K500i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
undertaker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 03. Jan 2005. 22:28

K500i

Post od undertaker »

Uzeo sam ovaj fon pre mesec i nesto i uglavnom sam zadovoljan, ali me nervira jer ne mogu da provalim neke forice. Prva stvar je sto se uvek cuje (i u silent modu) zvuk kada snimam video, mada nisam siguran ni da mora onako da se cuje kada slikam fotografije. (r2y005 i 3.9 kamera)Takodje bih hteo da promenim brightness/contrast, ali sa >*<<*<* mogu samo da vidim neke informacije i da ukljucim razne service testove. I poslednje je veci problem jer ne znam kako da podesim sta ce da se desi kada pomerim dzojstik levo ili desno kada sam van menija, trenutno mi se nista ne pali.
Jos me zanima i da li je moguce staviti software od k700 i sta se sve time dobija.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Taj zvuk se cuje jer je to nova fora za zastitu privatnosti! Ne mozes to da iskljucis!

Sve opcije vezane za podesavanja se nalaze u settings meniju! Korisno je procitati uputstvo pre upotrebe! :roll:

Mislim da ne mozes k700i softver na njega da stavis, skoro da sam siguran! Verovatno ne bi nista dobio i da moze!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

To shkljocanje nemoze da se iskljuchi na masi telefona.... :wink:
I kao shto je akki rekao to je fora za zashtitu privatnosti....
A softwere ne moze sa k700.....

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

na nokijinim telefonima sve moze :mrgreen: , pa i da se iskljuce ti zvuci prilikom slikanja i snimanja :lol: , a sto se tice dzojstika moras duze da drzis levo ili desno da bi aktivirao neku funkciju :wink:

sdejan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 19:32
Lokacija: Bor

Post od sdejan »

contrast podesavas u setings sto je normalno. >*<<*<* sluzi da bi video neke informacije o tel pr. datum proizvodnje, verzija softvera i sl. a ne za kontrast. sto se tice dzojstika mozes namestiti u shortcuts. npr. ako ti je u shortcuts prvo na listi "write massage" pomeranjem dzojstika na levo ces uci u meni za pisanje poruke.

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Sa čim ima veze - ne znam, ali na nekim telefonima u silent modu se ne čuje, na nekim čuje shutter zvuk. Isto sa K700, kod mene se recimo ne čuje, kod drugara da, a ista verzija softvera. SE tripovi ;)

Troublemaker_88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 15:35
Lokacija: Požarevac

Post od Troublemaker_88 »

Pa isključi shutter tonove ima valjda negde u podešavanjima, ili ako slikas na kameri, ima i tu, ili stavi profil na vibraciju... Ista fora je i sa Motorolama V300,500,600.
Pa sad.....pogledaj avatar i znaces koji tel. imam !!!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma to samo na nekim fonovima....ali uglavnom ih vecina ima taj zvuk koji ne moze da se iskljuchi...kao shto je akki rekao to je fora za zashtitu privatnosti... :wink:
Jedino mi nije jasno kako nokia josh uvek moze da iskljuchi te zvukove... :| :roll:

undertaker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 03. Jan 2005. 22:28

Post od undertaker »

Lepo je sto je toliko ljudi odgovorilo, ali mi niko nije rekao nesto novo. Znam da bi kada duze drzim dzojstik na levo trebalo da me pita sta hocu da mi upali, ali se to ne desava. Takodje sa >*<<*<* je normalno da se namesta contrast ali te opcije nema kod mene. I onaj zvuk kod kamere se ne cuje kod mog druga, ali on ga je takvog kupio, pa nije mogao da mi kaze kako ja da ga iskljucim.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa onda nisi definisao shortcat, nadji to u opcijama pa definisi i posle mora da radi. :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :!:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

auuu,covece, pa procitaj uputstvo! Napisao sam ti da se to ne moze iskljuciti, i ponovio to( neko je taj post obrisao) MOzes da drzis do sutra na levo dzojstik ako nisi definisao precicu ne vredi! Znaci neko ti je odgovorio na to! ja ti napisah gde su podesavanja u settings! da si procitao uputstvo video bi koje sve opcije tel ima! A >* sluzi za provere!
Na sva pitanja imas odgovor a ti trazis dlaku u jajetu, ne kapiram! :roll: :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

sdejan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 19:32
Lokacija: Bor

Post od sdejan »

