Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
kaskader
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 15. Feb 2010. 20:21

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od kaskader »

Jel probao neko kako radi KitKat na arc s ?
Koristim arc s vec 2 godine, pa me smorio Ice Cream Sandwich, hteo bih da probam KitKat pa ako neko ima iskustva neka podeli, a moze i upustvo za instalaciju da i ja sam isprobam :)

bobang
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 10:16

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od bobang »

Imam arc 18i, pre neki dan upao u vodu i sad nema osvetljenja. preporucite mi gde da ga popravim
pozdrav

branoy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2009. 00:02

novi OS na ARC S?

Post od branoy »

pozdrav,:) dali ja mogu neki novi OS android ubacaiti u svoj ARC S lt18i sonyericson, odakle i kako?
ovaj koji imam u njemu je 4.0.4
hvalaa:)

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Ledjo »

Sto se tice sonijeve podrske, 4.0.4 je poslednja verzija androida. Postoji cyanogenmod 12, sto je android 5.0.x. S obzirom da ne postoji oficijelni kernel za 5.0, rom sigurno ima neke bagove, dal mozes da predjes preko njih zavisi od nacina na koji koristis telefon.

Za te romove, trazi ma googlu arc s xda.

Zatim pogledaj pod Android Development jer su portovi tu, mozes da pogledas i pod orginal android development dal ima nesto zanimljivo mada tesko.

Kad nadjes rom, videces postupak, treba napomenuti da ako nesto zajebes postoji sansa da "ubijes" telefon. Pa ako nisi imao susreta sa ovim stvari ili se dobro informisi ili nemoj ni da pokusavas

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Ninolina »

branoy, ne verujem da ima neki zvanični noviji Firmware ali vidim na XDA Forumu da ima kuvanih ROM-ova čak i sa Lollipop-om. :) Evo linka do odeljka na XDA Forumu sa ROM-ovima za ARC S - http://forum.xda-developers.com/xperia-arc/development
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

branoy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2009. 00:02

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od branoy »

pa na to i mislim :) ne na original, na te rom, nikad to nisam ubacivao, a nece mi vec par aplikacija trazi noviji os android

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Post od Ninolina »

branoy, eto, dali smo ti putokaz, a ti pažljivo i sve dobro pročitaj pre flash-ovanja, posebno ako ti je prvi put. :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori