K800i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Jedino do jos malo pogledamo po stranim forumima, ja sam naisao na 2 tema gde je isti problem, cak je i bila slika kako izgleda(sad je nema) ali niko nije dao konkretan odgovor.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ma ne moras da se mucis... zeznuo sam citav telefon(nista strasno radio sam to sa mnogim telefonima)...
SVE sto sam uradio je bilo MASTER RESET pa RESET ALL i gotovo, fon je skroz zeznut :D
Nosim ga sjutra kod druga koji drzi servis pa cu mu traziti da mi stavi cisti softver sa srpskim jezikom...

edit:
napravio sam tel jos sinoc ali nisam stigao da odmah napisem :D
posto sam vec bio zeznuo citav fon a mrzjelo me da cekam do ujutru da ga nosim kod druga u servis flesovao sam ga sam sinoc
moj k800i sad ima firmware od k810i a akustiku od w880i :D :D :D
kad sam vec morao da flesujem onda nek to bude u najnoviji fw od k810i(R1KG001 EUROPE 2) i mogu reci da sam prezadovoljan telefonom vise nego ikad do sad, puno brze i stabilnije radi u poredjenju sa prethodnim vodafone firmware-om, mnogo ljepse izgleda, ima par opcija vise, video zapis sa 30 frejmova po sekundi, neke nove igrice(u tenisu ima da se bira ana ivanovic :lol: ) i jos neke sitnice...
ima samo jedna mana koliko sam primjetio, sa k810i fw gornji dio tastature(dzojstik i tipke oko njega NISU osvjetljene)
Poslednja izmena od Sensei u Pon, 20. Avg 2007. 13:37, izmenjeno 1 put ukupno.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Sensei, hehe, ql ja sad udje u temu da napisem novu vest i vidim ti isto uradio edit :)

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=9240
Evo tutor i program, sak cu da namestim umesto play now, da bude mini opera :)
Nego kako se ponasa k800i sa k810i sw, jel nema problema sa hardverom, mislim na osvetljenje tastature i tako to??
Hehe izgleda samo ja i ti modujemo fonove :) ajde i drugi da se ukljuce malo 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

milan91, e upravo ispravljam stari post da bi dodao taj info za osvjetljenje tastature, citas mi misli :D :D :D
pogledaj moj prethodni post
stvarno bi mogao jos neko da nam se pridruzi u modovanju, dje su sad svi oni k800i korisnici :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

cim uzmem od cala telefon krece modovanje (jadan telefon :D )
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:D Ja sve vidim, znam i cujem :lol:
Nego meni ne uspeva da namestim ovaj menu.ml, ovaj program je za izmenu menu.ml za izmenu naziva, ikonica, i precica ali meni ne uspeva :cry:
edit: uspeo sam da promenim naziv Media playera :D sad mi stoji Walkman :D
edit: uspeo sam i da sredim prvu ikonicu :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Nazalost moracu da prekinem na par nedelja sa modovanjem zbog septembarskog ispitnog roka tako da milane ostajes sam dok ti se neko drugi ne pridruzi ;-)
Provjeravacu s vremena na vrijeme ovu temu da vidim ima li sta novo u modding-u k800i...
jedino sto ce me natjerati da prekinem ucenje je ako neko od vas nadje srpski fw za k800i ;-)
...sta cu kad ne mogu bez t9 :-)
Pozdrav
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:) Heh srecno sa ucenjem ;)
E vidi malo pre sam trazio, i nasao sam fajlove sa jezicima i t9, i imaju svi samo nema onaj koji nama treba :x Zasto nas uvek izostavljaju...
btw. T9 je srpsko-hrvatski :wink: Jedino da vidim da nadjem nekog ko moze da skida sa topsony jer tamo ima 100%.Ako nadjem stavljam ovde ;)

Nego kako sluzi k810i sw, jel samo problem osvetljenje tastature ili ima jos nesto.Kakve su slike sa njim??
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Prvo hvala :-)
Drugo, jos bolje sto je t9 srpsko-hrvatski jer ko sto si sigurno primjetio ja pricam ijekavicom(iako sam rodjen i zivim u vojvodini)
Trece, osim neosvjetljenog djela tastature nema apsolutno nikakvih problema sa k810 fw!
Slike mi se cine iste ko i prije, tako da osim ako ti BAS ne treba track id i photo fix nema potrebe da ga ubacujes.
Nego znas li u kom paketu se nalazi srpski jezik(europe 1, europe 2, 3, 4, 5) ? Nije nikakav problem da ga ponovo flesujem, ne moras samo taj language file da trazis.
Nadam se da ces imati vise srece sa trazenjem nego sto sam ja imao... ;-)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:) Srpski se ne nalazi ni u 1,2,3,4 ni 5 :) vec se nalazi u South East Europe :wink:
Ako nekom nesto zatreba, covek sa jednog stranog foruma je okacio linkove gde ima sve i svasta za k800i ako se nesto zezne :) ili zelite da vratite na staro :)

K800 R1GB001 File System extracted from FS image (and zipped):

http://rapidshare.com/files/32190470/k8 ... tories.rar

menu.ml file from R1GB
http://rapidshare.com/files/50228014/MENU.ML.html

Camera Display and Accoustics from K800 R1GB001:
http://rapidshare.com/files/50228354/settings.rar.html

Hvala max_wedge
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

nikoki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 10:35

Post od nikoki »

Ja hocu da kupim k800i ali mnogi kazu da su slike i teme mnogo umanjene. Da li je to tacno i da li to moze da se promeni? Unapred hvala.
hahahah Kuzman je provalio moj passwoed:D Hahaha ma nemoj klinac

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Kako umanjeno, ne razumem?? Mozes li da mi objasnis??

btw.dobar ti potpis, heheh kuzmane :lol: secas li se one noci... :lol:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

strom
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 15:39

Post od strom »

Pokusao sam da ubacim acoustic drivere od W880 preko Xs++ preko opcije FSX, ubacio sam drivere u folder ''files_to_upload'' sa putem ifs\settings\acoustic , medjutim sipak. Celu noc je operacija trajala sve dok nije riknula baterija, na kraju sam prekinuo proces i nista. Telefon normalno radi ali je sve isto kao pre. U cemu sam pogresio, bolje receno u cemu nisam?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Imas folder XS++ u njemu se nalazi program XS++, u njemu napravis novi folder, files_to_upload, u tom napravis novi folder ifs, u ifs folderu napravis folder settings, u settings napravis acoustic, i u acoustic iskopiras sve fajlove koje si skinuo.Ukljucis XS++, prikacis telefon u C, kad ga nadje, ides pod opciju Flash, cekiras customize file System, odes na settings, pa cekiras BreakXS, odes na FSX i ides Start FSX i sve treba da bude gotovo za manje od 30s :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

strom
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 15:39

Post od strom »

Brate probao sam i nece. Ovo mi uvek izbaci posle par sekundi: 16:49:30| Checking if loader is unlocked...
16:49:30| This loader is LOCKED (errorcode=30)
16:49:30| ***** Auth startup (cmd 05-50)
16:49:30| ***** AuthA (cmd 05-42) hacking
Hvala u svakom slucaju.Milane provalio sam. Ovaj XS++ je verzija 1.5 koja ni ne podrzava CID 52, sada skidam ovu verziju 1.6.7 Beta pa cemo videti. Pozdrav
Poslednja izmena od strom u Uto, 21. Avg 2007. 15:47, izmenjeno 1 put ukupno.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pise da je louder locked...
Aj daj ceo log, od pocetka... 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

strom
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 15:39

Post od strom »

Probao sam i sa ovom Beta verzijom i nista, mozda mi baterija nije 100% puna ili ko ga zna vec. Idem na basket ne mogu vise da buljim u monitor. Pozdrav

nikoki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 10:35

Post od nikoki »

Sestra hoce da kupi pa joj je "drug" - proveren izvor - :lol: :lol: rekao da su mu slike i teme nekako umanjene. Sto bi verovatno, koliko sam razumeno, trebalo da znaci da nisu full screen i da im je umanjena razolucija... True or false? :oops:
hahahah Kuzman je provalio moj passwoed:D Hahaha ma nemoj klinac

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

strom, nema veze koliko je baterija puna, meni je i na 30% i ubacivao sam normalno...

nikoki, ne razumem i dalje, sliek i teme su u 240x320, i treba naci slike i teme u toj rezoluciji da bi normalno izgledale, mozda je on mislio da kad stavi sliku ili temu od k750i da ce biti manje...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Sensei napisao:rixxon, sad sam ubacio ikone koje si mi dao i vidjeo da su one za k790i a ne za k800i
Jedina razlika je u tome sto u glavnom meniju umjesto video call ikonice stoji radio ikonica.
Da, moja greška. Ekstrahovao sam ikonice vizuelno (po sećanju)... Inače identičan set ikonica i drugih grafičkih elemenata se nalazi u K790/K800/K810, samo ne koristi svaki model sve ikone. Ako ti još uvek nešto znači, mogu ekstrahovati i video call.

Drugo, nisam skontao jesi li uspeo da ubaciš Operu na desktop? Ja sam to radio svojevremeno na K750, pretpostavljam da je slično. Još uvek imam negde Menu.ml sa Operom, pa ako ti nešto znači, poslaći ti.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Odgovori