XPERIA X8

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
miodrag75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2006. 10:11

Post od miodrag75 »

Ja sam uspeo da instaliram iGO 8 navigaciju ali moras ili da ga rutujes pa update na 2.2 ili 2.3 ili app2sd aplikacija jer ne mozes da koristis navigaciju zbog memorijskog prostora ako je telefon u fabrickom.

@LittlePrince ja sam ga uporedjivao sa Motorolu ZN5 posto sam ih imao uporedo zato je Motorola ostala X8 otisao

jevta68
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 28. Jul 2011. 10:55

kako

Post od jevta68 »

Ja sam jako nov u ovome pa mi treba pomoć kako rutovati i uraditi update sa ovog 2.1. I na koji raditi 2.2 ili 2.3 šta je app2sd? Puno pitanja nadam se da ću dobiti neke odgovore Hvala

ognjenr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 19:39

Post od ognjenr »

IGO navigacija radni odlicno na ovom telefonu, pronalaženje satelita je za svaku pohvalu. Nema potrebe da se telefon rutuje da bi se ubacila navigacija, na 2.1 radi perfektno

maretodoric
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 13. Avg 2011. 13:33
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od maretodoric »

Pozdrav, nadao sam se da mi neko od Vas moze pomoci. Naime, juce sam kupio gore navedeni telefon i za sada sam zadovoljan xD medjutim, kada ukljucim WiFi opciju i povezem se na lokalnu mrezu u mojoj kuci, ostvari se konekcije, telefonu se dodeli IP adresa (sto se vidi u statusu telefona kao i u statusu router-a) i pojavi se statusna slicica za WiFi u gorenjm uglu ekrana. Medjutim, kada god pokusam da koristim internet, tipa da otvorim Browser, dodam google nalog i slicno, telefon se ponasa kao da ne prima internet signal. Tj bar pocne graficko ucitavanje, ali stigne do otprilike 3% zaustavi se na neko vreme i samo od jednom izbaci informaciju da proverim da li je telefon povezan na internet i slicno.
WiFi mreza u kuci je totalno u redu, dosta puta mi dodje neko sa lap topom i poveze se i radi normalno, takodje su se telefoni tipa Samsung STAR II i Samsung Galaxy uspesno kacili na WiFi i primali internet sadrzaj. Ima li nekih ideja?
Verzija Software-a je : 2.1-update1
Verzija Kernela je : 2.6.29

Hvala unapred :)

EDIT
Nema veze, skontao sam u medjuvremenu :) Izgleda da X8 ne podrzava WPA-PSK sigurnosni mod mreze, pa sam svoj ruter podesio na Dual Mode sa WPA2-PSK i WPA-PSK (jer X8 podrzava WPA2 ali ne i WPA, sto mi je veoma cudno, al ae) i proradilo je sve :)

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Post od <Milanche> »

Par pitanja :)

Ako sam dobro skapirao X8 je dobra kupovina, ali mora da update-uje custom rom i jos svasta nesto.

Ako ga za prvo vreme ostavim na "legalnom" Android 2.1 OS-u, da li cu puno izgubiti?

Drugo, citam i da Android telefoni koriste dosta net, imam 66mb mesecno i wifi, da li cu ostati bez kredita i da li se ta potrosnja moze smanjiti, spreciti autoupdate-ovanje aplikacija, kojih btw i ne bi bilo bas puno.
Nokia Efiftyone

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

<Milanche>,
X8 jeste dobra kupovina sve dok ne dodjes do kamere koja je shaka jada :). Sto se tice fabrickog androida, on je prekopiran sa X10 mini i mini pro telefona koji imaju znacajno manji ekran i manju rezoluciju od x8, pa takva vrsta organizacije ikona i ekrana po meni deluje prilicno ogranicavajuce. Ako ces puno da cackas telefon onda ubaci ROM iz vise razloga: brze radi, neke aplikacije traze minimum 2.2 android, dobijas dual touch i slicno.

Sto se tice interneta, prvo i osnovno instaliraj neki od internet counter-a(brojaca) sa marketa i namesti da ti alarm zasvira kad dodje do 60mb na primer :). Drugo za chat, email i mobilne vesti 66mb je sasvim dovoljno, medjutim ukoliko pocnes da otvaras sajtove koji nisu optimizovani za mobilne onda ce ti 66 mb nestati brzo. Skini i operu mobile za surf posto stedi kilobajte. Autoupdate se lako namesti tj. iskljuci, a takodje, mozes i u potpunosti da iskljucis mobilni internet kad dodjes blizu te granice od 66mb

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Hibiskus, ako mogu da te malo ispravim opera mini štedi kb, a opera mobile ih ljušti pošto podržava flash...
Meni je malo i 1gb koji imam u paketu ali net i sinhronizacija non stop uključeni...Hibiskus, ako mogu da te malo ispravim opera mini štedi kb, a opera mobile ih ljušti pošto podržava flash...
Meni je malo i 1gb koji imam u paketu ali net i sinhronizacija non stop uključeni...
8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

bachika, mozes da me ispravis naravno, ali cu ja da ulozim repliku na tvoju ispravku posto X8 sam po sebi ne podrzava fles zato sto je njegov procesor ARM6 a full flash trenutno postoji na arm7+ procesorima :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Slažem se po tom činjenicom, ali mini je optimizovana za mobilni prikaz, i pošto otvara manje stranice par stranica su uvek sačuvane u memoriji, tako da back taster za par stranica unazad ne troši kb... Kod mobile zbog flash podrške back taster svaki put iznova učitava stranicu i to dosta troši kb....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

jevta68
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 28. Jul 2011. 10:55

Post od jevta68 »

ognjenr napisao:IGO navigacija radni odlicno na ovom telefonu, pronalaženje satelita je za svaku pohvalu. Nema potrebe da se telefon rutuje da bi se ubacila navigacija, na 2.1 radi perfektno
Kako Ja ne uspevam jel ima neko u NS ko to moze da uradi uz nadoknadu da se ja ne igram sam.

Nikola1995
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 22:11

Post od Nikola1995 »

Bilo ko, tražim danima i pokušavam danima da nadjem navigaciju koja radi na X8-ci... Ne mora biti sve perfektno, kao npr brzina traženja satelita samo hoću da se jednonstavno instalira i da dobro šljaka...

Igo 2.1?
Kažu dobra ali gdje da nadjem, ae sad lagano neko nek pomogne :D :D :D

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

Nikola 1995,imas priv.poruku... :) :wink: :)
Ne znam kako nemas-proveri opet.pozZ
pošalji mi voj mejl da ti na njega pošaljem šta ja imam.Ne znam kako poruke ne dobijaš?Poslao sam ti moj mejl da bi mi se javio i da bih znao koji je tvoj.Tu gde se prijavljuješ i odjavljuješ,levo ti piše da li imaš poruku.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

mimigti
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Jun 2012. 21:17
:: Sony Ericsson Xperia

Post od mimigti »

Imam problem s ekranom , zakljucam telefon , tj pristisnem dugme za isljucivanje ekrana , i nakon nekog vremena , ukljuci se ekran svjetli , i izvlaci bateriju... molim pomoc ...

zlatica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 09. Avg 2013. 00:14
:: sony xperia x8
:: sony xperia J

POMOC!!!PODESAVANJA ZA SMS XPERIA X8

Post od zlatica »

Jel zna neko kako da podesim SMS centar za xperiu x8 , nemogu da saljem ali primam poruke
upisivala sam +381610401 ali ne prihvata , azurirala sam telefon na noviju verziju-ni to nije pomoglo,radi se o vip operatoru,post pejd broj.Hvala

Odgovori