DSS-20/25

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
daki_bmw
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2004. 12:14

DSS-20/25

Post od daki_bmw »

Da li se negde u Beogradu moze naci ovaj "specijalni" USB kabl za SE sa oznakom DSS-20 ili DSS-25 ??????

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ne znam, trebalo bi, kupi neke oglase i zovi redom prodavnice pa pitaj, mada i da ima, pitanje je kako ce da radi posto sumnjam da ces naci original kabl...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

To se teshko kod nas moze naci, a pogotovu ne kvalitetan (originalan). :wink:

Off-> Koliko su mene preoptreretile politichke reklame, vesti i sl. kad sam kad sam prochitao DSS pomislio na stranku :!: Strashno...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Da li se nesto promenilo po pitanju dostupnosti ovih syncstation-a u beogradu, da li ima negde da se nadju i posto su?
Na s700 imam verziju softvera r3b032 i zelim da je update-ujem?(sam)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

A zasto da je updatujes sam? Update je jeftin, a sam bi mogao lako nesto da zeznes... :roll:
I ja sam pomislio na stranku... :mrgreen:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Sto zelis da je update-ujes??? jel ti nesto ne radi i znas li da se sa novijim verzijama nista znacajnije ne dobija???
nek ti je sa srecom update... 8)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Nesto me zeza sa pustanjem klipova, i to u mp4 formatu.
3gp klipove pusta ok i to samo do rezolucije 176*144, dok mp4 koji sam btw skinuo sa k700 (176*176)ne 'zeli' da pusti; kao ni filmove koje ja komprimujem u mp4 na bilo kojoj rezoluciji i sa bilo kakvim podesavanjima pri komprimovanju.
Pa sam mislio da je do starog software-a :|
Najvise me nervira sto u stvari ne mogu da gledam 320*240 ni u 3gp formatu.
Znaci jedino ako komprimujem na 176*144.
A posto na k700 moze da se iskoristi ceo ekran sto ne bi mogao i na s700?
Ako ti akki kazes da nista ne dobijam sa update-ovanjem necu ni pokusavati.
A mozda je negde u svemu tome gresim zestoko, ali ne vidim gde.
Takodje ni zvuk mi nije preterano glasan kada ga pojacam do kraja ali to je najverovatnije ogranicenje hardwerska prirode...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

s700 nema full screen playback... to netjes ispraviti ni sa jednim fw... a novi se ugradjuju ako imas nekih zescih problema ali u principu nista znacajno se ne dobija, kao kod na primer k700, gde se sa novijim fw dobija prakticno nov telefon... zvuk je takav kakav je, to se netje promeniti...
dakle moja preporuka ne menjaj dok sljaka kako treba, naracito ne sam, ako vetj nisi radio ili ako nemas nekog iskusnijeg u tome porede sebe... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Jel to znaci da k700 ima? (cisto me zanima)
Paradoksalno je da je na k700 bolje pustanje klipova nego na s700... eh ti mobilni telefoni... skroz nelogicni.
Nesto slicno sam radio ali nikad na SE, ne znam kako bi ispalo, ali uvek volim da probam 8)
Mislim jedino sto na taj nacin mogu da mu ubijem je softwer, a to se uvek moze srediti, zar ne?
A ako ne ubijem zadovoljstvo je vece sto sam nesto uspeo pa makar i ne dobio nesto sa time:lol:
U svakom slucaju odgovoro si me od update-a, jer ako to necu srediti ne zelim da se maltretiram

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Jbga, to je po meni, jedna od najvetjih ako ne i najvetja mana s700... a to nema ni k700, koji moze da prikazuje klipove u rezoluciji od 176x144 pixela...
Ne, mozes da zeznes tel ceo, da ne pomaze ugradnja novog softvera, mada postoji SE recovery tool, ali ipak postoji mogutjnost da se to desi... u principu nije neki preterano komplikovan ili tezak posao, ali ti treba vreme i malo zivaca... + desk Sync Station
a u tvom slucaju za upgrade-om nema potrebe... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Najveca mana S700 je sto je prevelik i pretezak... :roll: Mada ne izgleda ruzno ovako zaklopljen... Ali kad ga otvoris... Fuj... :roll:
E a kakvo je snimanje videa na S700? Niko to ne pominje, samo slike... Je li i to dosta bolje nego kod ostalih mobova?
Je li bolji mp3 preko ZVUCNIKA na S700 il Samsung D500 (u slucaju D500 racunam na SoundMate)?

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ja licno mislim da nije prevelik i pretezak, alli to je subjektivna stvar, takodje mislim da je mnogo lepsi od d500 ali to je kao sto kazem subjektivno.
Snimanje je ja mislim dosta dobro, u svakom slucaju dosta kvalitetnija slika nego na k700.
Nisam imao prilike da uporedim sa d500 tako da necu govoriti napamet.
Sve opcije koje imas na kameri imas i na videu(photometry,white balance, exposure...) tako da...
Sto se zvuka tice rekao sam vec da nije nesto preglasan na s700.Zvuk je izvanrednog kvaliteta ali ne mozes bas da 'odvrnes do daske'.
I jos bih hteo da dodam da je s700 krajnje lak za koriscenje.
Nema nedoumica oko toga za sta koja funkcija sluzi, mislim i najgori amater bi se snasao.
@akki video sam i za recovery, i uopste se ne bojim da bih mogao da zeznem fon.
Ipak je to zvanicni SE update, mislim jedino ako mi se restartuje komp, pukne net(kablovski) ili ne napunim fon do kraja, moze da se zezne i opet imam recovery.
Ako ni to ne pomogne, onda sam spreman da se odvojim od 20eur i odnesem ga na fleshovanje 8)
I da, jos nesto gledao sam komprimovan film na 176*176 (mpegable 4x live)na k700 i radi.
Znaci da moze i vise od 176x144. Ne znam na koju foru ali radi. :?:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Kako bre radi... ne moze da on pusti na vise od 176x144 a ti mozes da komprimujes i na vetju rezoluciju....
Mozes da zeznes fon i da ti ni flesh ne pomaze, znam ljude kojima se to desilo... jeste zvanicni ali to ne znaci da je savrsen...
Poslednja izmena od Akki u Ned, 27. Mar 2005. 17:56, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Sad sam zvao druga, u pravu si, videi su u rezoluciji 176*144.
Ne znam sto sam se istripovao. :oops:
Naravno da mozes da komprimujes na koju god hoces rezoluciju.
Slazem se uvek moze da se zezne nesto ali ipak mislim da si shvatio da sam ja hrabar i lud. 8) 8) 8) 8) 8) Vec sam uspesno obavljao takve operacije na siemens aparatima :mrgreen: E sad znam da je SE zeznutiji
A da je to tolika mudrost ne bi toliki neuki serviseri ziveli od toga.
Smatram da se treba dobro informisati i naravno pitati nekoga ko je to vec uradio u praksi.
:mrgreen: :oops:

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

U svakom slucaju hvala na savetima, svaki dan naucis nesto novo.
Ne bih vise smarao sa ovom temom.
U svakom slucaju necu dirati softver telefona.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

heheh, pa vidim :wink: :mrgreen:
nije to neka ludost ni preterana mudrost ( eto za Renata kako se pisu stihovi :mrgreen: ) nego ja volim da upozorim ljude da se moze zeznuti stvar, da ne bude posle nisam rekao ili ja kriv... ja sam to radio i sve je proslo ok, znam i mnogo koje su radili i isto je bilo dobro, to sto se nekom zezne to je mali procenat i losa sretja da i recovery ne pomaze...
a za rezoluciju sam znao jer je i mene mucilo isto pitanje i na k700 a posle i na s700... pa sam se jbavao i pokusavao sve dok nisam skapirao da ne moze na vetjoj i posle to procitao na netu... :mrgreen:
nema na cemu na savetima... tu smo da se pomazemo :wink: 8)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

u gore navedenim odgovorima sam procitao da je na k700 moguce gledanje videa mp4 preko citavog ekrana,a cini mi se da on ima isti ekran kao z1010,176 puta dvesta i nseto,pa jel moguce da se clipovi i na z1010 gledaju preko citavog ekrana?ili ja mozda gresim
ne moze da skodi!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Gde si procitao da se mogu gledati preko celog ekrana???? mozes da pustas u rezoluciji od 176x144 a ekran je 176X220... :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

u gore navedenim odgovorima,cini mi se da je to miljance napisao,ako se ne varam,mada mi se nekad desi da skinem sa interneta clip i da mi ide preko citavog ekrana za video player na mob,a kad konvertujem video do 176x144,ostaju dve prazne linije po shirini dok se film nalazi izmedju njih,to me nervira najvise,kako mogu da iskoristim i te dve linije,tj. da film pustam preko citavog dela ekrana namenjenog za player?
ne moze da skodi!

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ne moze da se pusta film preko celog ekrana vec u maksimalnoj rezoluciji od 176*144.Gresku sam ja napravio, pazljivijim citanjem uocices taj detalj.
Zakljucak:nazalost ne moze da se gleda klip preko celog ekrana na k700, na s700 a samim tim posto je to skoro isti softver ni na z1010.

Odgovori