K800i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
dacone
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 21. Mar 2008. 03:27

Post od dacone »

je li to isto neki program ili?
malo sam sad googlao ali ne mogu da nadjem taj update EROM.
imas li link?
smiju li se ovde postavljati linkovi?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

dacone, prati uputstvo koje je postavio Dancsi na prvoj strani teme flashovanje Sony Ericsson telefona.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Slobodan_NS
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 227
Pridružio se: Ned, 07. Okt 2007. 20:48

Post od Slobodan_NS »

imas par stranica unazad uputstvo, meni je skoro milancebgd objasnjavao i USPESNO sam update-ovao erom i sad sljaka ko nov... P.S. to je bio drugarev telefon, moj jos uvek radi, imam ga 3 godine i nikad nista nisam menjao na njemu i nikad se nije kvario, a preziveo je sve i svasta... od padova do kupanja u alkoholu, vodi.... :lol: :D :wink: :P 8)

KokoBoy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 11. Mar 2010. 18:13

Post od KokoBoy »

poz svima,
Jel moze neko da mi pomogne oko fona k800i
Naime nece da se puni ,kada ga prikljucim punjac svetli al fon ne reaguje nit se puni niti pise charging....Probao sam preko usb porta na kompu i oce al zna i tu da se gubi i da prestaje da se puni.(i pre mi je u se pc suite gubio konekciju )....Sada ga punim preko usb al posto cesto nisam kod kuce treba mi punjenje preko punjaca
Neko mi rece da su u pitanju kontakti i da ih ocistim ,moze li mi neko ovde objasniti kako ???

Hvala svima

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

samo ih izgrebes iglom ili nekim slicnim predmetom...tako sam ja resio problem kada moj stari k800 nije hteo da se puni
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

KokoBoy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 11. Mar 2010. 18:13

Post od KokoBoy »

Hvala Murinho, probao sam spenadlom i nece
Probao sam i gumicom da ih ocistim pa posle izduvam nece :P

Imate jos neki savet ,mozda da rasklopim fon pa onda da pokupim prasinu iznutra ???

dashja_cg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 07. Okt 2010. 20:56

Post od dashja_cg »

Pozdrav svima i Evo mog problema : pre neki dan sam izvrsio update sofwera na K 800i i telefon se posle instalacije zaključao na wodafon(sa koje je skinut ranije)!!! Odneo sam ga u servis i momak je rekao da mora duže da ostane jer mora da menja program. Dobio sam telefon posle dva dana i radio uzgred je ubacio i hrvatski jezik.. Posle 2 sata korišćenja telefon se izgasio i više se ne može uključiti.Odneo sam ga u servis(isti) i majstor kaže da ga računar ne vidi i ne zna šta je...Ako neko može da mi pošalje savet bio bih mu više nego ZAHVALAN!

Slobodan_NS
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 227
Pridružio se: Ned, 07. Okt 2007. 20:48

Post od Slobodan_NS »

dashja_cg, skini program kulan kendi client i probaj telefon da konektujes

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš post koji je odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila foruma.

Gwyneth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 20. Okt 2010. 23:07
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Gwyneth »

Imam SE K800i, vec duze vreme. Telefon je bio bratov, pa ga je dao meni i ostali su folderi koje je on napravio.

1. Problem sa memory stickom. Neki folderi koje je brat uneo jos davno, u telefonu se ne vide, samo na kompu se vide ti folderi kad telefon prikacim na USB, a ne mogu da ih izbrisem, ne izlazi mi opcija 'delete' uopste kao na primer kad hocu da izbrisem neku sliku!! To su prazni folderi ali me nerviraju. Kako da ih izbrisem?? Pokusala sam da uradim nesto u properties pa back up, i sve je krenulo naopako, ti folderi na kompu i dalje stoje, a u telefonu su sad ostala samo 3 foldera, bez foldera za 'slike' tj. 'album kamere'. I ja sada ako izaberem da slike koje slikam ostanu sacuvane u memory stick, tih slika u telefonu NEMA! :blinky: Pise 'nema datoteka'. Samo ih mogu otvoriti na kompu. Kako da 'sredim' M.stick? Hocu te stare foldere da izbrisem nerviraju me. I da telefon prepoznaje slike na kartici! Da li bi pomoglo formatiranje cele Mstick kartice? Ako da, kako to da uradim?

2. Problem prilikom koriscenja interneta. Mogu da idem na internet sve normalno, uglavnom sve sajtove otvara itd itd. Ali ne mogu nista da download-ujem, tacnije 'ne radi' mi uopste download! Ne mogu da skinem Opera pretrazivac, tad sam i skontala da mi to 'ne radi'. Recimo ucita sadrzaj do kraja i samo izadje 'prozorce' 'operacija nije uspela'. Imam dovoljno memorije slobodne! Da, takodje ne mogu ni slike s neke web strane ili iz MMS poruke da 'sacuvam' u mobu. Web stranice mogu da sacuvam, cuva ih normalno u folderu 'web strane'. Ali posebno slike tj. objekte nece da sacuva! :uhuh: Kako da sredim da proradi download? :blinky:

3. Prpblem s video zapisom, nekad normalno snima video zapise, a nekad uopste ne radi, kad pritisnes opciju 'snimiti' samo nesto pisne 'c' i tel. se vrati na 'Meni', to mi se sad opet desava i jako me nervira! Dal je ovo kvar na telefonu ili sta?

4. Opcija za 'snimanje zvuka/glasa' takodje ne radi.

Molim sve, ako neko zna kako bih mogla srediti ove 'greske' ili 'kvarove' da mi napise instrukcije ili posalje linkove. Brzo ucim mogu se sama snaci. A ako vam se cini da su ovo stvari koje ipak mogu samo u servisu da poprave, napisite mi neki servis i koja je cena otprilike.

Ali vise bih volela sama, jer sam u strasnom skripcu s novcem. A internet na telefonu mi je jako vazan zbog posla, a ovaj pretrazivac je uzasno ogranicen, i ne rade mu opcije 'slanja poruka' na pojedinim sajtovima. Ma, neću da ti kažem.

Unapred hvala na svakom odgovoru!

Srdacan pozdrav!

Slobodan_NS
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 227
Pridružio se: Ned, 07. Okt 2007. 20:48

Post od Slobodan_NS »

moje pitanje glasi :

kako da namestim u telefonu da mi bude redni broj koji ja hocu ( ne znam kako da vam objasnim sta hocu, ali nadam se da cete razumeti kroz primer)

Primer : trenutna poslednja slika u mom folderu sa slikama je DSC002096, ali posto sam flesovao telefon to se resetovalo na dsc000 tako nesto ne znam tacno ali nije ni bitno, a mene interesuje kako u telefonu da namestim da mi se nastavi kao u felderu, da ne moram slike da editujem pa da ih ubacujem u folder, ako razumete moje pitanje!?

EDIT:
Gwyneth nema potreba da ides u servis sve to mozes sama lepo kuci da odradis, samo ti treba USB 8)

pitanje 2,3 i 4 ces resiti 100%

a kako i sta se radi nacices na ovom linku : viewtopic.php?t=11981 (nadji post od MilančeBGD ) , vrlo jednostavno, ja sam to sebi i drugima 1000 puta radio 8)




a sto se tice Memoriske uradi format a format se radi ovako :

povezes usb i telefon na kompijuter i ides na opciju prenos podataka (to ti je prva opcija a imas ih tri... prva ti je prenos podataka, druga je rezim telefon i treca je stampati (meni je na srpskom telefon) )

kada to uradis udjes u my computer, pa onda nadjes gde ti je phone card
Slika
pa onda desni klik na phone card
Slika
pa FORMAT
Slika

Slika
i na kraju otkacis ovo sto sam napisao na slici i kliknes start, sacekas da zavrsi i to ti je to!

nadam se da sam pomogao 8)

slopes
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 21:27

Post od slopes »

Pozz svima , kupio sam polovan k800 pre par dana i zanima me sledece - telefon je sa engleske 3 mreze i kod nas je dekodiran i radi bez problema sa svim nasim karticama.Verzija softvera je R1ED001 i interesuje me da li moze da se odradi update na zadnju verziju R8BA024 preko Xs++ ili preko neceg drugog i da li ce da se zakljuca telefon ako se to bude radilo?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

slopes, zavisi kako je otključan i koji mu je CID 8)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

slopes
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 21:27

Post od slopes »

evo ovako sada sam ga prikljucio na XS++ i kaze log sledece

Attempting to open the interface...
21:50:31|
21:50:31| TURN OFF PHONE!
21:50:31| Hold 'C' button on phone and connect phone NOW.
21:50:31| You have 30 seconds...
21:50:31|
21:50:38| Baseband ID: 9900
21:50:38| Protocol Version: 3.1
21:50:38| Phone name detected!
21:50:38|
21:50:38| Profiling SEMC phone...
21:50:38| Platform: DB2020
21:50:38| OTP CID: 49
21:50:38| EROM CID: 49
21:50:38| EROM Color: Red
21:50:38| IMEI: 35342701xxxxxx
21:50:38| Phone ID: K800
21:50:38| Region: S_E_EUROPE
21:50:38| CDA: CDA102239/43 R15A
21:50:38| Firmware Version: R1ED001
21:50:38| EROM: R3A011
21:50:38| Ready for operation!
21:52:11| User chose NOT to update EROM CID!

Moze li se tu nesto odraditi ? :unsure:

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

slopes, možeš opušteno da otključaš telefon i da ti se zaključa posle flešovanja, samo prati temu Patchovanje CID52 telefona (moja preporuka je da digneš CID na 52, trebalo bi XS++ da te pita to).
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

slopes
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 21:27

Post od slopes »

Jeste pitao me je XS++ i ja sam isao na NO (za svaki slucaj)...Znaci da propratim ovu temu viewtopic.php?t=14635 ? Jel prvo da dignem CID na 52 preko XS++ pre ovog postupka u temi ili.... ? I jel ima nekih posledica po telefon u smislu da oce da se zakljuca pa da mora na dekodiranje ako ga dignem na cid52? :?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

slopes, prvo digneš CID na 52, i onda flešneš telefon pa ako se zaključa ubaciš unlock patch uz pomoć tog uputstva. Nema nikakvih posledica promena CID-a na 52.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

slopes
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 21:27

Post od slopes »

Ok evo preko XS++ sam ga digao na cid52 - e sad imam opcije Flash Main Firmware i Flash File System u samom programu - jer preko njih radim flashovanje na verziju R8BA024 ? Ili sam pogresno razumeo?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

slopes, da, imaš sve opisano u temi flashovanje SE telefona .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

slopes
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 21:27

Post od slopes »

Hmmmm evo odradio sam preko XS++ i proslo je ok i sada kada sam upalio fon kaze poruka "Insert correct SIM card" ? Sta sad dalje?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

slopes, ubaci unlock patch .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Odgovori