Povezivanje sa PC - pomoc, savet...bilo sta!

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
ana2202
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 19:58

Povezivanje sa PC - pomoc, savet...bilo sta!

Post od ana2202 »

Kupila sam na buvljaku (ne u radnji) USB kabl za povezivanje al mi se javio neki problem, pa reko da pitam vas.

Instalirali smo za Sony Ericson CD-a (koji je isao uz telefon) taj njihov program za obradu slika, zvuka..i tako to.

Instalirali smo driver sa CD-a (koji smo dobili u pakovanju sa USB kablom). Kad se ode na control panel, system, hardware, device manager, i otvori se ports vidi se da je kabl instaliran na odredjenom COM-u. Properties kazu – device is working properly. Znaci ok.

E sad. Kad povezemo telefon na taj prikljucak… prvo se nista ne desava. Onda se u jednom momentu pojavi ikonica na taskbaru da je telefon povezan. Kad kliknemo na iconicu “My Phone” na desktopu, otvori se explorer, vidi se ikonica My K700i, klikom na nju se otvara “My Phone” koji se dalje grana na ikonice: other, pictures, sounds, themes i videos…. ALI… na koju god ikonicu da kliknem iskace mi prozorce:

“Error: Unable to connect- an unexpected error has occurred”

Nakon toga se ceo kompjuter blokira pa moram da ga restartujem…. ikonica da je telefon uopste povezan se izgubi i to je to??? Kad kliknem na ikonicu “My Phone” pise “not connected” al telefon je prikacen jos uvek??? Cudno.

Probala sam da re-instaliram driver, da prodrmam kabl misleci da negde gubi kontakt al nista ne pomaze. Da li je neko imao slican problem? Jel ovo kabl ne valja ili sta? Help!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Mozda ne bi bilo lose da pitas tamo gde si kabl kupila, mada ne bi trebalo da pravi probleme, obicno uz te kablove idu neki cd-ovi... ili bar upustvo.
Ono sto ja vidim je da si sve ok uradila, a sto ne radi... jedino moze biti do windowsa, probaj kod nekog otici pa instalirati cisto da vidis radi li kabl ok.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Nisam jos cuo za ovakav problem, obicno sve ide glatko, ti si sve ok odradila, mozda da skines nove drajvere sa SE sajta, ili uradi kao sto je Srbin rekao.
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Imao sam sličan problem na s700, telefon nikako da se spoji, stalno je not connected ali imam BT adapter pa nisam to ni pokušavao rješiti.

Mislim da je problem u SE softveru, često mi pravi probleme uštopava računar i sl. :|

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ili do windowsa ili do kabla.. kako mi se cini verovatno do windowsa, mada ni los kabl nije iskljucena opcija, gledano odakle je dosao..

ana2202
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 19:58

Post od ana2202 »

Hvala vam na odgovorima - ne znam zasto bi me zezao komp - do sada nisam imala problema nikakvih, cist je ko suza i slusa me, a na disku koji sam dobila uz kabl nije hteo ni da se pokrene autorun a kad probam da ga pokrenem rucno javljaju mi se neke hiroglife!?!...a komp mi vise ni ne vidi telefon - nikako! Tako mi treba kad kupujuem takve stvari na buvljaku! Ma nista - idem danas da probam da ga zamenim pa ako mi ne uspe - kao sto rekoh - tako mi i treba! Otici su lepo i kupicu kabl za 30eura pa ako i on ne bude radio - isutiracu ili telefon ili kompjuter ili prodavca!!!

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Uzmi bluetooth :) Manje kosta, bez zica je i radice ti na manje vise svim telefonima koje vudes kasnije kupovala :)

ana2202
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 19:58

Post od ana2202 »

Uzela sam bluetooth i savrseno radi!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
ZIVELA BEZICNA TEHNOLOGIJA!!!
Hvala svima! :)

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Eto, vidis kako se prica lepo zavrsi.
Jeftino a dobro resenje + univerzalno za svaki telefon kad se odlucis uzeti nesto ozbiljnije 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma da uvek je BT najbolja opcija....em pashe na svaki fon...em brate jednostavan....i nema komplikacija... :mrgreen:

Odgovori