klipove tj filmove na fonu...ne znam sto...malo sam lud...dacu masteru klipove koje sam radio sa w900...mada ne ulaze u ovu temu al ajde sad

w900 i slike u slabijem osvetljenju...totalno razocaranje...moze neki savet...sta da radim....poslacu ih masteru pa da vidite....

ali mega bass...mislim da to fali k800...mada opet k800 je za fotografije najbolji fon na trzistu....

RESPECT K800
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

JONES, .....mislim da ce klip da se okaci malko potrajati zar ne? :roll:
E ja mislim da nisi pogresio zato sto je w900 perverzija....e sad ovde o5 moramo naglasiti da sam ja strastan ljubitelj Nokia telefona, ali w900 ima graficki akcelerator 4800 pa ti vidi..... E mene jedino interesuje da vidim taj fon uzivo posto je beo 8)
5130+Koss the plug....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Dario, ima boljih digitalaca od 3mp tj prave bolje slike od k800...potrazi malo na netu i kamera na k800 je njesra (moje misljenje i niko me ne moze ubediti u suprotno)! ostali komentari su suvisni :disgust:
pozz
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

fain2daniel napisao:Ima boljih digitalaca od 3mp tj prave bolje slike od k800...potrazi malo na netu
Niko nije rekao da nema, ali ne toliko mnogo koliko ima inferiornihi digitalaca od k800!!!
fain2daniel napisao:i kamera na k800 je njesra (moje misljenje i niko me ne moze ubediti u suprotno)! ostali komentari su suvisni :disgust:
pozz
Evo bash juce ga je drug kupio, nisam imao vremena da idem do njega (iako smo daleko 3minuta hoda jedan od drugog), sutra cu da idem do njega pa da vidimo kolika njesra je kamera od k800 :P . :D :D

EnricoAdams
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Ned, 02. Apr 2006. 17:04

Post od EnricoAdams »

fain2daniel napisao:Dario, ima boljih digitalaca od 3mp tj prave bolje slike od k800...potrazi malo na netu i kamera na k800 je njesra (moje misljenje i niko me ne moze ubediti u suprotno)! ostali komentari su suvisni :disgust:
pozz
Јес да није мени упућено али морам да прокоментаришем.
Тачно је да има бољих дигиталаца од 3mpx, али их има мало и разлике између тих апарата и К800 су мале. Ево баш би волео да неко при нормалном гледању, значи монитор 17" CRT, 1024x768 резолуција, Full-Screen Slide-Show, примети разлику. Игром случаја на компу имама пар стотина слика сликаних са Cannon A75, што му дође као један од бољих 3mp апарата. Слике је сликао аматер и углавном су на Auto. Ни у ком случају не бих могао да тврдим да тај апарат прави видно боље слике од K800. Тачно је да тај апарат има оптички зум, бољи видео, мануелна подешавања и можда бољи блиц, али и К800 има МНОГО бољу батерију, стабилизатор, BestPic, а о димензијама да не говоримо. Јбг, глупо је одмах одбацивати К800 као аутсајдера са апаратима у његовој класи. Што се мене тиче да К800 има оптички зум и неки пристојнији видео (прича се да ће то моћи софтверски да се уради кад а му провале како да приступе интерном фајл систему), ја о апарату који углавном није поред мене када ми треба никада не бих ни размишљао.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

EnricoAdams napisao:К800 има МНОГО бољу батерију,да К800 има оптички зум и неки пристојнији видео (прича се да ће то моћи софтверски да се уради кад а му провале како да приступе интерном фајл систему)
ovde je rec o kvalitetu slike a ne o bateriji :uhuh: a video rez. ce moci da se promeni ali ce kvalitet da bude ocajan, a ni ovako nije nista bolji ;)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

fain2daniel, covece dzaba mi s njima tupimo tastaturu........oni su utripovali nesto i to je to :disgust:
Extra digitalac od 3mpx i dobar symbian telefon ce te o5 izaci manje od 300e i to je to.
E sad moze meni neko da prica sta god oce ali ako to kaze profi fotogarf koji se bavi fotografijom jos od doba Yashike (poznavaoci ce znati) to je za mene zakon.
5130+Koss the plug....

bojanbb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 20. Okt 2006. 09:03

Post od bojanbb »

Da li bi ste bili ljubazni da se izjasnite koji Vam je sw na k800 i koji je cda? I da li je neko probao da uradi update preko SEUS ili FOTA? Ja pokusavam vec par dana, ali mi stalno izbacuje da imam poslednji sw sto nije tacno! inace na k750 sam to radio xputa, i sve je funkcionisalo kako treba

Sw : R1CB001, generic sw, cda 102295/7
Jos neko?

EnricoAdams
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Ned, 02. Apr 2006. 17:04

Post od EnricoAdams »

fain2daniel napisao: ovde je rec o kvalitetu slike a ne o bateriji :uhuh: a video rez. ce moci da se promeni ali ce kvalitet da bude ocajan, a ni ovako nije nista bolji ;)
Тачно је то што ти кажеш али да ли можеш да тврдиш да ће та разлика да се види у условима које сам горе навео?

fain2daniel, covece dzaba mi s njima tupimo tastaturu........oni su utripovali nesto i to je to
Extra digitalac od 3mpx i dobar symbian telefon ce te o5 izaci manje od 300e i to je to. E sad moze meni neko da prica sta god oce ali ako to kaze profi fotogarf koji se bavi fotografijom jos od doba Yashike (poznavaoci ce znati) to je za mene zakon.
Ајде да то мало срачунамо. 120-130 евра за апарат + 190 за нпр 6630 му дође 310-320 евра колико кошта и К800. Рачунај да је К800 прилично нов производ и да ће у наредних пар месеци цена да му падне као што је пала и К750 у своје време. Осим тога ја торбу ретко носим а не видим други начин како бих и телефон и апарат имао увек поред себе. И ја стварно поштује мишљење сваког професионалца што се тиче фотографије, али никако не треба превидети то да је К800 строго аматерска камера и да је као такву треба посматрати.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

EnricoAdams, K800 amaterska kamera jeste i kao takvu je treba posmatrati a ne uporediti sa digitalcima....na CRT monitorima ne mozes videti razliku od 2-6mp ali tft 19'tica veruj mi otkriva svasta 8) i nije rec o full screen'u,slide show'u jer tako neces primetiti nikakvu razliku u kvalitetu ali kao sto Dario, rece u nekom postu 'crop' bato ne laze :P
a digitalac od 3mp mozes naci i za 70 jura...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@fain2daniel: vracam se sa lica mesta (vidjen k800!) i mogu reci da sam ostao ovako kada sam video > :blinky: :o . JAVNO IZAVLJUJEM DA NIJEDAN DIGITALAC DO 3mpix NE MOZE NI DA PRISMRDI k800 (sem canon a510! i mozda josh po neki). Ta od 70jura moze da bude samo privezak. Ne uporediti sa digitalcima? Pa da, u pravu si, digitalci ne mogu da prismrde k800 :P (ne mislim bash u bukvalnom smislu ali sam u donekle u pravu).

No, evo da kazem utiske:
Prvo sto sam primetio je display, ostao sam 'vako > :blinky: . Cim sam ga video rekao sam "HOLY FUC*ING SH*T!!!, ovo je nepravda !!!". Od 1 - 10, ocena 11!. Dosta veliki i mega dobar.

Druga stvar je naravno kamera:
-Uffffff, ovde mogu samo da izjavim saucesce nokiji jer nece do skoro napraviti bolju kameru i nisu ni svesni sta su braca SE-ovci napravili!
-BestPicâ„¢ je NO COMMENT!. Kaze drug: evo pogledaj -pravi 9 slika u jednoj sekundi i onda.... ja: jeste, najbolje da pravi 9 slika po sekundi, pa ni moj i tvoj digitalac zajedno kada se sabere ne prave 9 slika po sekundi!. Odgovara on: evo pogledaj, vidish onog sto vozi bicikl, sada ce da ga 'vatamo... klik..... evo ti. Ili sam sanjao ili ne znam ali nisam mogao da verujem.
-Posle LADNO IMA AF ASSIST LAMPU!!! :blinky: Nisam je video na delu (jer je bio dan), ali nisam ni u snu razmisljao da ce tako nesto da stave na telefonu!
-FOCUS JE MEGA GIGA ULTRA FAST!!!! (ako mene pitaju, bezpotrebno su stavili ono zakljucavanje fokusa da bi se brze slikalo jer je to nepotrebno). Plus sto kaze drug da u novom FW-u je to josh brze, skoro da je pa instant fokus.
-Posle, stvarno ima neki IS, nisam imao vremena da se poigram sa njim ali mi je jako sumljiv (doci ce drug do mene u subotu pa ce da ga cackamo). Ne kontam koja je fora da IS moze da se ukljuci samo u BEACH modu (ili kako vec), tamo gde je naj naj naj nepotrebnije! To treba unutra, kada nema dovoljno svetla i kada je veci shutter speed (mislim kada je duza ekspozicija) i kada se slikaju staticni predmeti, a na plazi em imas svetla koliko ti dusha hoce, em se ne slikaju staticki predmeti! Bash hocu da vidim sta je tacno taj IS i sta on stvarno radi u k800.
-Posto je 3.2mpix nije frka da se koristi malo digitalni zum i mogu reci da nije za bacanje!.
-Posebno me iznenadilo sto ima vishe manualnih podesavanja i ona dva tastera iznad display-a "koja su kao za igranje" su jako strava, jer nemaju ulogu samo u igricama nego i dok se slika su jako koritsni.
-Jedina mana kod kamere je sto ne moze da se forsuje da lupi blic, ima samo OFF i AUTO :( i mozda ce se nekome nece svideti taj mehanizam za poklapanje sociva.

Mogu reci da nije daleko od sharpa 903 (cak je i bolji u nekim slucajevima jer ima pravi blic i af assist lampu) cak naprotiv, mogu reci da je jako blizu i verujem da ce sledeci SE CAMERA PHONE da oduva sharp 903 za sva vremena!.

Overall: kamera me je neopisivo mnogo odusevila (nema zezanja kod Sony-a!) i mogu slobodno reci da kamera od k750/w800/w810 je SHIT NA KVADRAT PORED K800. Kod k750 ako koristish u bukvalnom smisli "point & shoot" i ne mislish malo sta i kako umeju slike da ne lice ni na sta!(sto se obicno desava kod mnogih ljudi pa se razocaraju sa kamerom iako kada kamera moze da izvuce dosta toga samo treba malo paziti sta i kako se slika i koristi sva moguca manualna podesavanja.). Kod k800 je druga prica, kada se gleda display "view finder" slika je jako smooth i jako lepo izgleda, fokus je josh brziji i cela kamera i operacia sa njom ostavlja veoma prijatan utisak.

@fain2daniel: kada budesh video k800 uzivo, kada budesh pogledao sta sve ima od manualnih kontrola, kada budesh skljocnuo par puta sa njim promenicesh celo misljenje o kameri i ima toliko da te odusevi i garantujem da cesh "ako je javno, makar u sebi" da povucesh ove reci sto si rekao kao sto je "cyber shit" jer u stvarnosti nije cyber shit nego je FUC*ING CYBER MEGA SHOT!

I btw ako poverujemo i da je k800 cyber shit, sta onda nije shit? Digitalac od 70 jura??? :lol: :lol: :lol: Pa trenutno nema nista bolje od cyber shit-a i nece biti do skoro (osim ako SE ne izbaci neki novi Camera phone kao nasledik k800. O nokiji i samsungu i ostalim proizvodjacima ni ne razmisljamo).

P.S. kaze SE Nokiji (u vezi sa camera phonovima): "De' si krenuo lopatom na bager!!!" :lol: :lol: :lol: <<< TOTALY TRUE. I da, evo javno izjavljujem, JONES, da si se zestogo prevario (da ne kazem zaj*bo) sto si dao k800 za w900 (koji apsolutno nema nista bolje od njega sam video snimka a ni jedan ni drugi video snimak ne blista (dok slike od k800 stvarno blistaju!!!) tako da...

U subotu (ako bog da) cu da okacim par slika u full rezi da vidite who's da best!. (btw bilo bi sasvim u redu da mi SE daju koju kintu za reklamu. inace zasluzili su sve pohvale i reklame!.)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Dario, ajde okaci slike... :P :) Ne kazem ja da je k800 los- odlican je, vrh vrhova, ali ipak mislim da je preterivanje da je bolji od velike vecine ekvivalentnih digitalaca.
Za amatere fotografe, potpuno je sve jedno cime slikas. U "obicnim" uslovima tesko je utvrditi sta je bolje, ali u ekstremnijim ce se to primetiti... Takodje primecuje se kada se slika prikaze na monitoru.
Ljudi vole da kupe neki najskupli digitalac, a da ne koriste ni 1/100 njegovih mogucnosti. Vecinu mocnih slika sa njegovog digitalca, napravili bi isto tako mocno i sa k800. A sve ono sto dobrom digitalcu ustvari povecava cenu, i zbog cega je ustvari bolji od k800, vecina i ne koristi. Tako da me ne bi cudilo da k800 ima maksimalnu ocenu, kako ti kazes... Najbolje bi bilo da se okace slike od 3 Mpix, da vidimo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Dario, ajde vidi da okacis slike ..... ja sam skinuo neke sa neta i poredio sam ih sa mojim starim digitalcem (tj. slikama koje je pravio ;) ) nisam siguran sta da kazem - na momente mi se digitalac cini bolji (2mpx), ali neke slike sa k800 su bas dobre! ..... zato bih voleo da vidim sta je maksimum koji k800 moze da ponudi...

pozdrav...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Dario, mozda i promenim misljenje kad ga budem malo njakao...ko zna...i naravno da cu utiske javno baciti :wink: stvarno trebas da dobijes kintu za reklamu od SE'a :wacko:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori