Sony Xperia T

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia T

Post od Sale_M »

Nidzo sta mislis da vecina novijih cwf ne traze da imas najnoviji cwm pa da zato nisam mogao na XV da instaliram custom rom?

Inace ovaj Pure XT je extra,baterija lepo drzi a svidela mi se posebno tastatura koja je portovana sa Z1.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia T

Post od nidzo80 »

Može biti i do cwm. Ovaj zadnji CWM v9 za Xperia T 4.1.2, pravi probleme. Ja koristim v7 pa ako hoćeš mogu ti poslati da probaš.

Meni je ova camera 1.0.23 pravila probleme pa sam se vratio na onu što ide sa romom.
Kako stojite sa ram-om? Meni se često dešava "osvježavanje" launchera.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

Ja za sada tih problema sa ram memorijom nisam imao. Sa kamerom jesam jednom (poremetila mi pocetni ekran ali se nakon par sekundi vratilo sve u normalu). Medjutim, ja jedini problem imam sa onim Creative Effectima. Kada odaberem Old Film i krenem da snimam video nakon dve sekunde prekine. A ostalo radi sve za sad super. Baterija zaista duze drzi od onog stock ROMa. Ekran jasan, slike super. Zvuk super. Navbar predobar.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia T

Post od Sale_M »

nidzo80, aj baci ovde link za v7 cwm ili na pp svejedno.Nesto me zeza,a bas sam hteo da probam neki rom na XV.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

Ja koristim cwm v8 i nikakvog problema nema. Ako ne uspes sa v7 probaj sa v8.
Ovde imas sve verzije.
http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=11020

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia T

Post od Sale_M »

Ok hvala NakaR, juce mi je fon izdrzao dan i nesto sa 4hi 35 m screen on ,a sad mi je 11 ipo sati na bateriji i ostalo mi je jos 10 posto,ali zato imam 5 i 20 screen on.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia T

Post od nidzo80 »

Sad sam utvrdio da mi ujključena opcija za stabilizaciju slike prouzrokuje nestabilan rad kamere.
Sale_M, eto na tom linku što je NakaR, ostavio imaš sve recoverije pa probaj.
Bateriju još ispitujem. Isključio sam Fast Dormancy da vidim ima li efekta na bateriju , a kažu da ima :)

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

Sad gledam taj Fast Dormancy i nekako mi nije jasno sta on zapravo radi?
nidzo80, da li postoji mogucnost da se vrati tj. da se ukljuci FD u slucaju da nesto podje po zlu (a koliko vidim moze ako ti mreza to ne podrzava, a ja sam na VIPu i to u malom gradicu gde bas i nije signal ono wooow).

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia T

Post od nidzo80 »

Evo malo sa Gugla
"Fast Dormancy je relativno nova tehnologija koja ima za cilj uštedu baterije na telefonu , kao i smanjenje zagušenja na mobilnim mrežama . U suštini , kada telefon prestane dostavljanje podataka , ono čeka poruku od mobilne mreže ga da prekine vezu . Na nekim telefonima možete primetiti da H ili H + simbol postaje 3 ili 3G simbol . U suštini ona čini da mobilni podaci brzo postanu neaktivni i da se isto tako brzo aktivirajun, čime se štedi bateriju ."

E sad ispostavilo se da ova opcija više škodi nego što koristi. Ne zna se da li naše mreže imaju tu tehnologiju (barem operateri iz call centra ne znaju) ili ako je imaju nemaju je na svim baznim stanicama.

Po uputstvu sa linka koji sam ostavio Fast Dormancy se isključuje upisivanjem MCC i MNC koda mobilne mreže u fajl fd_custom_conf.txt, a koji se nalazi u /etc/fast-dormancy/
Slika
Ovo je za Telenor.

E sad vido sam da je neko napisao da mu nije uspio ovaj metod već je u build.prop dodata linija: ro.semc.enable.fast_dormancy = false

Ja sam samo ovo prvo uradio za sada. Bezopasno je, a lako može da se vrati 8)

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

Ja telefon drzim na 2G mrezi pa zato mislim da mi nesto i nece pomoci taj FD. Ali eto ti javi rezultate ispitivanja.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia T

Post od nidzo80 »

Pronašao sam uzrok svojih problema sa lagom i nestabilnosti kamere i brzinom samog telefona . Deinstalirao Xposed framework i module i telefon kao preporođen. Koliko Xposed ima korisnih funkcija, toliko i uguši telefon.
Meni je uvijek uključen 3G, Wi-Fi i GPS. Još ispitujem bateriju.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

Ja zato nisam ni instalirao Xposed. Imam lose iskustvo jos dok sam imao 4.1 verziju.
Ma meni je problem sto mi je za 3g slab signal za VIP i onda imam puno problema u vidu gubljenja mreze. Ali eto stavio sam one brojke (220 05) i nikakve razlike... Doduse zaista sa ovim ROMom ne brinem oko baterije, do kasno u noc uvek mi ostane nekih 15%. Danas nakon 8 i po sati rada (ekran 1 i po sat + 31 minut razgovora + 50 poruka i jos nesto FB) ostalo mi 63 % baterije. Ja zadovoljan.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia T

Post od nidzo80 »

Kako da ne budeš zadovoljan :wink: Odlična je baterija na ovom ROM-u. Evo i meni ostalo 23% nakon 18 i po sati.
Slika

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

nidzo80, da slucajno nisi updatovao novu verziju (4.3) ovog PureXT Roma? Ako jesi, javi mi utiske, posto mene kopka da li da je ubacim, posto mi sad za sad telefon odlicno sljaka.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia T

Post od Sale_M »

Nisam znao da je izasao update.Ja cu ga uraditi.Desava mi se bug da mi muzika stane da svira nekad i da ne mogu da izaberem pozadinu za konverzaciju u porukama.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

Sale_M, sto se tice muzike, probaj sa ovim najnovijim Walkmanom sto je izasao (8.3.A.0.7). Ja volim kad mi je klot belo i onda preterano i ne menjam tu pozadinu oko poruka.
Kad updatujes posalji par slika ekrana, jer nesto mi nagovestava da je u novoj verziji umesto kucice za Home key stavio onaj glupi natpis XPERIA (pa mi to dodje duplo)...

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia T

Post od nidzo80 »

Standardna je ikonica za Home, ispravljene su neke greške iz prethodne verzije, baterija ostala ista (dobra).
Slika Slika

P.S. Ovo sam ja promjenio naknadno font i zaoblio ivice.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Sony Xperia T

Post od NakaR »

nidzo80, hvala na odgovoru... Veceras cu probati... Doduse i sa ovom verzijom radi neverovatno dobro.

zexy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 10:13
:: Sony Xperia T
:: Nokia Lumia 520

Re: Sony Xperia T

Post od zexy »

Pozdrav,

Od juce sretan vlasnik Sony Xperia T. Ako moze mala pomoc da ne trazim po forumu. Trebala bi mi preporuka za neki custom rom i aplikacija za kameru. Telefon radi extra, bas sam zadovoljan, odnos trenutne cene i kvaliteta tesko da se moze naci jos kod nekog modela (bar po meni). Sto se tice kamere deluju mi sa ovom fabrickom aplikacijom kada se uveca da je slika zrnasta al pravi dobre fotografije, verujem da moze i bolje.

Unapred zahvalan!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia T

Post od Sale_M »

Ubaci najnoviji softver sa oznakom zadnjih cifara 205 i na njemu su slike dobre,nisu zrnaste.
Sto se tice custom roma nas trojica odadve koristimo Ultiamte Pure Xt rom i na njemu su slike extra.Imas ovde linkove na prethodnim stranama da skines rom i upuststvo da ga ubacis.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori