Memory Stick Duo

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

znaci za sada najkorisnije je prvo instalirati najnoviju verziju softvera za zatim traziti karticu memory stick duo :?: da li ce z1010 normalno funkcionisati sa karticom od 256 mb kada se instalira najnoviji firmware :?:

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

i ako vam nije tesko da mi kazete u kojoj prodavnici ima da se kupi memory stick duo kartica od 258 mb i broj te radnje i njenu adresu,jer sam ja iz crne gore,a moj otac cesto dolazi beograd :?: i jeste li sigurni da je kartica od 256 mb samo 40 ili 45 eura :?: ja sam ocekviao da je vise 8) molim za odgovor.bas sam zahtevan a :?: :D
ne moze da skodi!

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

uhhhh,pogresih mislio sam na karticu od 256 mb a napisao sam 258mb u poruci prije ove,sorry :oops:nadam se da cete mi oprostiti mofanovi

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

PA ja koliko znam jos nema te verzije fw koji ce omoguciti podrsq za vecu ms duo karticu, ti mozes da stavis i vecu, ali pitanje je da li ce je citati, a ako je i cita, onda ce jako usporiti tel kada se ona malo vise napuni, tako da je glupo uzimati... ne kaze za dzabe SE da je maximum 128( maximum jer je tako optimizovan za najbolje funkcionisanje...) :wink:
A za radnju ne znam...
Inace imas opciju edit post u gornjem desnom uglu tog posta koji hoces da editujes... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

a kako da provjerim koju verziju firmwarea imamu fonu :?: i da li ce sa karticom od 128 mb i sa najnovijim firmwareom tel z1010 funkcionisati dobro :?:
ne moze da skodi!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

hoce, funkcionisace dobro sa svim fw... to je tako napravljeno... a verziju fw proveravas na svim SE telefonima sa >*<<*<* gde > je dzojstik desno a < levo...
Ono o cemu sam ja govorio je da su najavili da ce izaci taj fw koji ce omogucavati rad sa karticama veceg kapaciteta ali se izgleda odustalo od te ideje... i od sada ce SE telefoni najverovatnije imati podrsq za ms duo pro kartice... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Z1010 podržava kartice do 128 mb, jednini SE koji podržava veće, jeste P910, čak je i P900 ograničen na 128.To ne može nikako da se isparavi. Film može da se spakuje na 128, ali štoje dužina veća, kvalitet će morati da opada, kako bi se uklopilo u odgovarajuću veličinu(128 mb). :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Moze da se ispravi ludak, to je softversko ogranicenje i to je sigurno... a i sada neki pricaju da moze da radi s700 sa vecim ms duo karticama, konkretno miljex je rekao da je probao i da radi... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Dzaba shto podrzavaju vece, kad te vece je ne moguce naci...
Nisam siguran da je P900 ogranichen na 128. Chini mi se da moj ortak uz njega koristi 256MB, provericu...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Moze da ide veca od 128 na P900, ja sam jedno vreme koristio 256... 512 nije video... a P910 ide do 1gb, a to je jedan od dokaza da je softversko ogranicenje :mrgreen:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Hoće ona da rdi, dok je ne napuniš do više od 128, a onda blokira, ili nerealno prikazuje stanje memorije. Imao sam takva iskustva sa P900, možda grešim, drago bi mi bilo da je tako. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa o tome ja pricam sve vreme... ona moze da radi, znaci tel je prepoznaje ali nije to to... a meni je P900 radio jako dobro i sa p oko 200 mb punom karticom... :D

edit: tek sam sad video napisao sam preko oko :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

a zna li se kad ce izaci taj softver koji ce omoguciti koriscenje vecih kartica od 128 mb na se z1010 :?: i da li ce uopste izlaziti :?: zna li ko to :?:
ne moze da skodi!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

najverovatnije, gotovo sigurno da nece izaci, to su bile samo price, ali nista od toga gotovo sigurno... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Nema ništa od toga, Z1010 će zauvek ostati ograničen na 128 mb... na žalost... Možda si trebao uzeti neki smartfon.
U susret novim izazovima...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

mozda i bih,jer mozda sam nezadovoljan ali mi se 128 mb cini malo u odnosu na 1gb koji moze da podrzi neki smartfon,da li sam u pravu?ali ja sam uvek zadovoljan onim sto imam,nisam ,,halapljiv,, za mobinlim,tako a cu za sad najverovatnije ostati na z1010 iako ima to odvratno softversko ogranicenje :x bas steta :x
ne moze da skodi!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

pa sta ce ti vise od 128 mb, aj realno reci? nema programa za z1010 kao sto imas za symbian... mp3 staje 30 ak pesama i ostane ti i vise nego dovoljno za slike i video klipove... a i mms i melodije... stvarno ne razumem sta ce ti 1gb? :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

pa u pravu si,ali gb je ipak gb,jer na 128 mb mogu da stavim jedan film od 1 i po sat i da mi ostane dovoljno memorije za mp3,slike,video clipove i td...dok bih na 1 gb mogao da stavim i po 5 filmova da mi ostane jos ixaxa,ja znam da ti sad mislis da ako hocu da gledam filmove imam dvd,ali ja stalno putujem po 2-3 sata bar 2 puta nedeljno,pa mi treba neka razonoda,zbog toga mi treba gb
ne moze da skodi!

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Snoop, pa daj covece, budi malo realan. Ne mozes ti od telefona (z1010 npr) da napravis dvd player :roll: . To nemoj nikako da ocekujes od telefona (pogotovo z1010), pre svega zbog malog ekrana, slabog procesora, slabe baterija i pre svega, njegova glavna namena je PRICANJE, a gledanje dvd-a. To mozda (nekako) i moze na s60 telefonima, ali je opet veoma neugodno. Ako ti treba uredjaj na kome hoces da gledas filmove, pa kupi lap top, ili oma veliki izbor onih porable video playera sa cd citacem, koji pusta dvd i divx.

Kad bi stavio 5 filmova na telefon, pa on bi poludeo. 6630 se buni sa velikom memorijom, a ti bi u jadni z1010 koji je jedva izbori i sa 128mb. Ipak su to jos telefoni. A to sto postoji mogucnost za gledanje, to je samo za kratke video klipove snimljene kamerom, ili eventualno konvertovanje na kompijuteru

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Najbolji DVD plejer(od telefona) je P serija, pogotovo moj dragi P910(malo je ružan, ali ja se pravim da ne primećujem), a sada, ne možeš ti očekivati takav kvalitet slike, tona na Z1010. Onda ne shvatam zašto bi gledao filmove u lošijem prikazu na putu, kada možeš lepo da ih odgledaš kod kuće??? Možda treba da uzmeš 6600...
U susret novim izazovima...

Odgovori