undertaker napisao:Lepo je sto je toliko ljudi odgovorilo, ali mi niko nije rekao nesto novo. Znam da bi kada duze drzim dzojstik na levo trebalo da me pita sta hocu da mi upali, ali se to ne desava. Takodje sa >*<<*<* je normalno da se namesta contrast ali te opcije nema kod mene. I onaj zvuk kod kamere se ne cuje kod mog druga, ali on ga je takvog kupio, pa nije mogao da mi kaze kako ja da ga iskljucim.
ja ne znam sta ti covece hoces?! lepo ti covek kaze da taj zvuk ne moze da se iskljuci, i nije normalno da sa >*<<*<* podesavas kontrast. na kom si ti tel video da se preko neke sifre podesava kontrast. logicno je da se kontrast podesava u settings i to valjda u settings>screen>contrast za svakog ko malo bolje razmisli. i nista se ne desava koda drzis dzojstik duze. ti si skroz izmesao stvari!!! rekao sam, ali ti ne citas, da se to namesta u shortcuts, ja ne znam kako drugacije da ti objasnim.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Podesava se tako kontrast na nekim SE telefonima, primer t610! Ali ovaj lik je stvarno jako je nekulturan, mi mu pomazemo a on tako! meni se cini da on ni ne zna koje sve f-je ima k500 i da nije procitao uputstvo! A u uputstvu lepo pise koje sve opcije ima telefon! :mrgreen:
Poslednja izmena od Akki u Pet, 04. Feb 2005. 13:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma nek prochita josh koji put prethodne postove....sve mu je objashnjeno tu gore....
I on neshto filizofira...ne zna ni sam shta hoce... :? :wink:

undertaker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 03. Jan 2005. 22:28

Post od undertaker »

Momci izvinite ako je bilo nekulturno, nije bilo namerno. Video bih da u options-u ima opcija koje me zanimaju. A sa *>... moze da se namesta kontrast na t610, t310, t68i (ako se dobro secam) i verovatno jos dosta se telefona. Inace, toliko spominjano uputstvo nemam, i znam da u njemu ima verovatno sve sto me zanima, ali nisam imao tih 20e koje su mi falili da bih kupio tel. u radnji sa uputstvom i fiskalnim racunom (dobro za racun mi je falilo jos 40e). Kao sto se zna koliko para toliko muzike, a ja nisam imao pare. Hvala za odgovore.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa imas na netu uputstvo i nije veliko, cini mi se 2mb, to si mogao da skines svakako! Nema na cemu, za odgovore, samo pitaj, ali zar nije veci gust kad sam nesto provalis(mislim na neke lakse stvari) nego da ti mi kazemo?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Poshto su akki-u ochigledno obrisali post.. :| :( ...ja cu da ponovim da jedno od mesta gde moze da se nadje upustvo je... na sonyericsson-ovom sajtu....
:wink: 8)

The Riddler
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 21:51

Post od The Riddler »

Ne bi trebalo da osudjujete coveka jer ako ima telefon koji je skinut sa neke mreze(recimo orange) nece naci u settings ni podesenja za kontrast ni definisanje precica jer je taj operater to vec podesio tako da jedino flashovanjem moze da preinaci njihove precice. Orange je definisao precice tako da dzojstik levo vodi u ''calls" odnosno listu zadnjih poziva, dz. desno je precica za kameru, dz. gore ili dole vodi ka precicama za pisanje novih i citanje pristiglih poruka a takodje tu postoji precica za orange world (gprs). Tako da ovo sto je "orange" podesio neces moci predefinisati nikako jer u odeljku settings gde kod retail verzije fona postoji sekcija shortcuts ovde NEMA!!
Ovaj sto ti je rekao sta je njemu logicno trebalo je da se podrobnije informise i sazna sta je ISTINITO pa da ti onda soli pamet. Pristalica sam toga da ako zelis nekome da pomognes treba da mu das tacnu informaciju ili ako vec nesto pretpostavljas da mu onda kazes da pokusa na taj nacin, a ne da ga proglasis ludim ako se u njegovom fonu nesto ne odvija po tvojoj logici.

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja ne znam sto se prepucavate.......

Koliko ja znam na k500 i f500 (kao i na s700) ne moze da se podesava kontrast, ni osvetljenje, i ne postoji nikakva sifra za to, jednostavno ne moze. A za dzojstik, imas lepo u settings opciju shortcut, ne znam tacno gde, potrazi je. Ako NE MOZES da nadjes, znaci da ne postoji, odnosno ne mozes da promenis precice, verovatno jer je telefon skinut sa mreze...


P.S. Gde je srbin, skroz se izkljucio iz foruma :roll: :roll: :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

heheh, pa sto si im rekao popste! :evil: ja ih sve vreme teram da procitaju uputstvo, da bi videli koje f-je im tel ima i da onda sami ucute :mrgreen: :mrgreen:
nisi trebao da im olaksas posao, mogli su malo da se potrude...!:mrgreen: :mrgreen:

Ne znam gde je Srbin, videcu da ga pitam sto ne dolazi! :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori